پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری دهان و دندان در کشور

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 رییس یازدهمین کنگره شعبه ایرانی انجمن جهانی تحقیقات دندانپزشکی با بیان اینکه پوسیدگی دندان شایع ترین بیماری دهان و دندان در کشور است، گفت:به رغم تلاش های زیادی که صورت گرفته اما پوسیدگی دندان همچنان رو به افزایش است.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر محمدرضا خامی روز سه شنبه درنشست خبری یازدهمین کنگره شعبه ایرانی انجمن جهانی تحقیقات دندانپزشکی افزود:هرچند در برخی از گروه های سنی پوسیدگی دندان کنترل شده،اما این بیماری درکشور در حال افزایش است.

وی اظهار کرد:براساس تحقیقات انجام شده در بازه زمانی ۱۰

ساله، شاهد افزایش جزیی این بیماری درکشور هستیم، اما براساس اقدامات انجام شده انتظار داشتیم این بیماری در کشور کاهش یابد که این موضوع محقق نشد.

خامی اظهار کرد:کشورهای اسکاندیناوی شاخص ترین کشورهای هستند که بافعالیت های انجام شده توانستند این بیماری را کاهش دهند.

وی بیماری های لثه ،جرم دندان وتحلیل لثه را ازدیگر بیمارهای مهم دهان و دندان اعلام کردو گفت:باید فعالیت های بیشتری انجام دهیم تا شاهد کاهش این بیماری ها درکشور باشیم.

خامی از برگزاری یازدهمین کنگره شعبه ایرانی انجمن تحقیقات از دوم تا سوم دی ماه سال جاری خبر داد و گفت:این کنگره با حضور محققان داخلی و خارجی این رشته در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود.

خامی، پیش بینی کرد که محققان و پژوهشگران داخلی و خارجی استقبال خوبی از این همایش به عمل آورند.

وی اظهارکرد:علاقمندان از۲۵خردادماه امسال به مدت یک ماه مهلت دارند تا خلاصه مقالات خود را به این کنگره ارسال کنند.

آشنایی با روش تهیه پینچیتوی مرغ (کباب اسپانیایی)

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, آشپزی سالم, تغذيه, خبر پزشکی

پینچیتوی مرغ نوعی کباب اسپانیایی است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

مواد لازم: برای ۴ نفر

پودر زیره: نصف قاشق چای‌خوری

پودر تخم گشنیز: نصف قاشق چای‌خوری

سیر ساطوری: ۲ حبه

پاپریکا: یک قاشق چای‌خوری

پودر آویشن: نصف قاشق چای‌خوری

آب لیمو: ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

سینه مرغ: ۵۰۰ گرم

نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ادویه‌ها را با آب لیمو، روغن و کمی نمک و فلفل مخلوط کنید. سینه مرغ را به اندازه مکعب‌های ۲سانتی‌متر خرد کنید و هر دو، سه عدد آن را به یک خلال دندان بکشید. سیخ‌های مرغ را در یک کاسه گرد قرار داده و مایه طعم‌دهنده را روی آن بریزید. حداقل ۲ ساعت در یخچال بگذارید تا مرغ طعم بگیرد.

سیخ‌های کوچک پینچیتو مرغ را روی منقل و توری مشبک کباب کنید. اگر از فر استفاده می‌کنید سیخ‌ها را در سینی فر نسوز چیده و ۲۰ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد آن را بپزید.

می‌توانید به جای مرغ از راسته گوسفند یا گوساله استفاده کنید.بهتر است مرغ را از شب قبل در مایه بخوابانید تا بهتر طعم بگیرد.در طول پخت از مایه باقیمانده روی مرغ‌ها بدهید.

درمان میگرن مزمن با تزریق بوتاکس فقط چهار ماه دوام دارد

 دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد گفت: اثر روش نوین درمان سردردهای میگرنی مزمن به کمک تزریق بوتاکس موقتی است و بیش از چهارماه دوام ندارد.

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن سردرد ایران، دکتر سید محمدحسن پاکنژاد، سردرد را شایع ترین علت مراجعه بیماران به متخصصان مغز و اعصاب عنوان کرد و افزود: در این میان سردردهای میگرنی از شیوع بالایی برخوردارند.

این متخصص مغز و اعصاب در مورد کاربرد بوتاکس در بیماری های مغز و اعصاب اظهار کرد: در گذشته از بوتاکس برای درمان بیماری هایی که دست و پا در اثر آنها ضعیف می شدند به منظور پیشگیری از فلج استفاده می شد و اثراتی را به مدت سه تا چهار ماه ایجاد می کرد.

پاکنژاد گفت: اما در حال حاضر تنها موردی که از بوتاکس به منظور درمان استفاده می شود و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است، استفاده برای درمان سردردهای میگرنی مزمن است.

وی با بیان اینکه بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی مزمن به صورت علمی در سراسر دنیا و همچنین در ایران تزریق می شود، افزود: بیمارانی که شرایط استفاده از این روش درمانی را داشته باشند می توانند زیرنظر پزشکان باتجربه در زمینه تزریق بوتاکس از این روش درمانی استفاده کنند.

دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد در ادامه با بیان اینکه کنگره سردرد از ۲۵ تا ۲۷ شهریورماه سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می شود، گفت: در این کنگره کارگاهی به منظور بازآموزی استفاده از روش بوتاکس در درمان سردردهای میگرنی برای پزشکان جوان برگزار می شود.

بیماری هایی که از حیوانات خانگی می گیرید

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 متاسفانه در کشور ما اغلب حیوانات خانگی را افراد غیرمسئول می فروشند که فقط قصدشان به دست آوردن سود بیشتر است و نظارتی هم روی کار آنها نیست. این حیوانات آلودگی هایی دارند که ممکن است به راحتی به انسان منتقل شود.

دکتر حمید عمادی، متخصص بیماری های عفونی: فرهنگ نگهداری از حیوانات خانگی در کشور ما رو به گسترش است. این در حالی است که اگر در کشورهای غربی چنین فرهنگی جاافتاده و تثبیت شده است، پیشاپیش اهمیت دادن به بهداشت حیوانات خانگی نیز جدی گرفته شده؛ یعنی همه حیوانات خانگی در کشورهای غربی مرتب در کلینیک های حیوانات ویزیت می شوند، داروهایی برای تمیزکردن بزاق این حیوانات داده می شود و آنها به وسیله مراکزی تمیز می شوند به آنها واکسن تزریق می شود و…

اما متاسفانه در کشور ما اغلب حیوانات خانگی را افراد غیرمسئول می فروشند که فقط قصدشان به دست آوردن سود بیشتر است و نظارتی هم روی کار آنها نیست. این حیوانات آلودگی هایی دارند که ممکن است به راحتی به انسان منتقل شود.

بیماری گربه

یکی از بیماری های شایعی که از طریق حیوان خانگی مثل گربه به انسان ها منتقل می شود؛ توکسوپلاسموز است. این بیماری با بزرگ شدن غدد لنفاوی و تب بروز می کند. انگل توکسوپلاسما در بدن انسان مشکل چندانی ایجاد نمی کند ولی اگر در دوران بارداری بروز کند، باعث ناهنجاری های جنینی خواهدشد. این انگل هیچ وقت از بدن خارج نمی شود و در افرادی که به دلایلی دچار نقص سیستم ایمنی می شوند، فعالیت خود را از سر می گیرد و ممکن است حتی باعث ایجاد توده ای در مغز شود. ۹۰ درصد از مردم کشور ما در ۳۰ سالگی انگل توکسوپلاسموز دارند. گربه بیماری دیگری به نام خراش گربه نیز ایجاد می کند که در اثر چنگ زدن باعث عفونت منطقه و بزرگی غدد لنفاوی می شود.

بیماری ماهی

ماهی ها نیز به ندرت می توانند بعضی از عفونت های انگلی را به انسان منتقل کنند. در آب ماهی ممکن است بیماری های انگلی روده ای ناشی از دفع مدفوع حیوان وجود داشته باشد که با ورود به بدن انسان باعث اسهال و استفراغ شود.

بیماری جوندگان

بیماری دیگری که از حیوانات کوچک خانگی مانند همستر، سنجاب و جوندگانی مانند آنها منتقل می شود، در اثر گازگرفتگی این حیوانات کوچک خانگی است. اتفاقا نام بیماری نیز تب ناشی از گازگرفتگی موش است؛ البته الزاما به این معنا نیست که حتما موش باید انسان را گاز بگیرد. گازگرفتگی ممکن است به وسیله سگ یا هر جونده ای باشد. به طور کلی وقتی بزاق حیوانی با پوست انسان که در اثر زخم دچار منفذ است تماس پیدا کند، می تواند بیماری ایجاد کند.

بیماری پرندگان

نگهداری از پرنده نیز برای انسان ها مشکل ساز است. بیماری پرندگان، بیماری طوطی نام دارد ولی الزاما به این معنا نیست که فقط طوطی این بیماری را ایجاد کند. افرادی که با پرنده در تماس اند ممکن است در اثر ورود میکروب ناشی از پرنده دچار تب و تظاهرات بالینی مثل سرفه، بالارفتن آنزیم های کبدی و… شوند. یکی از بیماری های مشکل سازی که پرندگان ایجاد می کنند، بیماری آنفلوانزای پرندگان است.

بیماری سگ

کیست هیداتیک از سگ به انسان منتقل می شود. این انگل در مدفوع سگ وجود دارد و می تواند از طریق سبزی آلوده یا تماس با مدفوع به بدن انسان منتقل شود. بیشترین مکان آلودگی در بدن به ترتیب کبد و ریه است. البته در مغز و استخوان نیز ممکن است این کیست ها دیده شوند.

هیولای میگرن با غذا رام می‌شود؟

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 «میگرن» در منابع پزشکی از دسته سردردهای بی‌خطر و البته بسیار آزار دهنده به حساب می‌آید. این بیماری کیفیت زندگی را به‌شدت پایین آورده و در شغل،‌تحصیل و کارهای روزمره اختلال ایجاد می‌کند. اگر تا به حال دچارش نشده باشید حتما توصیف دردهای آزاردهنده‏اش را شنیده‏اید. این غول بی‏شاخ و دم می تواند زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار دهد و آن را به کام انسان تلخ کند. افراد مبتلا به میگرن همیشه به دارو پناه برده‏اند، اما دارو اثر صد درصدی ندارد و راه‏های دیگری باید برای این مشکل وجود داشته باشد.

دکتر محمدرضا وفا متخصص تغذیه و دانشیار دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، دکتر مینا موحد ، متخصص طب سنتی و استادیار دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی و دکتر امیرمهدی طالب متخصص فارماکوگنوزی و عضو هیات علمی ستاد مرکزی وزارت بهداشت شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند.

پزشکان معتقدند با حذف برخی مواد غذایی و اضافه کردن برخی دیگر می توان تا حد زیادی از شدت حملات میگرن کم کرد. با هم این مواد غذایی را مرور می کنیم:

۱٫ آنتی‌اکسیدان‌ها

به گفته دکتر وفا مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان از جمله میوه‌ها، سبزی‌ها و صیفی‌جات بهترین خوراکی‌ها برای مبتلایان به میگرن محسوب می‌شود. دکتر موحد نیز معتقد است، سیب و گلابی رسیده و شیرین، انجیر و انگور می‌تواند به رفع سردرد کمک کند. دکتر وفا در ادامه توضیح می‌دهد روغن‌های مایع گیاهی مثل روغن زیتون، ذرت، سویا، کانولا و آفتابگردان هم دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است. اسیدهای چرب موجود در آنها نیز اثرات ضد التهابی دارد.

البته این موضوع بدین معنا نیست که افراد میگرنی باید بیشتر از دیگران روغن مصرف کنند بلکه بهتر است سهم چربی‌های روزانه‌شان را از این روغن‌ها تامین کنند. توجه داشته باشید روغن‌های گیاهی اگر به صورت طبیعی مصرف شود اثرات مفیدتری خواهد داشت. به عبارتی نباید از آنها برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کرد بلکه باید در سالاد یا بعد از پخت روی برنج و. . . مصرف شود.

۲٫ ریزمغذی‌ها

امگا ۳ خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی دارد. منیزیم نیز ضد انقباض عروق و ضد التهاب است بنابراین هر دو در کاهش عوارض میگرن تاثیرگذار هستند. از طرفی کلسیم، پتاسیم و منیزیم همگی از املاح داخل سلولی است و باعث تعادل آب و الکترولیت‌های بدن می‌شود بنابراین دقیقا برخلاف سدیم عمل می‌کند.

درواقع سدیم فشار خون را بالا می‌برد، انقباض عروقی را زیاد و میگرن را تشدید می‌کند. به گفته دکتر وفا کمبود ریزمغذی‌ها در جامعه بسیار شایع است و شاید لازم باشد بعضی از افراد مبتلا به میگرن، تحت نظر پزشک از مکمل‌های آنها استفاده کنند. بهترین منبع خوراکی کلسیم نیز لبنیات است اما به خاطر بسپارید افراد میگرنی نباید از لبنیات تخمیری مثل پنیر، ماست چکیده و قره‌‌قوروت استفاده کنند.

۳٫ آهن

افرادی که علاوه بر میگرن دچار کم‌خونی هستند حتما باید تحت نظر پزشک از مکمل‌های آهن استفاده کنند چراکه کم‌خونی باعث تشدید میگرن می‌شود. ضعف جسمانی نیز باعث پایین آمدن آستانه تحمل درد می‌شود. حتی بعضی از این بیماران در برابر دردهای فرسایشی علائم روحی و روانی پیدا می‌کنند.

۴٫ بابونه گاوی

در کنار درمان‌های رایج میگرن و داروهای شیمیایی می‌توان از بعضی گیاهان دارویی نیز استفاده کرد. به گفته دکتر طالب، یکی از داروهای گیاهی موثر در این زمینه «تانامیگرن» نام دارد که دارای مجوز وزارت بهداشت است و در داروخانه‌های رسمی‌ کشور به فروش می‌رسد. این دارو از گیاه «بابونه گاوی» تهیه می‌شود. بابونه در درجه دوم خشک و در درجه سوم گرم است و تعریق را افزایش می‌دهد.

۵٫ دانه کتان و گندم سیاه

دانه کتان از منابع غنی امگا ۳ به حساب می‌آید. دکتر طالب معتقد است که مصرف خوراکی آن به صورت روغن یا دانه پودر شده همراه با غذا می‌تواند به کاهش دردها و حملات میگرن کمک کند. «گندم سیاه» هم سرشار از آنتی‌اکسیدان است و از آسیب رسیدن به سلول‌های مغزی و عصبی جلوگیری می‌کند بنابراین قادر است التهاب و سردرد را کاهش دهد.

۶٫ اسطوخودوس، نعناع فلفلی و ریحان

از دیگر راهکارهای گیاهی موثر بر میگرن می‌توان به ماساژ کف سر و ناحیه گیجگاهی با روغن‌های گیاهی همچون اسطوخودوس، نعناع فلفلی، ریحان و همچنین بوییدن اسانس‌های آنها اشاره کرد. البته دکتر طالب توضیح می‌دهد مصرف خوراکی ریحان نیز می‌تواند به کاهش علائم میگرن کمک کند.

۷٫ آداب غذایی مناسب

رعایت آداب غذایی یکی دیگر از مسائل مهم در درمان سردرد است. دکتر موحد معتقد است که ایجاد نظم در ساعات غذایی، خوب جویدن، آهسته خوردن و پرهیز از مصرف مایعات همراه غذا و تا دو ساعت پس از آن برای کلیه افراد به‌خصوص بیماران مبتلا به سردرد ضروری است.

توصیه‌های اورژانسی برای مبتلایان به میگرن

به توصیه دکتر علیرضا یاراحـــمدی،متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب در زمان وقوع حمله میگرن، فرد باید از خوردن و آشامیدن پرهیز کند و در همان ابتدا بلافاصله یک قرص مسکن به علاوه یک قرص ضداستفراغ مصرف کند. داروهای ضداستفراغ مثل «متوکلوپرامید» یا «دومپریدون»‌گیرنده‌های استفراغ در مغز را بلاک می‌کند تا احساس تهوع از بین برود.

درواقع خیلی از بیماران میگرنی اگر در چند دقیقه اول حمله میگرن، داروی ضدتهوع و مسکن مصرف نکنند به حدی دچار استفراغ می‌شوند که دیگر داروی خوراکی را هم تحمل نمی‌کنند و بالا می‌آورند. در این صورت فقط می‌توان از داروهای تزریقی استفاده کرد.

میگرن با سردرد عادی چه فرقی دارد؟!

میگرن شایع‌ترین نوع سردرد است و بیشتر خانم‌ها گرفتار آن می‌شوند. دکتر یاراحمدی معتقد است این سردرد ضربان‌دار است و در یک نیمه از سر ایجاد می‌شود. با این حال گاهی اوقات تمام سر را هم فرا می‌گیرد. همچنین می‌تواند با درد چشم، ناحیه پشت گردن و گوش‌ها همراه باشد.

در بعضی موارد نیز درد آنقدر شدید است، که فرد دچار تهوع، استفراغ و اسهال می‌شود. گروهی از افراد هم قبل از شروع حملات میگرنی ممکن است علائمی چون اختلالات بینایی، دیدن جرقه نور در یکی از چشم‌ها، اختلالات گوارشی و… پیدا کنند. میگرن در ۹۰ درصد از موارد ارثی است و هر بار از چهار تا ۷۲ ساعت طول‌می‌کشد.

سنگ‌شکن‌های طبیعی

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 کاکل ذرت، خارخاسک، دم گیلاس و آلبالو از جمله گیاهان دارویی با کاربردهای متفاوت هستند که مهم‌ترین اثربخشی آن‌ها دفع سنگ‌های کلیوی و مجاری ادراری است.

دکتر نرگس ساداتی، متخصص فارماکوگنوزی در تشریح خواص گیاهان دارویی مفید مانند کاکل ذرت، خارخاسک، دم گیلاس و آلبالو در دفع سنگ‌های کلیوی اظهار داشت: کاکل ذرت رشته‌های به رنگ زرد یا قهوه‌ای کم‌رنگ است که به‌عنوان یک مدر قوی و ضدعفونی‌کننده مجاری ادراری کاربرد سنتی دارد و مصرف آن به همراه خامه خشک‌شده و یا تازه به اندازه، ۸-۴ گرم به‌صورت دم‌کرده روزی ۳ بار توصیه می‌شود.

این متخصص گیاهان دارویی با هشدار به عوارض این گیاه دارویی گفت: تحریک انقباضات رحم در خرگوش‌ها توسط کاکل ذرت به اثبات رسیده از این رو مصرف این داروی گیاهی به زنان باردار و شیرده توصیه نمی‌شود.

خارخاسک؛ تسهیل‌کننده تصفیه خون و اعمال کبدی

وی در ادامه با اشاره به اینکه گیاه خارخاسک از خانواده اسفندها است افزود: قسمت مورد استفاده این گیاه میوه، دانه، برگ، ریشه و گاهی کلیه اعضاء گیاه می‌باشد ولی بیشتر از همه میوه آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دکتر ساداتی این گیاه را به‌عنوان دفع‌کننده سنگ‌های مجاری ادراری و تسهیل دهنده عمل تصفیه خون و اعمال کبدی معرفی کرد و در خصوص نحوه مصرف آن گفت: میوه این گیاه روزی سه بار در روز به مقدار ۲ تا ۴ گرم به‌صورت دم کرده باید مصرف شود.

دم‌کرده دم آلبالو و گیلاس بهترین سنگ‌شکن‌های طبیعی

این متخصص فارماکوگنوزی با بیان این مطلب که دم گیلاس دارای حداقل ۲ درصد ترکیبات فنلیک است گفت: مواد تشکیل‌دهنده دم گیلاس کاتچین، تانن‌ها، گلیکوزیدهای سیانوژنیک، فلاوونوئیدها، لکوآنتوسیانین‌ها، پورین‌ها، اسیدهای سالیسیلیک و فنل‌ها، آنیون‌های کلر و ازت و کاتیون‌های پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیم و سدیم است و مقداری ترکیبات ژینستین و پرونتین اولئانولیک اسید، نارینجنین و کورستین در دم گیلاس وجود دارد.

وی ادامه داد: دم گیلاس به‌عنوان داروی مدر مصرف سنتی دارد و مقدار مصرف آن ۴-۲ گرم روزی ۳ بار به‌صورت دم‌کرده در یک فنجان است همچنین مخلوط آن با دم آلبالو به‌عنوان داروی سنگ‌شکن مصرف سنتی دارد.

دیورتیک؛ درمان‌کننده کم‌کاری کلیه و عفونت ادراری

دکتر ساداتی به اشکال دارویی گیاهی مورد استفاده در سنگ کلیه از جمله دیورتیک اشاره کرد و اظهار داشت: این فراورده دارویی به‌صورت پودر ۱۰۰ گرمی در بازار دارویی موجود است که حاوی ۴/۵۷ دم آلبالو، ۲۵ درصد میوه خارخاسک، ۸/۸ درصد کاکل ذرت و ۸/۸ درصد برگ پونه است.

وی ادامه داد: این دارو در درمان ادم ناشی از نارسایی احتقانی قلب (CHF) کم‌کاری کلیه، دفع سنگ مجاری ادراری و عفونت ادراری و پرفشاری خون (HBP) مصرف دارد.

دیورتیک را با آب زیاد مصرف کنید

این متخصص فارماکوگنوزی با تأکید بر اینکه دیورتیک باید با مقادیر زیاد آب مصرف شود، گفت: میزان مصرف روزی دو بار هر بار یک قاشق غذاخوری از پودر دیورتیک در یک لیوان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم‌کرده و پس از صاف کردن مصرف کرد.

وی افزود: یون‌ها و قندهای موجود در این فرآورده مشابه مدرهای اسموتیک و سبب تسهیل دفع آب و مهار جذب مجدد آب و املاح می‌شود و روغن‌های فرار موجود در برگ پونه به علت اثرات ضد اسپاسم موجب شل شدن عضلات صاف مجاری ادراری و باعث تسهیل خروج سنگ می‌شود.

دکتر ساداتی با بیان این مطلب که مصرف مداوم این فراورده باید تحت نظر پزشک و با کنترل الکترولیت‌ها (به‌خصوص سدیم و پتاسیم) صورت گیرد بیان کرد: اختلال آب و الکترولیت (مقادیر زیاد) واکنش‌های حساسیتی در افراد حساس، مانند کهیر ایجاد می‌کند. این متخصص فارماکوگنوزی ادامه داد: مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی به اثبات نرسیده است.

سنکل، ضد اسپاسم و خاصیت ضد میکروبی

وی همچنین فرآورده دارویی دیگر به نام سنکل (SANCOL) که به شکل قطره در بازار دارویی ایران موجود است را معرفی کرد و بیان داشت: این فرآورده شامل ۲۵ درصد عصاره رازیانه، ۵/۱۲ درصد عصاره دانه زیره سبز، ۵/۱۲ درصد عصاره برگ بو، ۵/۱۲ درصد دم گیلاس، ۵/۱۲ درصد کاکل ذرت، ۵/۱۲ درصد عصاره میوه خارخاسک و ۵/۱۲ درصد تخم خربزه است.

دکتر ساداتی ادامه داد: ترکیبات موثر موجود در گیاهان قطره سنکل حاوی اثرات مدر و شل کننده عضلات صاف مجاری ادرار دارد که خروج سنگ را تسهیل کرده و اثر ضد اسپاسم دارد و همچنین عصاره رازیانه علاوه بر افزایش جریان ادرار سبب افزایش ترشح سدیم در ادرار نیز می‌شود به‌علاوه ترکیبات موجود در این قطره دارای خاصیت ضدمیکروبی بوده و بیشتر بر باکتری گرم مثبت موجود در ادرار اثر می‌گذارند.

این متخصص فارماکوگنوزی با اشاره به اینکه این فرآورده در دفع سنگ مجاری ادرار (حداکثر قطر سنگ ۷ میلی‌متر) و تسکین دردهای کلیوی و ضدعفونی کردن مجاری ادرار موثر است گفت: مقدار مصرف آن در بزرگسالان روزی سه بار هر بار ۶۰-۵۰ قطره در یک فنجان آب سرد بعد از غذا و در موارد حاد به مدت یک ماه مصرف آن توصیه می‌شود.

وی افزود: به منظور پیشگیری از تشکیل مجدد سنگ، ۳۰ قطره ۲ تا ۳ نوبت در روز به مدت یک هفته در هر ماه و در کودکان تا سن ۱۲ سال ۲۰-۱۰ قطره وابسته به سن کودک سه نوبت در روز همراه با مقادیر زیاد آب در طول مصرف این دارو توصیه می‌شود.

دکتر ساداتی با تأکید بر این مطلب که مصرف مداوم این فرآورده باید تحت نظر پزشک و با کنترل الکترولیت‌ها به‌ویژه سدیم و پتاسیم همراه باشد گفت: مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی به اثبات نرسیده است.

این متخصص فارماکوگنوزی در پایان خاطرنشان کرد: این گیاهان دارویی به‌عنوان مدرهای اسموتیک عمل کرده و باعث تسهیل خروج سنگ از مجاری ادراری شده و نوع سنگ در اثربخشی این گیاهان اثری ندارد.

جریمه ۲۰۰ میلیون تومانی تولیدکننده کفش «تن‌تاک» قطعی شد

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: حکم صادره از سوی شعبه ۳۲ تعزیرات استان تهران مبنی بر جریمه ۲۰۰ میلیون تومانی تولیدکننده کفش «تن‌تاک» قطعی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، حسن گمار رئیس شعبه ۳۲ اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به قطعی شدن حکم ۳ شرکت تولید و توزیع کفش تن تاک گفت: پرونده این تخلف با شکایت شاکی خصوصی تشکیل و پس از بررسی ۳ شرکت که اقدام به گرانفروشی در تولید و توزیع این محصول کرده بودند، جمعاً به پرداخت جزای نقدی ۲۰۰ میلیون تومانی محکوم شدند که این رأی در شعبه هفتم تجدیدنظر اداره کل تعزیرات حکومتی قطعی و لازم‌الاجرا شد.
وی افزود: افزایش پرونده‌های تقلب و گرانفروشی مربوط به محصولاتی که در تلویزیون تبلیغ و از طریق تماس سفارش داده می‌شوند، بیانگر این است که این موارد نیازمند نظارت جدی‌تری است و پیشنهاد می‌کنیم که برای پخش تبلیغات چنین محصولاتی مجوزی از سازمان صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت دریافت شود تا تخلفات اینچنینی کاهش یابد.
گمار گفت: همچنین به مردم عزیز ایران توصیه می‌کنیم که فریب تبلیغات را نخورند و حتماً بررسی‌های لازم را در مورد قیمت و سلامت محصول داشته باشند تا حقی از آنان ضایع نشود و شهروندان می‌توانند شکایات خود را در سامانه پیامکی ۳۰۰۰۹۶۵۱ مطرح کنند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

آیا شما جزو این ۵ درصد هستید؟

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

نتایج به دست آمده از یک بررسی جدید نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۳ میلادی تنها کمتر از ۵ درصد مردم جهان در سلامت کامل بوده‌اند.

متخصصان در این بررسی به ارزیابی اطلاعات مرتبط با ۳۰۰ بیماری و عارضه از جمله آکنه، سندرم پیش از قاعدگی و بیماری‌های مزمنی همچون دیابت و عارضه‌های قلبی و همچنین بیش از ۲۳۰۰ پیامد مرتبط با بیماری‌ها در مردم ۱۸۸ کشور جهان پرداختند.

در این بررسی مشخص شد در مجموع تنها ۴٫۳ درصد از مردم دنیا در سلامت کامل بوده و به هیچ مشکل جسمی مبتلا نبوده‌اند. همچنین احتمال ابتلا به بیماری با افزایش سن بیشتر می‌شود به طوری که در کشورهای توسعه یافته حدود ۶۴ درصد کودکان زیر پنج سال در سال ۲۰۱۳ مشکل سلامتی داشته‌اند و این رقم در بزرگسالان ۸۰ سال به بالا ۹۹٫۹۸ درصد بوده است.

همچنین در بیشتر موارد افراد به بیش از یک بیماری یا عارضه مبتلا بوده‌اند و حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر از مردم جهان به بیش از پنج بیماری مبتلا بوده‌اند. در میان افراد ۸۰ سال به بالا در کشورهای توسعه یافته حدود ۶۵ درصد به پنج تا ۹ بیماری دچار بوده‌اند و در یک چهارم تعداد بیماری‌ها ۱۰ مورد یا بیشتر بوده است.

متخصصان بر اساس مشاهدات خود دریافتند برخی بیماری‌ها شامل پوسیدگی دندان‌های دائمی، سردردهای تنشی، کم‌خونی ناشی از کمبود آهن و از دست رفتگی قدرت شنوایی بوده که در بیش از ۱۰ درصد مردم جهان وجود داشته است. همچنین در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۸ میلیارد مورد ابتلا به عفونت دستگاه تنفسی فوقانی و بیش از دو میلیارد مورد بیماری اسهال گزارش شده است.

همچنین در این بررسی آمده است که در دو دهه گذشته تعداد افرادی که به نوعی از معلولیت دچار بوده‌اند از ۵۳۷ میلیون نفر در سال ۱۹۹۰ به ۷۶۴ میلیون در سال ۲۰۱۳ افزایش یافته و این افزایش در اصل به دلیل بالا رفتن و مسن شدن جمعیت جهان بوده است.

علاوه بر این عوامل اصلی ناتوانی در مردم سراسر جهان شامل درد کمر، افسردگی، درد گردن، میگرن، دیابت و اختلال‌های اضطرابی بوده است. همچنین مشخص شده که افراد مبتلا به بیماری‌هایی همچون دیابت، آلزایمر و التهاب مفاصل بیشتر عمر می‌کنند.

متخصصان همچنین تاکید کردند اگرچه تلاش‌ها و اقدامات در جهت سلامت عمومی بر کاهش میزان مرگ و میر تمرکز دارد اما ضرورت دارد تا به افزایش نرخ سلامت و پیشگیری از اینگونه ناتوانی‌ها نیز توجه شود.

به گزارش لایوساینس، متخصصان سلامت می‌گویند: این بررسی‌ آشکار می‌سازد که در حوزه سلامت عوامل اصلی در پیشگیری از بیماری‌ها به خصوص اختلال‌های جدی اسکلتی – عضلانی و اختلال‌های روانی و رفتاری به درستی مورد توجه قرار نگرفته‌اند.

توصیه برای مبتلایان به کم کاری تیروئید؛کلم ،شلغم و سویا راخام نخورید

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

متخصص تغذیه بالینی گفت:بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید ‘هیپو تیروئیدیسم’ ازمصرف برخی صیفی جات و حبوبات مانند انواع کلم، شلغم، لوبیای سویا و بادام زمینی که دارای ترکیبات گواترزا (Goitrogens) هستند باید به صورت خام خودداری کنند.

غزاله اسلامیان روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: هورمون هایی که از غده تیروئید ترشح می شود برای سلامتی بدن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بر متابولیسم بدن اثر گذار است.

وی ادامه داد:اگر غده تیروئید مقدار مناسب از هورمون های تیروئیدی را آزاد کند، عملکرد سیستم بدن انسان روال طبیعی و مطلوب را خواهد داشت؛ اما در برخی موارد تیروئید، هورمون های کافی را تولید نمی کند که سبب اختلال در تعادل واکنش های شیمیایی بدن می شود که در این صورت به آن کم کاری تیروئید گفته می شود.

اسلامیان با اشاره به اهمیت تغذیه در مبتلایان به کم کاری غده تیروئید، افزود:در این بیماران میزان متابولیسم (سوخت و ساز ) پایه کاهش می یابد، لذا این بیماران علاوه بر دریافت دارو باید از مشاوره های متخصصان تغذیه نیز بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه رژیم غذایی مناسب این بیماران از افزایش وزن آنها پیشگیری خواهد کرد، ادامه داد:بیمارانی که مبتلا به کم کاری تیروئید هستند باید فعالیت بدنی کافی و تحرک روزانه داشته باشند.

متخصص تغذیه بالینی یادآور شد:مواد غذایی حاوی ترکیبات گواترزا درصورتی که به صورت پخته مصرف شوند، حرارت سبب غیر فعال شدن ترکیبات گواترزا می شود.

به گفته وی این بیماران همچنین باید از نمک یددار در رژیم غذایی خود استفاده کنند تا اختلالی در سنتز حداقل هورمون های تیروئیدی که غده تیروئید کم کار آنها می تواند سنتز کند، ایجاد نشود.

اسلامیان توضیح داد:در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید چون ناهنجاری های لیپیدی (هیپرکلسترولمی و هیپرتری گلیسریدمی) بوجود می آید لذا توصیه های تغذیه ای جهت بهبود ناهنجاری های لیپیدی نیز داده می شود.

وی ادامه داد:هورمون های تیروئید سبب افزایش حرکات روده می شود و در صورت کمبود این هورمون ها در بیماران مبتلا به هیپوتیروئیدیسم، ممکن است یبوست ایجاد شود.

اسلامیان با اشاره به اینکه پزشکان توصیه های تغذیه ای در زمینه پیشگیری و درمان یبوست به این بیماران تجویز می کنند، گفت: بهتر است این بیماران میزان فیبر رژیم غذایی خود را افزایش داده و با نوشیدن مایعات کافی (آب) از بروز یبوست جلوگیری کنند.

توصیه‌های غذایی برای مزاج‌های گرم و خشک در ماه رمضان

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس طب سنتی توصیه‌های غذایی برای صاحبان مزاج‌های گرم و خشک در ماه رمضان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, طب سنتی توصیه‌های غذایی و رفتاری برای مزاج‌های گوناگون در ماه مبارک رمضان کرده است که رعایت آن می‌تواند برای افراد مفید باشد.
رمضان و صاحبان مزاج‌های گرم و خشک
ابتدا باید صاحبان مزاج‌های گرم و خشک را بشناسیم:
ــ صاحبان این مزاج اغلب لاغراندام با استخوان‌های کشیده و محکم هستند.
ــ صاحبان مزاج گرم و خشک به مزاج‌های تند و عصبی مشهورند و بسیار عجول‌ و شتابزده عمل می‌کنند.
ــ خوابشان اندک و وزنشان زیاد تغییر نمی‌کند.
ــ نبضشان تند می‌زند و گرمای بدنشان بالاست.
ــ دارای پوست خشک و رگ‌های برآمده هستند.
سید جواد علوی کارشناس طب سنتی عنوان کرد: این افراد در ماه رمضان سعی کنند از مصرف برخی غذاها و برخی رفتارها دوری کنند تا از ماه رمضان بهره ببرند.
ــ از مصرف غذاهای خشک و تنقلاتی مانند گردو, بادام, سنجد, فندق, ته‌دیگ برنج, سرخ‌کردنی‌ها, پفک, چیپس, انواع بیسکویت, شکلات و شیرینی‌های قنادی در ماه رمضان پرهیز کنند.
ــ مصرف شیر ــ البته بهتر است که محلی باشد ــ برای صاحبان این مزاج مفید است.
ــ مصرف غذاهای لعاب‌دار و شورباها برای این افراد مناسب است.
ــ از مصرف غذاهای نفّاخ نیز باید پرهیز کنند و آنها را با مصلحات مصرف کنند؛ مثلاً عدس را با پودر آویشن و باقلا را با گلپر مصرف کنند یا کمی زیره با غذا مصرف کنند، البته باید بدانند چون مزاجشان گرم و خشک است از ادویه‌ها در صورت لزوم باید استفاده کنند چرا که مزاج ادویه‌هایی مانند دارچین, زیره, زنجبیل خود گرم و خشک است و موجب افزایش گرمی و خشکی این افراد می‌شود.
ــ برای بهره‌مندی از حبوبات و رفع نفخ آنها بهتر است حبوبات را حدود ۳۰ دقیقه بپزند و آب آن را دور بریزند و دوباره آب ریخته و بگذارند تا خوب بپزد، این کار موجب رفع نفخ و باد حبوبات می‌شود.
ــ صاحبان مزاج‌های گرم و خشک بهتر است از قرار گرفتن در محیط‌هایی که موجب عصبانیت و خشم آنها می‌شود پرهیز کنند چرا که خشم و عصبانیت موجب افزایش گرمی و خشکی آنها می‌شود و به بدنشان آسیب وارد می‌شود.

عادت های غذایی مثبت و منفی در شب امتحان

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 این روزها برای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان، روزهای اوج درس و امتحان است و متخصصان تغذیه می گویند با تغذیه مناسب در روزهای امتحان می توان به کسب نمره های بهتر امید بیشتری داشت و عملکرد مغزی را بهبود بخشید. در این مطلب به مهم ترین عادت های تغذیه ای موثر بر عملکرد مغزی پرداخته ایم؛ عادت هایی که می توان آنها را در یک تقسیم بندی کلی به «عادت های غذایی مثبت» و «عادت های غذایی منفی» تقسیم کرد.
عادت های غذایی مثبت

• پروتئین: مواد غذایی غنی از پروتئین به افزایش هوشیاری فرد کمک می کنند؛ مثل تخم مرغ، انواع مغزها و ماست، یک صبحانه مناسب نیز می تواند شامل غلات کامل، شیر کم چرب و تخم مرغ باشد. البته گردو، تخم آفتابگردان، انجیر و میوه های خشک نیز از گزینه های مناسب دیگر به شمار می روند.

• سبزی ها و میوه ها: میوه های تازه نیز سوخت دیگری برای فعالیت مغزی هستند و به یادآوری مطالب و فکرکردن سریع کمک می کنند. در میان این گروه طالبی، پرتقال، موز و توت فرنگی بیشتر توصیه می شود. بین سبزی ها نیز هویج خام، کلم بروکلی، کلم بروکسل، فلفل دلمه ای و اسفناج جزو بهترین ها محسوب می شوند.

• آب و چای کمرنگ: قبل از امتحان به اندازه کافی آب بخورید زیرا بدن نباید دچار کم آبی شود. اگر احساس تشنگی می کنید، نشان دهنده آن است که دچار کم آبی شده اید. می توانید یک چای کمرنگ (بدون شکر) نیز میل کنید. کم آبی از بین رفتن تمرکز را به دنبال خواهدداشت.

• آجیل: گاهی مدت زمان امتحان ها طولانی تر است و یک زمان ۵ تا ۱۰ دقیقه ای برای استراحت درنظر می گیرند. بهتر است که در این زمان بادام، گردو و فندق تازه میل کنید تا انرژی از دست رفته را دوباره بازیابید و از خوردن شکلات و آبنبات بپرهیزید زیرا مصرفشان باعث افزایش انرژی در طول امتحان نخواهدشد.

• مولتی ویتامین یا ب کمپلکس: برخی افراد عادت به خوردن هله هوله یا خوراکی های بی ارزش دارند. به طوری که بیشتر پیتزا، نوشیدنی های انرژی زا و قهوه می خورند و دچار کمبود مواد مغذی می شوند. برای این افراد خوردن مکمل مولتی ویتامین یا ب کمپلکس می تواند باعث تقویت عملکرد مغزی شود. آهن، کلسیم و روی نیز به کنترل استرس کمک می کند.
عادت های غذایی منفی

• گرسنگی: از آنجا که مغز برای فعالیت به انرژی نیاز دارد، خوردن غذا باعث بهبود عملکرد آن و برای افزایش تمرکز توصیه می شود، اما در صورتی که به دلیل استرس میلی به خوردن صبحانه ندارید و قبل از امتحان خوراکی نخورده اید، حداقل یک شیک پروتئینی (نوشیدنی ای که در آن از شیر استفاده می شود) یا اسموتی (نوشیدنی که از مخلوط میوه ها به دست می آید) میل کنید.

• کربوهیدرات: در این ایام باید از خوردن غذاهایی که از آرد سفید تهیه شده اند، انواع شیرینی ها، کیک و کلوچه و انواع شکلات، دسر و آبنبات صرف نظر کرد. از خوردن منابع غذایی پروتئینی و نشاسته ای با هم نیز باید اجتناب کرد زیرا این مخلوط به هضم طولانی مدت نیاز دارد و ممکن است باعث آزارتان شود. خوردن خوراکی های سرشار از کربوهیدرات نیز به جای هوشیار کردن شما باعث آرامشتان خواهدشد بنابراین برای روز قبل امتحان مناسب هستند اما برای روزی که امتحان عملی دارید، نه. علاوه بر این، مصرف برنج و سیب زمینی در حجم زیاد باعث سنگینی و رخوت شما خواهدشد.

• قهوه، نوشابه و الکل: الکل از نوشیدنی های نامناسبی است که خوردن آن در هیچ زمانی به خصوص در ایام امتحانات توصیه نمی شود زیرا نه تنها باعث سردرد و تهوع می شود، بلکه در روز امتحان نیز باعث خماری، کندی و خستگی مفرط خواهدشد. از خوردن نوشیدنی های دارای شکر مانند انواع کولا نیز باید در این روزها خودداری کرد. نوشیدنی های دارای کافئین نیز باعث عصبی شدن شما خواهدشد، بنابراین در مقادیر زیاد قهوه هم میل نکنید.

• خوراکی یا نوشیدنی جدید: این روزها خوراکی، نوشیدنی و مکمل جدیدی را امتحان نکنید. اگر دوستان یا اعضای خانواده تان ماده غذایی جدیدی را به شما توصیه کردند، به دلیل واکنش های نامناسب احتمالی بدنتان نسبت به آنها، از مصرفشان اجتناب کنید. خوراکی ها و نوشیدنی هایی را میل کنید که مطمئن هستید بدنتان به آنها عادت دارند.

• دیر شام خوردن: بسیاری از افراد عادت دارند که شب درس بخوانند و دیر به خواب بروند. این عادت باعث خستگی مغز می شود، بنابراین در شب های نزدیک به امتحان یا کنکور بهتر است که زود شام بخورید، دوش بگیرید و بعد از آماده کردن تمام وسایل روز امتحان، به رختخواب بروید. به این ترتیب در روز بعد، امتحانتان را به خوبی سپری خواهیدکرد.

• گوشت بوقلمون: قبل از امتحان نباید ساندویچی را که دارای گوشت بوقلمون است، خورد زیرا این ماده غذایی دارای اسید آمینه ای به نام تریپتوفان است و باعث خواب آلودگی می شود.

• پرخوری: به اندازه کافی غذا بخورید اما زیاده روی نکنید. زیرا حجم زیاد صبحانه و ناهار باعث خواب آلوده شدن شما و احساس سنگینی می شود زیرا انرژی بدن صرف هضم مواد غذایی دریافتی می شود و در پی آن بدن به دلیل کمبود انرژی دچار افت فعالیت مغزی خواهدشد، بنابراین به جای یک وعده غذای سنگین، یک وعده سبک مانند یک بشقاب سالاد سبزی ها همراه گوشت مرغ یا ماهی سالمون میل کنید.

روش جدید درمان سردرد با تزریق بوتاکس+ملاحظات

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

خبرگزاری تسنیم: دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد روش نوین درمان سردردهای میگرنی مزمن به کمک تزریق بوتاکس را معرفی کرد و گفت: البته اثر بوتاکس در درمان سردرد میگرنی موقتی و است و بیش از چهارماه دوام ندارد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، سید محمدحسن پاکنژاد دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد، سردرد را شایع ترین علت مراجعه بیماران به متخصصان مغز و اعصاب معرفی و اظهار کرد: در این میان سردردهای میگرنی از شیوع بالایی برخوردارند.
وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای نسبتاً نوین درمان سردردهای میگرنی، تزریق بوتاکس است، گفت: بوتاکس داروی شناخته شده ای است که شاید چند دهه ای است برای بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود.
این متخصص مغز و اعصاب درباره کاربرد بوتاکس در بیماری‌های مغزواعصاب افزود: قبلاً بوتاکس برای بیماری‌هایی که دست و پا ضعیف می‌شدند و به منظور پیشگیری از فلج دست و پا مورد استفاده قرار می‌گرفت و اثراتی را به مدت سه تا چهار ماه ایجاد می‌کرد که جمع شدن دست و پا از فیزیوتراپی و درمان‌های توانبخشی ممانعت نکند.
پاکنژاد افزود: در حال حاضر تنها موردی که از بوتاکس به منظور درمان استفاده می‌شود و مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا است، استفاده برای درمان سردردهای میگرنی مزمن است.
وی با بیان اینکه بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی مزمن به صورت کاملاً علمی در سراسر دنیا و همچنین در ایران تزریق می‌شود، عنوان کرد: لازم است بگویم که بیمار باید یک سری شرایط حداقلی داشته باشد. البته باید گفت هر پزشکی تجربه این کار را ندارد و باید به شخصی که تبحر لازم را دارد مراجعه کرد.
این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: اثر بوتاکس در درمان سردرد میگرنی موقتی و است و بیش از چهارماه دوام ندارد.
دبیرعلمی چهارمین کنگره بین المللی سردرد در ادامه با بیان اینکه کنگره سردرد از ۲۵ تا ۲۷ شهریورماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود، گفت: در این کنگره کارگاه تزریق بوتاکس در نظر گرفته شده است و ما سعی می‌کنیم به همکاران جوانترمان در این کنگره یک بازآموزی و یادآوری داشته باشیم.

اگر از سرطان نمی ترسید، بخوانید!

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

حلقه اطرافیان دخانی خود را در نظر بگیرید. خواهید دید که در بین آنها دو گروه قابل تشخیص اند؛ سیگاری نوع یک (سیگاری تیر) و سیگاری نوع دو. هر دو گروه هم در معرض کشنده ترین بیماری قرن یعنی سرطان ریه قرار دارند، آمارها می گوید هر ۱۰ دقیقه یک نفر در ایران بر اثر مصرف سیگار می میرد. با وجود این کمتر کسی از کسانی که چهارشنبه هفته گذشته از خیابان «مقصود بیگ» و از جلوی شهر کتاب «فرشته» گذشتند، نسبت به کمپین اطلاع رسانی درباره «سرطان ریه» کنجکاوی نشان دادند.

اعضای «خیریه دهش پور» که تشکلی مردمی و قدیمی برای کم کردن آلام مبتلایان به سرطان است، اعتقاد دارند بسیاری فکر می کردند کمپین اطلاع رسانی درباره این بیماری برای جمع آوری پول است درصورتی که این برنامه به گفته «شهرناز بهزادی» مدیر روابط عمومی دهش پور تنها با هدف اطلاع رسانی عمومی درباره انواع سرطان هاست: «دهش پور با کمک مردم و خیرین اداره می شود و برای جمع آوری کمک ها، بازارچه های خیریه برگزار می کند وکمپین های اطلاع رسانی فقط با هدف آشنایی برای پیشگیری از ابتلای افراد به سرطان های مختلف است.»

اما آیا واقعاً ترس از پرداخت پول تنها دلیلی است که کمپین اطلاع رسانی درباره یکی از مهلک ترین سرطان ها چنین سوت و کور برگزار شد؟ آمارها می گوید که سالانه ۵۰ هزار نفر در ایران به خاطر مصرف دخیانیات جان خود را از دست می دهند با وجود این برخی گزارش ها مدعی شده اند که میانگین سن مصرف دخانیات در کشور به سال های نوجوانی رسیده است!

ایده کمپین اطلاع رسانی در خیابان ها و مکان های عمومی را شادان رزاقی که دانشجوی رشته پزشکی است به انجمن خیریه دهش پور می دهد و انجمن هم می پذیرد. هرچند نقطه و مکانی که برای اطلاع رسانی در نظر گرفته شده خیلی هم در دید نیست و شاید اگر در مکانی عمومی تر برگزار می شد، توجه افراد بیشتری را به خود جلب می کرد. به گفته او این کمپین، چهارمین کمپین بعد از سرطان دهانه رحم، پستان و پروستات است. او بیش از هرچیزی هدف کمپین های اطلاع رسانی را پیشگیری از ابتلا به سرطان می داند.

به گفته او درست در زمانی که تعداد مبتلایان به سرطان ریه در کشوری مثل امریکا رو به کاهش نهاده، این بیماری در ایران سیر صعودی داشته و همین مسأله اطلاع رسانی درباره آن را به یکی از ضروریات روز جامعه ایرانی تبدیل کرده است! عطیه خورسند، رزیدنت پاتولوژی هم سرطان ریه را کشنده ترین سرطان در دنیا می داند. او البته یک خبر خوب هم دارد.

این سرطان جزو قابل پیشگیری ترین سرطان ها در جهان است. بیماری که وقتی بر جان و جسم بیمار سایه می افکند فقط تا ۱۵ درصد شانس زنده ماندن را برای او باقی می گذارد. همین است که او و دوستان جوانش تصمیم گرفته اند که اطلاع رسانی را در رأس برنامه خود در خیریه دهش پور قرار دهند.

۹۰ درصد سرطان ریه ناشی از پک های سیگار است. افراد سیگاری زیادی چهارشنبه گذشته از جلوی شهرکتاب گذشتند و در حالی که دود سیگار را به هوا می دادند متوجه پلاکارد و بادکنک های آبی که به دنبال هوای سالم برای آنها بود نشدند یا اگر دیدند توجهی نکردند، تا باز این سؤال پیش بیاید که چرا افراد بدون هیچ واهمه ای با هر پک سیگار به مرگ بوسه می زند.

* سیگاری نوع دوم!

دانشجویان پزشکی حاضر در شهر کتاب فرشته نکته دیگری را هم یادآوری می کنند. کسانی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان ریه دارند ۲ تا ۳ برابر بیشتر از افراد دیگر در معرض ابتلا به این سرطان هستند. سرطان ریه خیلی دیر خود را نشان می دهد گاهی تا ۴ سال هیچ نشانه ای از خود بروز نمی دهد. زمانی خود را نشان می دهد که بخش های زیادی از بدن را فراگرفته باشد. بعد از آن است که سرفه های مداوم به جان بیمار می افتد.

ممکن است بسیاری آن را با یک سرماخوردگی یا آلرژی اشتباه بگیرند. خلط خونی، درد سینه، درد استخوانی و زخمی شدن ناخن ها از دیگر علائم این بیماری است. بعد از آن زخم در بدن پخش می شود. این بیماری سنین بین ۴۰ تا ۶۰ سال را درگیر می کند. ترک سیگار یک گام بزرگ برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است. به گفته خورسند کسانی که پیش از میانسالی سیگار را ترک می کنند تا ۹۰ درصد خود را از دست سرطان ریه نجات داده اند. این بیماری در مراحل اولیه به درمان جواب می دهد.

شیمی درمانی و پرتودرمانی موفقیت کمتری دارد. براساس تحقیقات ازدواج با یک فرد سیگاری هم می تواند ابتدای مسیری باشد که به سرطان ریه منتهی می شود! به گفته خورسند اگر کسی با فردی سیگاری ازدواج کند بین ۲۰ تا ۳۰ درصد احتمال دارد که به سرطان ریه مبتلا شود. این فرد و وابستگان سببی و نسبی آن که در یک فضا زندگی می کنند به اصطلاح «سیگاری نوع دوم» محسوب می شوند. همچنین هر ۱۵ سیگار که کشیده می شود یک «ژن» در بدن جهش پیدا می کند و به سمت سرطانی شدن می رود.

نگار حجتی کارشناس ارشد علوم تغذیه هم از دیگر کسانی که امروز به کمپین آمده تا از تغذیه و سرطان سخن بگویند. چند خانم جوان دور او جمع شده اند. چند خانمی که البته به قصد شهر کتاب آمده اند و با اصرار اعضای انجمن پای حرف های این کارشناس می ایستند. حجتی مرگ ۳۰درصد از مبتلایان به سرطان را به دلیل سوءتغذیه می داند. همین حرف های او نشان می دهد که یک تغذیه سالم تا چقدر می تواند کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان را تحت تأثیر قرار دهد. البته تغذیه در پیشگیری از سرطان هم مؤثر است: «بیان بعضی از ژن ها تحت تأثیر تغذیه است. اگر این بیان اشتباه شود به سلول های سرطانی منجر می شود.»

* کدام منطقه اورانیوم خیز است

رکسانا خوش خلق هم دانشجوی پزشکی است. او هم سرش خلوت است. انگار هیچ یک از افرادی که امروز مسیرشان به خیابان مقصودبیگ خورده، کوچکترین سؤالی درباره سرطانی که به گفته خوش خلق سالانه یک میلیون و ۳۷۰هزار نفر را در جهان به کام مرگ می فرستد، ندارد. شاید خیلی هم نباید تعجب کرد وقتی بی محابا با هر پک سیگار مرگ دسته جمعی خانواده را رقم می زنیم! او یک نکته قابل توجه را یادآوری می کند. حساسیت جامعه روی سرطان سینه که یک سوم مرگ و میرهای سرطان ریه را دارد بیشتر از این سرطان است.

به اعتقاد خوش خلق اطلاع رسانی درباره سرطان سینه بیشتر از سرطان ریه است و شاید همین مسأله به کاهش این سرطان در کشور منجر شده است. آنقدر که سیگار مرگ را به جان جوامع انسانی می اندازد آلودگی هوا نقش ندارد. در نهایت نقش آن ۱۰ درصد شود. همه اش زیر سر پول هایی است که صرف خرید نخ هایی می شود که تار و پود زندگی را می شکافند. سیگاری هایی که ۵ سال از ترک سیگارشان گذشته باشه ۵۰درصد سایه سیاه سرطان ریه را از سرخود کم کرده اند. افراد بعد از ده سال ترک سیگار به نقطه ای می رسند که انگار هرگز دودی نبوده اند.

* دودهایی که جان خانواده ها را می گیرد

سیگار کشیدن فقط به ابتلای یک فرد به سرطان منجر نمی شود، اعضای خانواده را درگیر می کند. خانواده ای که با هر درد و رنج عزیزشان صد بار می میرند و زنده می شوند اما بحران به همین جا ختم نمی شود. هزینه های سرسام آور بیماری، بسیاری از خانواده ها را وارد بن بست درد می کند. خیریه دهش پور یکی از خیریه هایی است که هدفش کمک به چنین بیمارانی است. بیمارانی که به گفته بهزادی قیمت یک آمپول برخی از آنها ۶۰ میلیون تومان می شود.

این خیریه از سال ۷۴ در بخش رادیوتراپی و آنکولوژی بیمارستان شهدای تجریش آغاز به کار کرد. خیریه ای که با کمک های مردمی که در قالب بازارچه ها، قلک شکانی ها، برگزاری کنسرت ها و اکران فیلم ها جمع آوری می شود به بیماران کمک می کند.

دهش پور برای بیماران شهرستانی یک «نقاهتگاه» دارد که به گفته بهزادی بیمار با یک همراه می تواند در زمان درمان در آن ساکن شود. این نقاهتگاه امکان پذیرایی از ۸۰ بیمار را همزمان دارد، هرچند که متقاضیان آن بیش از این عدد است. از سوی دیگر ساختمان آن تا به امروز سه بار تعمیر شده است. خیریه دهش پور برای بازسازی و گسترش وسعت آن نیاز به کمک خیرین دارد.

به گفته بهزادی هر بیمار می تواند در طول درمان خود از خدماتی چون محل خواب، وعده های غذایی، میان وعده، بسته های بهداشتی، شرکت در مراسم گوناگون و کلاس های آموزشی و مفرح به صورت رایگان استفاده کند. او می گوید: «تمامی مراجعه کنندگان بخش های رادیوتراپی و آنکولوژی، شیمی درمانی و بستری نیز تغذیه رایگان دریافت می کنند.»

تغذیه رایگان بیماران به گفته او براساس نظرات مشاوران و متخصصان تغذیه و با کمک گروهی از بانوان داوطلب آماده و توزیع می شود. همچنین، در زمینه تغذیه مناسب به صورت انفرادی به مراجعه کنندگان، مشاوره تخصصی داده می شود. میان وعده ای که شامل نان سبوس دار، میوه های فصل بویژه موز، هندوانه و سیب، پنیر کم چرب، شیر روزانه، گردو، خرما و عرقیجات طبیعی به صورت شربت هایی مانند نعنا، بهار نارنج و بید مشک است. نیکوکاران نیز می توانند نذورات و کمک های خود را به این واحد اهدا کنند.

صنعت فرآوری گیاهان دارویی در ورطه کم توجهی/ خام فروشی ممنوع

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

ایران به رغم داشتن شرایط طبیعی و اقلیمی مناسب برای کاشت گیاهان دارویی در صنعت فرآوری این گیاهان توسعه چندانی ندارد و کم توجهی به این موضوع سبب صادرات گیاهان دارویی به صورت خام شده است.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا،کافی نبودن صنایع فرآوری گیاهان دارویی در کشور سبب شده تا حجم وسیعی از اینگونه گیاهان به صورت خام از کشور خارج و پس از تبدیل شدن به انواع دارو یا مواد غذایی با قیمت های گزاف وارد کشور شود.

هر چند در سال های اخیر اقداماتی در این زمینه انجام گرفته است که با شتاب بخشیدن به این گونه فعالیت ها می توان مانع خام فروشی گیاهان دارویی شد و ارزش افزوده آن را نصیب ایرانی ها کرد.

دبیرستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این خصوص به خبرنگار علمی ایرنا گفت: صنعت گیاهان دارویی و فرآورده های وابسته به آن درحال تکامل و توسعه است و در سال های گذشته شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه بودیم.

دکتر محمدحسن عصاره با اشاره به اینکه گیاهان دارویی باید به فرآورده با ارزش تبدیل شود، اظهار کرد: اقدامات جدی تری در صنعت فرآوری گیاهان دارویی مانند عصاره و انسانس باید انجام گیرد تا شاهد استقرار کامل این صنعت در کشور باشیم.

وی افزود: در صورتی که گیاهان دارویی بومی در کشور فرآوری شوند هم اشتغال پایدار به خصوص در مناطق روستایی کشور افزایش می بابد و هم ارزش افزوده بالاتری نصیب ایرانی ها می شود.

عصاره بیان کرد:ترغیب افراد به سرمایه گذاری بیشتر درصنعت گیاهان داروی، افزایش صادرات غیرنفتی، توسعه سطح زیرکشت و افزایش درآمدهای ارزی از مهمترین مزایایی فراوری گیاهان دارویی است.

وی به اشاره به اینکه صنعت گیاهان دارویی در دنیا به شدت درحال گسترش و توسعه است، گفت:ایران از نظر تنوع اقلیم، رویشگاه، پیشینه غنی تاریخی و مکتب پزشکی ایرانی برخودار است و می تواند جای خودش را در این حرکت عظیم در دنیا باز کند.

عضو هیات مدیره شبکه ملی پژوهش و فناوری گیاهان دارویی به صادرات برخی از اقلام گیاه دارویی همچون زعفران، شیرین بیان، باریجه و آنغوزه اشاره کرد، گفت: صادرات گیاهان دارویی باید از حالت خام به فرآوری شده تبدیل شود.

وی ادامه داد:مسوولان باید اقدامات جدی تری برای حمایت و پشتیبانی از فعالان این صنعت و فراهم کردن زمینه برای ورود سرمایه گذاران به این بخش را فراهم کنند تا خروج گیاهان دارویی به صورت خام به حداقل ممکن برسد.

حدود ۸ هزار گونه گیاهی در ایران وجود دارد که از این تعداد ۱۴۰۰ تا ۱۸۰۰ گونه آن دارای خواص دارویی است.ایران با توجه به تنوع اقلیمی مکانی مناسب برای پرورش و کاشت گیاهان دارویی است.

علیرغم تنوع و قابلیت های کشور، گیاهان دارویی به صورت خام به فروش می رسد که باید اقدامات جدی برای فرآوری گیاهان دارویی در کشور فراهم شود.

بر اساس یک برآورد ۷۵۰ هزار گونه گیاهی در دنیا وجود دارد که از این میزان حدود ۷۵ هزار گونه دارای خواص دارویی هستند و در حال حاضر ۲۰ هزار گونه آن مورد استفاده پزشکی قرار می گیرند.

خیار، پرخطر و انار، سالم‌ترین محصول‌

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 خیار با ۳درصد آلودگی، پرمخاطره‌ترین محصول کشاورزی است.

میبدی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام این خبر گفت: البته ۳درصد از تولید خیار در کشور که دارای باقیمانده‌های سموم بالاست جزو تخلفات تولید‌کنندگان این محصول به‌شمار می‌رود و باید با آنها برخورد قانونی انجام شود.

محمدعلی باغستانی با تأکید بر اینکه میزان سم مصرفی در تولیدات کشاورزی ایران نصف میانگین جهانی است، توضیح داد:«بیشترین مبارزه شیمیایی و استفاده از سم برای محصولاتی مانند گندم و برنج است درحالی‌که برای تولید محصولاتی مانند انار، کیوی، انجیر و… از هیچ سمی استفاده نمی‌شود. »

سود نمی‌کنیم، پس حق فنی می‌گیریم !

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 پرونده حق فنی یا همان تعرفه خدمات دارویی همچنان باز است.

چند وقت قبل این مبلغ با اعلام وزارت بهداشت به ۲هزار تومان افزایش یافت. این موضوع البته استناد قانونی دارد اما اعتراضات به پرداخت این پول همچنان‌باقی است. در ادامه پیگیری این موضوع دیدگاه تعدادی از اعضای انجمن داروسازان را مرور کرده‌ایم.

روایت عجیب رئیس انجمن
رئیس انجمن داروسازان ایران در پاسخ به سؤال همشهری مبنی بر اینکه آیا به‌نظر شما گرفتن این تعرفه منصفانه است، می‌گوید: «برای ما خیلی عجیب است که در این وانفسایی که هزاران مشکل در کشور داریم، چرا روزنامه همشهری هر چند وقت یک‌بار این موضوع را دنبال می‌کند اما چرا سراغ مشکلی مانند سختی کارها در پلیس +۱۰ یا گرانی بنزین و میوه نمی‌رود؟» دکتر رهبر مژدهی به این توضیح خبرنگار همشهری که هر مسئله‌ای باید به جای خود و در جای خود پیگیری شود و اکنون مردم در تماس با روزنامه می‌پرسند چرا باید تعرفه خدمات دارویی را پرداخت کنند درحالی‌که گاهی هیچ مشاوره‌ای دریافت نمی‌کنند، چنین واکنش نشان می‌دهد: «قبل از اینکه ما به سؤال شما پاسخ بدهیم، شما باید به سؤال‌های ما جواب بدهید. من هزاران سؤال بدون جواب دارم. الان ۳۰سال است داروخانه من در طرح قرار گرفته و فروش بسیار کمی دارم. شما بگویید رئیس انجمن خودش هزار جور مشکلات با سازمان‌های مختلف مانندسازمان‌های دولتی و دارایی دارد. باید بین مشکلات تعادل بر قرار شود و به خواسته‌های من پاسخ بدهند. موضوع حق تعرفه خدمات دارویی حق علم و دانش داروسازان است و راجع به آن صحبت نمی‌کنم.» دکتر مژدهی حاضر نشد این گفت‌وگو را ادامه بدهد.

یک دفاع دیگر
رئیس انجمن داروسازان استان تهران اما با ارسال جوابیه‌ای برای همشهری و در واکنش به گزارش‌های قبلی با تأکید بر اینکه تعرفه خدمات دارویی ۲هزار تومان است، آن را با توجه به مسئولیت سنگینی که قانونگذار برعهده داروساز گذاشته بسیار ناچیز ارزیابی کرده و توضیح داده است: «تعرفه خدمات دارویی صرفا برای مشاوره به بیماران اخذ نمی‌شود. کنترل نسخه پزشک و اطمینان از صحت داروهای تحویلی، مشاوره با پزشک برای تداخلات دارویی درصورت لزوم، نظارت بر بسته‌بندی ‌داروها، توضیح دستور مصرف و نکات حین مصرف داروها، پاسخ به سؤالات بیماران و ارائه کلیه مشاوره‌های لازم در مورد داروهای بدون نسخه بخشی از وظایفی است که برعهده مسئول فنی داروخانه است.»

دکترجلیل سعیدلو همچنین با اشاره به مسئولیت داروساز در برابر مراجعه‌کنندگان و اینکه در مواردی برخی دکترهای داروساز محکوم به پرداخت دیه شده‌‌اند، این مبالغ کم را در برابر مبالغ دیه و سایر جرایم نقدی پیش‌بینی شده برای دکتر داروساز و مسئول فنی نابرابر می‌داند.به این ترتیب می‌توان استنباط کرد که به زعم رئیس انجمن داروسازان استان تهران قرار است با دریافت تعرفه خدمات دارویی، مبالغ احتمالی برای دیه و جریمه‌های مالی این افراد که ظاهرا تعدادش هم بسیار کم است جبران شود. وی همچنین یادآوری می‌کند دکتر داروساز در معرض سؤالات متعددی است و تمام این مشاوره‌ها رایگان است و برای این همه مشاوره هیچ‌ وجهی دریافت نمی‌شود. معنای این حرف نیز این است که کسانی که داروی‌شان را از داروخانه می‌گیرند، باید با پرداخت تعرفه خدمات دارویی، هزینه پاسخگویی پزشک داروساز را به سؤالات همه مردم بدهند.

سود کم داریم
دکتر سعید واقفی، عضو دیگر انجمن داروسازان اما نسبت به ۲هم‌صنف دیگر خود پاسخ‌های قابل‌قبول‌تری ارائه می‌کند. او هم البته مدافع محکم است و تأیید می‌کند تعرفه خدمات دارویی همان حق فنی است. این عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان در واکنش به اینکه عده‌ای تعرفه خدمات دارویی را غیرمنصفانه می‌دانند، می‌گوید: «گرفتن نسخه و خواندن نسخه‌هایی که بد خط هستند کار بی‌هزینه‌ای نیست.شما کاغذ با ۵خط انگلیسی را برای ترجمه به دارالترجمه بدهید و ببینید چقدر هزینه می‌گیرند؟ داروساز باید نسخه را بخواند و ترجمه کند و دارو را بدهد.برای همه این عوامل باید عددی دریافت کنند.»

واقفی با اشاره به اشتباهات فراوانی که در نسخ رخ داده که اگر داروخانه‌دارها توجه نمی‌کردند، بیمار حتما مرده بود، می‌نویسد: بسیار اتفاق می‌افتد که نسخه بزرگسال را برای بچه ۷ساله، یا نسخه بچه را برای بزرگسال نوشته‌اند. اما داروساز این نکات را متوجه می‌شود و می‌پرسد که این دارو برای زن است یا مرد؟ بزرگسال است یا خردسال؟ الان حوزه دارویی تخصصی شده و دوستان پزشک ما اطلاعات کافی درباره همه دارو‌ها ندارند اما چنین تخصصی در اختیار داروسازان هست.الان به‌طور تقریبی بین ۲تا ۵درصد نسخه‌های پزشکان ایراد داشته و نیاز به اصلاح دارد.»

دکتر واقفی در پاسخ به اینکه پس چرا در خیلی از کشورها چنین پولی از مردم دریافت نمی‌شود، می‌گوید: «در داروخانه‌های آنها سود داروخانه بالاست و ۳۵درصد سود دارند. من قبول دارم که ممکن است حق تعرفه دارویی زیاده‌خواهی باشد اما تعادل اقتصادی داروخانه را باید درنظر گرفت. اگر نظام دارویی و درمانی سود داروخانه‌ها را تضمین کند، دیگر نباید حتی یک ریال حق فنی گرفت. بلکه معتقدم باید حتی همه خدمات درمانی و دارویی را هم رایگان اعلام کنند. »

این عضو انجمن داروسازان در پاسخ به این پرسش که آیا باید مردم ضرر داروسازان را جبران کنند یا دولت و نهاد‌های مسئول مشکل را حل کنند، می‌گوید: «دریافت حق فنی مایه ننگ داروسازی کشور است به شرط اینکه سود دارو در داروخانه اصلاح شود، البته اول باید این مشکل را حل کنند بعد حق فنی حذف شود. چون هزار وعده خوبان یکی وفا نکند.» به این ترتیب و به روایت این عضو انجمن داروسازان تا وقتی که این مشکل حل نشود این پول باید همچنان از جیب مردم پرداخت شود؛ ۲هزار تومان برای هر نسخه… .

شکمی تخت با ۱۲ ماده غذایی

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 اگر شما هم خواهان یک شکم تخت و صاف هستید این مواد غذایی را فراموش نکنید.

شکمی تخت با جو دو سر

جو دو سر سرشار از فیبر است و ساعت ها در معده شما باقی می ماند. شما می توانید آن را با توت، شیرین سپس مصرف کنید.

شکمی تخت با بادام و آجیل

این مواد شما را سیر نگه می دارند و باعث کوچک کردن شکم تان می شوند. تحقیقات نشان می دهد افرادی که آجیل می خورند مدت زمان بیشتری از آنهایی که برنج می خورند، سیر می مانند. برای سیر ماندن در طول روز، ۲۴ عدد بادام بخورید. از مصرف آجیل های شور نیز خودداری کنید زیرا سدیم زیاد، فشار خون را بالا می برد.

شکمی تخت با پودر پروتئین

این ماده تنها مخصوص ورزشکاران نیست! پودر پروتئین حاوی اسید آمینو است که چربی ها را می سوزاند و در ساخت ماهیچه موثر است. دو قاشق چای خوری از این ماده را به اسموتی خود اضافه کنید و از فواید مواد مغذی و سالم آن لذت ببرید. برای درست کردن اسموتی، میوه، ماست و شیر کم چرب را با پودر پروتئین مخلوط کنید.

شکمی تخت با روغن زیتون

هر کسی به مقدار کمی چربی برای کنترل گرسنگی احتیاج دارد. از اسید چرب تک‌سیرنشده مانند روغن زیتون یا کانولا مصرف کنید. این مواد کلسترول شما را کنترل و شما را سیر نگه خواهد داشت. روغن های هیدروژنه را نیز از رژیم غذایی خود حذف کنید زیرا با چربی های ترانس ناسالم ساخته شده اند.

شکمی تخت با توت

توت سرشار از فیبر است. یک فنجان از این ماده تنها ۶ گرم کالری دارد.

شکمی تخت با تخم مرغ

تخم مرغ شامل ویتامین ب۱۲ است، ویتامینی که چربی های بدن را از بین می برد. تحقیقات نشان داده افرادی که روزانه برای صبحانه تخم مرغ مصرف می کنند، بیشتر از آنهایی که نان های شیرین می خورند، وزن کم می کنند. اگر کلسترول بالایی دارید، قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

شکمی تخت با حبوبات

حبوبات کالری کم اما فیبر زیادی دارند که در کاهش وزن موثر است. هفته ای یک بار به جای گوشت، حبوبات مصرف کنید. در این صورت شما مقدار زیادی چربی از رژیم تان حذف و فیبر را جایگزین آن خواهید کرد.

شکمی تخت با ماهی و گوشت بدون چربی

بدن شما هنگام هضم پروتئین کالری بیشتری نسبت به کربوهیدرات و چربی می سوزاند. اگر می خواهید چربی اشباع شده کمتری دریافت کنید، ماهی بخورید. سالمون و ماهی تن انتخاب های خوبی هستند. این مواد حاوی امگا ۳، از استرس که خود عامل چربی شکم است، جلوگیری می کنند.

شکمی تخت با غلات

اگر می خواهید گرسنه نشوید، غلات مصرف کنید. فیبر موجود در این مواد شما را سیر نگه می دارد.

شکمی تخت با ۱۲ ماده غذاییشکمی تخت با سبزیجات سبز رنگ

سبزیجاتی مانند اسفناج و بروکلی سرشار از فیبر زیاد و کالری کم هستند. قبل از وعده های غذایی خود، سالادی با سبزیجات سبز رنگ درست و مصرف کنید.

شکمی تخت با کره بادام زمینی

چه کسی فکرش را می کرد که این ماده خوشمزه، چربی شکم را از بین ببرد؟ کره بادام زمینی سرشار از نیاسین (ویتامین ب۳) است، ویتامینی که هضم غذا را سرعت می بخشد و چربی شکم را نیز از بین می برد. فقط باید مراقب مقدار مصرفی آن باشید. از آنجا که این ماده چربی زیادی دارد، مصرف تنها ۲ قاشق غذاخوری از آن در روز توصیه می شود. تا جایی که می توانید کره بادام زمینی خانگی مصرف کنید زیرا در کره های بادام زمینی که در بازار به فروش می رسند، شکر اضافه شده است.

شکمی تخت با لبنیات

کلسیم چربی ها را از بین می برد. فقط یادتان باشد که لبنیات کم چرب یا بدون چرب مصرف کنید.

شکمی تخت با آواکادو

علاوه بر چربی های سالمی که در این ماده وجود دارد، آواکادو منبع فیبر (۱۱ تا ۱۷ گرم در یک عدد آواکادو) و یکی از بهترین مواد غذایی برای جلوگیری از گرسنگی است.

ورزش و کم‌خوردن به رفع نفخ کمک می‌کند

خبرگزاری تسنیم: یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه نفخ در زنان شایع‌تر از مردان است, گفت: تشنگی, ورزش زیاد, کم خوردن و گرسنگی به رفع نفخ کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, نفخ یکی از شایعترین علائم گوارشی است و به‌علت عارض شدن سوءمزاج سرد بر دستگاه گوارش به‌خصوص معده است که این سردی حرارت غریزی را تضعیف و هضم غذا را دچار اختلال می‌کند.
ــ به این ترتیب که بخارات از هضم ناقص غذاها تولید می‌شود و در مواجهه با سردی غلیظ شده و به باد تبدیل و باعث تولید نفخ می‌شود.
نفخ به‌دلیل پرخوری
ــ نفخ به نوع غذای خورده شده نیز مربوط است، اگر غذا بیش از حد خورده شود حجم معده گنجایش آن را نداشته و خود به خود دچار ضعف می‌شود بنابراین هضم ناقص شده و نفخ بروز پیدا می‌کند.
نکاتی درباره نفخ
ــ نفخ در زنان شایع‌تر از مردان است.
در این باره فاطمه نجات‌بخش متخصص طب سنتی عنوان می‌کند: همیشه ایجاد نفخ با مواد غذایی گرم نشانه وجود گرمی در دستگاه گوارش نیست.
ــ برای درمان و پیشگیری از نفخ می‌توان تدابیر خاصی را رعایت کرد.
ــ پرهیز از مصرف غذاهای سرد از نفخ پیشگیری می‌کند مانند باقلا.
ــ پرهیز از مصرف غلیظ, نفاخ و ترشی‌جات مانند انواع غذاهای خمیری, عدس و لوبیا و … .
توصیه‌ها برای درمان نفخ
ــ تشنگی و ورزش زیاد به رفع نفخ کمک می‌کند.
ــ کم خوردن غذا و گرسنگی به رفع نفخ کمک می‌کند.
ــ تکمید شکم (پوشاندن شکم با کیسه حاوی ارزن, نمک و سبوس)
نکته: یک کیسه پارچه‌ای را ــ که بهتر است از نوع کتان باشد ــ می‌توان با نمک یا ارزن یا سبوس یا گندم با پوست پُر کرد و آن را به‌وسیله مایکروفر یا فر گرم کرد و به‌مدت ۲۰ دقیقه کیسه روی شکم قرار داده شود.
گرم کردن شکم موجب گرم شدن دستگاه گوارش شده که خود می‌تواند در رفع بسیاری از مشکلات معده کمک کننده باشد، البته باید در انجام این کار مداومت داشته باشند.

اعزام نخستین تیم درمانی و ارسال ۹۰ تُن دارو به سرزمین وحی

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از اعزام نخستین تیم درمانی به سرزمین وحی در ۲۶ مردادماه خبر داد و گفت: علاوه براین براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۹۰ تن دارو تا دو هفته آینده به عربستان ارسال خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سازمان حج و زیارت، سیدعلی مرعشی درباره اقدامات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر برای حج تمتع امسال اظهار کرد: معاینات زائران چندی پیش شروع شده است، به طوری که می‌توان گفت برخی از استان‌ها ۹۰ درصد معاینات را انجام داده‌اند و در مجموع بیش از ۲۰ درصد از معاینات صورت گرفته است.
وی افزود: بسته بندی‌های ۹۰ تُن دارو انجام شده است، به طوری که می‌توان گفت تنها هماهنگی‌های با مسئولان کشور عربستان برای تعیین زمان فرود هواپیماهای حامل دارو و تجهیزات باقی مانده که هواپیمایی ایران ایر در حال انجام آن است.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در خاتمه با بیان این مطلب که در تلاش هستیم طی یک تا دو هفته آینده ارسال داروها صورت پذیرد، اظهار کرد: در مجموع باید گفت قبل از اینکه حج تمتع آغاز شود به عبارتی چهار تا پنج روز قبل از آن تیم‌های پزشکی به عربستان اعزام خواهند شد تا هماهنگی‌های لازم را برای راه اندازی بیمارستان و درمانگاه انجام دهند.

مصرف آب یخ و سرد ترشحات پشت حلق را بیشتر می‌کند

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: یک دستیار تخصصی طب سنتی با بیان اینکه پوشاندن سر و پا در زمان خوابیـدن بـا کـلاه و جـوراب در روند بهبودی ترشحات پشت حلق کمک می‌کند, گفت: افراد از مصرف آب یخ و آب سرد پرهیز کنند چرا که مصرف آب یخ ترشحات پشت حلق را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, نزله عبارت از ریزش و فرود آمدن ضایعات و فضولات رطوبی از مغز به پایین که موجب بروز ترشحات پشت حلق, گرفتگی صدا و خشونت صدا می‌شود.
ــ نزله به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شود که هرکدام علائم خاص خودش را دارد.
ــ ترشحات ناشی از نزله گرم رقیق است و دارای علائمی مانند سرخی چشم‌ها, سوزش و خارش بینی و ممکن است با تب نیز همراه باشد.
ــ در نزله سرد ترشحات غلیظ بوده و با علائمی مانند سنگینی سر همراه است.
توصیه‌های عمومی در برخورد با نزله سرد
ــ از خوابیدن به پشت، در زمـان ایجـاد نزلـه پرهیز شود.
در این باره محمد عزیزخانی دستیار تخصصی طب سنتی عنوان کرد: پوشاندن سر و پا در زمان خوابیـدن بـا کـلاه و جـوراب در روند بهبودی کمک می‌کند.
ــ افراد مبتلا به نزله یا ترشحات پشت حلق در طول روز کمتر بخوابند و توجه کنند که بعد از غذا و بعد از حمام را رعایت کنند.
ــ از قرار گرفتن در معرض هوای سرد پرهیز کنند به‌خصوص بعد از حمام, بعد از ورزش, بعد از نزدیکی جنسی و زمانی که عرق زیاد کردند در معرض هوای سرد قرار نگیرند.
ــ پرهیز از مواد عطسه‌آور و محرک در ابتدای بیماری.
ــ گرم نگه داشتن سر خود در رفع ترشحات پشت حلق مفید است.
ــ افراد از مصرف آب یخ و آب سرد پرهیز کنند چرا که مصرف آب یخ ترشحات پشت حلق را بیشتر می‌کند.

منابع غیرگوشتی پروتئین را بشناسید

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 تا صحبت از پروتئین به میان می‌آید همه یاد گوشت می‌افتند. گوشت‌ها (گوشت قرمز، گوشت سفید) مهم‌ترین منابع غذایی تامین کننده پروتئین حیوانی هستند، اما تنهاترین منابع پروتئین نیستند! ما در طول روز به راحتی می‌توانیم نیاز روزانه به پروتئین‌مان را از منابع غیر از گوشت تامین کنیم؛ بدون آنکه اختلالی در زمینه سلامتی و تغذیه‌مان پیش بیاید.

پروتئین یکی از مهم‌ترین درشت‌مغذی‌های مورد نیاز بدن است که باید به قدر مکفی در طول روز مصرف شود. اهمیت پروتئین به سبب نقش عمده این درشت مغذی در فرایند رشد و نمو، ترمیم و بازسازی بدن، عضله‌سازی، سیستم ایمنی و بسیاری دیگر از فرآیندهای جاری بدن است. میزان نیاز روزانه به پروتئین بر حسب سن و جنسیت افراد متفاوت است. در کودکان، نوجوانان به‌خاطر بلوغ و در زنان باردار، نیاز روزانه به پروتئین افزایش می‌یابد.

تا صحبت از پروتئین به میان می‌آید همه یاد گوشت می‌افتند. گوشت‌ها (گوشت قرمز، گوشت سفید) مهم‌ترین منابع غذایی تامین کننده پروتئین حیوانی هستند، اما تنهاترین منابع پروتئین نیستند! ما در طول روز به راحتی می‌توانیم نیاز روزانه به پروتئین‌مان را از منابع غیر از گوشت تامین کنیم؛ بدون آنکه اختلالی در زمینه سلامتی و تغذیه‌مان پیش بیاید.

در ادامه به بررسی ۵ منبع پروتئینی می‌پردازیم که به راحتی می‌توانند نیاز روزانه افراد به پروتئین‌ها را تامین کنند. این موضوع، هم به جهت اقتصادی و هم به جهت تغذیه‌ای در افرادی که تمایل به مصرف گوشت ندارند- به ویژه گیاهخواران یا بیمارانی که از مصرف گوشت منع شده‌اند – حائز اهمیت است. با ما همراه باشید.

مغزها؛ بهترین انتخاب برای افراد تحت رژیم

هر دانه از مغزها، چند گرم پروتئین؟

در هر ۳۰ گرم بادام یا پسته ۵ تا ۷ گرم پروتئین موجود است؛ یعنی در حدود ۱۲ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها. در سایر مغزها مانند فندق میزان پروتئین در حدود ۲ تا ۳ گرم می‌باشد. یعنی ۶ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها.

چرا مغزها؟

یک بسته آجیل که محتوی مخلوطی از مغزهاست از لحاظ تغذیه‌ای اهمیت ویژه‌ای دارد. چرا که به جز پروتئین منابع قابل قبول اسیدهای چرب اشباع نشده و فیبرها نیز می‌باشد. در مطالعه‌ای که به بررسی مصرف روزانه مغزها و کاهش وزن پرداخته شده افرادی که روزانه ۷۰عدد بادام خام مصرف می‌کردند و کالری دریافتی روزانه شان را هم به طرز معناداری کاهش داده بودند، موفق شدند که ۱۸ درصد از اضافه وزن خود را از دست بدهند.

یک نکته طلایی

به‌طور میانگین یک خانم بالغ با وزن حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم در طول روز به ۶۰ تا ۱۰۰ گرم پروتئین نیاز دارد. اما بسیار بهتر خواهد بود که اگر به جای دریافت این مقدار پروتئین در یک وعده، این میزان پروتئین را در مقادیر کمتر و در چندین وعده و میان وعده دریافت کند. این کار سبب بهبود خلق و خو، تنظیم سطح نرمال قند خون و کنترل گرسنگی در وی خواهد شد.

لبنیات؛ بهترین انتخاب

یک واحد لبنیات، چند گرم پروتئین؟

یک فنجان شیر حدود ۸ گرم (۱۵ درصد نیاز روزانه به پروتئین ها)، ۳۰ گرم پنیر حدود ۷ گرم (۱۳ درصد نیاز روزانه به پروتئین ها)، ۳۰ گرم ماست حدود ۱ گرم (۲/۵درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها) و هر یک فنجان کفیر در حدود ۱۵ تا ۲۰ گرم (۴۰ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها) پروتئین دارد.

چرا لبنیات؟

لبنیات مواد غذایی حاوی پروتئین با کیفیت، بالا هستند و تمام اسیدآمینه‌های ضروری برای بدن را نیز دارند. در بین لبنیات،کفیر از لحاظ میزان پروتئین یک سر و گردن از سایر هم‌خانواده‌هایش بالاتر است و مصرف یک واحد از آن در طول روز معادل مصرف یک واحد گوشت سفید است.

یک نکته طلایی

افرادی که تمایل به مصرف لبنیات غنی شده با مغزها و دانه‌ها به جای لبنیات معمولی دارند، با این باور که پروتئین مغزها هم به مجموع پروتئین دریافتی شان افزوده می‌شود، شوکه خواهند شد، اگر بشنوند که مثلا شیر بادام در حین پروسه تولید، بخش عمده‌ای از پروتئین خود را از دست داده و دیگر غنی از پروتئین نیست.

سویا؛ بهترین جایگزین مرغ

یک فنجان سویا، چندگرم پروتئین؟

یک دوم فنجان سویا محتوی ۳۴ گرم پروتئین است؛ یعنی نزدیک به ۶۰ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها و این در حالی است که در یک دوم فنجان گوشت مرغ تنها ۱۷ گرم پروتئین موجود است. بنابراین با نگاهی اجمالی به راحتی می‌توان فهمید که سویا می‌تواند گزینه مناسبی به جای مرغ باشد.

چرا سویا؟

سویا تنها منبع غذایی گیاهی است که به عنوان یک منبع پروتئینی کامل در نظر گرفته می‌شود. این بدان معنی است که سویا مجموعه اسیدآمینه‌های ضروری مورد نیاز بدن در پروسه سلامتی را به‌طور کامل فراهم می‌کند. این آیتم‌ها سبب شده که سویا به ویژه برای گیاهخواران یک غذای دوست داشتنی و مقوی محسوب شود. دانه‌های سویای تفت داده شده به همراه تخم کدو تنبل می‌تواند یک میان وعده عالی با پروتئین نسبتا بالا باشد.

یک نکته طلایی

پروسه تولید غذاهای فناوری شده با سویا اغلب با جدا کردن پروتئین سویا اتفاق می‌افتد و این بدان معنی است که بخش عمده‌ای از مواد مغذی و فیبرهای محلول آن در این پروسه از بین می‌رود. پس اگر تمایل به دریافت این مواد مغذی و فیبرهای محلول سویا دارید، حتی‌الامکان از مصرف غذاهای فناوری شده سویا پرهیز کنید.

ضمنا این نکته را به خاطر بسپارید که سویا محتوی مقادیر بالای فیتو استروژن‌ها یا همان هورمون‌های شبه‌زنانه است. بنابراین اگر فرزند پسر در سنین بلوغ دارید، بیش از یک بار در هفته از سویا برای غذای وی استفاده نکنید. چراکه می‌تواند در بروز صفات ثانویه جنسی مردانه اختلال ایجاد کند. اما اگر در سنین یائسگی به سر می‌برید، مصرف سویا می‌تواند علائم آزار‌دهنده این دوران را به طرز قابل توجهی تخفیف دهد.

حبوبات؛ بهترین آنتی‌اکسیدان‌ها

یک فنجان حبوبات پخته شده، چندگرم پروتئین؟

در یک فنجان حبوبات پخته شده به‌طور میانگین بین ۱۲ تا ۱۶ گرم پروتئین موجود است، یعنی تقریبا ۳۰درصد کل نیاز روزانه به پروتئین‌ها.

چرا حبوبات؟

اهمیت حبوبات به علت دارا بودن مقادیر پایین چربی و داشتن مقادیر بالای فیبر نامحلول نسبت به فیبر محلول است. این ویژگی‌ها باعث شده که حبوبات سبب بهبود عملکرد سیستم گوارش، کاهش سطح کلسترول بد خون و کاهش ریسک ابتلا به برخی از سرطان‌ها شود. طبق مطالعات به عمل آمده در افرادِ در سنین رشد، مصرف حبوبات، مرغ، ماهی و مغزها به جای گوشت قرمز، سبب کاهش ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها شده و خطر مرگ و میر را به طرز معناداری کاهش می‌دهد. مصرف مخلوطی از حبوبات با رنگ‌های مختلف (انواع لوبیاها، نخود و عدس) می‌تواند عملکرد بهتری روی سلامت بدن به سبب خاصیت آنتی‌اکسیدانی این ترکیبات داشته باشد.

یک نکته طلایی

حبوبات به تنهایی یک منبع غذایی کامل محسوب نمی‌شود، چرا که بسیاری از اسیدآمینه‌های ضروری آنها حین پخت از دست می‌رود. ترکیب حبوبات با غلات کامل می‌تواند یک ترکیب غذایی کامل از آنها بسازد که برای سلامتی مفیدتر است؛ مثلا ترکیب عدس با برنج یا ترکیب حبوبات با انواع بلغورها در آش.

تخم مرغ؛ بهترین انتخاب برای شاغلان

هر تخم‌مرغ، چند گرم پروتئین؟

در یک تخم‌مرغ نسبتا درشت حدود ۶ گرم پروتئین موجود است، یعنی ۱۲ درصد کل نیاز روزانه به پروتئین‌ها.

چرا تخم مرغ؟

تخم مرغ یک منبع پروتئینی کامل است که محتوی تمام آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن می‌باشد. اما آنچه که پروتئین را نسبت به سایر منابع پروتئینی ذکر شده (به جز گوشت‌ها) متمایز می‌کند، میزان ویتامین B12 موجود در آن است. این ویتامین ضروری در پروسه انقباض عضلات، شکستن و سوختن چربی‌ها و افزایش متابولیسم بدن، نقش عمده‌ای را ایفا می‌کند.

یک نکته طلایی

عمده پروتئین موجود در تخم‌مرغ در سفیده آن است. اما این بدان معنا نیست که شما بخش زرده آن را دور بریزید. زرده تخم مرغ مملو از ویتامین B12، ویتامین A، ویتامین D، کلسیم، فولات و اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ است که برای بدن ضروری هستند. ضمنا طبق آخرین مطالعات انجام شده مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ نه تنها سطح کلسترول بد خون را بالا نمی‌برد، بلکه برای سلامتی نیز مفید هست.

یک پیشنهاد طلایی

با توجه به مطالب گفته شده شاید این فکر در سرتان افتاده باشد که بخواهید غذای روزانه‌تان را با منابع پروتئینی، غیر از گوشت‌ها تنظیم کنید. در ادامه یک پیشنهاد طلایی برای شما داریم. شما به راحتی می‌توانید با دریافت این مواد غذایی در طول روز مطمئن باشید که نیاز روزانه پروتئین شما به راحتی تامین شده است. این میزان پروتئین برای یک خانم بالغ (غیر از باردار) بین سن ۲۰ تا ۵۰ سال با وزن حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم تنظیم شده است.

کل نیاز روزانه به پروتئین‌ها ۶۰ تا ۱۰۰ گرم

- یک لیوان شیر: ۱۶ گرم پروتئین

- یک عدد تخم مرغ آبپز: ۶ گرم پروتئین

- یک لیوان عدس یا لوبیا چیتی پخته شده: ۲۴ تا ۳۲ گرم پروتئین

- ۱۰ عدد پسته یا بادام: ۷ گرم پروتئین

- یک دوم فنجان سویا: ۳۴ گرم پروتئین

مصرف مجموع مواد غذایی گفته شده در روز، با تامین کل پروتئین مورد نیازتان، شما را از منابع گوشتی بی‌نیاز خواهد کرد.

نسخه ای برای خانم های یائسه

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 دوران بلوغ، بارداری و شیردهی از جمله هیجان انگیزترین تغییراتی است که در بدن هر زنی اتفاق می افتد و کمتر خانمی را می توانید پیدا کنید که از این تغییرات ناراضی باشد. تغییر اساسی بعدی با آغاز دوران یائسگی ایجاد می شود که هم بر جسم و شرایط فیزیکی تاثیرگذار است و هم بر وضعیت روحی و سلامت روانی فرد. این تغییرات اغلب مطلوب نیستند و حتی گاهی آغاز این دوره با نوعی افسردگی یا ترس و اضطراب همراه می شود.

افزایش ناخواسته وزن، گرگرفتگی و تعریق شبانه، خشکی پوست، تغییرات دستگاه تناسلی زنانه، افزایش احتمال بروز پوکی استخوان و… تنها بخشی از تغییرات ناخواسته دوران یائسگی هستند. تغذیه متعادل و متنوع در این دوران مانند باقی دوره های زندگی می تواند شما را از شر بعضی از این تغییرات خلاص کرده و کیفیت زندگی تان را بالاتر ببرد. می پرسید چطور؟ ادامه این مطلب را از است ندهید.

چرا در دوران یائسگی چاق می شویم؟

به مرور که سن تان بالاتر می رود، متوجه می شوید که حفظ وزن متعادل و داشتن اندام متناسب برای تان بسیار دشوارتر از قبل است. اغلب زنان در سراسر دنیا در دوران یائسگی دچار چند کیلو افزایش ناخواسته وزن می شوند که خیلی وقت ها حتی نمی دانند از کجا آمده است! با این حال افزایش وزن در دوران یائسگی اجتناب ناپذیر نیست و شما می توانید با توجه به عادات سالم خوردن و داشتن سبک زندگی فعال این روند را معکوس کنید.

تغییرات هورمونی دوران یائسگی با افزایش ریسک تجمع چربی در اطراف باسن و ران همراه است. یادتان باشد هرچه سن بالاتر می رود از میزان توده عضلانی بدن کم شده و میزان چربی ها افزایش پیدا می کند. این موضوع چه ربطی بهچاق شدن دارد؟ معنی اش این است که توده فعال بدن شما کمتر شده و باید کالری مصرفی روزانه تان را کاهش دهید. چون دیگر به آن همه کالری احتیاج ندارید. اگر همچنان مانند قبل غذا بخورید و به دلیل تغییراتی که در این سن ایجاد می شود، ورزش و فعالیت بدنی تان را کم کنید، شک نداشته باشید که ظرف دو سه ماه، چند کیلو اضافه وزن پیدا می کنید.

این نکته را هم بدانید که ژنتیک در این دوران هم مانند هر دوره دیگری از زندگی شما نقشی مهم و تاثیرگذار دارد؛ بنابراین اگر مادر، پدر یا بستگانی داشته اید که دچار چاقی شکمی بوده اند، باید بیشتر مراقب اضافه وزن تان باشید. از آنجا که چاقی و افزایش وزن در دوران یائسگی می تواند ریسک ابتلا به دیابت، پرفشاری خون و بعضی از انواع سرطان مثل سرطان سینه یا روده را بیشتر کند، بنابراین پیش از چاق شدن، باید به فکر راه حلی مناسب برای پیشگیری از آن باشید. نمی دانید چطور؟

راه حلش یک الگوی ساده است؛ کم خوردن و بیشتر ورزش کردن. ورزش های هوازی از جمله پیاده روی، تردمیل، کوه نوردی، دوچرخه سواری و… گرم های اضافه را آب می کنند و شما را به وزن مورد نظرتان می رسانند. البته برای کاهش وزن روی ورزش های قدرتی هم می توانید حساب کنید. چون هرقدر حجم عضله های شما بیشتر باشد، کالری بیشتری هم می سوزانید که باعث می شود کنترل وزن برای تان به سادگی آب خوردن باشد.

بنابراین طوری برنامه ریزی کنید که در هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت ورزشی متوسط یا ۷۵ دقیقه در هفته فعالیت هوازی شدید داشته باشید و حداقل دو بار تمرینات قدرتی انجام دهید. از طرف دیگر میزان کالری موردنیاز روزانه شما ۲۰۰ تا ۲۵۰ کیلوکالری کمتر از ۳۰ و ۴۰ سالگی است.

همچنان ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید

خوردن آب به مقدار کافی در طول روز باعث می شود که بدن تان هیدراته بماند و دچار خشکی و کم آبی نشود. یادتان باشد با کم آب شدن بدن، میزان سوخت و ساز یا همان متابولیسم پایه هم پایین می آید و ممکن است شما را در معرض چاقی و اضافه وزن بیشتر قرار دهد.

هیچ کس نمی تواند به شما بگوید واقعا به چند لیوان آب در طول روز نیاز دارید چون این مسئله تحت تاثیر عوامل متعددی است. اینکه شما چقدر فعالیت دارید، در چه آب و هوایی زندگی می کنید و…، همه و همه بر میزان آب مورد نیاز روازنه تان تاثیر می گذارد با این حال قاعده کلی براساس نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب به صورت روزانه است.

خداحافظی ابدی با چربی

با آغاز دوران یائسگی ریسک شما برای ابتلا به بیماری های قلبی بیشتر می شود و انواع چربی های اشباع و ترانس از جمله متهمان ردیف اول ابتلا به این نوع بیماری ها هستند و می توانند شما را توی یک دردسر درست و حسابی بیندازند که با افزایش وزن، بالارفتن کلسترول، گرفتگی عروقی و… همراه است. بنابراین مصرف روغن ها را در برنامه غذایی تان کم کنید.

قبل از خرید هر محصولی برچسب آن را بخوانید تا ببینید چقدر کلسترول و چربی اشباع دارد، داخل فروشگاه که هستید چشم تان دنبال محصولات غذایی کم چرب باشد و در نهایت اینکه فاصله تان را با چربی های ترانس که در بعضی روغن های گیاهی و بیسکوییت ها و شیرینی جات وجود دارد حفظ کنید چون چربی های ترانس نیز می توانند زمینه ابتلای شما به بیماری های قلبی را فراهم کنند.

با کلسیم به داد استخوان ها برسید

خوردن یا نوشیدن چهار واحد لبنیات از جمله شیر، ماست، کشک و دوغ که جزوغنی ترین منابع کلسیم محسوب می شوند به شما کمک می کند که نیاز روزانه خود را به این عنصر برطرف کنید. البته مواد غذایی دیگری مانند ماهی، کلم بروکلی، برگ شلغم و سایر سبزیجات دارای برگ سبز تیره، بادام، لوبیای سویا و حبوبات هم حاوی مقداری کلسیم هستند. یادتان باشد مصرف کافی کلسیم برای زنان در سنین ۵۰ سالگی و بالاتر، ۱۲۰۰ میلی گرم در روز است.

بد نیست بدانید که جذب کلسیم در دستگاه گوارش، تحت تاثیر بعضی از عوامل غذایی قرار می گیرد و ممکن است کم یا زیاد شود. به عنوان مثال، لاکتوز (قند شیر) باعث افزایش جذب کلسیم می شود. در حالی که اگزالات موجود در سبزیجاتی نظیر ریواس، اسفناج و چغندر قند باعث کاهش جذب این عنصر می شود. اسید فیتیک نیز که عمدتا در پوسته خارجی غلات وجود دارد، با کلسیم ترکیب شده و مانع جذب آن می شود.

آهن را دست کم نگیرید

شاید با خودتان فکر می کنید در دوران یائسگی خونریزی های ماهانه متوقف می شود و عنصری مانند آهن اهمیتش را در برنامه غذایی شما از دست می دهد؛ اما صددرصد دچار سوءتفاهم شده اید. خوردن سه وعده غذایی حاوی منابع آهن دار از جمله توصیه های اکید تغذیه ای دوران یائسگی است و شما می توانید با مصرف گوشت قرمز، ماهی، تخم مرغ، سبزیجات برگ سبز، آجیل و غلات غنی شده اطمینان حاصل کنید که ۸ میلی گرم آهن مورد نیاز روزانه وارد بدن تان می شود.

با فیبر دوپینگ کنید

نان های سبوس دار، غلات، حبوبات، ماکارونی، برنج، میوه های تازه و سبزیجات از جمله منابع غذایی پرفیبر هستند و شما هم در دوران یائسگی به روزی ۲۱ گرم فیبر نیاز دارید. بنابراین هرچه زودتر با این مواد غذایی آشتی و ارتباط تان را بیشتر کنید.

با کدام مواد غذایی نسخه یائسگی را بپیچیم؟

۱- کوهوش سیاه برای گرگرفتگی: کوهوش سیاه علاج گرگرفتگی بوده و خوردنش درست مثل این است که یک پارچ آب یخ روی آتش درون تان ریخته باشند. این داروی گیاهی به شکل های مختلف مانند قرص، کپسول و دم نوش قابل استفاده است.

اگر می خواهید دم نوش آن را درست کنید، باید ریشه خشک گیاه را داخل آب بریزید و بجوشانید و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی حرارت بگذارید و دائم هم بزنید تا دم نوش تان آماده شود. یادتان باشد مصرف این داروی گیاهی به هیچ وجه برای بیماران مبتلا به مشکلات کبدی مجاز نیست و خانم هایی که در دوران یائسگی تحت هورمون درمان هستند باید دور استروژن را خط بکشند.

۲- بذر کتان برای تعریق شبانه: بذر کتان یا روغن آن به علت داشتن ترکیباتی به نام «لیگنان» به تعادل هورمونی بدن در دوران یائسگی کمک می کند از حجم تعریق شبانه در این دوران می کاهد.

۳- شبدر قرمز جایگزین استروژن: مصرف شبدر قرمز به عنوان جایگزین هورمون استروژن (که سطح آن در بدن در دوران یائسگی کم می شود) رواج زیادی دارد و شایعاتی که اخیرا درباره این گیاه دارویی و سرطان رحم به گوش می رسید، در مطالعاتی که به تازگی انجام شده به اثبات نرسیده است. با این حال بهتر است پیش از مصرف آن با پزشک معالج تان مشورت کنید.

۴- ویتامین D: این ویتامین درست به اندازه کلسیم برای حفظ سلامت استخوان های شما اهمیت دارد و اگر نباشد، کلسیم به تنهایی نمی تواند ساختمان استخوان ها را حفظ کند. حتما شنیده اید که بهترین منبع کلسیم نور خورشید است و اگر پوست در معرض آفتاب باشد، بدن می تواند ویتامین D بسازد. با این حال شاید بهتر باشد به جای ماندن زیر آفتاب شدید آن هم به مدت طولانی برای رفع کمبود این ویتامین، از مکمل های آن استفاده کنید البته با مجوز پزشک.

۵- جینسینگ برای بهبود خلق و خو: هرچند مطالعاتی که در آمریکای شمای انجام شده حاکی از آن است که جینسینگ کمکی به رفع علائم فیزیکی یائسگی مثل گرگرفتگی نمی کند، اما مصرف آن می تواند خواب شما را تنظیم کرده و خلق و خوی تان را که در این دوران مثل یک آتش فشان نیمه فعال هستید، در بهترین وضعیت نگه دارد.

۶- سنت جان ورت و اختلالات خلقی: نوسانات خلقی جزو جدایی ناپذیر تغییرات روانی دوران یائسگی است که با مصرف گیاه دارویی سنت جان ورت می توانید کلک اش را بکنید. تاثیر مصرف این داروی گیاهی بر رفع افسردگی خفیف به اثبات رسیده است.

با کدام گیاهان نسخه یائسگی را بپیچیم؟

چطور می شود در دوران یائسگی آرامش بیشتری را تجربه کرد و دچار عوارض آن از جمله گرگرفتگی و… نشد؟ اصلا روشی برای کنترل عوارض یائسگی وجود دارد یا خانم ها مجبور به تحمل این علائم هستند و آن قدر باید صبر کنند تا کم کم به این نشانه های ناخوشایند عادت کنند؟ این بار هم طبیعت به کمک شما می آید تا بتوانید میان سالی خود را با شادی سپری کنید.

۱- فیتواستروژن ها: فیتواستروژن ها یا همان استروژن های گیاهی ترکیباتی هستند که از نظر ساختار و عملکرد مشابه هورمون استروژن محسوب می شوند که با یائسه شدن، سطح آن در خون فرد پایین می آید و شما را توی دردسر می اندازد.

مصرف روزانه این ترکیبات در دوران یائسگی به شما کمک می کند تا علائم این دوران خاص از عمرتان را با شدت بسیار کمتری تجربه کنید. سویا، نخود و عدس از جمله مواد غذایی حاوی فیتواستروژن هستند.

البته شبدر هم تا حدودی فیتواستروژن دارد. ایزوفلاون موجود در این گیاه اگرچه اثر کمتری نسبت به استروژن واقعی دارد ولی می تواند تعداد دفعات و شدت گرگرفتگی دوران یائسگی را کاهش دهد. این مسئله به خصوص در مورد خانم هایی که مبتلا به سرطان سینه هم هستند و دچار علائم یائسگی شده اند، اهمیت دارند چون اگرچه نمی توانند از استروژن درمانی استفاده کنند، اما مصرف فیتواستروژن های گیاهی برای شان منع خاصی ندارد.

۲- کوهوش سیاه: کوهوش سیاه در اروپا گیاه معروفی است و در خیلی از مکمل های یائسگی از این گیاه استفاده می شود که مانند آبی بر آتش گرگرفتگی در زنان یائسه است. البته انجمن یائسگی آمریکا تاثیرات کوتاه مدت مصرف این دارو را تایید نکرده است. ولی به نظر می رسد مصرف حدود شش ماهه این داروی گیاهی بتواند شما را برابر عوارض یائسگی بیمه کند.

۳- تخم کتان: وجود انواع لیگنان ها و اسید چرب امگا ۳، تخم کتان را به یکی از مهم ترین مکمل های توصیه شده در دوران یائسگی تبدیل می کند. لیگنان ها عملکردی شبیه استروژن داشته و عوارض یائسگی را کاهش می دهند. علاوه بر این به نظر می رسد مصرف تخم کتان با کاهش کلسترول خون نیز مرتبط است. البته باید آن را به شکل کوبیده یا آسیاب شده استفاده کنید چون به خوبی در بدن هضم و جذب نمی شود.

۴- ویتامین ای: اگرچه مطالعات انجام شده حاکی از اثربخشی مصرف خوراکی ویتامین ای در رفع علائم یائسگی نبوده ولی به نظر می سد مصرف آن به صورت کرم یا ژل های واژینال می تواند علائم خشکی واژن را در خانم ها کاهش دهد و این مسئله قطعا روی روابط زناشویی زنان در دوران یائسگی موثر است.

سکته، مغز را یک شبه ۸ سال پیر می‌کند

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 تحقیقات این دانشمندان بیماران سفیدپوست و سیاه‌پوست دچار سکته مغزی را بررسی کرد که نتایج نشان داد سرعت فکرکردن و حافظه آن‌ها در۲۷ آیتم به گونه‌ای افت کرده که گویی مغز آن‌ها یک شبه، ۷٫۹ سال پیرتر شده است.

بر اساس یافته‌های جدید دانشمندان دانشگاه میشیگان، سکته مغزی، مغز یک فرد را یک شبه تا هشت سال پیرتر می‌کند و سرعت فکرکردن و حافظه را از وی به سرقت می‌برد.
تحقیقات این دانشمندان بیماران سفیدپوست و سیاه‌پوست دچار سکته مغزی را بررسی کرد که نتایج نشان داد سرعت فکرکردن و حافظه آن‌ها در۲۷ آیتم به گونه‌ای افت کرده که گویی مغز آن‌ها یک شبه، ۷٫۹ سال پیرتر شده است.

در این تحقیق، داده‌های جمع‌آوری‌شده بر روی بیش از ۴۹۰۰ بزرگسال سیاه‌پوست و سفیدپوست بالای سن ۶۵ سال، توسط تیمی از دانشمندان بررسی شد.

محققان از دو منبع اطلاعات برای تحلیل خود بهره بردند که یکی از این منابع، پرسشنامه‌های دقیق و دیگری سرعت فکرکردن و حافظه در طول چندین سال بود. این داده‌ها متعلق به سوژه‌های یک پژوهش بزرگ و ملی بر روی امریکایی‌های بزرگسال بود.

دانشمندان، ۷٫۵ درصد شرکت‌کنندگان سیاه‌پوست و ۶٫۷ درصد شرکت‌کنندگان سفیدپوستی را بررسی کردند که به تازگی هیچ نوع سکته، زوال عقل و مشکلات شناختی دیگر را تجربه نکرده بودند، اما طی ۱۲ سال از نخستین پرسشنامه‌ و آزمایش شناختی که در سال ۱۹۹۸ از سر گذرانده بودند، یک سکته ثبت‌شده را تجربه کرده بودند.

با اندازه‌گیری تغییرات نمرات آزمایشات شناختی شرکت‌کنندگان طی بازه زمانی ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۲، محققان متوجه شدند که هر دوی سوژه‌های سیاه‌پوست و سفیدپوست پس از سکته در آزمایشات انجام‌شده، به طور قابل‌توجهی عملکرد بدتری داشتند.

این یافته‌ها اهمیت پیشگیری از سکته را برجسته می‌سازد و جزئیات آن‌ در مجله Stroke ارائه خواهد شد.

غذای سوخته سرطان زا است

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 مطالعات محققان سوئدی نشان می دهد که مصرف غذای سوخته با آکریل آمید موجود در آن، سبب بروز سرطان می شود.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، آکریل آمید یک ترکیب شیمیایی سرطان زا است و زمانی تولید می شود که مواد نشاسته ای در دمای بسیار بالا پخته می شوند.

این مطالعات نشان می دهد که آکریل آمید سبب صدمه به DNA می شود و احتمال سرطان را افزایش می دهد. زمانی که آکریل آمید وارد بدن می شود، توسط سیستم گوارشی جذب شده و در تمام ارگان های بدن وارد چرخه سوخت و ساز می شود. نتیجه سوخت و ساز آکریل آمید، ماده ای به نام گلایسیدامید است که عامل اصلی جهش ژن ها و رشد تومور در بدن است.

چیپس سیب زمینی، قهوه، بیسکوییت، نان برشته، سیب زمینی کبابی و گوشت کبابی، شایع ترین مواد غذایی حاوی آکریل آمید هستند. قند و آمینو اسید موجود در مواد غذایی نیز می توانند تولید آکریل آمید کنند.

به گزارش انجمن سرطان آمریکا، آکریل آمید در صنعت کاغذ، رنگ، بسته بندی، چسب و پلاسیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. آکریل آمید در دود سیگار نیز وجود دارد.

سازمان غذا و داروی آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی پیش نویس دستوالعمل هایی را در رابطه با ارتباط این ترکیب شیمیایی با سرطان صادر کرد.

تحقیقات نشان می دهد که این ترکیب سمی در افزایش سرطان روده، مثانه و کلیه نقش دارد و علاوه بر آسیب به سیستم عصبی، باروری مردان را تحت تاثیر قرار می دهد.

آکریل آمید در غذاهای آب پز و بخار پز وجود ندارد.

نتایج این تحقیقات در نشریه Panel on Contaminants in the Food Chain منتشر شده است.

نکات ساده اما کلیدی در تشخیص سرطان پوست

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, پوست و مو, بهداشت, خبر پزشکی

 سرطان واژه ترسناکی است که همه افراد سعی می‌کنند زیاد در مورد آن صحبت نکنند؛ اما گاهی نیاز است که برای اطمینان از سلامتی خود کاری کنید و زمان را از دست ندهید.
به گزارش گروه سلامت و بهداشت قدس آنلاین،در اینجا قصد داریم نکاتی ساده اما کلیدی در مورد تشخیص سرطان پوست به شما ارائه کنیم.
مدت‌ها بود که لکه تیره رنگی روی پوست صورتم ظاهر شده بود و من همیشه به آن بی‌اعتنا بودم؛ اما پس از مدتی شوهرم اصرار کرد که آن را به دکتر پوست نشان دهیم. با کمال تعجب دکتر نیز آن را مشکوک دانست و برای من نمونه‌برداری تجویز کرد. خوشبختانه مشخص شد که چیز مهمی نیست. اما برای من زنگ هشداری بود که این مسئله را سال‌ها نادیده گرفته بودم. چه اتفاقی ممکن بود بیفتد اگر شک دکتر درست از آب در می‌آمد؟
پزشک من حق داشت که نگران شود. سالیانه ۷۶ هزار نفر به سرطان پوست مبتلا می‌شوند و هر ساعت یک نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهد. بدتر از همه اینکه جوانان زیر ۳۰ سال بیش‌ازپیش به سرطان پوست دچار می‌شوند.
به یاد داشته باشید اگرچه استفاده از ضد آفتاب می‌تواند از ابتلا به سرطان پوست جلوگیری کند، اما قادر نخواهد بود آن را درمان کند. بنابراین بهتر است بدانیم چگونه می‌توان سرطان پوست (ملانوم) یا خال‌های سرطانی را در مراحل اولیه تشخیص داد. هرچه زودتر این بیماری تشخیص داده شود، درمان آن نیز آسان‌تر خواهد بود. در زیر مهم‌ترین خصوصیات این بیماری را با هم مرور می‌کنیم:
ظاهر نامتقارن
لکه‌ای که کاملاً گرد و متقارن است جای نگرانی نخواهد داشت. در واقع اگر خال یا لک را از بالا تا پایین با خطی به دو نیم کنید، باید هر دو نیمه با هم متقارن باشند. خال‌هایی که متقارن نیستند و ابعاد منظمی ندارند را باید مورد بررسی قرار داد.
خط مرزی
خال‌های غیر سرطانی دارای خطوطی صاف هستند و مرز دارند. اما ملانوم ها کنگره‌ای بوده و مرزهایی نامنظم دارند.
رنگ
خال‌های سرطانی بیش از یک رنگ دارند: سیاه، خاکستری و صورتی. حتی ممکن است بدون رنگ‌دانه بوده و تنها شبیه یک جوش قرمزرنگ باشند.
ابعاد
هر نوع خال یا لکه‌ای که ابعادی بزرگ‌تر از ۶ میلی‌متر داشته باشد را بهتر است مورد بررسی قرار داد.
آزمایش
اگر خالی شروع به خارش، سوزش و بزرگ شدن کرد یا تغییر رنگ داد بلافاصله آن را مورد بررسی قرار دهید. خال‌ها به‌طورمعمول نباید تغییر کنند و باید ثابت باقی بمانند. شما خود باید تشخیص بدهید که چه وضعیتی برای پوست شما طبیعی است و به‌محض اینکه چیز جدیدی بروز کرد آن را به پزشک اطلاع دهید.
پزشکان توصیه می‌کنند که خانم‌هایی که در دوره ۲۰ و ۳۰ سالگی قرار دارند هرماه پوست خود را چک بکنند و این موارد را در نظر بگیرند. به خاطر داشته باشید که نیازی نیست که هر ۵ علامت را همزمان مشاهده کنید؛ هر یک از این علامت‌ها خود به تنهایی می‌تواند هشداردهنده باشد.

چطور وزن کودکتان را طبیعی نگهدارید؟

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 آموزش کودکان برای عادات تغذیه‌ای سالم و ورزش می‌تواند به کاهش خطر چاقی و مشکلات بهداشتی مربوط در آنان کمک کند.

رعایت این نکات به شما در رسیدن به این هدف یاری می‌رساند:

با دادن غذاهایی مانند غلات کامل، میوه و سبزی، پروتئین‌های سالم و لبنیات کم‌چرب به کودک عادات تغذیه‌ای سالم را در او ایجاد کنید.
مصرف اسنک‌ها یا چاشت‌هایی که مملو از چربی و نمک هستند را محدود کنید. به‌جای آن‌ها سیب یا موز، یک فنجان بلوبری (قره‌قاط)، حبه‌های انگور یا هویج به کودک بدهید.
به کودک سودمندی‌های ورزش از استخوان‌های محکم‌تر تا عزت‌نفس بیشتر را بیاموزید.
کودکان را ترغیب کنید با انجام شنا، طناب زدن یا به پیاده‌روی کردن ورزش کنند. مدت زمانی را که کودک در برابر صفحه تلویزیون یا کامپیوتر می‌گذراند، به دو ساعت در روز محدود کنید.
از غذا به‌عنوان پاداش یا تشویق رفتارهای خوب استفاده نکنید. کودکان باید بیاموزند که غذا سوخت بدن است، نه وسیله‌ای برای ابراز لطف.
اگر می‌خواهید به کودکتان پاداش دهید به او وعده یک دیدار خاص مثل با پدربزرگ مادربزرگ، یک روز تعطیلی، رفتن به یک جای مطلوب کودک مانند باغ‌وحش، پارک، استخر و مانند این‌ها را بدهید.

افزودن تخم مرغ آب پز به سالاد ؛ رژیم غذایی ضد التهاب و استرس

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 نتایج مطالعه محققان آمریکایی نشان می دهد، افزودن تخم مرغ به سالاد به بدن در جذب بیشتر مواد مغذی سبزیجات به نام کارتنوئیدها و مواد مغذی محلول در چربی کمک می کند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این مطالعه که توسط محققان دانشگاه پوردو آمریکا انجام شد، همچنین نشان می دهد که مصرف تخم مرغ آب پز با سالاد باعث کاهش التهاب و استرس های اکسیداتیو ناشی از مصرف سبزیجات خام می شود.

ایون کیم محقق بخش علوم تغذیه این دانشگاه می گوید:بیشتر مردم به اندازه کافی سبزیجات در رژیم های غذایی خود مصرف نمی کنند و هم زمان از سس سالاد کم چرب یا بدون چربی استفاده می کنند؛ این در حالی است که تحقیقات نشان می دهد که لیپیدهای موجود در سس سالاد نیز به جذب بیشتر کارتنوئیدها کمک می کنند.

وی افزود: نتایج مطالعه ما نشان می دهد که مردم زمانی که تخم مرغ آب پز با سالاد خود مصرف می کنند کاروتنوئیدهایی بیشتری از سبزیجات خام جذب می کنند.

این محقق خاطر نشان کرد، تخم مرغ یک غذای مملو از ماده مغذی است که دارای آمینواسیدهای ضروری، اسیدهای چرب اشباع نشده و ویتامین های B است.

وی ادامه داد: مصرف تخم مرغ با سالاد ارزش غذایی سبزیجات را که در اکثر مردم آمریکا کم مصرف می شود، افزایش می دهد.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که جذب کاروتنوئیدها در افرادی که از ترکیب تخم مرغ به همراه گوجه فرنگی، هویج رنده شده، اسفناج و کاهو مصرف می کنند، ۳ تا ۹ برابر بیشتر از سایر افراد است.

وی خاطر نشان کرد: تخم مرغ علاوه بر خواص ویژه ای که دارد، یک ماده غذایی غیرگیاهی خوب برای کاهش وزن نیز محسوب می شود؛ این موضوع به دلیل وجود ترکیبات ویژه در این ماده غذائی است و موادی از جمله لوتئین و زکسانتین است که فقط در تخم مرغ وجود داشته و ارزش این مواد غذائی در ترکیب با سبزیجات، افزایش می یابد.

وی می گوید: یک تخم مرغ دارای حدود ۷۰ کالری و ۶ گرم پروتیین است.

تاکنون مستندی مبنی بر مسمومیت عمدی زائران عربستانی گزارش نشده است

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: وزارت بهداشت صحبت وزیر بهداشت را این‌گونه اصلاح کرد که تاکنون هیچ مستندی مبنی بر عمدی بودن مسمومیت زائران عربستانی گزارش نشده است.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، وزارت بهداشت در توضیحاتی در خصوص مسمومیت زائران عربستانی در یکی از هتل‌های مشهد عنوان کرد: در خبر مربوط به مسمومیت زائران عربستانی که به‌نقل از وزیر بهداشت در برخی رسانه‌ها مبنی بر عمدی بودن این مسمومیت عنوان شده بود، ضمن اصلاح این خبر تأکید می‌شود: وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت بیماران و علت مسمومیت این زائران در مشهد عنوان کرد: در پزشکی هر مسمومیتی ممکن است عمدی باشد مگر خلاف آن ثابت شود و ضروری است دستگاه‌های نظارتی با اطلاع رسانی به‌موقع از بروز شایعات جلوگیری کنند.
وزارت بهداشت در نهایت عنوان کرد که تاکنون هیچ مستندی مبنی بر عمدی بودن مسمومیت زائران عربستانی گزارش نشده است.

وزارت بهداشت در جلوگیری از تولید مواد خوراکی مضر مسئولیت دارد

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: سخنگوی قوه‌قضاییه با بیان اینکه وزارت بهداشت در جلوگیری از تولید مواد خوراکی مضر مسئولیت دارد، گفت: در صورت لزوم دادستانی به این مسئله ورود خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص آخرین وضعیت پدیده شاندیز، اظهار داشت: برای برخی افراد فرجه قائل شدند چرا که برخی افراد سهام داشتند و قصد داشتند پولشان را بگیرند که هنوز فرصت به پایان نرسیده است که امیدواریم به قول خود عمل کنند؛ از فعالیت پدیده جلوگیری نشده است بلکه ادامه فعالیت که خلاف بوده اصلاح شده و در مسیر نیز موارد خلاف نیز اصلاح خواهد شد تا پول مردم نسوزد که البته خبر جدیدی در این زمینه نداریم.
وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی براینکه برخی خوراکی‌ها و آب میوه‌ها مضر بوده و آرم سازمان استاندارد را دارد آیا قوه قضاییه ورود می‌کند، افزود: در این زمینه وزارت بهداشت و سازمان استاندارد وظایف خاص خود را دارند و در خصوص کنترل بازار نیز سازمان تعزیرات ورود می‌کند.
سخنگوی قوه قضاییه در ادامه گفت: در خصوص سالم بودن مواد خوراکی وزارت بهداشت وظایفی دارد و نباید اجازه دهد چنین چیزی تولید شود ولی هرکجا که مربوط به سلامت انسان‌ها باشد حائز اهمیت و قوه قضاییه خود را بی مسئولیت نمی‌داند. چنانچه مراجع رسمی این موضوع را اعلام کنند و بدانیم به سلامت انسان‌ها لطمه می‌زند دادستان نیز در این زمینه ورود می‌کند که مصداق آن می‌توانم بگویم که یک دارو یا یک غذا و مواد مصرف کننده‌ای دچار مضرات بوده که دادستان اقدامات لازم را انجام داده و تحت تعقیب قرار داده است.

آشنایی مسئولان ایرانی با بزرگترین تجهیزات آزمایش زلزله در جهان

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: مسئولان ایرانی از بزرگترین تجهیزات آزمایش زلزله در جهان در ژاپن بازدید کردند و با طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی برای شبیه سازی زلزله و فرآیند آسیب به سازه و فنون مقاوم سازی لرزه‌ای آشنا شدند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، این برنامه از سوی آژانس همکاری‌ها بین المللی ژاپن (جایکا) و با همکاری شهرداری تهران طی ۱۲ روز و با هدف توانمندسازی ساختار مدیریت بحران کلان شهرها، گسترش و همکاری‌های چند جانبه و بهره گیری از تجربیات جهانی برگزار شد و طی آن مدیران بحران کلان شهرهای تهران، تبریز، مشهد، کرج ، کرمان، اصفهان و شیراز از مراکز مدیریت سوانح در شهرهای کوبه، ایشینوماکی و توکیو بازدید کردند.
همچنین در بازدید از مرکز تحقیقات زلزله هیوگو که پس از زلزله «هانشین آواجی» سال ۱۹۹۵ شهر کوبه احداث شده تجربه موفق همکاری دولت و بخش خصوصی ژاپن در کاهش مخاطرات سوانح و مدیریت بحران معرفی شد. این مرکز از بزرگترین تجهیزات آزمایش زلزله در جهان برخوردار است که با اجرای طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی با شبیه سازی زلزله فرآیند آسیب به سازه و فنون مقاوم سازی لرزه ای را بررسی می‌کند.
شرکت کنندگان در این دوره همچنین از پارک پیشگیری از بحران «میکی» بازدید کردند. این پارک در قالب مرکز آموزش مدیریت بحران از امکاناتی چون زمین‌های ورزشی، انبارهای نگهداری موادغذایی، تجهیزات امدادی، سرویس‌های بهداشتی صحرایی، چادر و پتو برخوردار است و در زمان بحران محلی برای گردهمایی، استقرار و اعزام نیروهای واکنش سریع است.
در این مرکز آکادمی آتش نشانی آموزش‌های لازم را در اختیار پرسنل و داوطلبان قرار می‌دهد و امکان شبیه سازی و ایجاد شرایط تجربه بحران‌هایی از جمله زلزله، طوفان و آتش و دود و انجام تمرین و مانور فراهم شده است.
بازدید از مرکز فرماندهی و مدیریت بحران شهر هیوگو، حضور در انستیتوی کاهش بحران و نوسازی انسانی، ملاقات با حادثه دیدگان شهر «ایشینوماکی» زلزله و سونامی بزرگ شرق ژاپن، و آشنایی با نحوه بازسازی این مناطق از دیگر برنامه‌ها بود. همچنین مدیران بحران کلانشهرها از مرکز اطلاع رسانی در بحران زلزله بزرگ شرق ژاپن و مرکز اسکان اضطراری این شهر بازدید کردند.
در شهر توکیو نیز این هیات ضمن آشنایی با نحوه تصویب و اصلاح قوانین شهری پس از وقوع هر زلزله، از دفتر کابینه نخست وزیر و پارک پیشگیری از بحران توکیو بازدید کردند و با ساختار فرماندهی بحران و مدیریت بحران سوانح در کلان شهر توکیو آشنا شدند و در دفتر مرکزی جایکا با « یامائوچی»، مدیرکل محیط زیست جهانی و مدیر بحران این آژانس دیدار و گفت و گو کردند.
وی ضمن ابراز خرسندی از حضور مسئولان و مدیران بحران کلان شهرها با اشاره به این که ایران جزو اولین کشورهای کمک کننده بود که در زلزله و سونامی سال ۲۰۱۱ ژاپن بود، ضمن قدردانی از این اقدام گفت: ژاپن همواره تجربیات خود را با برگزاری دوره‌های آموزشی در اختیار کشورهای جهان قرار می‌دهد تا بدین وسیله ضمن تشکر از کمک و مساعدت کشورها در هنگام وقوع سوانح، ظرفیت سازی در حوزه کاهش خطرپذیری را در جهان ارتقا بخشد. وی ابراز امیدواری کرد که تجربیات تهران در حوزه مدیریت بحران به کلان شهرهای کشور تسری یابد.
در ادامه این نشست احمد صادقی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و رئیس این هیات نیز ضمن قدردانی از برنامه ریزی به عمل آمده برای برگزاری این دوره گفت: بعد از برگزاری کنفرانس جهانی کاهش خطرپذیری که در اسفند ماه ۱۳۹۳ در شهر سندای ژاپن برگزار شد، سازمان مدیریت بحران تهران نسبت به راه اندازی مرکز تاب آوری سوانح تهران اقدام کرد و از اساتید و پژوهشگران بین المللی برای همکاری با این مرکز دعوت به‌عمل آمده است.
وی ضمن دعوت از جایکا برای همکاری با این مرکز ، ابراز امیدواری کرد که همکاری جایکا با سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در انتقال دانش فنی در حوزه کاهش مخاطرات سوانح و افزایش تاب آوری شهری همچنان پس از یک دهه مشارکت، ادامه یابد.
وی گفت: در بازدید از مناطق آسیب دیده تجربیات خوبی به مدیران بحران کلان شهرها منتقل شد.
جانشین شهردار در ستاد مدیریت بحران افزود: ایران از تجربیات ارزشمندی در برخورد با سوانح طبیعی و حوادث انسان ساز و نیز استفاده از نیروهای مردمی داوطلب برخوردار است.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در پایان ابراز امیدواری کرد که این دوره به یک اقدام عملی منجر شود و کلان شهرها بتوانند مدیریت خطرپذیری را جایگزین مدیریت بحران نمایند.
همچنین دکتر صادقی در ملاقات با دکتر رضا نظرآهاری سفیر کشورمان در ژاپن ضمن قدردانی از مساعدت به عمل آمده برای برگزاری این دوره گفت: کشور ژاپن تجربیات فراوانی در حوزه کاهش مخاطرات سوانح و افزایش تاب آوری شهری دارد که با توجه به آسیب پذیری شهرها و کلان شهرها، بهره گیری از این تجربیات می‌تواند به توانمندی و ارتقای کشور در این حوزه منتج شود.
سفیر ایران در توکیو نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران بحران کلان شهرها در این دوره اظهار داشت: کشور ما به شدت در معرض انواع سوانح قرار دارد و نحوه مدیریت بالایای طبیعی و کنترل آسیب‌های جوامع شهری برای مدیران کشور از اولویت برخوردار است.
نظرآهاری افزود: حدود ۳۰ درصد از بلایای طبیعی جهان در ژاپن به وقوع می‌پیوندد و ژاپنی‌ها سرآمدترین کشورها در حوزه مدیریت بحران و کاهش خطرپذیری هستند که سرمایه و بودجه زیادی را به این حوزه اختصاص می‌دهند و در صحنه بین المللی در این حوزه پیشگام هستند.
وی ضمن اشاره به اهمیت تقویت نقش جایکا در انتقال دانش فنی این حوزه به کشورمان گفت: از همین رو باید از ظرفیت ها و امکانات جایکا در کاهش خطرپذیری سوانح و مدیریت بحران بهره گیری بیشتری نماییم چرا که این آژانس از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است.
نظرآهاری ضمن اعلام آمادگی برای مساعدت در ارتقای همکاری بین دو کشور در حوزه پیشگیری و کاهش خطرپذیری، ابراز امیدواری کرد که برگزاری این دوره گامی در جهت ارتقای تاب آوری کلان شهرهای کشور باشد.
مدیران بحران هفت کلان شهر کشور در دوره آموزشی « کاهش خطرپذیری سوانح و مدیریت بحران شهرهای بزرگ» در ژاپن شرکت کردند و با آخرین دستاوردهای علمی و تجربیات مدیریت بحران در ژاپن آشنا شدند.

این زنان همیشه خسته اند!

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 ممکن است کمبود آهن، فولیک اسید یا ویتامین B۱۲ در کنار خونریزی داخلی دلیل کم خونی باشد. ابتلا به بیماری های مزمنی مانند ناراحتی های کلیوی که علائم آن به صورت گیجی، احساس سردی و بی حوصلگی بروز می کند هم می تواند نشانه کم خونی باشد.

حتما شما هم با بانوانی که مدام احساس خستگی می کنند روبرو شده اید. میزان ساعات کاری این دسته از خانم ها خیلی بیشتر از استراحتشان نیست و شب ها هم بیشتر از پنج ساعت می خوابند.

درست حدس زدید، این خانم ها بیشتر خانه دار هستند و گاه با وجود ۸ تا ۱۰ ساعت خواب آرام شبانه مدام از احساس خستگی می نالند.

اگر شما هم از این دسته افراد هستید و به دنبال دلیل آن می گردید باید بگوییم که این نوع خستگی، نشانه ای از بروز یک مشکل در تندرستی شماست اما نباید نگران باشید زیرا این مشکلات خفیف هستند و به راحتی درمان می شوند.

فراموش نکنید علت و ریشه این خستگی های مبهم، نوع زندگی یا داشتن فعالیت های زیاد نیست و ممکن است به یکی از عوارض زیر دچار شده باشید:

۱) زیاد کافئین نخورید

گروهی از بانوانی که احساس خستگی مفرط دارند از قهوه یا نوشیدنی های انرژی زا برای رفع خستگی استفاده می کنند اما نمی دانند که مصرف کافئین در برخی از زنان نتیجه عکس دارد و ایجاد خستگی می کند.

در واقع مصرف بیشتر کافئین برای رفع خستگی، وضعیت را بدتر می کند. بنابراین بهتر است کاکائو، چای و بعضی از داروهای حاوی کافئین را کمتر در برنامه غذایی خود جای دهید.

۲) به کدام غذا آلرژی دارید

بعضی از غذاهای آلرژی زا نیز می توانند سبب خستگی شما شوند. البته این خستگی اولین علامت هشدار دهنده در مورد این غذاهاست. خمیازه کشیدن بعد از خوردن هر نوع غذایی، به آن معنی است که باید آن غذا را از رژیم غذایی حذف کنید.

۳) تیروئیدتان کم کار نیست؟

مطالعات یک مرکز مخصوص تحقیقات روی تیروئید در ایالات متحده نشان می دهد ۱۷ درصد از زنان دچار اختلال عملکرد تیروئید هستند. حتما می دانید که متابولیسم بدن توسط تیروئید کنترل می شود و افسرودگی به مقدار خفیف و تنبلی و کم تحرکی از دلایل کم کاری تیروئید هستند یعنی کم کاری تیروئید باعث کاهش متابولیسم می شود.

پف آلودگی سر و صورت، چهره زرد رنگ،ورم دست و پا و احساس سرما حتی در هوای گرم، حرکات کند، یبوست، حرف زدن کند، ضربان قلب کند، افسردگی یا بی حوصلگی، احساس ضعف و خستگی و تمایل به خواب از نشانه های این اختلال در بزرگسالان است. پزشکان به اینگونه افراد خوردن میوه در مقادیر زیاد و همچنین آبمیوه تازه و سبزیجات را توصیه می کنند.

۴) کم خونی را جدی بگیرید

داشتن تومور فیبروئید یا پولیپ رحمی باعث می شود برخی بانوان هنگام قاعدگی یا زایمان دچار خونریزی شدید شوند. در نتیجه به دلیل خونریزی، کمبود هموگلوبین و کمخونی بروز می کند. هموگلوبین مسئول حمل اکسیژن از ریه به دیگر بخش های بدن است و هنگامی که اکسیژن کافی به بافت ها نرسد خستگی رخ خواهد داد.

همچنین ممکن است کمبود آهن، فولیک اسید یا ویتامین B۱۲ در کنار خونریزی داخلی دلیل کم خونی باشد. ابتلا به بیماری های مزمنی مانند ناراحتی های کلیوی که علائم آن به صورت گیجی، احساس سردی و بی حوصلگی بروز می کند هم می تواند نشانه کم خونی باشد.

انجام آزمایش خون راه تشخیص دقیق کم خونی است و چنین بانوانی باید از غذاهای دارای آهن مانند اسفناج، بروکلی و گوشت قرمز و البته قرص آهن استفاده کنند. اگر کم خونی درمان شود احساس خستگی نیز بعد از گذشت یک ماه برطرف خواهد شد.

۵) دستگاه ادراری و عفونت

سوزش یا تکرار ادرار از علائم شایع عفونت دستگاه داراری است اما وجود باکتری در این دستگاه به این راحتی قابل شناسایی نیست. تشخیص ابتلا به عفونت دستگاه ادراری با دادن آزمایش ادرار ممکن است و برای مداوا نیز مصرف آنتی بیوتیک خوراکی تجویز می شود. یک هفته بعد از درمان، احساس خستگی نیز از بین می رود.

۶) در خواب خفه نشوید!

آپنه یا احساس تنگی نفس در خواب باعث می شود که مرتبا از خواب بیدار شوید و بعد از هر بار تنگی نفس برای مدت طولانی بیدار بمانید. به این ترتیب و با وجود حضور ۸ تا ۱۰ ساعته شما در رختخواب، چرخه منظم خواب شما دچار اختلال خواهد شد و به خستگی مداوم دچار می شوید.

البته بانوان چاق بیشتر به گرفتگی مجرای فوقانی تنفسی و خر و پف کردن دچار می شوند. اگر دارای چنین شرایطی هستید باید وزن خود را کم و سیگار را هم ترک کنید. البته پزشکان می توانند مجرای تنفسی را در هنگام خواب با استفاده از وسایلی باز نگه دارند اما باز شدن مجرا گاه نیازمند جراحی است و درمان نکردن این اختلال نیز احتمال حمله قلبی را افزایش می دهد.

۷) قلب تان بیمار است

انجام فعالیت های سبک بدنی، باعث خستگی نمی شود. اگر بعد از کارهای سبک مثل جارو زدن خانه احساس خستگی کردید، احتمال دارد به نوعی ناراحتی قلبی دچار باشید. پزشکان بیشترین دلایل مرگ زنان را بیماری های قلبی می دانند. نگران نباشید و برای انجام آزمایشات قلبی به پزشک مراجعه کنید. اگر خستگی با شرایط قلبی شما ارتباط داشته باشد با تجویز چند دارو برطرف خواهد شد و انرژی خود را بازخواهید یافت.

استفاده از “سم غیرمجاز” برای سم‌پاشی هتل زائران غیرایرانی در مشهد

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت درباره مسمومیت زائران غیرایرانی در یکی از هتل‌های مشهد، گفت: آنچه که تاکنون مسجل شده حاکی از آن است که متاسفانه از یک سم غیرمجاز برای سم‌پاشی اتاق‌ها استفاده شده است.
به گزارش (ایسنا)، دکتر رسول دیناروند در پاسخ به سوالی درباره عمدی یا سهوی بودن این حادثه، گفت: این که این موضوع خواسته بوده یا ناخواسته باید توسط دستگاه‌های مربوطه بررسی و اطلاع رسانی شود، اما تخلف در اینکه از سم غیرمجاز استفاده شده، محرز است.
وی درباره نوع سم استفاده شده نیز گفت: آزمایشات نشان می‌دهد مسمومیت با سم غیرمجازی صورت گرفته که نباید برای سم‌پاشی در چنین مکان‌هایی استفاده شود؛ سمی بوده که در اتاق‌ها گذاشته‌اند، این سم تصعید می‌شود و بخار آن حشرات موذی و آفت را از بین می‌برد.
دیناروند تاکید کرد: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو نیز بارها اعلام کرده که استفاده این چنینی از این سم غیرمجاز است. قبلا هم سابقه داشته که افرادی با این سم خودکشی ‌کنند و مرگ و میر تصادفی ناشی از سم را نیز داشتیم.

کاهش عوارض پیوند مغز استخوان با ویروس خرگوش

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

مطالعه محققان آمریکایی نشان می دهد که نوعی ویروس یافت شده درخرگوش می تواند پیوند مغز استخوان را برای بیماران مبتلا به سرطان خون بی خطرتر و عوارض آن را کاهش دهد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، محققان کالج پزشکی دانشگاه فلوریدا در آمریکا متوجه شدند که ویروس myxoma بطور همزمان سبب کشته شدن سلول های سرطانی و پیشگیری از ابتلا به بیماری پیوند علیه میزبان ‘GVHD’ می شود.این بیماری یکی از خطرناکترین عوارض پیوند مغز استخوان است.

پیوند مغز استخوان یک روش مهم درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان های خون مانند لوسمی و مولتیپل میلوما است.

درصورتیکه مغز استخوان یک بیمار به اندازه کافی سلول های بنیادی سالم تولید نکند با پیوند مغز استخوان، سلول های سالم وارد بدن بیمار می شود تا جایگزین مغز استخوان بیمار شود.

با این وجود این کار خطراتی نیز دارد زیرا گلبول های سفید تازه پیوند داده شده می تواند به بدن شخص دریافت کننده حمله کنند که به آن بیماری علیه میزبان گفته می شود.

این بیماری می تواند سبب تنگی نفس، دردهای شکمی و در موارد شدید منجر به مرگ بیمار شود.

ویروس Myxoma معمولا در خرگوش های موجود در استرالیا و اروپا یافت می شود. این ویروس در خرگوش ها می تواند به ابتلا بیماری بسیار کشنده myxomatosis منجر شود اما در انسان ها این ویروس بی خطر است.

محققان با آزمایش این ویروس بر روی سلول های انسانی در آزمایشگاه، ویروس myxoma را به گلبول های سفید خون معروف به سلول های T چسباندند و بعد از آنها در بخشی از پیوند مغز استخوان استفاده کردند.

زمانی که پیوند مغز استخوان صورت گرفت این ویروس نه تنها مانع از ابتلا به بیماری پیوند علیه میزبان شد بلکه به سلول های سرطانی موجود در بدن بیمار حمله کرد و آنها را از بین برد.نتایج این تحقیق در مجله Blood منتشر شده است.

توزیع داروی SFU بیماران سرطانی

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره برنامه ریزی و آمار اداره کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو از توزیع داروی SFU بیماران سرطانی خبر داد.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا اینانلو با بیان اینکه طی ۱۰ روز گذشته مجوزهای لازم جهت واردات داروی فلورواوراسیل SFU صادر و در روزهای گذشته توزیع آن آغاز شده است و ادامه دارد، افزود: این دارو به اندازه دیگر داروهای مورد استفاده در شیمی درمانی بیماران سرطانی، ضروری نیست وعدم دسترسی آسان به آن دغدغه‌های زیادی ایجاد نکرده بود.
رئیس اداره برنامه ریزی و آمار اداره کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو در توضیح بیشتر عنوان کرد: از آنجا که داروی مذکور تولید داخل ندارد و صرفاً از طریق واردات تأمین می‌شود به‌دلیل کمبودی که در سطح جهانی متوجه‌اش شد؛ بازتاب یافت و با برنامه‌ریزی‌ای که در خصوص آن صورت پذیرفت مشکل به‌سرعت برطرف شد و اکنون نیز کوچکترین نگرانی‌ای برای دسترسی بیماران به آن وجود ندارد.

ماست ضد سرطان کبد است

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

تحقیقات انجام شده در مصر نشان داد که مصرف لبنیات تخمیر شده و ترش مانند ماست از سرطان کبد پیشگیری می کند. بر اساس این مطالعه فعالیت باکتری ها و تولید اسید لاکتیک مکانیسم خاصیت ضدسرطانی ماست می باشد.

برای انجام این تحقیق به موش ها مواد سرطان زا تزریق شد و سپس در رژیم غذایی آنها از لبنیات تخمیر شده استفاده گردید. نتایج نشان داد که این موش ها تا حد زیادی از ابتلا به سرطان محافظت شده اند.‏

نکته جالب تر این بود که حتی در موش های مبتلا به سرطان، مصرف ماست از انتشار سرطان به دیگر بافت های بدن جلوگیری نمود.

رژیم غذایی در اختلال دو قطبی

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 اختلال دوقطبی که گاهی اوقات به نام جنون ادواری نیز خوانده می‌شود، با نوسانات خلقی که طیف وسیعی از افسردگی تا اوج دیوانگی و شیدایی (مانیا) را در بر می‌گیرد، در ارتباط است.

وقتی‌که دچار افسردگی می‌شوید، ممکن است در انجام بسیاری از فعالیت‌ها، احساس غم و ناامیدی و از دست دادن علایق یا لذت‌ها با شما همراه باشد و در زمانی دیگر که خلق‌وخویتان در جهتی دیگر تغییر کرد، ممکن است احساس سرخوشی و پرانرژی بودن به شما دست دهد. تغییرات خلقی ممکن است تنها چند بار در سال و یا اغلب و به‌صورت چند بار در روز اتفاق بیفتد. در برخی موارد نیز، اختلال دوقطبی به‌طور همزمان با نشانه‌های افسردگی و مانیا همراه است. علائم و شدت آن به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای از فردی به فرد دیگر متفاوت است و در بسیاری از موارد، فرد ممکن است برای مدت طولانی هیچ علامتی از خود نشان ندهد.

اگرچه اختلال دوقطبی یک بیماری طولانی‌مدت و مخرب است، شما می‌توانید این بیماری را به کمک یک برنامه درمانی منظم و با استفاده از داروها و روان‌درمانی کنترل نمایید. علت اختلال دوقطبی مشخص نیست اما محققین معتقدند که مشابه تقریباً همه بیماری‌ها، ناشی از کنش متقابل ژن‌ها و محیط است. منظور از محیط، محیط فیزیکی (مثل غذا، آلاینده‌ها و غیره)، به‌علاوه عوامل روانی، اجتماعی و فرهنگی است. هیچ تست آزمایشگاهی برای تشخیص این بیماری وجود ندارد و علائم آن می‌تواند با سایر اختلالات روانی همپوشانی داشته باشد. به همین دلیل، این اختلال ممکن است تشخیص داده نشود و تحت درمان قرار نگیرد.

آیا برای اختلال دوقطبی رژیم غذایی خاصی وجود دارد؟
رژیم غذایی خاصی برای این نوع اختلال وجود ندارد. با این وجود، مهم است که انتخاب‌های غذایی درست داشته باشید تا بتوانید وزن متعادل و مناسبی داشته و آن را حفظ نمایید. این انتخاب‌ها عبارت‌اند از:

دریافت اسیدهای چرب امگا ۳ را افزایش دهید:
غنی‌ترین منبع اسیدهای چرب امگا ۳، ماهی‌ها به‌ویژه ماهی‌های آب سرد مانند سالمون، ماکرل و هرینگ هستند. تحقیقات نشان داده است که هرچه مصرف ماهی در جمعیتی بیشتر باشد، میزان بروز افسردگی در آن جمعیت کمتر است. برآورد انواع بیماری‌های مرتبط با مصرف مقادیر پایین اسیدهای چرب امگا ۳ در یک مطالعه نشان داد که اختلال دوقطبی بیماری است که بیشترین ارتباط را با کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ دارد. علاوه بر ماهی، مغزها و دانه‌های روغنی مثل گردو، تخم کدوتنبل، تخم کتان، و روغن کلزا نیز حاوی آلفا لینولنیک اسید هستند که در بدن تبدیل به اسیدچرب امگا ۳ (ایکوزا پنتانوئیک اسید) می‌شوند. افراد گیاهخوار می‌توانند برای تأمین اسیدهای چرب امگا ۳، به‌جای ماهی، از این مواد غذایی گیاهی استفاده نمایند.

تعادل قند خون خود را حفظ کنید
ارتباط مستقیمی بین خلق‌وخو با تعادل قند خون وجود دارد. خلق‌وخوی انسان تحت تأثیر چگونگی عملکرد سیستم عصبی مرکزی (یا مغز) است. غذای اصلی سلول‌های مغز، گلوکز است و مغز در شرایط عادی تمام انرژی لازم برای فعالیت‌های روزانه خود را از قند خون تأمین می‌کند. بنابراین هر چه بیشتر قندخون شما نوسان داشته باشد، خلق‌وخوی شما هم بیشتر در نوسان خواهد بود.

میزان کالری دریافتی خود را کنترل کنید
برای حفظ وزن مناسب، میزان دریافت کالری خود را کنترل نمایید و به‌طور منظم ورزش کنید. برخی مطالعات نشان داده‌اند که افراد مبتلا به اختلال دوقطبی در معرض خطر بالاتر برای ابتلا به اضافه‌وزن یا چاقی هستند.

مواد غذایی موثر در کاهش استرس و تقویت اثربخشی داروها در اختلال دوقطبی کدم‌اند؟
توت‌ها: انواع توت شامل زغال‌اخته، تمشک، و توت‌فرنگی غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین C هستند. مطالعات نشان داده است که ویتامین C به تنظیم سطح کورتیزول و جلوگیری از افزایش آن کمک می‌کند. کورتیزول یک هورمون استرس است که از غده آدرنال ترشح می‌شود. در صورت افسردگی و اضطراب، سطح کورتیزول در بدنتان افزایش می‌یابد که موجب فعال شدن پاسخ استرس، افزایش ضربان قلب و فشارخون، و سرکوب سیستم ایمنی می‌گردد. اثرات بلندمدت سطح بالای کورتیزول شامل افزایش خطر ابتلا به بیماری قلبی، افسردگی و بروز مشکلات در خواب است.

غلات کامل: غلات کامل برای قلب شما مفیدند، اما همچنین می‌توانند اثر آرام‌بخش بر خلق‌وخوی شما داشته باشند. مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده مثل برنج قهوه‌ای، نان گندم کامل و غیره می‌تواند تولید سروتونین در مغز را تحریک نماید. بسیاری از تحقیقات نشان داده‌اند که کمبود سروتونین بر خلق‌وخو تأثیر داشته و منجر به بروز افسردگی و اضطراب می‌گردد.

لبنیات: شیر و سایر فرآورده‌های لبنی مثل ماست و پنیر، منابع خوب ریبوفلاوین هستند. دریافت مقادیر کافی این ویتامین، سیستم‌های سنتز و ترشح پروتئین را تحت کنترل نگه می‌دارد. در صورت کمبود ریبوفلاوین، این سیستم دچار اختلال شده، در نتیجه واکنش‌های استرس‌زا رخ خواهد داد.

سیب، پرتقال، موز: این میوه‌ها حاوی فیبر و مقادیر بالایی ویتامین C هستند و می‌توانند موجب بهبود عملکرد سیستم ایمنی شوند. همچنین، موز حاوی اسیدآمینه تریپتوفان است که می‌تواند در بدن به هورمون سروتونین تبدیل شود. این هورمون باعث احساس آرامش و نشاط می‌گردد.

چای گیاهی: انواع مختلف چای‌های آرام‌بخش در بازار موجودند که می‌توانند باعث کاهش اضطراب و نگرانی شوند. بابونه قرن‌هاست که به‌عنوان یک درمان سنتی برای ناراحتی معده، اضطراب و بی‌خوابی استفاده می‌شود. افزودن مقدار کمی شیر به چای بابونه می‌تواند اثرات آرام‌بخشی آن را تقویت نماید.

شکلات تیره: شکلات تیره همانند انواع توت، سطح کورتیزول (هورمون استرس)، به‌علاوه هورمون‌های اپی نفرین و نوراپی نفرین را که موجب بروز احساس اضطراب و عصبانیت در شما می‌شوند، کاهش می‌دهد. علاوه بر این، شکلات تیره مغزتان را تحریک می‌کند که موادی به نام اپوئیدها را تولید کند. این مواد به شما کمک می‌کنند که احساس بهتری داشته باشید.

دریافت منیزیم را افزایش دهید

منیزیم ماده معدنی است که باعث حفظ فعالیت طبیعی ماهیچه‌ها و اعصاب، ضربان منظم قلب، تقویت سیستم ایمنی بدن و استحکام استخوان‌ها می‌شود. برخی از علائم کمبود منیزیم عبارت‌اند از: گرفتگی عضله‌ها، ضعف عضلانی، ریتم نامنظم ضربان قلب، پرفشاری خون، اختلالات عصبی، افسردگی، بی‌خوابی، کاهش اشتها، یبوست، بیش فعالی، و تشنج.

به دلیل مشابهت شیمیایی منیزیم به لیتیوم (لیتیوم رایج‌ترین داروی مورد استفاده برای تثبیت خلق‌وخو است)، این ماده معدنی در اختلال دوقطبی بسیار موردتوجه است. شواهدی وجود دارد دال بر اینکه لیتیوم ممکن است به مکان‌هایی در داخل سلول متصل شود که احتمالاً مکان اتصال منیزیم است. منیزیم می‌تواند از ورود مقادیر زیاد کلسیم به داخل سلول‌ها ممانعت به عمل آورد (به عبارتی، بلوکه کننده طبیعی کانال کلسیم است) و از این طریق به کاهش برخی از علائم بیماری‌ها کمک نماید. علاوه بر این، نقش منیزیم به‌عنوان یک حمایت‌کننده از خواب خوب نیز در اینجا بسیار مهم است. زیرا بسیاری از افراد مبتلا به اختلال دوقطبی، به میزان زیادی در مرحله شیدایی این بیماری با کم‌خوابی و بی‌نظمی در الگوی خواب مواجه می‌شوند. مواد غذایی غنی از منیزیم شامل: غلات کامل، حبوبات و به‌ویژه سبزی‌های برگ سبز تیره هستند. تخم کدوتنبل و ماهی سالمون نیز حاوی منیزیم هستند. شما باید روزانه ۴۰۰ میلی‌گرم منیزیم دریافت کنید. در صورتی که دارای علائم کمبود منیزیم هستید، بهتر است از مکمل این ماده معدنی استفاده نمایید.

آیا رژیم غذایی ناسالم در تحریک نوسانات خلقی اختلال دوقطبی نقش دارد؟
اساس یک رژیم غذایی سالم فقط این نیست که بدانیم چه چیزی باید بخوریم، بلکه دانستن چیزهایی که نباید مصرف کرد، نیز مهم است. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که غذاهای خاص مثل کافئین و شکر، به‌طورکلی می‌توانند مدیریت اختلال دوقطبی را با مشکل مواجه سازند. در صورت حذف غذاهای تشدیدکننده اختلال دوقطبی، شما قادر خواهید بود که نوسانات خلقی خود را بیشتر کنترل نموده و دوره‌های شیدایی این بیماری را کاهش دهید. به‌علاوه، می‌توانید سلامت قلب خود را نیز بهبود بخشید. این نکته بسیار مهم است چون خطر بروز بیماری‌های قلبی ـ عروقی در افراد مبتلا به اختلال دوقطبی در مقایسه با همتایان آن‌ها بیشتر است. علت این امر ممکن است این باشد که افراد مبتلا به اختلال دوقطبی:
کمتر احتمال دارد که حداقل سه واحد در روز میوه و سبزی مصرف کنند،
بیشتر احتمال دارد که فقط یک وعده در روز دریافت کنند،
کمتر احتمال دارد که غذاهای سالم بپزند و یا بخرند.
علاوه بر این، اثرات جانبی داروهای مصرفی، ورزش ناکافی، استعمال دخانیات، و عدم دسترسی به مراقبت‌های لازم از جمله سایر دلایل احتمالی بالاتر بودن خطر بروز بیماری‌های قلبی ـ عروقی در مبتلایان به اختلال دوقطبی می‌باشد.
نکته: کافئین، قندهای ساده، نمک و چربی‌های اشباع و ترانس اختلال دوقطبی را تشدید می‌کنند.

لیمو ترش و یک دنیا خاصیت

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 لیمو ترش درمان کننده چاقی و برطرف کننده بزرگی طحال، شفادهنده گواتر و میخچه، وبا، اختلالات جریان گردش خون، مشکلات گوارش، یبوست، سوء هاضمه، زردی و یرقان است و خواص ضد سرطان دارد.

از ویتامین های لیموترش می توان درصد بالای ویتامین ث، ویتامین های گروه ب و ویتامین آ، و از املاح معدنی بی شمار و بسیار مفید آن پتاسیم، منگنز، منیزیم و … را نام برد.

لیموترش عامل زیبایی

لیمو ترش یک ماده تقویت کننده زیبایست و باعث افزایش سلامتی، طراوت، شادابی، جوانی و نیروی حیات می شود.

مانع شل شدن و چروک پوست و پیری زودرس می شود، برای پاکسازی لکه های پوستی می توانید آب لیمو ترش را روی پوست بمالید و از شب تا صبح روز آن بماند، همچنین از عصاره لیمو ترش با گلیسیرین می توانید خستگی پوست و ترک های پوست را از بین ببرید.

اگر تمایل دارید موهایتان شفاف و درخشان شود کافیست مقداری لیمو ترش تازه با آب سرد ترکیب کنید و روی موها بریزید و سپس موها را بشویید.

پوست لیمو ترش را روی پوست خشک یا جای پوسته پوسته شده بمالید تا مشکلات پوستی برطرف شود، برای نرم شدن پوست ضخیم شده آرنج نیز پوست لیمو ترش مفید است.

از لیمو ترش تجزیه شده ۶ تا ۸ درصد اسید سیتریک تهیه و از هسته های آن روغنی به نام لیمو تن تهیه و در طب مصرف می شود.

لیمو ترش استرلیزه کننده آب مشکوک

خواص اسیدی این میوه یک ضد عفونی کننده قوی است، به همین دلیل توصیه می شود اگر در مسافرت به آب آشامیدنی مشکوک شدید به آن چند قطره لیمو ترش اضافه کنید و بعد از آن، آب استرلیزه شده را می توانید نوش جان کنید.

لیموترش درمانگر بیماری ها

همچنین آب لیمو ترش که ماده ای خنک کننده (سرد کننده) است باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک می شود؛ ترشح صفرا را افزایش می دهد و در رفع یرقان(زردی) و دفع سنگ های کوچکی که در مجاری ادرار گیر می کنند موثر است.

رابطه لیموترش و درمان چاقی

لیمو ترش درمان کننده چاقی و برطرف کننده بزرگی طحال، شفادهنده گواتر و میخچه، وبا، اختلالات جریان گردش خون، مشکلات گوارش، یبوست، سوء هاضمه، زردی و یرقان است و خواص ضد سرطان دارد.

پوست لیمو ترش ویار زنان باردار را کاهش می دهد و قوه هاضمه آنها را تقویت و تهوع آنها را از بین می برد.

کسانی که فشار خون بالایی دارند بهتر است لیمو ترش بخورند زیرا فیبر آن کمک مضاعفی به کاهش فشار خون می کند، بهترین دارو برای گلودرد است و غرغره مخلوط لیمو ترش و آب نیم گرم ورم گلو و گلو درد را برطرف می کند خواص ضد عفونی کننده ای که دارد زکام را درمان می کند.

رابطه لیموترش و دندان ها

لیموترش باعث محافظت از دندان ها و لثه ها و حفظ سلامت آنها می شود، بهترین دارو برای اسکوربوت(خنریزی لثه ها و تغییر حالت بافت لثه) و مخلوط آب لیموترش و عسل و آب برای رفع خونریزی پیشنهاد می شود.

لیمو ترش خاصیت ضد پوکی استخوان داردو به افزایش جذب کلسیم کمک می کند و نوشیدن یک لیوان لیمو ترش به افراد در معرض خطر به خصوص زنان یائسه بسیار توصیه می شود.

لیموترش برای خونریزی های ریوی، معده، روده، رحم، کلیه ها و دیگر اندام های داخلی درمانگر است و لازم است در این موارد چند بار در روز مقداری آب لیموترش را آب میل کنید؛ برای پیشگیری از خونریزی نیز می توانید یک تکه پنبه را به لیمو ترش آغشته کنید و در سوراخ بینی بگذارید و مانع خونریزی شوید.

تاثیر لیموترش بر حافظه

لیموترش تقویت کننده حافظه نیز است؛ وقتی که می خواهید چیزی را به یاد آورید کافی است چند قطره اسانس لیمو ترش را بر روی یک دستمال بریزید و از طریق بینی استنشاق کنید!

لیموترش از بین برنده خستگی

برای رفع خستگی های روزانه نیز پس از اینکه پاهایتان را در آب گرم قرار دادید و منافذ پاها حسابی باز شد پاها را از آب خارج کنید و هر کدام از پاها را به یک نصف لیمو آغشته کنید، با این کار علاوه بر رفع خستگی سموم را نیز از ظریق منافذ باز شده از بین می برید.

لیموترش درمانگر سردرد و سکسکه

لیموترش بزاق دهان را زیاد می کند، شیره معده را زیاد می کند، سردردهای میگرنی را از بین می برد، برای این کار کافیست هنگام سردرد در یک فنجان قهوه یا چای لیمو ترش ریخته و میل کنید.

گذاشتن یخ لیمو ترش روی زبان سکسکه را درمان می کند؛ مخلوط آب لیمو ترش و آب به همراه شکر یا عسل نوشیدنی مناسبی برای انواع درد مریضی ها است.

چرا در دام‌پروری از آنتی‌بیوتیک استفاده می‌شود؟

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

مردم در سال‌های اخیر به خوردن فراورده‌های غذایی که هر چه کمتر در تولید آن‌ها از مواد شیمیایی استفاده‌شده است، تمایل نشان می‌دهند. یکی از این مواد، آنتی‌بیوتیک‌هایی است که در دام‌پروری‌ها برای پرورش‌ دام‌ها به کار می‌رود.

به نوشته آسوشیتدپرس اخیراً فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ والمارت در آمریکا ازفراهم‌آورندگان مواد غذایی‌اش خواست از مصرف آنتی‌بیوتیک خودداری کنند؛اما علت این تصمیم‌گیری چیست؟ در این سؤال‌وجواب به این موضوع می‌پردازیم:

اصولاً چرا کشاورزان در پرورش دام‌‌ها از آنتی‌بیوتیک استفاده می‌کنند؟
کشاورزان به همان دلیلی که انسان‌‌ها آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کنند، برای دام‌ها آنتی‌بیوتیک به کار می‌برند، برای درمان عفونت‌ها و سایر بیماری‌‌ها؛اما این داروها به‌طور گسترده‌‌ای با خوراک و آب‌ دام‌ها مخلوط می‌شوند تا آن‌ها چاق‌تر شوند.

چرا استفاده از آنتی‌بیوتیک مسئله آفرین شده است؟
مقامات بهداشت عمومی می‌گویند استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها باعث مقاوم شدن باکتری‌‌ها به داروها می‌شود. این روند باعث می‌شود که افراد به عفونت‌هایی مبتلا شوند که به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم هستندو درمان آن‌ها سخت‌تر است.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در سال ۲۰۱۳ تخمینی را منتشر کردند که نشان می‌داد بیش از ۲۳ هزار نفر در سال به علتعفونت‌های ناشی از باکتری‌های مقاوم به داروها می‌میرند.

آیا دولت آمریکا در این مورد کاری انجام می‌دهد؟
گیل هانسن، دامپزشک و کارشناس بهداشت عمومی دراین‌باره می‌گوید ۲۶ شرکت با ترغیب سازمان غذا و داروی آمریکا موافقت کرده‌اند که به‌طور داوطلبانه از برچسب‌زنی داروهای مهم برای درمان عفونت‌های انسانی به‌عنوان داروهایی قابل‌قبول برای تحریک رشد دام‌ها خودداری کنند. این تغییرات از دسامبر ۲۰۱۶ به اجرا درخواهد آمد.

به‌علاوه دولت اوباما در ماه مارس طرحی را با نام «طرح اقدام ملی برای مقابله با باکتری‌ها مقاوم به آنتی‌بیوتیک» اعلام کرد که ازجمله اهداف آن حذف استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های مهم از لحاظ پزشکی برای انسان‌ها، به‌عنوان تحریک‌کننده رشد در دام‌ها تا سال ۲۰۲۰ است.

آیا اکنون کشاورزان دیگر نمی‌توانند از این داروها برای تحریک رشد یا پیشگیری از بیماری‌ها در دام‌‌ها استفاده کنند؟
به گفته هانسن، کشاورزان و دام‌پروران هنوز می‌توانند از آنتی‌بیوتیک‌هایی به نام «یونوفورها» و سایر رده‌های دارویی که از لحاظ پزشکی برای انسان‌ها اهمیت ندارند، استفاده کنند.

او می‌گوید، رشد اضافی حیوانات ناشی از دادن آنتی‌بیوتیک ممکن است آن‌قدرها هم زیاد نباشد، زیرا شیو‌ه‌های پرورش و تغذیه دام‌ها در طول سال‌های اخیربرای تحریک رشد دام‌ها تغییر داده‌شده‌اند.

والمارت برای جلوگیری از استفاده از آنتی‌بیوتیک‌هادقیقاً چه‌کاری انجام داده است؟
این شرکت از تولیدکنندگان خواسته است مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان و پیشگیری بیماری‌ها در دام‌ها را محدود کنند. این شرکت برای پیگیری پیشرفت کار، از تولیدکنندگان خواسته است، سوابق کارشان را به‌طور دقیق ثبت کنند و درباره مصرف آنتی‌بیوتیک به‌طور سالانه گزارش دهند.

اما والمارت این تغییرات را اجباری نکرده یا ضرب‌الاجلی برای انجام آن‌ها تعیین نکرده است.

سایر شرکت‌ها در این زمینه چه‌کاری انجام می‌دهند؟
برخی از رستوران‌های زنجیره‌ای هم‌اکنون می‌گویند کهگوشت‌هایی که سرو می‌کنند، از دام‌هایی به‌دست‌آمده است که به آن‌ها آنتی‌بیوتیک داده نشده است. شرکت پانرا (Panera) مدت‌ها است که می‌گوید مرغ‌هایی را سرو می‌کند که بدون آنتی‌بیوتیک پرورش‌یافته‌اندو شرکت چیپتول (Chiptole) می‌گوید گوشت‌هایش را از کشاورزان و دام‌پرورانی می‌خرد که حیوانات را بدون آنتی‌بیوتیک‌پرورش داده‌اند.

مک‌دونالد هم در ماه مارس گفت از تولیدکنندگان گوشت مرغ خواسته است تا استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها را در طول دو سال بعدی کنار بگذارند.

شرکت تایسون فودز هم گفته است که قصد دارد تا استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های مهم برای انسان‌ها را در مرغداری‌هایش در آمریکا تا پ‍ایان سپتامبر ۲۰۱۷ کنار بگذارد. این شرکت همچنین گفته است که به دنبال شیوه‌هایی است که استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها را برای تولید گوشت گاو و مرغ کنار بگذارد.

از حمله وحشت چه می دانید؟

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 حمله وحشت، احساس ترس ناگهانی است که بدون هشدار قبلی، به فرد حمله می‌کند. این دوره‌های وحشت ممکن است هر زمانی اتفاق بیفتد حتی در حین خواب.

افرادی که حمله وحشت را تجربه می‌کنند، تصور می‌کنند دچار حمله قلبی شده‌اند یا در حال مرگ و یا دیوانه شدن هستند.

نشانه های حمله وحشت

ترس و وحشتی که فرد در حمله وحشت تجربه می‌کند، متناسب با شرایطی که در آن قرار دارد نیست و ممکن است ارتباطی با چیزی که روی داده است نداشته باشد. بیشتر افرادی که حمله وحشت را تجربه می‌کنند، چند مورد از موارد زیر را دارند:

- تند شدن ضربان قلب
- احساس ضعف، غش یا سرگیجه
- مور مور یا بی‌حسی دست و انگشت‌ها
- حس وحشت یا پیش رو بودن واقعه‌ای ناخوشایند یا مرگ
- احساس عرق یا لرزش بدن
- درد سینه
- دشواری تنفس
- احساس از دست دادن کنترل

حمله وحشت معمولا کوتاه است و کمتر از ده دقیقه طول می‌کشد اما برخی از علائم آن ممکن است مدت بیشتری باقی بماند. افرادی که یک حمله وحشت داشته‌اند، احتمال بیشتری دارد که حمله‌های بعدی را نیز تجربه کنند. وقتی حمله به طور مکرر اتفاق می‌افتد و نگرانی راجع به دوره‌های بعدی آن وجود داشته باشد، فرد دچار وضعیت «اختلال وحشت» شده است.

افرادی که اختلال وحشت دارند ممکن است اضطراب و ترس شدیدی داشته باشند چون نمی‌توانند پیش بینی کنند حمله بعدی کی خواهد بود. اختلال وحشت نسبتا شایع است و در امریکا حدود ۶ میلیون نفر گرفتار آن هستند. زنان دو برابر مردان به این اختلال دچار می‌شوند و علائم آن معمولا اوایل بزرگسالی پدیدار می‌شود.

هنوز مشخص نیست علت اختلال وحشت چیست. در برخی افرادی که زمینه بیولوژیکی حمله وحشت دارند ممکن است در تغییرات بزرگ زندگی مانند ازدواج، فرزند دار شدن، اولین شغل و غیره و رویدادهای مهم استرس زای زندگی، حمله وحشت شروع شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد احتمال اختلال وحشت در افرادی که از افسردگی، تلاش برای خودکشی یا سوء استعمال مواد یا الکل رنج می‌برند، بیشتر از دیگران است.

خوشبختانه اختلال وحشت قابل درمان است. روان درمانی و دارو‌ها به صورت تنها یا در ترکیب برای درمان موفقیت اختلال وحشت به کار گرفته می‌شوند. اگر دارو لازم باشد، پزشک ممکن است داروهای ضد اضطراب، برخی داروهای ضد افسردگی یا گاهی اوقات برخی داروهای ضد تشنج که خاصیت ضد اضطرابی نیز دارند، و یا دسته‌ای از داروهای قلبی که به مهار کننده بتا شهرت دارند، برای پیشگیری یا کنترل دوره‌های حمله وحشت، تجویز کند.

رابطه ساعت مچی اپل و سلامتی

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 ساعت مچی اپل (Apple Watch) برای برای بسیاری کارها به درد شما می‌خورد، از همه مهمتر برای آمادگی بدنی.

ساعت مچی اپل مانند سایر ساعت مچی‌های هوشمند و دستبندهای الکترونیکی تناسب بدنی می‌تواند ضربان قلب شما را اندازه بگیرد و وعده‌های ورزش و فعالیت بدنی شما را ثبت کند و بعد این داده‌ها را به آیفون و اپلیکیشن‌های مربوط به سلامت دیگری که شما نصب کرده‌اید، بفرستد. در واقع، مشخص شده است که ساعت مچی اپل حسگری بسیار دقیق برای ثبت ضربان قلب دارد که آن را به وسیله‌ای عالی برای اندازه‌گیر سریع کارکرد قلب بدل می‌کند.

و داده‌هایی به دست آمده از یک اپلیکیشن بهداشتی نشان می‌دهد که ویژگی‌های اصلی بهداشتی این ساعت از هم اکنون در حال دگرگون زندگی‌های افرادی است که از آنها برای پایش بهتر سلامت‌شان استفاده می‌کنند.

شرکت سازندهاپلیکیشن HelloHeart با بررسی داده‌های به دست آمده از اپلیکیشن مدیریت فشارخونشان که روی آیفون و ساعت مچی اپل نصب می‌شود، دریافتند که کاربرانی که ساعت مچی اپل دارند، نسبت به افرادی که فقط آیفون دارند، با جدیت بیشتری سلامت خود را پایش می‌کنند.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «ما داده‌های کاربری از هزاران کاربر اپلیکیشن Hello Heart بر روی ساعت مچی اپل و آیفون را تجزیه و تحلیل کردیم و نتیجه غافلگیرکننده این بود که بله! این برنامه واقعا باعث می‌شود شما مراقبت بیشتری از سلامت‌تان انجام دهید.»

این شرکت هنگام مقایسه کاربران ساعت مچی اپل با کاربرانی که فقط از آیفون استفاده می‌کردند، دریافت که کاربرانی که ساعت مچی اپل هم داشتند، نسبت به آنهایی که فقط کاربر آیفون بودند، ۵۲ درصد بیشتر اندازه‌گیریفشارخون‌شان را ثبت کرده‌اند.

این شرکت می‌گوید استفاده ازساعت مچی که یک وسیله پوشیدنی است برای اندازه‌گیری سریع سرعت ضربان قلب کاربران و در نتیجه معلوم شدن اینکه فشار خون آنان در کدام جهت حرکت می‌کند، بسیار آسان‌تر است و می‌افزاید که ۳۵ درصد از کاربران ساعت مچی اپل که این اپلیکیشن را نصب کرده‌اند، یک افزونه آن به نام ‌Hello Heart Glance را هم نصب کرده‌اند، بنابراین می‌تواند حتی سریع‌تر به داده‌های این برنامه دسترسی داشته باشند.

کاربران ساعت مچی نسبت به کاربران صرف آیفون با احتمال بیشتری کارکرد یادآوری‌ برای چک کردن فشار خون را هم به اپلیکیشن اضافه می‌کنند.

این شرکت دریافت که کاربرانی که ردیابی داده‌های بهداشتی با استفاده از ساعت مچی نسبت به کاربران آیفون، ردگیری داده‌های بهداشتی‌شان را به طور مکررتری انجام می‌دهند.

درنهایت آنالیز Hello Heart نشان داد که میزان ثبت داده‌ها بر روی این اپلیکیشن در ساعت مچی نسبت به آیفون ۵۵ درصد بالاتر بود. درنهایت این شرکت می‌گوید که کاربران ساعت نسبت به کاربران آیفون ۶۷ درصد داده‌های بیشتری، شامل اطلاعات دارویی و نیز نتایج ویزیت پزشکان و نتایج آزمایش‌ها را به این برنامه افزوده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر درگذشت دکتر معتمدی را تسلیت گفت

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 رئیس جمعیت هلال‌احمر در پیامی درگذشت دکتر امیر معتمدی، معاون آموزش و پژوهش سازمان جوانان هلال احمر را به خانواده داغ‌دیده وی و خانواده بزرگ جمعیت هلال‌احمر تسلیت گفت.
به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال‌احمر، متن پیام تسلیت دکتر سید امیرمحسن ضیائی به شرح ذیل است:
«درگذشت ناگهانی دکتر امیر معتمدی، معاون پرتلاش آموزش و پژوهش سازمان جوانان، خانواده بزرگ جمعیت را در غم و اندوه بزرگی فرو برد. دکتر معتمدی از جوانان خستگی‌ناپذیری بود که برای اعتلای اهداف و اصول جمعیت، به‌ویژه در حوزه جوانان که خود از جنس آنها بود، با تمام وجود همراه سایر دلسوزان این نهاد مردمی گام برمی‌داشت. او که در دامان خانواده‌ای مومن و ارزشی رشد کرده و بالیده بود (او فرزند شهید بزرگوار مهندس غلامعلی معتمدی از شهدای هفتم تیر بود) در ماموریتی کاری و در حین اقامه نماز، دعوت خالقش را لبیک گفت و جمعیت هلال‌احمر را از نعمت وجود خود بی‌نصیب کرد. فقدانی که جز با صبر و شکیبایی نمی‌توان آن را طاقت آورد.
این ضایعه دردناک را به همه همکارانش در سازمان جوانان، خانواده بزرگ جمعیت هلال‌احمر و بیت معظم شهید معتمدی تسلیت گفته و امیدوارم راه روشن و خدایی این جوان سربلند توسط سایر هم‌قطارانش ادامه یابد.

با فلفل سیاه و سیر، کلسترول را از بین ببرید

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

متخصص طب سنتی گفت: با مصرف سیر، فلفل سیاه، آلبالو، گیلاس، پیاز، بادمجان و عدس می‌توان چربی خون را کاهش داد.
علی حسینی در گفت‌وگو با فارس گفت: برای کاهش چربی خون یا کلسترول می توان در میان سبزیجات، سیر را بیش از همه مصرف کرد.
وی ادامه داد: مصرف زیتون و روغن آن نیز کلسترول را کاهش می‌دهد. البته روغن بادام‌زمینی، هسته انگور و کنجد نیز در کاهش چربی خون مفیدند.
این متخصص طب سنتی گفت: پرهیز از مصرف غذاهای سرخ کردنی و چرب از راههای کاهش کلسترول است و استفاده از شوید در غذاها یا آب گوجه‌فرنگی و آبغوره نیز موثر هستند.
حسینی ادامه داد: میوه هایی مثل آلبالو، گیلاس، نارنج، لیموترش و سبزیجاتی مثل کدو حلوایی، جعفری، پیاز، بادمجان و عدس نیز به کاهش کلسترول خون کمک می‌کنند.
وی افزود: مصرف فلفل سیاه نیز مفید است چون به سلولهای چربی را می سوزاند.سماق و ریحان نیز برای طعم بخشی به غذا و برای کاهش چربی خون کاربرد دارند.

 

ارتباط زمان برش بند ناف با مهارت‌های اجتماعی پسران

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

 تحقیقات جدید محققان سوئدی نشان داد بین چند دقیقه تأخیر در برش بندناف بعد از تولد با مهارت‌های اجتماعی آینده کودک به خصوص پسران ارتباط وجود دارد.
به گزارش ایسنا ، تأخیر در برش بندناف به مدت سه دقیقه موجب افزایش ۱۰۰ گرمی میزان آهن در خون نوزاد خواهد شد.
دکتر اولا اندرسون از دانشگاه اوپسالا در سوئد اظهار کرد: آهن از موارد ضروری در مراحل رشد نوزاد است.
این نتایج بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی ۲۶۳ نوزاد مادر سالم سوئدی طی چهار سال اولیه زندگی آن‌ها بدست آمده است.
این نوزادان بخشی از یک تحقیق بزرگ بر روی حدود ۳۸۲ کودک بودند که طی آن، یک گروه به صورت تصادفی با برش بندناف در ۱۰ ثانیه بعد از تولد و گروه دوم با سه دقیقه تاخیر در برش بند ناف انتخاب شده بودند.
مقایسه کودکان در چهار سال بعد، نشان‌دهنده اختلاف قابل توجهی در هوش کودکان بود. البته این تفاوت به وضوح مشاهده نمی‌شود و فقط در عملکرد قابل تشخیص است.
روانشناسان از آزمایش هوش، رفتار و مهارت‌های اجتماعی برای تشخیص استفاده کرده و والدین نیز از پیشرفت ارتباطی و مشکلات پاسخ به مهارت‌های اجتماعی گزارش دادند.
در مجموع، تفاوتی در آزمایش‌های هوش مشاهده نشد، اما در مهارت‌های اجتماعی تفاوت چشمگیری وجود داشت.
محققان پس از تفکیک جنسیتی کودکان، به بررسی تفاوت بین دختران و پسران پرداخته و دریافتند که کمبود آهن در بین نوزادان پسر بیشتر از نوزادان دختر شایع بوده و اینکه دختران از ذخیره آهن بیشتر برخوردار بودند.

ترفندهایی طبیعی برای غلبه بر گرسنگی

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

مریم سادات کاظمی:‌ تمایل به خوراکی یا به دلیل گرسنگی واقعی است و یا صرفا به خاطر لذت خوردن. از همین رو برای پیشگیری از افزایش وزن و پرخوری لازم است تا گرسنگی واقعی را بهتر بشناسیم. همچنین بعضی توصیه های طبیعی می تواند در این باره بسیار مفید باشند.
یک لیوان آب
به گزارش سرویس بهداشت و سلامت قدس آنلاین؛‌ نوشیدن یک لیوان آب شناخته شده ترین روش رفع گرسنگی است که بسیار در دسترس و کم کالری است. آب با پرکردن معده احساس سیری را در پی دارد. نوشیدن مرتب آب در طول روز احساس گرسنگی را در طولانی مدت کاهش می د هد. البته می توان چند قطره آب لیمو نیز به آب اضافه کرد که بدون کالری و البته نیرو بخش است.
میوه ها و سبزیجات
گرچه آب روش مناسبی برای غلبه بر گرسنگی است اما نیازهای غذایی بدن را تامین نمی کند و اگر احساس گرسنگی بعد از ۱۰ دقیقه همچنان ادامه داشت لازم است تا میان وعده ای میل شود.
میوه ها و سبزیجات به عنوان خوراکی های سرشار از فیبر، آب را جذب می کنند و باعث تورم معده می شوند. سیب یکی از بهترین میوه ها برای رفع گرسنگی است که کالری کمی دارد و به خاطر تورم در معده باعث ایجاد احساس سیری می شود. همراه داشتن مقداری میوه تازه برای جبران گرسنگی های جزئی در طول روز مفید است.
تخم مرغ و لبینات
اگر به دنبال غذایی هستید که فورا احساس گرسنگی را برطرف کند، می توانید روی سفیده تخم مرغ حساب کنید. سفیده تخم مرغ به طور متوسط ۱۴ کیلو کالری دارد و سرشار از پروتئین است. این در حالی است که پروتئین ها احساس سیری را در پی دارند. شیر و ماست نیز همین تاثیر را دارند اما زرده تخم مرغ بسیار چرب است.

تعجب آمریکایی‌ها از نوعی خدمت سلامت در ایران

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, خبر پزشکی

خبرگزاری تسنیم: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان تعجب آمریکایی‌ها از یک نوع خدمات سلامت در ایران گفت:هم‌اکنون در حال انجام کارهایی هستیم که برای برخی‌ ورای اقیانوس؛ غیرقابل‌ تصور است،کم کم این تصور که آنجا خبرهای عجیبی است از ذهن‌ها خارج می‌شود.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، علی جعفریان براساس شیوه مدیریتی که دارد، پایان هر ماه گزارشی ولو مختصر و مفید، از اقدامات مدیریتی خود اعلام می‌کند، بر این اساس با پایان اردیبهشت، این جراح که امروز در منصب ریاست یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های کشور تکیه زده است در قالب گزارشی خطاب به همکاران و دانشجویان تأکید کرده است که دانش موضوعی جهانی است و کسانی می‌توانند در مرزهای دانش حرکت کنند که به این حرکت جهانی متصل باشند.
جعفریان در گزارش اردیبهشت خود آورده است، همکاران دانشگاهی سلام؛ در آغاز سخن، اعیاد مبارک ماه رجب را به همه اهالی دانشگاه تبریک می‌گویم. اینک وارد ماه شعبان می‌شویم که ماه تولد گوهر نیک‌اختر و پاک‌سرشت عالم وجود، مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف است. خدای بزرگ را هم اکنون با تمام وجود می‌خوانیم که در فرج آن دردانه هستی تعجیل نماید باشد که دنیای آکنده از جور به برکت حضورش رنگ آرامش و دادگری بگیرد؛ آمین.
اردیبهشت ٩۴ در حالی به پایان می‌رسد که دانشگاه بار دیگر توانمندی خود را در عرصه آموزش به اثبات رساند و رتبه اول کشوری را کسب کرد. از این بابت به تمام همکاران محترم اعم از هیأت‌علمی و کارکنان و نیز دانشجویان عزیز تبریک می گویم و امیدوارم پیشتازی دانشگاه در عرصه آموزش و پژوهش همچنان ادامه یابد و بتوانیم در سطح منطقه نیز رتبه‌های بهتری کسب کنیم. گزارش این ماه را در سفری با برنامه بسیار فشرده می‌نویسم که ممکن است مختصرتر از معمول باشد و امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.

برگزاری هفته آموزش و جشنواره شهید مطهری مقارن با روز معلم فرصت مغتنمی برای مرور فعالیت‌های آموزشی دانشگاه بود. اگرچه من نتوانستم در تمام برنامه‌های این هفته شخصا شرکت کنم ولی آنچه از گزارشات همکاران در فعالیت‌های مختلف توسعه‌ای در آموزش دریافت کردم مانند گذشته ارزشمند و غرورآفرین بود به‌خصوص که مطلع شدم هر ۶ فرآیند معرفی شده دانشگاه در جشنواره کشوری شهید مطهری در ارزیابی‌ها انتخاب شده‌اند و تنها به دلیل محدودیت تعداد فرآیند برگزیده از هر دانشگاه، سه مورد اعلام شده است. هر اقدامی برای ارتقاء سطح آموزش و توسعه آن در تمام سطوح دانشگاه شایسته حمایت ویژه است و از تمام همکارانی که در این مسیر تلاش می‌کنند حتی اگر منجر به کسب عنوان برگزیده نشود، بسیار سپاسگزارم.
موضوع رتبه‌بندی از دید من همواره به‌صورت یک تیغ دولبه است و به همین دلیل مایلم در این باب مطالبی را با شما در میان بگذارم. اینکه رتبه‌بندی از کجا آغاز شد بحث جداگانه‌‌ای است اما شاید به داستان هابیل و قابیل برگردد و حسادتی که میان آن دو برای برتر بودن در نزد خداوند، مسیر زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داد. امروزه رتبه بندی به دلایل مختلفی انجام می‌شود که شاید مهمترین آنها جلب مشتری بیشتر باشد.
در واقع رتبه برتر در هر چیز باعث می‌شود متقاضیان آن موضوع بیشتر به ارائه‌دهنده کالا یا خدمت برتر مراجعه کنند و طبعاً این موضوع از دو جهت حائز اهمیت است: درآمد بیشتر و اعتبار بالاتر. اگرچه عموماً درآمد هدف اول است اما ممکن است بعد از رسیدن به آن تلاش برای هدف دوم ادامه پیدا کند تا به نوعی نیاز در سطح بالاتری از هرم مازلو تأمین شود.
آنچه در این بین نیازمند توجه است نحوه رتبه بندی و ملاک‌های آن است که می‌تواند بسیار قابل تأمل باشد. در واقع ایجاد مراکز رتبه‌بندی جدید و متعدد در هر موضوع می‌تواند این شائبه را ایجاد کند که رتبه‌بندی‌های موجود واقعاً اشکال داشتند یا مؤسسات جدید به دنبال تولید ابزارهای دیگری برای اهداف دیگری هستند؟ البته شکی نیست که هر مدل رتبه‌بندی مشکلات و نواقصی را با خود دارد و بسته به نظر طراحان به برخی ابعاد توجه بیشتری می‌شود.
از دیدگاه من به همان اندازه که توجه به رتبه بندى به صورت منطقی و با در نظر گرفتن اهداف اصلی مؤسسه کاری عاقلانه است، هدف قرار دادن آن و جهت دهی همه امور برای کسب رتبه بالاتر غیرمنطقی و گاهی نادرست است. مثال خیلی واضح برای این امر دانش‌آموز مستعد و موفقی است که والدین او انتظار دارند در ورزش یا هنر هم رتبه اول باشد و برای این کار او را وادار به حضور در کلاس های متعدد می‌کنند، همانطور که والدین یک دانش آموز ورزشکار یا هنرمند ممکن است فرزند خود را برای کسب رتبه بالا در درس تحت فشار بیش از حد قرار دهند. به‌طور خلاصه کسب رتبه برتر ارزشمند و قابل تقدیر است اما تنها موضوع مهم نیست.
دانشگاه ما خوشبختانه توانسته است رتبه‌های ممتاز کشوری در آموزش و پژوهش را در سال‌های پیاپی کسب کند و از این بایت به راستی مفتخر است. کسب رتبه اول آموزش و نیز ارتقاء رتبه بین المللی دانشگاه در اردیبهشت ماه اعلام شد و بر افتخارات قبلی افزود. اکنون باید ضمن حفظ حساسیت به شاخص‌های مرسوم در رتبه‌بندی‌ها، به اموری که در این ارزیابی‌ها مورد توجه قرار نمی‌گیرند ولی حائزاهمیت هستند نیز توجه کنیم. نوع دوستی، احترام و رعایت حقوق دیگران که از اجزاء رفتار حرفه‌ای هستند و شاگردپروری و هدایت نسل جدید (منتورشیپ) از این قبیل هستند.

در اردیبهشت ماه به علت عزیمت آقای دکتر رشیدیان به قاهره به عنوان یکی از مدیران ارشد دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت از همراهی وی در هیأت رئیسه دانشگاه محروم شدیم. اگرچه وی این مسئولیت را پس از چندین ماه رایزنی با بنده و دکتر علوان که مدیریت این دفتر را برعهده دارد پذیرفتند. هر دو نفر ما فکر می‌کنیم حضور دکتر رشیدیان در این مسئولیت می‌تواند منشاء اثر باشد و البته نظر موافق وزارت بهداشت نیز کسب شد.
اکنون با اینکه جای شخص دکتر رشیدیان در هیأت رئیسه دانشگاه خالی است اما موضع معاونت بهداشت با حضور آقای دکتر شریعتی همچنان مانند گذشته قوی خواهد بود. دکتر شریعتی با سوابق ارزشمندی که در حوزه دارد بدون شک اقدامات مهمی را در حوزه بهداشت به انجام خواهد رساند. برای هر دو برادر آرزوی موفقیت و سلامت دارم و از اینکه دانشگاه ما دارای ظرفیت بالایی برای تولید نیروی انسانی توانمند و دارای قابلیت های متعدد است بسیار خوشحالم.

١۵ اردیبهشت سالروز آغاز طرح تحول سلامت است. یکسال پُرکار و گاهی سخت بر تمام همکاران دانشگاه در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و ستاد معاونت‌ها گذشت و البته حاصل آن کسب رضایت عده زیادی از مردم بود که توانستند با پرداخت هزینه به مراتب کمتر از خدمات درمانی بستری با کیفیت بهتر استفاده کنند. در این مسیر تمام کارکنان درگیر در ارائه خدمات مشارکت داشتند و به علت افزایش مراجعات و تغییراتی که در روند ارائه خدمت ایجاد شد فشار زیادی را تحمل کردند. لازم است از همه همکاران در تمام سطوح قدردانی نموده و برای آنان ادامه توفیق در راه خدمت به مردم را آرزو کنم.
اقدام خوبی که در این سالروز انجام شد جلسات نقد برنامه سلامت دولت بود که با محوریت مؤسسه ملی تحقیقات سلامت انجام شد. برگزاری چنین برنامه‌ای به خودی خود ارزشمند و قابل تقدیر است چرا که ما باید امکان نقد آرا و عملکردها را فراهم کنیم و لازمه انجام این مهم افزایش تحمل نظر مخالف است. البته من معتقدم نقد نباید به هیچ وجه باعث تضعیف قدرت تصمیم‌گیری و اجرایی مسئولان شود چرا که آنان مسئولیت را پذیرفتند و باید بر اساس تشخیص خود عمل کنند. در واقع بلوغ سیستم زمانی اتفاق میفتد که نقدها و جواب آنها مطرح شوند بدون اینکه در روند امور جاری خللی رخ دهد. به همین دلیل من اصل برگزاری این جلسات را بسیار پسندیده می‌دانم و روزی را آرزو می‌کنم که در مسائل فنی بحث کارشناسی و نقد امری عادی شود.

همچنین بامداد روز ٢١ اردیبهشت همراه با آقای دکتر اصغری رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به‌دنبال بیش از یک سال بررسی و برنامه‌ریزی از طریق استانبول عازم نیویورک شدیم. این سفر به‌منظور گسترش ارتباطات دانشگاهی با ایالات متحده و با دعوت دکتر رابرت جونز رئیس دانشگاه آلبانی که یکی از بزرگترین مراکز مجموعه دانشگاه ایالتی نیویورک است انجام شد. من در حین طی شدن مراحل مقدماتی سفر و اخذ تأیید مراجع ذیربط دو طرف، به منظور استفاده بهتر از فرصت این سفر ورای اقیانوس، برای مذاکره با مسئولان سه محیط آکادمیک دیگر هم اقدام کردم و هم اکنون که این گزارش را می‌نویسم اولین روز از برنامه دو روزه ملاقات با رئیس و مسئولان دانشگاه ایالتی ایندیانا را به پایان می‌برم.
در هفته اول این سفر که در ایالت نیویورک سپری شد برنامه بسیار فشرده ای از ملاقات‌ها و بازدیدها را همراه برادر عزیز آقای دکتر اصغری داشتیم که برای هر دو طرف هم آگاهی بخش و هم مفید بود.
به‌عنوان نمونه در مورد ادغام خدمات سلامت با آموزش پزشکی و ارائه خدمات سلامت اولیه روستایی تجربه ایران برای آنان جالب و گاهی باورنکردنی است همان‌طور که توجه ایشان به طب پیشگیری همزمان با خدمات درمانی پیشرفته برای ما آموزنده است.
همچنین ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی ایران برای برخی از افراد دانشگاهی این قاره غیرقابل باور است چنانچه میزان تجهیزات مورد استفاده ایشان برای ما قابل تصور نیست. به هرحال از آنجا که این سفر چند روزی ادامه دارد و من به شدت مشغول مذاکره با افراد مختلف آکادمیک برای معرفی ظرفیت‌های دانشگاه و باز کردن راه‌های نو برای تعامل دوجانبه به دانشگاه های معتبر این کشور داشتیم، اصل و حواشی گزارش این سفر را به ماه آینده موکول می‌کنم که اگر عمر باقی بود تقدیم همکاران خواهم کرد.
در این گزارش به یک نکته اشاره می‌کنم و آن اینکه دانش موضوعی جهانی است و کسانی می‌توانند در مرزهای دانش حرکت کنند که به این حرکت جهانی متصل باشند. هیچ کشوری در دنیا نیست که ادعا کند می‌تواند بدون مشارکت دیگران به بالاترین سطوح دانش دست پیدا کند. از اینرو حفظ ارتباطات بین المللی با کشورهای مختلف و در زمینه‌های مختلف برای محیط آکادمیک کشور ما یک ضرورت انکارناپذیر است و این صدالبته به معنی واردات دانش نیست بلکه «تبادل دانش» است.
اکثر افرادی که در ٨ روز گذشته ملاقات کردم به وضوح ابراز می‌کردند که ما باید از هم بیاموزیم و تجربیات خود را به اشتراک بگذاریم و این اظهارنظر پس از شنیدن گزارش‌ها و مطالب ما تشدید می‌شد. علاوه بر این برقراری ارتباط با سایر مراکز پیشرفته دنیا باعث تقویت حس خودباوری در همکاران ما نیز خواهد شد؛ کم کم این تصور که آنجا خبرهای عجیبی است از ذهن‌ها خارج می‌شود و افراد در می‌یابند که ما هم‌اکنون در حال انجام کارهایی هستیم که برای همکاران ورای اقیانوس غیرقابل‌تصور است.

تلاش برای رسیدن به آنچه درخور دانشگاه است وظیفه همه ماست. من تمام سعی خود را در این مسیر به‌کار گرفته‌ام اما بدون شک طی این مسیر تنها با همت و تلاش همگانی میسر خواهد بود. از خداوند می‌خواهم به من توان و درایت لازم برای حرکت در مسیر درست را عنایت فرماید و برای شما همکاران و دانشجویان توفیق بیشتر برای طی این راه طولانی را مسئلت می‌کنم.

Next Page »