قرار بر این است که در ماه رمضان کم بخوریم

مرداد ۹, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه که قرار بر این است که در ماه رمضان کم بخوریم نه اینکه آنچه را که در طول روز نخوردیم جبران کنیم, گفت: در طول روزه داری تمرین می‌کنیم که حجم غذا را کم کنیم چرا که مشکل اکثر جوامع, پُرخوری است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, سید سعید اسماعیلی متخصص طب سنتی درباره ماه رمضان اظهار داشت: قرار بر این است که در این یک ماه کم بخوریم نه اینکه آنچه را که در طول روز نخوردیم, جبران کنیم.

به گفته وی ما در طول روزه داری تمرین می‌کنیم که حجم غذا را کم کنیم چرا که مشکل اکثر جوامع, پُرخوری است. مشکلاتی که مردم با آن روبرو هستند مانند چاقی, دیابت, چربی خون, فشارخون و پُرخوری.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: ما در ماه رمضان تمرین می‌کنیم که کم بخوریم و حواسمان باشد که نخوردن روز را با تنوع در خوردن و پُرخوری جبران نکنیم.

جایگاه غذا در طب سنتی چیست؟

اسماعیلی گفت: مفهوم گرمی و سردی مسئله‌ای است که کاملاً با خون مردم عجین شده است، بسیاری از افراد هستند که دچار دل درد می‌شوند, در خانه به آنها توصیه می‌کنند, عرق نعناع بخورند, چون احساس می‌کنند که درد معده ناشی از سردی است و عرق نعناع معده‌شان را گرم می‌کند و دردشان برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: در تجویز خیلی از همکاران پزشکان‌مان در طب جدید مشاهده می‌کنیم که در بیمارانی که صرع دارند و دچار تشنج می‌شوند, خیلی از متخصصان مغز و اعصاب توصیه می‌کنند چیزهای سرد مانند لبنیات نخورند.

این متخصص طب سنتی افزود: هم در کتب طب سنتی آمده و هم با فرهنگ ما عجین شده و هم می‌بینیم که همکاران ما که گرایش به طب سنتی ندارند باز هم این موارد به کار می‌گیرند.

اسماعیلی بیان داشت: غذا در طب سنتی نوعی ماده خوراکی است که جایگزین مواد مصرف شده بدن می‌شود. بدن ما مداوم در حال سوخت و ساز است. سلول‌هایی از بین می‌روند و سلول‌هایی ساخته می‌شوند یا بخش‌هایی از هر سلولی از بین می‌روند و بخش‌های نیز باید جایگزین شوند.

جویدن ناقص غذا باعث سوءهاضمه و تنبلی روده‌ها می‌شود

مرداد ۹, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 خبرگزاری تسنیم: یک متخصص طب سنتی گفت: غذا باید حداقل ۳۰مرتبه جویده شود تا کاملاً با بزاق دهان مخلوط شود چرا که جویدن ناقص غذا باعث سوءهاضمه می‌شود, در نتیجه روده‌ها را تنبل می‌کند و یبوست را بروز می‌دهد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, طب سنتی ایران قائل بر آن است که در درمان بیماری‌ها غذا از دارو بهتر عمل می‌کند، همچنین بهتر است که افراد در درمان بیماری خود ابتدا رژیم غذایی خود را به‌حسب مزاج خود تعیین کنند چرا که بیشتر افراد به‌دلیل ناآگاهی از مزاج خود غذاهایی را مصرف می‌کنند که زمینه‌ساز بیماری است، مثلاً کسی که مزاجش سرد و خشک است, مصرف عدس برایش بیماری‌زاست.

در این باره غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی عنوان می‌کند: رعایت آداب و نحوه صحیح غذا خوردن از یبوست پیشگیری می‌کند، بهتر است افراد آداب غذا خوردن صحیح را رعایت کنند.

ــ غذا باید حداقل ۳۰ مرتبه جویده شود تا کاملاً با بزاق دهان مخلوط شود چرا که جویدن ناقص غذا باعث سوءهاضمه می‌شود, در نتیجه روده‌ها را تنبل می‌کند و یبوست را بروز می‌دهد.

ــ افراد تا اشتهای صادق پیدا نکردند غذا مصرف نکنند چرا که بسیاری از غذا خوردن‌ افراد به‌حسب عادت است و بر اساس گرسنگی نیست.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: قبل از سیر شدن باید دست از غذا بکشند.

ــ مصرف غذا با آرامش و آهسته صورت پذیرد.

ــ گفتن مطالب نشاط‌آور به هضم غذا کمک کرده و موجب رفع یبوست می‌شود.

ــ خنده سیستم گوارش را گرم کرده و حرکت و جنبش آن را زیاد می‌کند, در نتیجه عمل جذب غذا بهتر صورت می‌گیرد.

کردافشاری در این باره گفت: خنده و شادی موجب تحریک بیشتر روده‌ها می‌شود و حرکت مواد زائد را در روده‌ها بهتر می‌کند، در نتیجه دفع مواد زائد بهتر صورت می‌پذیرد.

ــ از دیدگاه طب جدید، بیماری‌های عصبی ــ عضلانی، بیماری‌های روانی، تومورها، چسبندگی‌ها و تنگی‌های روده نیز می‌توانند علت بروز یبوست باشند.

چرا برخی ها به شایعات آلودگی مواد غذایی دامن می زنند؟

مرداد ۹, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

آلودگی مواد غذایی در ایران در چندسال گذشته بارها جنجالی شده است.

 به گزارش تسنیم،آلودگی مواد غذایی در ایران در چندسال گذشته بارها جنجالی شده است. از آلودگی برنج های پاکستانی و هندی گرفته تا سوسیس و کالباس ، سبزیجات و سیفی جات جنوب تهران، شیر و لبنیات پالم دار، مرغ سرب دار و … همه و همه برای افکار عمومی این سوال را ایجاد کرده که آیا در طی چند سال اخیر خوراک سالمی را به عنوان غذا مصرف کرده اند یا خیر؟

به تازگی نیز ماجرای مرغ آلوده به فلزات سنگین دوباره رونمایی شده است تا در گرانی گوشت قرمز ، نگرانی هایی را برای مصرفکنندگان مرغ ایجاد کند.

این درحالی است که تغذیه سالم همراه با مواد غنی و مغذی، علاوه بر اینکه سلامت افراد را تضمین می کند، باعث می شود تا هزینه های درمان ناشی از تغذیه مواد غذایی ناسالم و بعضا آلوده نیز کاهش چشمگیری یابد. بنابراین، یکی از اهداف اصلی نظام های سلامت در هر جامعه ای، سلامت مواد غذایی است که در برنامه غذایی مردم قرار دارد.

مرغ آغشته به فلزات سنگین

در حالی که بالا بودن باقیمانده‌های شیمیایی و استاندارد نبودن تولید محصولات کشاورزی مانند مرغ، سال‌هاست در مجامع مختلف و از سوی برخی کارشناسان مطرح شد، اما مسئولان دولتی مانند سازمان دامپزشکی این ادعا را رد و اعلام کردند که گوشت مرغ تولید شده در کشور مطابق با استانداردها و باقیمانده‌های شیمیایی و آنتی بیوتیک آن در حد مجاز و استاندارد بوده است.
سال گذشته بود که مهدی خلج، رییس سازمان دامپزشکی از ردپای سرب در گوشت مرغ خبر داد و گفت: البته میزان وجود این ماده در حد مجاز است.

این در حالی بود که برخی مدعی استاندارد نبودن تولید یا بالا بودن باقیمانده‌های شیمیایی مانند سرب در گوشت مرغ بودند و عدم صادرات آن به روسیه به همین دلیل می‌دانستند، اما سازمان دامپزشکی اعلام کرد که بالا بودن هزینه تولید و قیمت تمام شده مرغ عامل صادر نشدن این محصول به روسیه بوده است!

بعد از آن نیز، رئیس سازمان دامپزشکی از وجود فلزات سنگین حد مجاز در گوشت برخی از مرغ‌هایی که در برنامه پایش محصولات خام دامی آزمایش شده بودند، خبر داد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: یکی دیگر از کارهایی که انجام شد در زمینه پایش میزان فلزات سنگین در گوشت مرغ بود، چراکه بعضا تشویشی در اذهان عمومی ایجاد شده بود که در مرغ تولید شده داخلی فلزات سنگین وجود دارد، البته سازمان دامپزشکی آن را تایید کرد اما میزان آن از حداکثر مجاز بیشتر نیست و تنها اسید فسفوریکی که برای استخراج ‌دی کلسیم فسفات مورد استفاده قرار می‌گیرد ناخالصی داشت و فلزات سنگینش از حداکثر مجاز بالاتر بود که هشدار دادیم مشکل باید حل شود یا این‌که اسید فسفوریک فود گرید باید به جای آن در بازار عرضه شود.

این صحبت‌ها در شرایطی بودکه به عقیده کارشناسان، فلزات سنگین به اندازه مجاز می‌تواند در همه مواد غذایی وجود داشته باشد و در مواقعی که وجود این مواد در میزان مجاز باشد، اصولا نیازی به گفتن و هشداردادن نیست.

مرغ‌داران معتقدند: وجود فلزات سنگین در گوشت مرغ به‌دلیل خوراک غیراستانداردی است که برخی کارخانه‌های تولید خوراک مرغ به مرغ‌داران فروختند و البته در سال‌جاری تعطیل شدند.

یوسفی، رئیس انجمن صنفی پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، نیز اظهار کرد: مرغ‌دارانی که در واحد‌های پرورشی خوراک مورد نیاز خود را تولید می‌کنند، هیچ مشکلی از این نظر ندارند و ردپای فلزات سنگین در نمونه‌گیری‌هایی پیدا شده است که مرغ‌داران خوراک مورد نیاز گله‌های مولدشان را از کارخانه‌های دیگری تأمین می‌کردند.

در حال به گفته کارشناسان،  درباره فلزات سنگین در گوشت مرغ، باید گفت فلزاتی مانند سرب، کادمیوم، جیوه و آرسنیک، که جزء شبه‌فلزات‌اند، از دو روش می‌توانند به گوشت دام و طیور راه پیدا کنند؛ یکی در اثر فعالیت‌های طبیعی مانند آتشفشان و موارد مشابه که باعث می‌شوند این مواد به چرخه غذایی راه یابد و دیگری در اثر فعالیت‌های انسانی، که ممکن است، سبب شوند این موارد در خوراک طیور وارد و در ادامه باعث آلودگی گوشت شود.

بی تردید درصورتی‌که میزان مصرف مرغ در خانوار بیشتر شود، میزان فلزاتی که با خوردن مرغ به بدن افراد وارد می‌شود، بیش از حد مجاز می‌شود.در هر حال مسئولین باید در این خصوص به مردم توضیحات کافی را ارئه دهند تا ابهامات برطرف شود.

وزیر بهداشت: شیر پر چرب نخورید، روغن پالم دارد

اما این تنها مورد آلودگی جنجالی اخیر نیست. در این میان شیر و ماست نیز همواره در معرض شابعات آلودگی قرار داشتند. در حالی که افکار عمومی هنوز هم تحت تاثیر اخبار و با وجود تکذیب ها معتقد بودند در شیر و ماست وایتکس وجود دارد، وزیر بهداشت دویت یازدهم از وجود روغن سرطان زای پالم در شیر و ماست رونمایی کرد .

مرداد ماه سال ۹۳ بود که حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، وجود روغن پالم در شیر را تائید کرد و گفت: متاسفانه این موضوع صحت دارد و در جلسه با وزیر جهاد کشاورزی این مسئله به ایشان نیز اطلاع داده شد و وزیر جهاد کشاورزی دستور داد تا استفاده از روغن پالم به ۳۰ درصد کاهش پیدا کند!

وزیر بهداشت تاکید کرد: بسیاری از چربی‌هایش به خاطر روغن پالم است نه بخاطر چربی طبیعی شیر و مردم بدانند که هزینه را برای چه شیری پرداخت می‌کنند.

وی به مردم توصیه کرد تا به جای استفاده از شیر پرچرب از شیر کم‌چرب استفاده کرده و گفت: باید این تخلف در صنایع لبنی به صورت تدریجی اصلاح شود چرا که نمی‌توان صنایع لبنیات را به یکباره تعطیل کرد.

هاشمی در واکنش به اینکه بخش عمده شیرهای موجود در بازار را شیرخشک تشکیل می‌دهد، گفت: نمی‌گویم شیر خشک خوب است اما روغن پالم به مراتب بدتر از آن است.

وقتی وزیر بهداشت اعلام کرد در ماست پرچرب بعضی از شرکتها که اسمشان اعلام خواهد شد روغن پالم استفاده می شود دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه هیچ کارخانه‌‌ای را سراغ ندارم که از چربی گیاهی به جای چربی حیوانی در تولید شیر پرچرب استفاده کند، گفت: این حرفها تشویش اذهان عمومی است واگر وزارت بهداشت از وجود کارخانه‌‌های متخلف مطلع است باید فورا جلوی فعالیت آن‌ها را بگیرد.

رضا باکری رئیس انجمن صنایع لبنی در مورد استفاده روغن پالم برای تولید شیر پرچرب توسط برخی از کارخانه‌های صنایع لبنی به فارس گفت: این موضوع را شنیده‌ام و از بیان آن توسط وزیر بهداشت و درمان بسیار تعجب کردم.

با این حال وزارت بهداشت این بار قاطعانه عمل کرد تا وجود روغن پالم تکذیب نشود و به حل ماجرا پرداخت.

سرانجام نیز پس از کشمکش‌های بسیار میان دستگاه‌های مختلف در اما و اگرهای  استفاده از روغن  پالم در محصولات لبنی و نگرانی مردم جامعه در عدم خرید لبنیات، در نهایت با نشست مشترکی که میان سازمان استاندارد، سازمان غذا و دارو و برخی از دستگاه‌های مرتبط منعقد شد تصمیم بر این شد از اول مهرماه سال ۹۳ استفاده از  روغن پالم و یا هرگونه چربی گیاهی از خط تولید انواع محصولات لبنی خارجی می‌شود.

براساس این تصمیم چنانچه واحدهای لبنی در فرآورده هایی تعیین شده خود از روغن پالم استفاده کنند به طور قطع تخلف نموده و پرونده آنها به دادگاهها ارجاع خواهد شد.با این حال عدم معرفی کارخانه های متخلف باعث شده شایعات پالمی همچنان ادامه دار شود.

آلودگی مواد غذایی؛ شایعه یا واقعیت؟!

و به این ترتیب شایعات در خصوص آلودگی مواد غذایی در خصوص برنج ، سبزی جات، آب و … ادامه دارد وسوال اینجاست که چرا این شایعات در بین مردم ادامه دار می شود؟رییس کارگروه صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران نبود هماهنگی بین سازمان‌های تصمیم‌گیرنده و نبود ارتباط دانشگاه و صنعت را دلیل مطرح شدن مباحث غیر کارشناسی و به وجود آمدن شایعه‌هایی از قبیل استفاده وایتکس در شیر یا خمیرمرغ در فرآورده‌های گوشتی دانست.

دبیریان افزایش ارتباط صنعت و دانشگاه را لازمه ارتقای صنعت کشور عنوان و اظهار کرد: در راستای تولید باکیفیت باید تعامل بین سازمان‌های نظارتی و همچنین ارتباط صنعت و دانشگاه افزایش یابد.
وی با بیان این‌که باید هر یک از سازمان‌ها در حوزه تخصص و مسئولیت محوله تخصصی خود اظهار نظر کنند، گفت: به نظر می‌رسد با توجه به اینکه مصرف فرآورده های غذایی با منشأ دامی بر عهده سازمان دامپزشکی کشور است، اظهار نظر این سازمان در خصوص مصرف خمیر مرغ کارشناسی است.

دبیریان ادامه داد: این در حالی است که وزارت بهداشت به‌طور کل مصرف خمیر مرغ را ممنوع اعلام کرده است. البته باید این مساله را در نظر گرفت که تمام سازمان‌های نظارتی دغدغه‌شان حفظ سلامت مردم است و اگر وزارت بهداشت چنین عقیده‌ای دارد هدفش تکثیر نشدن واحد‌های زیرپله‌ای و ورود خمیرمرغ غیربهداشتی به فرآورده‌های گوشتی است.

رییس کارگروه صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران با بیان این‌که باید تعامل بیشتری بین سازمان‌های دامپزشکی، استاندارد و غذا و دارو ایجاد شود، گفت: از این طریق مردم می‌توانند به درستی انتخاب کنند و دغدغه‌ای درباره سلامت یک محصول ندارند.

وی با بیان این‌که نباید اجازه اظهار‌نظر به افراد غیرتخصصی داده شود، اظهار کرد: چند وقت پیش موضوع وجود وایتکس در شیر مطرح شد که باید گفت این مباحث تنها موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود.
دبیریان با بیان این‌که مسئول سلامتی مردم وزارت بهداشت است، گفت: وزارت بهداشت در زمینه سلامت مواد غذایی فعالیت خوبی داشته است اما این مسئله را باید مد نظر قرار داد که تعداد واحدهای غذایی در کشور زیاد است و کنترل این واحدها کار راحتی نیست.

رییس کارگروه صنایع غذایی انجمن مدیریت کیفیت ایران با بیان این‌که باید با کارخانه‌هایی که تخلف می‌کنند به شدت برخورد شود، اظهار کرد: زمانی که یک کارخانه پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو و همچنین نشان سازمان استاندارد را دارد نباید هیچ‌گونه نگرانی در مورد مصرف آن کالا وجود داشته باشد.

در این میان باید به این نکته نیز توجه کرد که عدم اطمینان مردم به مسئولین سلامت کشور نیز در زمینه افزایش این شایعات موثر است و اگرمسئولین نشان دهند که  با مردم صادق تر هستند، بی تردید این شایعات کمرنگ تر می شوند.
z

آشنایی با روش تهیه پینچیتوی مرغ (کباب اسپانیایی)

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, آشپزی سالم, تغذيه, خبر پزشکی

پینچیتوی مرغ نوعی کباب اسپانیایی است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

مواد لازم: برای ۴ نفر

پودر زیره: نصف قاشق چای‌خوری

پودر تخم گشنیز: نصف قاشق چای‌خوری

سیر ساطوری: ۲ حبه

پاپریکا: یک قاشق چای‌خوری

پودر آویشن: نصف قاشق چای‌خوری

آب لیمو: ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

سینه مرغ: ۵۰۰ گرم

نمک و فلفل: به مقدار لازم

طرز تهیه:

ادویه‌ها را با آب لیمو، روغن و کمی نمک و فلفل مخلوط کنید. سینه مرغ را به اندازه مکعب‌های ۲سانتی‌متر خرد کنید و هر دو، سه عدد آن را به یک خلال دندان بکشید. سیخ‌های مرغ را در یک کاسه گرد قرار داده و مایه طعم‌دهنده را روی آن بریزید. حداقل ۲ ساعت در یخچال بگذارید تا مرغ طعم بگیرد.

سیخ‌های کوچک پینچیتو مرغ را روی منقل و توری مشبک کباب کنید. اگر از فر استفاده می‌کنید سیخ‌ها را در سینی فر نسوز چیده و ۲۰ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد آن را بپزید.

می‌توانید به جای مرغ از راسته گوسفند یا گوساله استفاده کنید.بهتر است مرغ را از شب قبل در مایه بخوابانید تا بهتر طعم بگیرد.در طول پخت از مایه باقیمانده روی مرغ‌ها بدهید.

هیولای میگرن با غذا رام می‌شود؟

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 «میگرن» در منابع پزشکی از دسته سردردهای بی‌خطر و البته بسیار آزار دهنده به حساب می‌آید. این بیماری کیفیت زندگی را به‌شدت پایین آورده و در شغل،‌تحصیل و کارهای روزمره اختلال ایجاد می‌کند. اگر تا به حال دچارش نشده باشید حتما توصیف دردهای آزاردهنده‏اش را شنیده‏اید. این غول بی‏شاخ و دم می تواند زندگی روزمره افراد را تحت تاثیر قرار دهد و آن را به کام انسان تلخ کند. افراد مبتلا به میگرن همیشه به دارو پناه برده‏اند، اما دارو اثر صد درصدی ندارد و راه‏های دیگری باید برای این مشکل وجود داشته باشد.

دکتر محمدرضا وفا متخصص تغذیه و دانشیار دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، دکتر مینا موحد ، متخصص طب سنتی و استادیار دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی و دکتر امیرمهدی طالب متخصص فارماکوگنوزی و عضو هیات علمی ستاد مرکزی وزارت بهداشت شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند.

پزشکان معتقدند با حذف برخی مواد غذایی و اضافه کردن برخی دیگر می توان تا حد زیادی از شدت حملات میگرن کم کرد. با هم این مواد غذایی را مرور می کنیم:

۱٫ آنتی‌اکسیدان‌ها

به گفته دکتر وفا مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان از جمله میوه‌ها، سبزی‌ها و صیفی‌جات بهترین خوراکی‌ها برای مبتلایان به میگرن محسوب می‌شود. دکتر موحد نیز معتقد است، سیب و گلابی رسیده و شیرین، انجیر و انگور می‌تواند به رفع سردرد کمک کند. دکتر وفا در ادامه توضیح می‌دهد روغن‌های مایع گیاهی مثل روغن زیتون، ذرت، سویا، کانولا و آفتابگردان هم دارای مقادیر زیادی آنتی‌اکسیدان است. اسیدهای چرب موجود در آنها نیز اثرات ضد التهابی دارد.

البته این موضوع بدین معنا نیست که افراد میگرنی باید بیشتر از دیگران روغن مصرف کنند بلکه بهتر است سهم چربی‌های روزانه‌شان را از این روغن‌ها تامین کنند. توجه داشته باشید روغن‌های گیاهی اگر به صورت طبیعی مصرف شود اثرات مفیدتری خواهد داشت. به عبارتی نباید از آنها برای پخت و پز یا سرخ کردن استفاده کرد بلکه باید در سالاد یا بعد از پخت روی برنج و. . . مصرف شود.

۲٫ ریزمغذی‌ها

امگا ۳ خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی دارد. منیزیم نیز ضد انقباض عروق و ضد التهاب است بنابراین هر دو در کاهش عوارض میگرن تاثیرگذار هستند. از طرفی کلسیم، پتاسیم و منیزیم همگی از املاح داخل سلولی است و باعث تعادل آب و الکترولیت‌های بدن می‌شود بنابراین دقیقا برخلاف سدیم عمل می‌کند.

درواقع سدیم فشار خون را بالا می‌برد، انقباض عروقی را زیاد و میگرن را تشدید می‌کند. به گفته دکتر وفا کمبود ریزمغذی‌ها در جامعه بسیار شایع است و شاید لازم باشد بعضی از افراد مبتلا به میگرن، تحت نظر پزشک از مکمل‌های آنها استفاده کنند. بهترین منبع خوراکی کلسیم نیز لبنیات است اما به خاطر بسپارید افراد میگرنی نباید از لبنیات تخمیری مثل پنیر، ماست چکیده و قره‌‌قوروت استفاده کنند.

۳٫ آهن

افرادی که علاوه بر میگرن دچار کم‌خونی هستند حتما باید تحت نظر پزشک از مکمل‌های آهن استفاده کنند چراکه کم‌خونی باعث تشدید میگرن می‌شود. ضعف جسمانی نیز باعث پایین آمدن آستانه تحمل درد می‌شود. حتی بعضی از این بیماران در برابر دردهای فرسایشی علائم روحی و روانی پیدا می‌کنند.

۴٫ بابونه گاوی

در کنار درمان‌های رایج میگرن و داروهای شیمیایی می‌توان از بعضی گیاهان دارویی نیز استفاده کرد. به گفته دکتر طالب، یکی از داروهای گیاهی موثر در این زمینه «تانامیگرن» نام دارد که دارای مجوز وزارت بهداشت است و در داروخانه‌های رسمی‌ کشور به فروش می‌رسد. این دارو از گیاه «بابونه گاوی» تهیه می‌شود. بابونه در درجه دوم خشک و در درجه سوم گرم است و تعریق را افزایش می‌دهد.

۵٫ دانه کتان و گندم سیاه

دانه کتان از منابع غنی امگا ۳ به حساب می‌آید. دکتر طالب معتقد است که مصرف خوراکی آن به صورت روغن یا دانه پودر شده همراه با غذا می‌تواند به کاهش دردها و حملات میگرن کمک کند. «گندم سیاه» هم سرشار از آنتی‌اکسیدان است و از آسیب رسیدن به سلول‌های مغزی و عصبی جلوگیری می‌کند بنابراین قادر است التهاب و سردرد را کاهش دهد.

۶٫ اسطوخودوس، نعناع فلفلی و ریحان

از دیگر راهکارهای گیاهی موثر بر میگرن می‌توان به ماساژ کف سر و ناحیه گیجگاهی با روغن‌های گیاهی همچون اسطوخودوس، نعناع فلفلی، ریحان و همچنین بوییدن اسانس‌های آنها اشاره کرد. البته دکتر طالب توضیح می‌دهد مصرف خوراکی ریحان نیز می‌تواند به کاهش علائم میگرن کمک کند.

۷٫ آداب غذایی مناسب

رعایت آداب غذایی یکی دیگر از مسائل مهم در درمان سردرد است. دکتر موحد معتقد است که ایجاد نظم در ساعات غذایی، خوب جویدن، آهسته خوردن و پرهیز از مصرف مایعات همراه غذا و تا دو ساعت پس از آن برای کلیه افراد به‌خصوص بیماران مبتلا به سردرد ضروری است.

توصیه‌های اورژانسی برای مبتلایان به میگرن

به توصیه دکتر علیرضا یاراحـــمدی،متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب در زمان وقوع حمله میگرن، فرد باید از خوردن و آشامیدن پرهیز کند و در همان ابتدا بلافاصله یک قرص مسکن به علاوه یک قرص ضداستفراغ مصرف کند. داروهای ضداستفراغ مثل «متوکلوپرامید» یا «دومپریدون»‌گیرنده‌های استفراغ در مغز را بلاک می‌کند تا احساس تهوع از بین برود.

درواقع خیلی از بیماران میگرنی اگر در چند دقیقه اول حمله میگرن، داروی ضدتهوع و مسکن مصرف نکنند به حدی دچار استفراغ می‌شوند که دیگر داروی خوراکی را هم تحمل نمی‌کنند و بالا می‌آورند. در این صورت فقط می‌توان از داروهای تزریقی استفاده کرد.

میگرن با سردرد عادی چه فرقی دارد؟!

میگرن شایع‌ترین نوع سردرد است و بیشتر خانم‌ها گرفتار آن می‌شوند. دکتر یاراحمدی معتقد است این سردرد ضربان‌دار است و در یک نیمه از سر ایجاد می‌شود. با این حال گاهی اوقات تمام سر را هم فرا می‌گیرد. همچنین می‌تواند با درد چشم، ناحیه پشت گردن و گوش‌ها همراه باشد.

در بعضی موارد نیز درد آنقدر شدید است، که فرد دچار تهوع، استفراغ و اسهال می‌شود. گروهی از افراد هم قبل از شروع حملات میگرنی ممکن است علائمی چون اختلالات بینایی، دیدن جرقه نور در یکی از چشم‌ها، اختلالات گوارشی و… پیدا کنند. میگرن در ۹۰ درصد از موارد ارثی است و هر بار از چهار تا ۷۲ ساعت طول‌می‌کشد.

توصیه‌های غذایی برای مزاج‌های گرم و خشک در ماه رمضان

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس طب سنتی توصیه‌های غذایی برای صاحبان مزاج‌های گرم و خشک در ماه رمضان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, طب سنتی توصیه‌های غذایی و رفتاری برای مزاج‌های گوناگون در ماه مبارک رمضان کرده است که رعایت آن می‌تواند برای افراد مفید باشد.
رمضان و صاحبان مزاج‌های گرم و خشک
ابتدا باید صاحبان مزاج‌های گرم و خشک را بشناسیم:
ــ صاحبان این مزاج اغلب لاغراندام با استخوان‌های کشیده و محکم هستند.
ــ صاحبان مزاج گرم و خشک به مزاج‌های تند و عصبی مشهورند و بسیار عجول‌ و شتابزده عمل می‌کنند.
ــ خوابشان اندک و وزنشان زیاد تغییر نمی‌کند.
ــ نبضشان تند می‌زند و گرمای بدنشان بالاست.
ــ دارای پوست خشک و رگ‌های برآمده هستند.
سید جواد علوی کارشناس طب سنتی عنوان کرد: این افراد در ماه رمضان سعی کنند از مصرف برخی غذاها و برخی رفتارها دوری کنند تا از ماه رمضان بهره ببرند.
ــ از مصرف غذاهای خشک و تنقلاتی مانند گردو, بادام, سنجد, فندق, ته‌دیگ برنج, سرخ‌کردنی‌ها, پفک, چیپس, انواع بیسکویت, شکلات و شیرینی‌های قنادی در ماه رمضان پرهیز کنند.
ــ مصرف شیر ــ البته بهتر است که محلی باشد ــ برای صاحبان این مزاج مفید است.
ــ مصرف غذاهای لعاب‌دار و شورباها برای این افراد مناسب است.
ــ از مصرف غذاهای نفّاخ نیز باید پرهیز کنند و آنها را با مصلحات مصرف کنند؛ مثلاً عدس را با پودر آویشن و باقلا را با گلپر مصرف کنند یا کمی زیره با غذا مصرف کنند، البته باید بدانند چون مزاجشان گرم و خشک است از ادویه‌ها در صورت لزوم باید استفاده کنند چرا که مزاج ادویه‌هایی مانند دارچین, زیره, زنجبیل خود گرم و خشک است و موجب افزایش گرمی و خشکی این افراد می‌شود.
ــ برای بهره‌مندی از حبوبات و رفع نفخ آنها بهتر است حبوبات را حدود ۳۰ دقیقه بپزند و آب آن را دور بریزند و دوباره آب ریخته و بگذارند تا خوب بپزد، این کار موجب رفع نفخ و باد حبوبات می‌شود.
ــ صاحبان مزاج‌های گرم و خشک بهتر است از قرار گرفتن در محیط‌هایی که موجب عصبانیت و خشم آنها می‌شود پرهیز کنند چرا که خشم و عصبانیت موجب افزایش گرمی و خشکی آنها می‌شود و به بدنشان آسیب وارد می‌شود.

خیار، پرخطر و انار، سالم‌ترین محصول‌

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 خیار با ۳درصد آلودگی، پرمخاطره‌ترین محصول کشاورزی است.

میبدی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اعلام این خبر گفت: البته ۳درصد از تولید خیار در کشور که دارای باقیمانده‌های سموم بالاست جزو تخلفات تولید‌کنندگان این محصول به‌شمار می‌رود و باید با آنها برخورد قانونی انجام شود.

محمدعلی باغستانی با تأکید بر اینکه میزان سم مصرفی در تولیدات کشاورزی ایران نصف میانگین جهانی است، توضیح داد:«بیشترین مبارزه شیمیایی و استفاده از سم برای محصولاتی مانند گندم و برنج است درحالی‌که برای تولید محصولاتی مانند انار، کیوی، انجیر و… از هیچ سمی استفاده نمی‌شود. »

ورزش و کم‌خوردن به رفع نفخ کمک می‌کند

خبرگزاری تسنیم: یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه نفخ در زنان شایع‌تر از مردان است, گفت: تشنگی, ورزش زیاد, کم خوردن و گرسنگی به رفع نفخ کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, نفخ یکی از شایعترین علائم گوارشی است و به‌علت عارض شدن سوءمزاج سرد بر دستگاه گوارش به‌خصوص معده است که این سردی حرارت غریزی را تضعیف و هضم غذا را دچار اختلال می‌کند.
ــ به این ترتیب که بخارات از هضم ناقص غذاها تولید می‌شود و در مواجهه با سردی غلیظ شده و به باد تبدیل و باعث تولید نفخ می‌شود.
نفخ به‌دلیل پرخوری
ــ نفخ به نوع غذای خورده شده نیز مربوط است، اگر غذا بیش از حد خورده شود حجم معده گنجایش آن را نداشته و خود به خود دچار ضعف می‌شود بنابراین هضم ناقص شده و نفخ بروز پیدا می‌کند.
نکاتی درباره نفخ
ــ نفخ در زنان شایع‌تر از مردان است.
در این باره فاطمه نجات‌بخش متخصص طب سنتی عنوان می‌کند: همیشه ایجاد نفخ با مواد غذایی گرم نشانه وجود گرمی در دستگاه گوارش نیست.
ــ برای درمان و پیشگیری از نفخ می‌توان تدابیر خاصی را رعایت کرد.
ــ پرهیز از مصرف غذاهای سرد از نفخ پیشگیری می‌کند مانند باقلا.
ــ پرهیز از مصرف غلیظ, نفاخ و ترشی‌جات مانند انواع غذاهای خمیری, عدس و لوبیا و … .
توصیه‌ها برای درمان نفخ
ــ تشنگی و ورزش زیاد به رفع نفخ کمک می‌کند.
ــ کم خوردن غذا و گرسنگی به رفع نفخ کمک می‌کند.
ــ تکمید شکم (پوشاندن شکم با کیسه حاوی ارزن, نمک و سبوس)
نکته: یک کیسه پارچه‌ای را ــ که بهتر است از نوع کتان باشد ــ می‌توان با نمک یا ارزن یا سبوس یا گندم با پوست پُر کرد و آن را به‌وسیله مایکروفر یا فر گرم کرد و به‌مدت ۲۰ دقیقه کیسه روی شکم قرار داده شود.
گرم کردن شکم موجب گرم شدن دستگاه گوارش شده که خود می‌تواند در رفع بسیاری از مشکلات معده کمک کننده باشد، البته باید در انجام این کار مداومت داشته باشند.

مصرف آب یخ و سرد ترشحات پشت حلق را بیشتر می‌کند

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: یک دستیار تخصصی طب سنتی با بیان اینکه پوشاندن سر و پا در زمان خوابیـدن بـا کـلاه و جـوراب در روند بهبودی ترشحات پشت حلق کمک می‌کند, گفت: افراد از مصرف آب یخ و آب سرد پرهیز کنند چرا که مصرف آب یخ ترشحات پشت حلق را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, نزله عبارت از ریزش و فرود آمدن ضایعات و فضولات رطوبی از مغز به پایین که موجب بروز ترشحات پشت حلق, گرفتگی صدا و خشونت صدا می‌شود.
ــ نزله به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شود که هرکدام علائم خاص خودش را دارد.
ــ ترشحات ناشی از نزله گرم رقیق است و دارای علائمی مانند سرخی چشم‌ها, سوزش و خارش بینی و ممکن است با تب نیز همراه باشد.
ــ در نزله سرد ترشحات غلیظ بوده و با علائمی مانند سنگینی سر همراه است.
توصیه‌های عمومی در برخورد با نزله سرد
ــ از خوابیدن به پشت، در زمـان ایجـاد نزلـه پرهیز شود.
در این باره محمد عزیزخانی دستیار تخصصی طب سنتی عنوان کرد: پوشاندن سر و پا در زمان خوابیـدن بـا کـلاه و جـوراب در روند بهبودی کمک می‌کند.
ــ افراد مبتلا به نزله یا ترشحات پشت حلق در طول روز کمتر بخوابند و توجه کنند که بعد از غذا و بعد از حمام را رعایت کنند.
ــ از قرار گرفتن در معرض هوای سرد پرهیز کنند به‌خصوص بعد از حمام, بعد از ورزش, بعد از نزدیکی جنسی و زمانی که عرق زیاد کردند در معرض هوای سرد قرار نگیرند.
ــ پرهیز از مواد عطسه‌آور و محرک در ابتدای بیماری.
ــ گرم نگه داشتن سر خود در رفع ترشحات پشت حلق مفید است.
ــ افراد از مصرف آب یخ و آب سرد پرهیز کنند چرا که مصرف آب یخ ترشحات پشت حلق را بیشتر می‌کند.

منابع غیرگوشتی پروتئین را بشناسید

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 تا صحبت از پروتئین به میان می‌آید همه یاد گوشت می‌افتند. گوشت‌ها (گوشت قرمز، گوشت سفید) مهم‌ترین منابع غذایی تامین کننده پروتئین حیوانی هستند، اما تنهاترین منابع پروتئین نیستند! ما در طول روز به راحتی می‌توانیم نیاز روزانه به پروتئین‌مان را از منابع غیر از گوشت تامین کنیم؛ بدون آنکه اختلالی در زمینه سلامتی و تغذیه‌مان پیش بیاید.

پروتئین یکی از مهم‌ترین درشت‌مغذی‌های مورد نیاز بدن است که باید به قدر مکفی در طول روز مصرف شود. اهمیت پروتئین به سبب نقش عمده این درشت مغذی در فرایند رشد و نمو، ترمیم و بازسازی بدن، عضله‌سازی، سیستم ایمنی و بسیاری دیگر از فرآیندهای جاری بدن است. میزان نیاز روزانه به پروتئین بر حسب سن و جنسیت افراد متفاوت است. در کودکان، نوجوانان به‌خاطر بلوغ و در زنان باردار، نیاز روزانه به پروتئین افزایش می‌یابد.

تا صحبت از پروتئین به میان می‌آید همه یاد گوشت می‌افتند. گوشت‌ها (گوشت قرمز، گوشت سفید) مهم‌ترین منابع غذایی تامین کننده پروتئین حیوانی هستند، اما تنهاترین منابع پروتئین نیستند! ما در طول روز به راحتی می‌توانیم نیاز روزانه به پروتئین‌مان را از منابع غیر از گوشت تامین کنیم؛ بدون آنکه اختلالی در زمینه سلامتی و تغذیه‌مان پیش بیاید.

در ادامه به بررسی ۵ منبع پروتئینی می‌پردازیم که به راحتی می‌توانند نیاز روزانه افراد به پروتئین‌ها را تامین کنند. این موضوع، هم به جهت اقتصادی و هم به جهت تغذیه‌ای در افرادی که تمایل به مصرف گوشت ندارند- به ویژه گیاهخواران یا بیمارانی که از مصرف گوشت منع شده‌اند – حائز اهمیت است. با ما همراه باشید.

مغزها؛ بهترین انتخاب برای افراد تحت رژیم

هر دانه از مغزها، چند گرم پروتئین؟

در هر ۳۰ گرم بادام یا پسته ۵ تا ۷ گرم پروتئین موجود است؛ یعنی در حدود ۱۲ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها. در سایر مغزها مانند فندق میزان پروتئین در حدود ۲ تا ۳ گرم می‌باشد. یعنی ۶ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها.

چرا مغزها؟

یک بسته آجیل که محتوی مخلوطی از مغزهاست از لحاظ تغذیه‌ای اهمیت ویژه‌ای دارد. چرا که به جز پروتئین منابع قابل قبول اسیدهای چرب اشباع نشده و فیبرها نیز می‌باشد. در مطالعه‌ای که به بررسی مصرف روزانه مغزها و کاهش وزن پرداخته شده افرادی که روزانه ۷۰عدد بادام خام مصرف می‌کردند و کالری دریافتی روزانه شان را هم به طرز معناداری کاهش داده بودند، موفق شدند که ۱۸ درصد از اضافه وزن خود را از دست بدهند.

یک نکته طلایی

به‌طور میانگین یک خانم بالغ با وزن حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم در طول روز به ۶۰ تا ۱۰۰ گرم پروتئین نیاز دارد. اما بسیار بهتر خواهد بود که اگر به جای دریافت این مقدار پروتئین در یک وعده، این میزان پروتئین را در مقادیر کمتر و در چندین وعده و میان وعده دریافت کند. این کار سبب بهبود خلق و خو، تنظیم سطح نرمال قند خون و کنترل گرسنگی در وی خواهد شد.

لبنیات؛ بهترین انتخاب

یک واحد لبنیات، چند گرم پروتئین؟

یک فنجان شیر حدود ۸ گرم (۱۵ درصد نیاز روزانه به پروتئین ها)، ۳۰ گرم پنیر حدود ۷ گرم (۱۳ درصد نیاز روزانه به پروتئین ها)، ۳۰ گرم ماست حدود ۱ گرم (۲/۵درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها) و هر یک فنجان کفیر در حدود ۱۵ تا ۲۰ گرم (۴۰ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها) پروتئین دارد.

چرا لبنیات؟

لبنیات مواد غذایی حاوی پروتئین با کیفیت، بالا هستند و تمام اسیدآمینه‌های ضروری برای بدن را نیز دارند. در بین لبنیات،کفیر از لحاظ میزان پروتئین یک سر و گردن از سایر هم‌خانواده‌هایش بالاتر است و مصرف یک واحد از آن در طول روز معادل مصرف یک واحد گوشت سفید است.

یک نکته طلایی

افرادی که تمایل به مصرف لبنیات غنی شده با مغزها و دانه‌ها به جای لبنیات معمولی دارند، با این باور که پروتئین مغزها هم به مجموع پروتئین دریافتی شان افزوده می‌شود، شوکه خواهند شد، اگر بشنوند که مثلا شیر بادام در حین پروسه تولید، بخش عمده‌ای از پروتئین خود را از دست داده و دیگر غنی از پروتئین نیست.

سویا؛ بهترین جایگزین مرغ

یک فنجان سویا، چندگرم پروتئین؟

یک دوم فنجان سویا محتوی ۳۴ گرم پروتئین است؛ یعنی نزدیک به ۶۰ درصد نیاز روزانه به پروتئین‌ها و این در حالی است که در یک دوم فنجان گوشت مرغ تنها ۱۷ گرم پروتئین موجود است. بنابراین با نگاهی اجمالی به راحتی می‌توان فهمید که سویا می‌تواند گزینه مناسبی به جای مرغ باشد.

چرا سویا؟

سویا تنها منبع غذایی گیاهی است که به عنوان یک منبع پروتئینی کامل در نظر گرفته می‌شود. این بدان معنی است که سویا مجموعه اسیدآمینه‌های ضروری مورد نیاز بدن در پروسه سلامتی را به‌طور کامل فراهم می‌کند. این آیتم‌ها سبب شده که سویا به ویژه برای گیاهخواران یک غذای دوست داشتنی و مقوی محسوب شود. دانه‌های سویای تفت داده شده به همراه تخم کدو تنبل می‌تواند یک میان وعده عالی با پروتئین نسبتا بالا باشد.

یک نکته طلایی

پروسه تولید غذاهای فناوری شده با سویا اغلب با جدا کردن پروتئین سویا اتفاق می‌افتد و این بدان معنی است که بخش عمده‌ای از مواد مغذی و فیبرهای محلول آن در این پروسه از بین می‌رود. پس اگر تمایل به دریافت این مواد مغذی و فیبرهای محلول سویا دارید، حتی‌الامکان از مصرف غذاهای فناوری شده سویا پرهیز کنید.

ضمنا این نکته را به خاطر بسپارید که سویا محتوی مقادیر بالای فیتو استروژن‌ها یا همان هورمون‌های شبه‌زنانه است. بنابراین اگر فرزند پسر در سنین بلوغ دارید، بیش از یک بار در هفته از سویا برای غذای وی استفاده نکنید. چراکه می‌تواند در بروز صفات ثانویه جنسی مردانه اختلال ایجاد کند. اما اگر در سنین یائسگی به سر می‌برید، مصرف سویا می‌تواند علائم آزار‌دهنده این دوران را به طرز قابل توجهی تخفیف دهد.

حبوبات؛ بهترین آنتی‌اکسیدان‌ها

یک فنجان حبوبات پخته شده، چندگرم پروتئین؟

در یک فنجان حبوبات پخته شده به‌طور میانگین بین ۱۲ تا ۱۶ گرم پروتئین موجود است، یعنی تقریبا ۳۰درصد کل نیاز روزانه به پروتئین‌ها.

چرا حبوبات؟

اهمیت حبوبات به علت دارا بودن مقادیر پایین چربی و داشتن مقادیر بالای فیبر نامحلول نسبت به فیبر محلول است. این ویژگی‌ها باعث شده که حبوبات سبب بهبود عملکرد سیستم گوارش، کاهش سطح کلسترول بد خون و کاهش ریسک ابتلا به برخی از سرطان‌ها شود. طبق مطالعات به عمل آمده در افرادِ در سنین رشد، مصرف حبوبات، مرغ، ماهی و مغزها به جای گوشت قرمز، سبب کاهش ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها شده و خطر مرگ و میر را به طرز معناداری کاهش می‌دهد. مصرف مخلوطی از حبوبات با رنگ‌های مختلف (انواع لوبیاها، نخود و عدس) می‌تواند عملکرد بهتری روی سلامت بدن به سبب خاصیت آنتی‌اکسیدانی این ترکیبات داشته باشد.

یک نکته طلایی

حبوبات به تنهایی یک منبع غذایی کامل محسوب نمی‌شود، چرا که بسیاری از اسیدآمینه‌های ضروری آنها حین پخت از دست می‌رود. ترکیب حبوبات با غلات کامل می‌تواند یک ترکیب غذایی کامل از آنها بسازد که برای سلامتی مفیدتر است؛ مثلا ترکیب عدس با برنج یا ترکیب حبوبات با انواع بلغورها در آش.

تخم مرغ؛ بهترین انتخاب برای شاغلان

هر تخم‌مرغ، چند گرم پروتئین؟

در یک تخم‌مرغ نسبتا درشت حدود ۶ گرم پروتئین موجود است، یعنی ۱۲ درصد کل نیاز روزانه به پروتئین‌ها.

چرا تخم مرغ؟

تخم مرغ یک منبع پروتئینی کامل است که محتوی تمام آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن می‌باشد. اما آنچه که پروتئین را نسبت به سایر منابع پروتئینی ذکر شده (به جز گوشت‌ها) متمایز می‌کند، میزان ویتامین B12 موجود در آن است. این ویتامین ضروری در پروسه انقباض عضلات، شکستن و سوختن چربی‌ها و افزایش متابولیسم بدن، نقش عمده‌ای را ایفا می‌کند.

یک نکته طلایی

عمده پروتئین موجود در تخم‌مرغ در سفیده آن است. اما این بدان معنا نیست که شما بخش زرده آن را دور بریزید. زرده تخم مرغ مملو از ویتامین B12، ویتامین A، ویتامین D، کلسیم، فولات و اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ است که برای بدن ضروری هستند. ضمنا طبق آخرین مطالعات انجام شده مصرف روزانه یک عدد تخم مرغ نه تنها سطح کلسترول بد خون را بالا نمی‌برد، بلکه برای سلامتی نیز مفید هست.

یک پیشنهاد طلایی

با توجه به مطالب گفته شده شاید این فکر در سرتان افتاده باشد که بخواهید غذای روزانه‌تان را با منابع پروتئینی، غیر از گوشت‌ها تنظیم کنید. در ادامه یک پیشنهاد طلایی برای شما داریم. شما به راحتی می‌توانید با دریافت این مواد غذایی در طول روز مطمئن باشید که نیاز روزانه پروتئین شما به راحتی تامین شده است. این میزان پروتئین برای یک خانم بالغ (غیر از باردار) بین سن ۲۰ تا ۵۰ سال با وزن حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلوگرم تنظیم شده است.

کل نیاز روزانه به پروتئین‌ها ۶۰ تا ۱۰۰ گرم

- یک لیوان شیر: ۱۶ گرم پروتئین

- یک عدد تخم مرغ آبپز: ۶ گرم پروتئین

- یک لیوان عدس یا لوبیا چیتی پخته شده: ۲۴ تا ۳۲ گرم پروتئین

- ۱۰ عدد پسته یا بادام: ۷ گرم پروتئین

- یک دوم فنجان سویا: ۳۴ گرم پروتئین

مصرف مجموع مواد غذایی گفته شده در روز، با تامین کل پروتئین مورد نیازتان، شما را از منابع گوشتی بی‌نیاز خواهد کرد.

مک‌دونالد و فروش کالاهای مصرفی

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 رستوران های زنجیره‌ای مک دونالد اقدام به ارایه یک سری کالاهای مصرفی کرده است که تصویر همبرگر روی آن نقش بسته است.

خبرگزاری آلمان از فرانکفورت گزارش داد، محصولاتی که مک دونالد ارایه می‌دهد شامل لوازم خواب مانند ملحفه و پتو و بالش، لباس خانگی، کاغذ دیواری و حتی لباس برای حیوانات خانگی است.

روی همه این محصولات تصاویر متعددی از همبرگر مک دونالد با نان کنجدی و برگه‌های کاهو در لابلای آن نقش بسته است.

شرکت مک دونالد اعلام کرده که سفارش‌هایی را در آمریکا، کانادا، استرالیا و اروپا برای خرید این محصولات دریافت کرده است.

چطور وزن کودکتان را طبیعی نگهدارید؟

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 آموزش کودکان برای عادات تغذیه‌ای سالم و ورزش می‌تواند به کاهش خطر چاقی و مشکلات بهداشتی مربوط در آنان کمک کند.

رعایت این نکات به شما در رسیدن به این هدف یاری می‌رساند:

با دادن غذاهایی مانند غلات کامل، میوه و سبزی، پروتئین‌های سالم و لبنیات کم‌چرب به کودک عادات تغذیه‌ای سالم را در او ایجاد کنید.
مصرف اسنک‌ها یا چاشت‌هایی که مملو از چربی و نمک هستند را محدود کنید. به‌جای آن‌ها سیب یا موز، یک فنجان بلوبری (قره‌قاط)، حبه‌های انگور یا هویج به کودک بدهید.
به کودک سودمندی‌های ورزش از استخوان‌های محکم‌تر تا عزت‌نفس بیشتر را بیاموزید.
کودکان را ترغیب کنید با انجام شنا، طناب زدن یا به پیاده‌روی کردن ورزش کنند. مدت زمانی را که کودک در برابر صفحه تلویزیون یا کامپیوتر می‌گذراند، به دو ساعت در روز محدود کنید.
از غذا به‌عنوان پاداش یا تشویق رفتارهای خوب استفاده نکنید. کودکان باید بیاموزند که غذا سوخت بدن است، نه وسیله‌ای برای ابراز لطف.
اگر می‌خواهید به کودکتان پاداش دهید به او وعده یک دیدار خاص مثل با پدربزرگ مادربزرگ، یک روز تعطیلی، رفتن به یک جای مطلوب کودک مانند باغ‌وحش، پارک، استخر و مانند این‌ها را بدهید.

پیشگیری از عفونت گوش در بچه‌ها با تغذیه

تیر ۲۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 اوتیت یا عفونت گوش میانی، یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی در کودکان است. از هر چهار کودک، سه کودک تا سن دو سالگی حداقل یک بار دچار عفونت گوش می‌شود.

در این مطلب چند توصیه‌ی غذایی برای پیشگیری از این مشکل رایج (عفونت گوش) را ارائه می‌دهیم. لطفاً با ما همراه باشید.

مواد غذایی سفید و تصفیه‌شده را کاهش دهید

بهتر است پاستاها، نان، آرد سفید و برنج سفید را که حاوی مواد مغذی کمی است کاهش دهید. توصیه می‌کنیم مواد غذایی رنگی را به برنامه‌ی غذایی کودکانتان اضافه کنید.

توصیه می‌کنیم که هر روز دو ماده‌ی غذایی رنگ دار به کودکان بدهید. این مواد غذایی رنگی مفید عبارت‌اند از:

مواد غذایی نارنجی

زردآلو، فلفل دلمه‌ای نارنجی، کدوحلوایی، هویج، گریپ‌فروت، انبه، پرتقال، سیب‌زمینی شیرین و غیره.

مواد غذایی قرمز

سیب قرمز، گیلاس، لوبیا قرمز، تربچه، توت‌فرنگی، توت قرمز، فلفل دلمه‌ای قرمز، گوجه‌فرنگی.

مواد غذایی زرد

فلفل دلمه‌ای زرد، ذرت.

مواد غذایی آبی و ارغوانی

شاه‌توت، بلوبری، بادمجان، انگور، آلو.

مواد غذایی سبز

مارچوبه، آووکادو، فلفل دلمه‌ای سبز، بروکلی، کلم، کرفس، خیار، لوبیا سبز، کاهو، زیتون، اسفناج.

مواد غذایی سفید

پیاز، سیر، حبوبات.

غلات کامل

غلات کاملی مانند کینوا، برنج قهوه‌ای.

صبح به صبح با پروتئینتخم مرغ

صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی برای همه بخصوص کودکان است. این وعده‌ی غذایی باید حاوی پروتئین باشد. فراموش نکنید که آنتی کورها (پادتن‌ها) از پروتئین تشکیل شده‌اند بنابراین لازم است که کودکان نیز به میزان کافی پروتئین دریافت کنند تا بدنشان بتواند سلول‌های ایمنی مانند آنتی کورها را تولید کند.

تخم‌مرغ

تخم‌مرغ آب پز، املت با سبزیجات و یا هر ماده‌ی غذایی حاوی تخم‌مرغ برای افزایش قدرت دفاعی کودکان و پیشگیری از ابتلا به مشکلاتی مانند عفونت گوش مفید است.

ماست یونانی طبیعی

ماست یونانی ۲ درصد که چند عدد میوه‌ی تازه و مغزها یا دانه‌ها به آن اضافه شده باشد یکی از بهترین گزینه‌های جذب پروتئین و ویتامین است. می‌توانید از دانه‌های مفیدی مانند تخم شربتی استفاده کنید.

سرماخوردگی بچه‌ها را جدی بگیرید

بینی بچه‌ها را به طور مرتب بگیرید. از آب‌نمک رقیق یا سرم شستشو برای روان‌سازی مخاط استفاده کنید. هدف از این کار این است که مخاط تولید شده به‌راحتی دفع شود. زمانی که کودکان دچار احتقان شده و مخاط آن‌ها دفع نشود زمینه برای بروز اوتیت یا التهاب گوش فراهم می‌شود. با ملاحظه‌ی اولین علائم سرماخوردگی جذب ویتامین C در کودکان را افزایش دهید. حتماً به پزشک مراجعه کنید که در صورت لزوم قطره‌های لازم تجویز شود.

ویتامین D را دریابید

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که کمبود ویتامین D در بین کودکانی که به‌طور مرتب دچار عفونت گوش میانی می‌شوند رایج است. به همین دلیل دریافت ویتامین D می‌تواند باعث کاهش خطر ابتلا به این عفونت و عوارض آن ‌شود. اگر کودک شما به‌طور مرتب دچار این مشکل می‌شود می‌توانید با تجویز پزشک به مدت چند هفته ۱۰۰۰ واحد بین‌المللی ویتامین D بدهید. محققان کانادایی معتقدند که از سن ۷ ماهگی می‌توان به کودکان روزانه تا ۱۵۰۰ واحد بین‌المللی نیز ویتامین D داد. باید بدانید که با آزمایش خون می‌توان میزان ویتامین D کودکان را بررسی کرد.

میزان نیاز کودکان به ویتامین D

میزان نیاز کودکان به ویتامین D متناسب با کیفیت جذب آن، رنگ پوست و میزان ذخیره‌ی ویتامین D کودک از زمان تولد بستگی دارد.

کودکانی که با اضافه‌وزن به دنیا می‌آیند در برابر کمبود ویتامین D آسیب‌پذیرتر هستند.

چند توصیه‌ی مهم

* از زمان بروز گوش‌درد، به پزشک مراجعه کرده و داخل گوش کودک قطره ریخته و سپس یک گاز کوچک در لاله‌ی گوش او بگذارید.

* به فکر تقویت و افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن کودک باشید. به او ویتامین C بدهید.

* پروبیوتیک‌ها به شکل مکمل یکی از روش‌های مطمئن و موثر برای کمک‌رسانی به سیستم ایمنی بدن کودکان است. نتایج پژوهش‌ها نشان می‌دهد که پروبیوتیک‌ها به کاهش تب و سرفه کمک می‌کند و باعث کاهش میزان مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و روزهای مصرف آن در کودکان بین ۳ تا ۴ سال می‌شود.

در هر حال لازم است که با رسیدگی به تغذیه‌ی کودکان و تقویت سیستم ایمنی بدن آن‌ها از بروز این مشکل پیشگیری کرد. با بروز این مشکل حتماً به پزشک مراجعه کرده و اجازه ندهید این مشکل مزمن شود.

خلاصه: ۷ قانون طلایی

* مصرف مواد غذایی سفید و هر ماده‌ی غذایی تصفیه‌شده و فراوری‌شده را کاهش دهید.

* فراموش نکنید که شیر یک ماده‌ی غذایی کامل است نه یک نوشیدنی ساده. در نتیجه لازم است که از زیاده‌روی در مصرف شیر بپرهیزید.

* به هر وعده‌ی غذایی کودکان پروتئین اضافه کنید.

* آب را در الویت قرار دهید و مصرف آب‌میوه‌های صنعتی را به مناسبت‌های خاص اختصاص دهید.

* حواستان به مصرف مواد غذایی که باعث تولید مخاط بیشتر می‌شوند مانند موز، قند، شیر و غیره باشد.

* از زمان بروز سرماخوردگی به فکر درمان آن باشید.

* از ماه مهر تا اسفند به کودکان مکمل ویتامین D بدهید. البته حواستان باشد که قبل از مصرف هر نوع مکمل اول نظر پزشک را جویا شوید.

ماست ضد سرطان کبد است

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

تحقیقات انجام شده در مصر نشان داد که مصرف لبنیات تخمیر شده و ترش مانند ماست از سرطان کبد پیشگیری می کند. بر اساس این مطالعه فعالیت باکتری ها و تولید اسید لاکتیک مکانیسم خاصیت ضدسرطانی ماست می باشد.

برای انجام این تحقیق به موش ها مواد سرطان زا تزریق شد و سپس در رژیم غذایی آنها از لبنیات تخمیر شده استفاده گردید. نتایج نشان داد که این موش ها تا حد زیادی از ابتلا به سرطان محافظت شده اند.‏

نکته جالب تر این بود که حتی در موش های مبتلا به سرطان، مصرف ماست از انتشار سرطان به دیگر بافت های بدن جلوگیری نمود.

میوه ای که بوییدن آن دردها را آرامش می بخشد!

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 مصطفی لعل شاطری: سیب، یکی از سلامت بخش‌ترین خوراکی‌های اطراف ما محسوب می‌شود، چنانکه از زمان‌های گذشته مردم جهان علاقه‌ی فراوانی به میوه‌ها داشتند و طبق نظر مورخان، منشاء اصلی سیب مناطق سردسیر شمال اروپا بوده و از آنجا این میوه‌ی با ارزش و مفید به نقاط دیگر جهان منتقل شده است.
به گزارش قدس انلاین، سیب سرشار از ویتامین‌ها، تانن، مواد معدنی و فیبر (سلولز گیاهی) می‌باشد. ترکیبات شیمیایی موجود در میوه‌ی سیب بر حسب نژادهای گوناگون آن متفاوت است. با این حال سیب در حفظ طراوت و شادابی پوست موثر است. با استفاده از سیب می‌توان ناراحتی‌های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری‌های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه‌های آن‌ها را کاهش داد. لازم به ذکر است که این قابلیت سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین (ویتامین ۲B)، ویتامین C و A ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم می‌باشد. همچنین سیب فشارخون را منظم می‌کند.
خوردن سیب و حتی بو کردن آن، باعث کاهش فشار خون می‌شود. بررسی انجام شده توسط دانشگاه ییل (YALE) نشان داده است که تنها یک بار بو کشیدن سیب، فشارخون بیماران را پایین می‌آورد. امروزِ در سایه علم و دانش ‍ معلوم شده است این میوه، گنجى از املاح و ویتامین در خود نهفته دارد چنانکه به این امر در توصیه های غذایی ائمه اطهار (ع) به کررات پرداخته شده است.
در باره خواص این میوه از اباالحسن موسی (ع) نقل شده است که ایشان فرمودند: سیب برای چند خصلت نافع است ۱- امان از سحر و جادو؛ ۲- امان از سَم؛ ۳- از جنون خفیف که اهل زمین را گرفتار می کند؛ ۴- از بلغم غالب؛ و چیزی نافع تری از سیب وجود ندارد؛ همچنین امیرالمونین علی (ع) می فرمایند: سیب بخورید که آن حرارت را خاموش و شکم را سرد و تب را می برد و در حدیث دیگر فرموده اند: سیب وبا را می برد.
علاوه بر این از حسین بن بسطام نقل شده است که امام باقر (ع) بیان داشته اند: هر وقت خواستید سیب بخورید، اول آن را ببویید سپس بخورید که اگر چنین کنید تمام دردها از بدنتان می رود و بلا و سختی ها را ساکت می کند.
همچنین از زیاد القندی روایت است که وی نقل کرده است: داخل مدینه شدم و با من برادرم سیف بود. مردم دچار خون دماغ شدند و هر مَردی چون دو روز خون دماغ می شد از دنیا می رفت به خانه برگشتم سیف خون دماغش شدید شد. پس بر ابوالحسن (ع) وارد شدم. پس فرمود: «ای زیاد به سیف سیب بخوران.» پس چون به وی خوراندم وی بهبود یافت؛ و نیز ابی عبدالله (ع) فرموده اند: «اگر مردم می دانستند در سیب چه (خاصیت) هست بیمارانشان را جز با آن مداوا نمی کردند و باز فرمود: به تب دارانتان سیب دهید که از سیب نافع تر پیدا نمی شود.
بنا به تحقیقات صورت گرفته از سوی پژوهشگران، از آنجایی که ویتامین های موجود در سیب بیشتر در پوست سیب وزیر پوست آن قرار دارد بهتر است سیب را با پوست خورده شود، زیرا مقدر زیادی پکتین در پوست سیب وجود دارد. اما متاسفانه سیب هایی که در بازارهای داخل ایران یا آمریکا و کانادا بفروش می رسد روی آن دارای یک لایه چربی برای حفاظت می باشد. بنابراین حتما این سیب ها می بایست با دقت شسته شود و افرادی که دارای معده ضعیف هستند، باید اینگونه از سیب ها را بسیار نازک پوست گرفته و سپس مصرف نمایند.

لیمو ترش و یک دنیا خاصیت

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 لیمو ترش درمان کننده چاقی و برطرف کننده بزرگی طحال، شفادهنده گواتر و میخچه، وبا، اختلالات جریان گردش خون، مشکلات گوارش، یبوست، سوء هاضمه، زردی و یرقان است و خواص ضد سرطان دارد.

از ویتامین های لیموترش می توان درصد بالای ویتامین ث، ویتامین های گروه ب و ویتامین آ، و از املاح معدنی بی شمار و بسیار مفید آن پتاسیم، منگنز، منیزیم و … را نام برد.

لیموترش عامل زیبایی

لیمو ترش یک ماده تقویت کننده زیبایست و باعث افزایش سلامتی، طراوت، شادابی، جوانی و نیروی حیات می شود.

مانع شل شدن و چروک پوست و پیری زودرس می شود، برای پاکسازی لکه های پوستی می توانید آب لیمو ترش را روی پوست بمالید و از شب تا صبح روز آن بماند، همچنین از عصاره لیمو ترش با گلیسیرین می توانید خستگی پوست و ترک های پوست را از بین ببرید.

اگر تمایل دارید موهایتان شفاف و درخشان شود کافیست مقداری لیمو ترش تازه با آب سرد ترکیب کنید و روی موها بریزید و سپس موها را بشویید.

پوست لیمو ترش را روی پوست خشک یا جای پوسته پوسته شده بمالید تا مشکلات پوستی برطرف شود، برای نرم شدن پوست ضخیم شده آرنج نیز پوست لیمو ترش مفید است.

از لیمو ترش تجزیه شده ۶ تا ۸ درصد اسید سیتریک تهیه و از هسته های آن روغنی به نام لیمو تن تهیه و در طب مصرف می شود.

لیمو ترش استرلیزه کننده آب مشکوک

خواص اسیدی این میوه یک ضد عفونی کننده قوی است، به همین دلیل توصیه می شود اگر در مسافرت به آب آشامیدنی مشکوک شدید به آن چند قطره لیمو ترش اضافه کنید و بعد از آن، آب استرلیزه شده را می توانید نوش جان کنید.

لیموترش درمانگر بیماری ها

همچنین آب لیمو ترش که ماده ای خنک کننده (سرد کننده) است باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک می شود؛ ترشح صفرا را افزایش می دهد و در رفع یرقان(زردی) و دفع سنگ های کوچکی که در مجاری ادرار گیر می کنند موثر است.

رابطه لیموترش و درمان چاقی

لیمو ترش درمان کننده چاقی و برطرف کننده بزرگی طحال، شفادهنده گواتر و میخچه، وبا، اختلالات جریان گردش خون، مشکلات گوارش، یبوست، سوء هاضمه، زردی و یرقان است و خواص ضد سرطان دارد.

پوست لیمو ترش ویار زنان باردار را کاهش می دهد و قوه هاضمه آنها را تقویت و تهوع آنها را از بین می برد.

کسانی که فشار خون بالایی دارند بهتر است لیمو ترش بخورند زیرا فیبر آن کمک مضاعفی به کاهش فشار خون می کند، بهترین دارو برای گلودرد است و غرغره مخلوط لیمو ترش و آب نیم گرم ورم گلو و گلو درد را برطرف می کند خواص ضد عفونی کننده ای که دارد زکام را درمان می کند.

رابطه لیموترش و دندان ها

لیموترش باعث محافظت از دندان ها و لثه ها و حفظ سلامت آنها می شود، بهترین دارو برای اسکوربوت(خنریزی لثه ها و تغییر حالت بافت لثه) و مخلوط آب لیموترش و عسل و آب برای رفع خونریزی پیشنهاد می شود.

لیمو ترش خاصیت ضد پوکی استخوان داردو به افزایش جذب کلسیم کمک می کند و نوشیدن یک لیوان لیمو ترش به افراد در معرض خطر به خصوص زنان یائسه بسیار توصیه می شود.

لیموترش برای خونریزی های ریوی، معده، روده، رحم، کلیه ها و دیگر اندام های داخلی درمانگر است و لازم است در این موارد چند بار در روز مقداری آب لیموترش را آب میل کنید؛ برای پیشگیری از خونریزی نیز می توانید یک تکه پنبه را به لیمو ترش آغشته کنید و در سوراخ بینی بگذارید و مانع خونریزی شوید.

تاثیر لیموترش بر حافظه

لیموترش تقویت کننده حافظه نیز است؛ وقتی که می خواهید چیزی را به یاد آورید کافی است چند قطره اسانس لیمو ترش را بر روی یک دستمال بریزید و از طریق بینی استنشاق کنید!

لیموترش از بین برنده خستگی

برای رفع خستگی های روزانه نیز پس از اینکه پاهایتان را در آب گرم قرار دادید و منافذ پاها حسابی باز شد پاها را از آب خارج کنید و هر کدام از پاها را به یک نصف لیمو آغشته کنید، با این کار علاوه بر رفع خستگی سموم را نیز از ظریق منافذ باز شده از بین می برید.

لیموترش درمانگر سردرد و سکسکه

لیموترش بزاق دهان را زیاد می کند، شیره معده را زیاد می کند، سردردهای میگرنی را از بین می برد، برای این کار کافیست هنگام سردرد در یک فنجان قهوه یا چای لیمو ترش ریخته و میل کنید.

گذاشتن یخ لیمو ترش روی زبان سکسکه را درمان می کند؛ مخلوط آب لیمو ترش و آب به همراه شکر یا عسل نوشیدنی مناسبی برای انواع درد مریضی ها است.

با فلفل سیاه و سیر، کلسترول را از بین ببرید

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

متخصص طب سنتی گفت: با مصرف سیر، فلفل سیاه، آلبالو، گیلاس، پیاز، بادمجان و عدس می‌توان چربی خون را کاهش داد.
علی حسینی در گفت‌وگو با فارس گفت: برای کاهش چربی خون یا کلسترول می توان در میان سبزیجات، سیر را بیش از همه مصرف کرد.
وی ادامه داد: مصرف زیتون و روغن آن نیز کلسترول را کاهش می‌دهد. البته روغن بادام‌زمینی، هسته انگور و کنجد نیز در کاهش چربی خون مفیدند.
این متخصص طب سنتی گفت: پرهیز از مصرف غذاهای سرخ کردنی و چرب از راههای کاهش کلسترول است و استفاده از شوید در غذاها یا آب گوجه‌فرنگی و آبغوره نیز موثر هستند.
حسینی ادامه داد: میوه هایی مثل آلبالو، گیلاس، نارنج، لیموترش و سبزیجاتی مثل کدو حلوایی، جعفری، پیاز، بادمجان و عدس نیز به کاهش کلسترول خون کمک می‌کنند.
وی افزود: مصرف فلفل سیاه نیز مفید است چون به سلولهای چربی را می سوزاند.سماق و ریحان نیز برای طعم بخشی به غذا و برای کاهش چربی خون کاربرد دارند.

 

ترفندهایی طبیعی برای غلبه بر گرسنگی

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

مریم سادات کاظمی:‌ تمایل به خوراکی یا به دلیل گرسنگی واقعی است و یا صرفا به خاطر لذت خوردن. از همین رو برای پیشگیری از افزایش وزن و پرخوری لازم است تا گرسنگی واقعی را بهتر بشناسیم. همچنین بعضی توصیه های طبیعی می تواند در این باره بسیار مفید باشند.
یک لیوان آب
به گزارش سرویس بهداشت و سلامت قدس آنلاین؛‌ نوشیدن یک لیوان آب شناخته شده ترین روش رفع گرسنگی است که بسیار در دسترس و کم کالری است. آب با پرکردن معده احساس سیری را در پی دارد. نوشیدن مرتب آب در طول روز احساس گرسنگی را در طولانی مدت کاهش می د هد. البته می توان چند قطره آب لیمو نیز به آب اضافه کرد که بدون کالری و البته نیرو بخش است.
میوه ها و سبزیجات
گرچه آب روش مناسبی برای غلبه بر گرسنگی است اما نیازهای غذایی بدن را تامین نمی کند و اگر احساس گرسنگی بعد از ۱۰ دقیقه همچنان ادامه داشت لازم است تا میان وعده ای میل شود.
میوه ها و سبزیجات به عنوان خوراکی های سرشار از فیبر، آب را جذب می کنند و باعث تورم معده می شوند. سیب یکی از بهترین میوه ها برای رفع گرسنگی است که کالری کمی دارد و به خاطر تورم در معده باعث ایجاد احساس سیری می شود. همراه داشتن مقداری میوه تازه برای جبران گرسنگی های جزئی در طول روز مفید است.
تخم مرغ و لبینات
اگر به دنبال غذایی هستید که فورا احساس گرسنگی را برطرف کند، می توانید روی سفیده تخم مرغ حساب کنید. سفیده تخم مرغ به طور متوسط ۱۴ کیلو کالری دارد و سرشار از پروتئین است. این در حالی است که پروتئین ها احساس سیری را در پی دارند. شیر و ماست نیز همین تاثیر را دارند اما زرده تخم مرغ بسیار چرب است.

چه زمانی آب سرد و چه زمانی آب گرم بنوشیم؟

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

علم سنتی چینی بر اهمیت دمای آبی که می نوشیم، تاکید کرده است. آب منبع حیات است و همه ما برای سالم ماندن خود به آن احتیاج داریم. اما آیا نوشیدن آب سرد با آب گرم فرق دارد؟ چه زمانی باید آب گرم و چه زمانی باید آب سرد بنوشیم؟

منظور از آب سرد و آب گرم، آبی است که دمایش از دمای اتاق کمی پایین تر و بالاتر باشد. تفاوت دمای زیاد، به عنوان مثال آب خیلی سرد یا خیلی گرم، توصیه نمی شود.

چه زمانی آب سرد بنوشیم؟

ورزش

در طول فعالیت های ورزشی، دمای بدن افزایش می یابد و عرق کردن راهی برای خنک کردن دمای بدن است. بدن هنگام ورزش آب زیادی از دست می دهد، بنابراین باید بیش از آن مقدار، مصرف کنیم. نوشیدن آب سرد حین ورزش، بدن را هیدراته و خنک می کند. البته نباید در این کار زیاد روی کنید زیرا مصرف زیاد آب یخ موجب شوک می شود.

تب

نوشیدن آب سرد هنگام تب یکی از روش های خنک کردن بدن است. هنگامی که تب دارید، مایعات زیاد بنوشید تا بدن تان با عفونت ها مبارزه کند. کمی آب لیمو و نمک به آن بیافزایید تا الکترولیت های از دست رفته بدن را جبران کند.

کاهش وزن

نوشیدن آب سرد متابولیسم بدن را افرایش می دهد و باعث از دست رفتن ۷۰ کالری در روز می شود. اگر چه درمان مناسبی برای چاقی نیست اما در دراز مدت به کاهش وزن کمک می کند. مقدار کالری که یک فرد با وزن متعادل از نوشیدن آب سرد از دست می دهید، برابر با ۱۵ دقیقه پیاده روی است.

چه زمانی آب گرم بنوشیم؟

هضم

نوشیدن آب گرم در صبح به هضم غذا در طول روز کمک می کند. اگر پس از غذا آب سرد بنوشید، بدن به سختی غذا را هضم خواهد کرد زیرا انرژی بیشتری برای آن نیاز دارد.

دفع سموم

زمانی که صحبت از دفع سموم بدن می شود، آب بهترین گزینه است. توصیه می شود مقداری آب لیمو را در آبی ولرم بریزید و روز خود را با آن آغاز کنید. به علاوه خیار، نعناع، سیب و دارچین نیز جزو سم زداهایی هستند که می توانید به نوشیدنی خود بیافزایید.

درد

اگر دچار سردرد یا التهاب شدید هستید، بهتر است آب گرم بنوشید زیرا گردش خون را منظم می کند. آب گرم در درمان قاعدگی نیز موثر است.

یبوست

اگر یبوست دارید، آب گرم بهترین درمان طبیعی است. یکی از عواملی که باعث تشدید یبوست می شود، کم آبی است بنابراین در نوشیدن آن درنگ نکنید.

این غذاها خوش اخلاقتان می کند!

تیر ۱۵, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

خسته و کسلید؟ بی تابید یا بی خواب؟ شاید هم احساس غمگینی می کنید! دوست دارید با خوردن یک خوراکی خوشمزه حالتان خوب شود؟ باور نمی کنید خوراکی بتواند روی اخلاق و حس و حالتان تاثیر بگذارد؟

با مرور حال و هوایی که بعد از خوردن آبگوشت ظهر جمعه به شما دست می دهد، حتما به یاد می آورید که همیشه حس سنگینی و خواب آلودگی سراغتان می آید! دقت کرده اید وقتی شب ها یک شام سبک مثل سالاد میل می کنید، صبح روز بعد چقدر سرحال و شاداب از خواب بیدار می شوید؟ یا زمانی که خسته از امتحانات میان ترم دانشگاه به خانه می رسید، برای اینکه کمی حالتان بهتر شود، قطعا دنبال بروکلی نمی روید (!) و یک لیوان چای داغ و یک تکه شکلات خوشمزه را به هرچیزی ترجیح می دهید!

چرا که شکلات باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و حس کنید انرژی از دست رفته تان را دوباره به دست آورده اید. پس می بینید که خوراکی ها تا چه حد در حس و حالمان تاثیرگذار هستند؛ با ما همراه باشید تا متوجه شوید وقتی بی حوصله اید یا غمگین و عصبانی هستید، خوردن چه نوع خوراکی هایی برایتان خوب است!

بی جان شده اید؟!

بدون هیچ دلیل خاصی، احساس می کنید از یک کرم خاکی هم بی جان تر هستید و حال ندارید حرکت کنید! یادتان باشد در چنین مواقعی یک میان وعده یا غذای کم پروتئین، کم چرب و پرکربوهیدرات بخورید مثلا یک تکه نان فطیر با یک قاشق مربای دلخواه! وقتی یک غذای پرکربوهیدرات را بدون مزاحمت پروتئین و چربی می خورید، آمینواسیدهایی به اسم «تریپتوفان» به مغز هجوم می آورد و همان جا به «سروتونین» تبدیل می شود و حکم یک «پاداش» را برای مغز بازی می کند؛ به شما کمک می کند تا درد و ناراحتی تان را تحمل کنید، مثل یک بچه به خواب بروید و همه این اتفاق ها در عرض نیم ساعت رخ می دهد! خوردن یک تکه نان گندم کامل با مقداری عسل یا یک کاسه پاپ کورن هم همین کار را برایتان می کند.

خوابتان می آید؟
اگر شب به اندازه کافی نخوابید، کم تحمل، شکننده، بی توجه، افسرده و فراموشکارتر از همیشه خواهید شد. البته مشکل «بی خوابی» دلایل علمی و پزشکی دارد که پیداکردنشان را باید به متخصص بسپارید اما این نکته ها را هم به خاطر بسپارید شاید مشکلتان حل شد!

کمتر کافئین بخورید. هیچ می دانستید غیر از چای و قهوه، نوشابه، شکلات داغ و نوشابه های انرژی زا هم کافئین دارند؟ ۴ روز اول ترک کافئین احتمالا حال و روز خوشی نخواهید داشت اما مطمئن باشید بعد از آن خوابتان بسیار بهتر خواهدشد. شامتان را سبک کنید. با خوردن شام سنگین، تمام شب، شکمتان شما را بیدار نگه خواهدداشت. صبحانه و ناهار مفصل بخورید و درعوض شامتان را در حد ۵۰۰ کیلوکالری، سبک کنید. اگر یک غذای کم چرب و کم پروتئین و پرکربوهیدرات میل کنید، قطعا خواب آرام تری هم خواهید داشت.

ساندویچ مرغ میل کنید. البته موز، یک برش آووکادو و نصف یک سیب زمینی هم گزینه های خوبی هستند. شواهدی موجود است که نشان می دهد افرادی که دریافتی «مس» آنها کمتر است، احتمال سخت به خواب رفتنشان بیشتر است و بعد از بیدارشدن از خواب احساس خستگی دارند.

پژمرده و غمگینید؟

ماهی بیشتری میل کنید. اسیدهای چرب امگا۳ که در ماهی های چرب مثل سالمون و ساردین و تون پیدا می شود، می تواند به کاهش نشانه های افسردگی در شما کمک کند. خوب است بدانید یک تحقیقات ۹ ماهه روی «تاثیر امگا۳ بر بیماری دوقطبی» بعد از ۴ ماه متوقف شد چرا که این اسیدهای چرب به قدری کمک کننده بودند که خلق و خوی بیماران به شدت بهبود پیدا کرد! اگر هفته ای ۲ بار ماهی بخورید، احتمال افسردگی و خودکشی هم در شما کاهش می یابد!

توصیه امام رضا(ع) درباره فواید هویج

 هویج میوه ای که براساس دیدگاه‌های طب سنتی می‌تواند در تسکین سوختگی‌ها تا کاهش خطرناکترین سرطان‌ها مفید واقع شود.

هویج میوه ای که براساس دیدگاه‌های طب سنتی می‌تواند در تسکین سوختگی‌ها تا کاهش خطرناکترین سرطان‌ها مفید واقع شود.جوشانده هویج و پیاز که به آن آبلیمو زده باشند عامل موثری برای درمان امراض عصبی نیز است.

هویج سبب تلطیف مواد غلیظ در بدن می‌شود زیرا ملطف است. از آن جا که هویج مقوی معده و ملین طبع است تجویز آن در کسانی که به سبب ضعف معده دچار یبوست شده‌اند، بسیار مناسب است.

امام رضا (علیه السلام)درباره خواص هویچ می فرمایند : خوردن هویچ برای رفع قولنج و بواسیر است و به جماع نیز کمک می کند .

توصیه های طب سنتی درباره هویج

۱٫ طبع هویج گرم و تر است.

۲٫هویج بازکننده‎ی گرفتگی‎ها و انسداد کبد است.

۳٫ هویج ملین است قبل از غذا دو عدد هویج آب‎پز میل شود.

۴٫هویج مقوی معده است بهتر است همراه برنج هویج هم پخته شود به شرط آن که برنج صافی نباشد.

۵٫تقویت کننده نیروی جنسی و زیادکننده اسپرم است.

۶٫هویج به هضم غذا کمک می‎کند.

۷٫یک خوراک خوشمزه: هویج‎ها را به برش‎های کوچک خرد کرده همراه عسل کاملاً جویده و میل شود این خوراک برای تقویت نیروی جنسی بسیار خوب است و همچنین تقویت کننده آلات داخل شکم و رحم و هاضمه می‎باشد.

۸٫گرم مزاجان اگر هویج را با گوشت پخته کنند بخورند بهتر است.

۹٫کسانی که به بیماری گوارشی مبتلا هستند از هویج خام کمتر استفاده کنند.

۱۰٫کسانی که سنگ کلیه دارند ۴ گرم تخم هویج ۴ گرم تخم شلغم را داخل تربی که خالی نموده‎اند ریخته سپس سر ترب را بسته در ظرفی گذاشته در آتش یا فر بگذارید پخته شود آن گاه آن را میل کنید این خوراکی همچنان برای رفع سختی ادرار به کار می‎رود.

۱۱٫کسانی که کم‎خون هستند صبح ناشتا یک لیوان آب هویج با کمی عسل میل کنند.

۱۲٫هویج کاهش دهنده انواع سرطان می‎باشد مخصوصاً سرطان‎های ریه، لوزالمعده.

۱۳٫کسانی که معتاد به سیگار هستند از خوردن هویج فراموش نکنند.

۱۴٫هویج خام باعث کاهش کلسترول خون می‎شود به شرط آن که با صبحانه حداقل ۲۰۰ گرم هویج میل نمایید.

۱۵٫خوردن هویج پخته موجب کاهش ابتلا به سرطان کولن می‎شود.

۱۶٫برای پختن هویج بیش از ۱۵ دقیقه بیشتر زمان نبرید اگر بخارپز بشود خیلی بهتر است.

۱۷٫کسانی که کرم دارند به مدت ۸ روز هویج رنده شده ناشتا میل کنند، حدود صد تا دویست گرم با کمی آبلیمو.

۱۸٫ برای درمان سوختگی هویج رنده شده را داخل یک پارچه به صورت کمپرس در محل بگذارید از این روش برای درمان سودا، کورک و اگزما می‎توان استفاده کرد.

۱۹٫برای تقویت و رشد بدن و درمان نرمی استخوان بچه‎ها هویج رنده شده با لیموترش بدهید.

۲۰٫اشخاصی که عصبانی هستند یا پیرانی که دچار ضعف و ناتوانی شده‎اند هویج میل کنند پخته آن بهتر است.

۲۱٫اگر هر صبح ناشتا یک لیوان آب هویج میل کنید موجب بازشدن رنگ چهره شما می‎شود.

۲۲٫برای درمان یرقان صبح ناشتا آب هویج بخورید.

۲۳٫ ماسک هویج باعث بازشدن رنگ چهره می‎گردد و پوست‎های شل را سفت می‎کند.

۲۴٫خوردن هویج باعث تقویت قوه بینایی و درخشندگی چشم‎ها می‎گردد.

۲۵٫خوردن هویج برای کسانی که مبتلا به بیماری قند هستند مفید می‎باشد.

۲۶٫کسانی که فشار خون دارند از خوردن هویج فراموش نکنند.

۲۷٫هویج بازکننده رگ‎ها است .

۲۸٫کسانی که سوخت و ساز بدن آن ها خوب نیست هویج کم مصرف کنند زیرا مصرف آن به خاطر وجود اسیداگزالیک باعث تشکیل سنگ کلیه می‎شود.

۲۹٫کسانی که دردهای رماتیسمی، مفصلی و نقرس دارند صبح ناشتا هویج میل کنند.

۳۰٫ خوردن هویج با شیر و کمی عسل برای درمان ترشحات مجاری تنفسی مفید است.

۳۱٫کسانی که از زخم معده و اثنی عشر رنج می‎برند آب هویج را کم‎کم میل نمایند.

۳۲٫سعی کنید همیشه آب هویج تازه بگیرید.

۳۳٫خوردن آب هویج باعث می‎شود که زردزخم زود خوب شود.

۳۴٫ کسانی که آسم دارند صبح ناشتا آب هویج با شیر میل کنند.

۳۵٫آب هویج جوانی را برای مدت زیادی حفظ می‎کند.

۳۶٫ سوپ هویج غذای خوبی برای بیماران مبتلا به اسهال مخصوصاً کودکان می‎باشد.

۳۷٫کسانی که بدبین و سوءظن نسبت به دیگران دارند هویج را در برنامه غذایی خود قرار دهند تا از رشد این بیماری نجات یابند.

۳۸٫همچنین هویج نگرانی‎های بی‎مورد و بی‎اساس را برطرف می‎کند.

مصرف داروهای ایرانی با تغییر فرهنگ امکان پذیراست؛تولید ۹۷درصد داروهای مورد نیاز در داخل کشور

تیر ۹, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه برخی از مردم تصور می کنند که داروهای خارجی از کیفیت بهتری برخوردارند، گفت:مصرف داروهای ایرانی نیازمند تغییر فرهنگ است.

دکترحمید خیری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: معمولا مردم از نظر روانی و فرهنگی آماده مصرف داروهای خارجی هستند، اما این دلیل نمی شود که تصور کنیم کیفیت داروهای خارجی نسبت به دارو های ایران بهتر است.

وی با بیان اینکه البته امکان دارد این موضوع در برخی از داروها با برند خاصی مصداق داشته باشد،اظهار کرد:مسوولین حوزه سلامت و دارویی تلاش می کنند تا کیفیت داروها ایرانی را روز به روز افزایش دهند و سعی دارند نظارت بیشتری در این خصوص اعمال کنند.

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه در سال های اخیر صنعت داروسازی و دانش فنی ساخت دارو در کشور پیشرفت چشمگیری داشته است، گفت:هم اکنون ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز در داخل کشور تولید می شود.

وی تصریح کرد:اما باید فرهنگ عمومی مردم تغییر کند تا همه افراد جامعه از داروهای ایرانی استفاده کنند.

خیری با بیان اینکه داروهای ساخت ایران از کیفیت خوبی برخوردار هستند تاکید کرد: تمامی داروهای ساخت ایران از نظر کیفیت مورد آزمایش دقیق قرار گرفته و سپس به دست مصرف کنندگان می رسد.

عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران تصریح کرد:داروهای ساخت ایران از نظر کیفیت،میزان دوز، ترکیبات مواد اولیه و… آزمایش شده و پس از تایید از سوی سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی روانه بازار می شود.

خیری با بیان اینکه آزمایشگاه های کنترل کیفیت داروها در کشور باید به درستی وظایف خود را انجام دهند، ادامه داد: گاهی اوقات ماده اولیه برای تولید دارویی در کشور از کیفیت مناسبی برخوردار نیست که در این صورت این دارو از نظر کیفیت مورد تایید قرار نمی گیرد.

خیری اضافه کرد:در واقع وظیفه آزمایشگاه های کنترل کیفیت این است که از نظر میزان ماده موثره دارو را مورد سنجش قرار داده و چنانچه از نظر ماده اولیه ساخت و سایر ترکیبات آن مشکل وجود داشت کیفیت آن دارو را مورد تایید قرار ندهد.

خیری اضافه کرد:سیستم کنترل کیفیت ماده موثره دارو در کشور براساس استانداردهای بین ‏المللی،سنجیده می شود.

به گفته وی هم اکنون با توجه به استانداردهای بین المللی داروهای ایرانی از کیفیت مناسبی برخوردار هستند.

خواص بی‌نظیر مارچوبه

تیر ۹, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 مارچوبه یکی از سبزی‌هایی است که در تمام دنیا در فصل بهار برداشت می‌شود. البته زمان برداشت آن در مناطق آب و هوایی مختلف، متفاوت است. در برخی از مناطق دنیا در ماه فوریه معادل با بهمن و در برخی نقاط دیگر در جولای معادل با تیرماه برداشت می‌شود؛ اما اوج برداشت آن در اکثر نقاط جهان، در فصول فروردین و اردیبهشت‌ماه است. تمام سبزیجات بر خلاف محصولات حیوانی وقتی برداشت می‌شود، تلف‌نمی‌شوند و همچنان برخی از فعالیت‌های متابولیکی خود را حفظ می‌کند.

این فعالیت‌ها عبارتند از: دریافت اکسیژن، تجزیه نشاسته و قند، آزاد کردن دی اکسید کربن و… البته میزان این‌گونه فعالیت‌های گیاه به فعالیت تنفسی گیاه بستگی دارد. فعالیت تنفسی مارچوبه از سایر گیاهان بیشتر است. به همین علت زودتر از سایر گیاهان آب خود را از دست داده، سخت و چوبی می‌شود. برای جلوگیری از این فرآیند می‌توان انتهای مارچوبه را در یک پارچه مرطوب پیچید و در یخچال قرار داد. ولی با این روش حداکثر تا ۴۸ ساعت باید گیاه را مصرف کرد.

مواد ضدالتهابی موجود در مارچوبه عبارتاند از: ساپونین A، سارساپوژنین، پروتودیوسین، دیوسژنین و فلاونوئیدهای کورستین، روتین، کامفرول، ایزورامنتین. این مواد شیمیایی از فرآیندهای التهابی در بیماری‌های خودایمنی جلوگیری می‌کنند. سارساپونین موجود در مارچوبه، یکی از مواد شیمیایی بسیار موثر در بهبود بیماری ALS (اسکلروز چندگانه آمیلوتروفیک) است؛ که یک بیماری خود ایمنی مزمن است. در این بیماری سیستم ایمنی بدن نورون‌های عصبی را به عنوان عوامل بیگانه می‌پندارد و علیه آنها واکنش‌های متعدد التهابی نشان می‌دهد.

مطالعات متعددی در رابطه با اثرات ضدسرطانی مارچوبه بر سرطان کبد صورت گرفته است و نشان داده شده که سرطان کبد به وسیله مواد آنتی‌اکسیدانی فعال موجود در مارچوبه متوقف گردیده است.

مواد غذایی پروبیوتیک که بیشتر در منابع غذایی گیاهی یافت می‌شوند، در دستگاه گوارش تجزیه نمی‌شوند و غذای مورد نیاز برای باکتری‌های روده مانند بیفیدوباکتر و لاکتوباسیلوس را فراهم می‌آورند. این باکتری‌ها که از باکتری‌های پروبیوتیک هستند تجزیه مواد در دستگاه گوارش را تسهیل می‌کنند و احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری‌های روده‌ای مانند سرطان روده، بیماری‌های التهابی روده، آلرژی و… را می‌کاهند. یکی از پروبیوتیک‌های بسیار مهم اینولین است که از پلی‌فروکتان‌ها است؛ و مارچوبه یکی از منابع اصلی اینولین است.

افرادی که اختلالات مرتبط با پورین مانند تجمع اسیداوریک دارند، باید از مارچوبه که سرشار از پورین است؛ اجتناب کنند. از شایع‌ترین اختلالات مرتبط با پورین، نقرس و سنگ‌های کلیوی اوراتی است.

یکی دیگر از زمینه‌های تحقیق در رابطه با مارچوبه، اثر آن بر بیماری لوسمی است. لوسمی نوعی سرطان است که مغز استخوان را درگیر می‌کند و بر تولید گلبول‌های سفید خون اثر می‌گذارد. در این بیماری گلبول‌های سفید به حالت طبیعی تولید نمی‌شوند یا به‌طور طبیعی فعالیت نمی‌کنند. یکی از عملکردهای گلبول‌های سفید معیوب در بیماری لوسمی، این است که اسیدآمینه آسپاراژین را از سایر سلول‌ها و پروتئین‌های خونی جذب می‌کند.

در نتیجه برای درمان این بیماری آنزیم آسپاراژیناز که تجزیه‌کننده آسپاراژین است، به فرد تزریق می‌شود. نکته قابل‌توجه این است که مارچوبه با نام لاتین آسپاراژوس، سرشار از اسیدآمینه آسپاراژین و آنزیم آسپاراژیناز است. به همین علت یکی از گزینه‌های اصلی برای درمان بیماری لوسمی و تهیه داروهای برطرف‌کننده لوسمی است.

مواد آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی موجود در مارچوبه، بسیاری از بیماری‌های مزمن مانند دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی را متوقف می‌کنند. مقادیر بالای ویتامین‌های گروه B در مارچوبه، مسئول اثرات ضددیابتی این گیاه هستند. ویتامین‌های گروه B که در مارچوبه به فراوانی یافت می‌شوند، عبارتاند از: B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین)، B3 (نیاسین)، B5 (پانتوتنیک اسید)، B6 (پیریدوکسین)، B9 (اسیدفولیک) و کولین.

ویتامین‌های گروه B نقش مهم و کلیدی را در متابولیسم قندها و نشاسته ایفا می‌کنند و برای مدیریت مناسب قند خون ضروری هستند. اسیدفولیک نیز نقش کلیدی در تنظیم هوموسیستئن (که افزایش آن ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد) دارد. مارچوبه همچنین منبع بسیار خوبی از فیبر محلول است و مطالعات متعدد نشان داده است که فیبر محلول ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت را می‌کاهد.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در مارچوبه عبارتاند از: ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین E، روی، منیزیم و سلنیوم. مارچوبه همچنین سرشار از گلوتاتیون است و به نسبت سایر سبزیجات از آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری تشکیل یافته است. این مقادیر بالای مواد آنتی‌اکسیدانی، رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد و منجر به خواص ضدسرطانی می‌شود.

همچنین مواد شیمیایی فعال در مارچوبه به علت کاهش التهاب می‌توانند فعالیت متابولیکی سلول‌های سرطانی را تغییر دهند. مطالعات متعددی در رابطه با اثرات ضدسرطانی مارچوبه بر سرطان کبد صورت گرفته است و نشان داده شده که سرطان کبد به وسیله مواد آنتی‌اکسیدانی فعال موجود در مارچوبه متوقف گردیده است.

رفع بی‌خوابی در کودکان با گلاب و بزرگسالان با شیر برنج

تیر ۹, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

خبرگزاری تسنیم: یک متخصص طب سنتی گفت: گلاب خواب‌آور است و برای بچه‌هایی که بی‌قرار هستند, گذاشتن دستمالی که به گلاب آغشته شده است, به رفع بی‌خوابی کمک می‌کند. همچنین مصرف شیربرنج در بزرگسالان نیز به رفع بی‌خوابی کمک می‌کند.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, بی‌خوابی یکی از شایع‌ترین مشکلات افراد است و همه افراد معمولاً با بی‌خوابی در طول زندگی خود مواجهه شدند که بر کیفیت زندگی تأثیر به‎سزایی دارد.
از دیدگاه طب سنتی بی‌خوابی می‌تواند به دلیل ضعف مغز یا غلبه حرارت یا غلبه خشکی در بدن باشد که هر کدام از این‌ها درمان محسوس به خود را دارد. البته آداب خواب در رفع بی‌خوابی‌ها موثر است.
نخوابیدن در زمان گرسنگی، نخوابیدن با شکم پر، نخوابیدن زیر نور ماه و خورشید، نخوابیدن در روز و نخوابیدن بر شکم و پشت از نکات مهم در بهداشت خواب است.
درمان بی‌خوابی
-مصرف موادغذایی رطوبت‌بخش برای رفع بی‌خوابی مفید است مانند مصرف دوغ بدون نمک یا شیر گرم در آخر شب.
-مصرف شیربرنج به رفع بی‌خوابی کمک می‌کند و بهتر است که برای شیرین کردن آن از شکر سرخ استفاده شده و خلال بادام به نیز آن اضافه شود.
-از مصرف قهوه و نسکافه, سوسیس و کالباس, سرکه, سس, نوشابه و غذاهای نفاخ پرهیز کنند.
-مصرف کاهو با دارچین به رفع بی‌خوابی کمک می‌کند.
در این باره رضایی پور متخصص طب سنتی می‌گوید: گلاب خواب‌آور است و برای بچه‌هایی که بی‌قرار هستند, گذاشتن دستمالی که به گلاب آغشته شده است, به رفع بی‌خوابی کمک می‌کند.
-مصرف دم‌نوش استخدوس مفید است.

رژیم غذایی مدیترانه‌ای ممکن است برای مغزتان خوب باشد

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

یک بررسی جدید نشان می‌دهد که خوردن رژیم غذایی مدیترانه‌ای غنی از میوه‌های مغزدار (آجیل) و روغن زیتون ممکن است به تاخیر زوال شناختی در افراد سالمندتر کمک کند.

به نوشته لایوساینس در این بررسی پژوهشگران به طور تصادفی ۳۰۰ نفر را انتخاب کردند تا برای چهار سال رژیم غذایی مدیترانه‌ای را دنبال کنند، و از ۱۴۵ نفر خواستند که در همین دوره زمانی رژیم غذایی کم‌چربی مصرف کنند.

پیروی از رژیم غذایی مدیترانه‌ای به معنای مصرف مقدار زیادی سبزی و میوه، و خوردن مقداری غذای دریایی، خوردن مقدار اندکی گوشت و لبنیات است.

در این بررسی، از ۱۵۵ نفر از افراد بر روی رژیم غذایی مدیترانه‌‌ای بودند، خواسته شد که یک لیتر روغن زیتون فرابکر را در هفته به رژیم غذایی بیفزایند و از ۱۴۷ نفر خواسته شد که با مخلوطی از ۳۰ گرم گردو، فندق و بادام در روز به عنوان مکمل غذای‌شان بخورند.

پژوهشگران پس از ۴ سال کارکرد شناختی افراد را در هر گروه مقایسه کردند. سن میانگین افراد در این بررسی ۶۷ سال بود.

معلوم شد که گروه‌هایی از افراد که از رژیم غذایی مدیترانه‌ای پیروی کرده بودند، پس از چهار سال بهبودی در کارکرد شناختی را تجربه کرده‌اند، در حالیکه در افرادی که رژیم غذایی کم‌چربی می‌خوردند، کارکرد شناختی افت کرده است.

این پژوهشگران نوشتند: «نتایج ما بیانگر آن است که در جمعیت سالمندتر، یک رژیم غذایی تکمیل‌شده با روغن زیتون یا مغزهای خوراکی ممکن است به جلوگیری از نقصان شناختی مربوط به افزایش سن بینجامد.»

این پژوهشگران می‌گویند با توجه فقدان درمان‌های موثر برای افرادی دچار نقصان کارکرد شناختی و زوال عقل، راهبردهایی که می‌توانند شروع این عوارض را به تاخیر بیندازند یا تاثیرات آنها را به حداقل برسانند، مورد نیاز هستند. آنها یادآور شدند که گرچه این نتایج جدید امیدوارکننده است، اما پژوهش بیشتری برای ثابت کردنشان لازم است.

این پژوهشگران همچنین دریافتند که افرادی در گروه رژیم غذایی مدیترانه‌ای که میوه‌های مغزدار را به غذای خود اضافه کرده بودند، بهبودی قابل‌توجهی در تواناییهای حافظه در مقایسه با افراد با رژیم غذایی کم‌چربی به دست آوردند. و افراد با رژیم غذایی مدیترانه‌ای که روغن زیتون فرابکر اضافی خورده بودند، بهبود قابل‌توجهی در شماری از کارکردهای شناختی مربوط به حافظه کاری، استدلال و توجه، در مقایسه با گروه بر روی رژیم غذایی کم‌چربی پیدا کردند.

به گفته این پژوهشگران، شماری از سازوکارها ممکن است توضیح‌دهنده اثرات مفید رژیم غذایی مدیترانه‌ای و این مواد غذایی مکمل بر کارکرد شناختی باشند. برای مثال ممکن است ترکیبات به اصطلاح فنولی که هم در مغزهای خوراکی و هم در روغن زیتون یافت می‌شوند، به مقابله با فرآیندهای شیمیایی در مغز که تحلیل عصبی منجر می‌شوند، یاری برسانند.

دکتر رافائل کلمن، متخصص داخلی در نیویورک که در این بررسی شرکت نداشت، در این باره گفت، این بررسی نشان می‌دهد که دریافت اسیدهای چرب اومگای موجود در روغن زیتون و مغزهای خوراکی نقش مهمی در بهبود عوارض غشاهای سلولی، از جمله در مغز دارند.

کلمن گفت: «هنگامی ما مقادیر فراوانی از این نوع روغن‌ها و چربی‌ها مصرف می‌کنیم، باعث بهبود کارکرد مغز می‌شویم» و این کار به پیشگیری از اختلالات تحلیل‌برنده مغزی یاری می‌رساند.

به گفته او از طرف دیگر اگر شخصی میزان مصرف همه انواع چربی‌ها را که می‌خورد کاهش دهد، ممکن است اثرات منفی بر مغز و سلامت کلی بوجود آید.

به گفته کلمن، این بررسی همچنین نشان می‌دهد: «شما به چربی نیاز دارید- اما موضوع این است که چه نوع چربیی بخورید- همه چربی‌ها یکسان خلق نشده‌اند. برای مثال، مصرف بیش از حد چربی‌های اشباع‌شده می‌تواند بر غشاهای سلولی به شیوه‌ای منفی اثر بگذارد.

او گفت: «بنابراین موضوع به تعادل مربوط می‌شود.»

این بررسی روز یازدهم مه در ژورنال پزشکی داخلی JAMA منتشر شده است.

معرفی برخی مواد غذایی مفید برای رفع تپش قلب

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 خبرگزاری تسنیم: مدیر گروه تغذیه انجمن تحقیقات طب سنتی ایران تدابیر رفع تپش قلب و برخی مواد غذایی مفید در این زمینه را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, قلب یکی از اعضای رئیسه بدن است، براین اساس نیز سلامت بدن وابسته به سلامت قلب است. قلب معدن روح حیوانی و حرارت غریزی است، لذا سلامتی و صحت قلب بسیار مهم است و سلامت قلب از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند. اصلاح غذا از مهمترین راه‌های حفظ سلامت قلب است.
معرفی برخی موادغذایی مفید در رفع تپش قلب
-تخم بالنگو مقوی قلب است و مصرف آن در رفع تپش قلب مفید است، همچنین موجب احساس سبکی در قفسه سینه می‌شود. البته درباره تخم بالنگو باید گفت که این تخم به تقویت مغز و معده نیز کمک می‌کند، همچنین برای کاهش احساس وحشت هم مفید است.
طرز تهیه نوشیدنی از تخم بالنگو برای رفع تپش قلب: یک سوم لیوان گلاب، دو سوم لیوان آب، یک قاشق مرباخوری شکر، یک قاشق چایخوری تخم بالنگو را با هم مخلوط می‌کنیم و از این شربت می‌توان روزی یک تا ۲ بار مصرف کرد البته لازم به ذکر است که این شربت را باید جرعه جرعه نوشید تا در بدن بهتر تاثیر بگذارد.
-دم کرده ۵ گرم گل گاوزبان قبل از خواب تاثیر فراوانی بر کاهش تپش قلب دارد، همچنین مصرف شربت گاوزبان و بیمشک خود در سلامت قلب بسیار موثر است.
محمد احمدی مدیر گروه تغذیه انجمن تحقیقات طب سنتی در این باره عنوان می‌کند: گلاب مفرح، آرامبخش و خواب‌آور و برای رفع کسالت مفید است، همچنین اشتها و حافظه را تقویت می‌کند و مصرف در هنگام تپش قلب بسیار مفید است.
-مصرف میوه‌هایی مانند سیب, “به” و گلابی برای رفع تپش قلب مفید است، همچنین شربت سیب با گلاب، آناناس، تمرهندی، انبه، اترج یا بالنگ نیز مفید است.
-ریحان، نعناع، مربای سیب و مربای به در رفع تپش قلب ناشی از سوءمزاج سرد مفید است البته نوع غلبه سوءمزاج توسط پزشک مشخص می‌شود.
-مصرف شیر گاو با شیره انگور برای رفع لاغری, ضعف احشا و تپش قلب ناشی از سوءمزاج خشک مفید است.

-مصرف تخم “فرنجمشک” همراه با کمی شکر و آب رافع تپش قلب از نوع سومزاج سودآوی و بلغمی است.
-مصرف افتیمون، زرشک، انسیون، بادرنجبویه، دارچین، رازیانه، مرزنجوش، عرق بهارنارنج و هل نیر به تقویت قلب کمک می‌کند.

گرم مزاجان بخوانند

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 از دیدگاه طب سنتی افراد با مزاج گرم برون‌گرا و اجتماعی هستند و باید در مصرف برخی غذاها مثل ماکارونی و فست فود پرهیز داشته باشند.

خصوصیات گرم‌مزاج‌ها و بخور و نخورهای آن‌ها

متخصص طب سنتی اعلام کرد افرادی که دارای مزاج گرم و خشک هستند بهتر است گوشت قرمز و سیر و پیاز کمتر بخورند و در مقابل سوپ جو، کدو و اسفناج برایشان مناسب است.

غلامرضا کرد افشاری، متخصص طب سنتی گفت: یکی از گروه‌هایی که در دسته مزاج‌های گرم قرار می‌گیرد، افراد با مزاج گرم و خشک است. این افراد لاغراندام بوده و رنگ چهره آن‌ها متمایل به زردی است. تحمل گرما را ندارند و معمولاً خواب کمی دارند. افراد با مزاج گرم و خشک، عطش زیاد و دهانی خشک دارند، زود عصبانی می‌شوند و زود هم آرام می‌گیرند. این افراد پر جنب‌وجوش و پر انرژی هستند.

این متخصص طب سنتی افزود: برای افراد با مزاج گرم و خشک مصرف بالای سیر، پیاز، ادویه‌های تند، گوشت قرمز، موز، خربزه،‌ آناناس، انجیر، غذاهای سرخ‌کرده، گردو، پسته، فندق و نارگیل مضر است. مصرف زیاد این نوع مواد غذایی بدن این افراد را از حالت تعادل خارج می‌کند و آن‌ها را دچار علائمی مثل خشکی پوست، اضطراب، بی‌خوابی و تپش قلب می‌کند. در مقابل، مصرف سوپ جو و گوشت مرغ، آش تشکیل شده از ماست،‌ کدو، اسفناج و گشنیز برای آن‌ها مناسب است.

شربت‌های مناسب برای این گروه نیز شربت لیمو، آلو، نارنج، ماءالشعیر، سکنجبین و دوغ ترش است و مصرف هویج، انار، سیب، گلابی،‌ آلبالو، زرشک،‌ گوجه سبز، کدو و اسفناج برای این افراد توصیه می‌شود.

گرم مزاجان دو گروه هستند:

در طب سنتی و در گروه افراد با مزاج گرم دو نوع تقسیم‌بندی وجود دارد. گروهی از افراد دارای طبع گرم و تر هستند که در گروه طبع بهاری یا دموی قرار می‌گیرند و گروهی مزاج گرم و خشک دارند که به گروه صفرا مزاج‌ها مشهورند.

مزاج دموی یا گرم و تر

افراد با مزاج گرم و تر یا دموی دارای حجم خون بالایی هستند اشتهای زیادی برای غذا خوردن دارند و به همین دلیل معمولاً دارای اضافه‌وزن و چاقی هستند و رنگ چهره آن‌ها متمایل به قرمز است. این افراد از نظر شخصیتی، روحیه‌ای مهربان و برون‌گرا دارند و بسیار اجتماعی هستند و چون مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته‌های مغزی هستند باید از غذاهایی با طبع لطیف برای کاهش غلظت خون خود استفاده کنند.

افرادی که دارای مزاج گرم و تر یا دموی هستند بهتر است غذاهای نشاسته‌ای کمتر بخورند و مصرف فست‌فود و سرخ‌کردنی و غذاهای تند و پرادویه برایشان خوب نیست. در عوض مصرف خاکشیر، تخم ریحان، سوپ یا آش جو، نان جو، برگ زردآلو، هلو و انجیر برای این افراد مناسب است . این افراد باید مصرف آب یخ، نوشابه، تخم‌مرغ، بادنجان، نوشیدنی همراه با غذا، ترشی، سرکه، سیر و چای را کم کنند.

صفرا مزاج یا گرم و خشک

افراد با طبع گرم و خشک، این افراد لاغراندام هستند و رنگ چهره‌شان سفید است. این افراد دچار دهانی خشک هستند کم‌خواب بوده و به مصرف ترشی علاقه دارند به طوری که به مصرف لواشک و سرکه و غذاهای سرد مثل خیار و کاهو علاقه دارند.

این گروه از افراد نباید پرخوری کنند و باید مصرف شیرینی را کم کنند. همچنین غذاهای پرحجم مثل آش رشته و ماکارونی برایشان مفید نیست.

میوه‌هایی مثل انار و شاتوت، زرشک، تمشک، زردآلو، هلو، سیب، گلابی و خیار برای آن‌ها مفید است و مصرف هویج، کاهو، کدو، اسفناج، گشنیز و نخودفرنگی برایشان توصیه می‌شود.

توت فرنگی؛ محبوب قلب‌ها!

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 یکی از خوشمزه‌ترین و محبوب‌ترین میوه‌های بهاری، توت‌فرنگی است که مربای آن هم طرفداران زیادی دارد.

بهترین وقت برای خریدن توت فرنگی آخر هفته‌هاست چون فروشنده‌ها نگران خراب‌شدن توت‌فرنگی‌ها در روزهای تعطیل هستند و برای همین محصول‌شان را کمی ارزان‌تر می‌فروشند. توت‌فرنگی‌ها را بشویید و بگذارید کاملا خشک شوند؛ سپس دم‌ توت‌فرنگی‌ها را جدا کنید. می‌توانید کمی از آن را در یک کیسه بدون هوا فریز کنید تا یک خوراکی هیجان‌انگیز برای کودکان‌تان داشته باشید. عصرهای پاییز و زمستان جان می‌دهند برای خوردن توت‌فرنگی‌های یخ‌زده. برای پختن مربای توت‌فرنگی، باید به نسبت مساوی از میوه و شکر استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید از مربای‌ مورد نظر شربت توت‌فرنگی تهیه کنید، پیشنهاد ما این است که میزان شکر را کمتر کنید. مثلاً برای ۲کیلو توت‌فرنگی، یک‌ونیم کیلو شکر اضافه کنید. برای تهیه مربا می‌توانید توت‌فرنگی‌ها را درسته بپزید یا آنها را از وسط دونیم کنید. هیچ‌وقت برای پخت مربای توت‌فرنگی به آن آب اضافه نکنید و در قابلمه‌تان را هم نگذارید.

مقداری شکر کف قابلمه‌ای که می‌خواهید در آن مربا بپزید، بریزید و سپس مقداری توت‌فرنگی روی آن قرار دهید. این کار را تا ۳لایه انجام بدهید. سپس قابلمه را در یخچال بگذارید و حداقل ۱۰ ساعت به آن زمان بدهید تا آب بیندازد. سپس قابلمه توت‌فرنگی را روی حرارت ملایم قرار دهید و حدود پانزده تا بیست دقیقه آن را بپزید. هرچه میزان پخت بیشتر باشد، مربا له‌تر و رنگ آن تیره‌تر می‌شود. حواس‌تان باشد که مربا را خیلی آهسته و ملایم هم بزنید چون بافت توت‌فرنگی‌ها از بین می‌رود. هنگام پخت مربا، کف روی ظرف را جدا کنید. در آخر کار و بعد از خاموش‌کردن شعله گاز، در ازای هر کیلو توت‌فرنگی، یک قاشق آبلیمو به آن اضافه کنید. مربا که خنک شد، آن را در ظرف‌های شیشه‌ای تمیز بریزید و حتما در یخچال نگهداری کنید. شربت باقیمانده را هم از صافی عبور بدهید تا یک نوشیدنی خوش‌عطر برای عصرهای تابستان داشته باشید. اگر دوست داشتید مارمالاد توت‌فرنگی درست کنید، توت‌فرنگی و شکر را بعد از آب انداختن، و دقیقا قبل از زمانی که می‌خواهید آن را بپزید، در مخلوط کن بریزید، فقط چند ثانیه فشار مخلوط کن کافی است تا توت‌فرنگی‌ها پوره شوند. سپس پوره توت‌فرنگی‌ها را ۱۵دقیقه بپزید. مارمالاد توت فرنگی را برای تهیه کیک‌ها و کیک پنیر ذخیره کنید و طعم بی‌نظیر آن را به اعضای خانواده خود هدیه بدهید.

مردم ایران ۷ برابر اروپایی‌ ها برنج می‌خورند!

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 جدیدترین آمار ارائه شده از سوی سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی نشان می دهد ایرانی ها جزو پرمصرف ترین های گندم و برنج در جهان هستند به طوری که سرانه مصرف گندم در ایران ۲٫۵ برابر متوسط سرانه مصرف این محصول در جهان است.
خبرگزاری تسنیم:
هر ایرانی در سال گذشته ۱۶۷٫۶ کیلوگرم گندم مصرف کرده است در حالی که سرانه مصرف گندم در جهان طی این سال ۶۷٫۱ کیلوگرم بوده است.

بر اساس این گزارش مصرف گندم در ایران همچنین حدود ۲٫۵ برابر کشورهای در حال توسعه و بیشتر از کشورهای توسعه یافته بوده است. متوسط سرانه مصرف گندم در کشورهای درحال توسعه ۶۰ کیلوگرم در سال و این رقم برای کشورهای توسعه یافته ۹۶٫۵ کیلوگرم اعلام شده است.

سرانه مصرف گندم در برخی کشورهای دیگر به کیلوگرم در سال عبارت است از: چین ۶۲٫۸، هند ۶۰، عراق ۱۴۳، ژاپن ۴۳٫۳، ترکیه ۲۱۱، مصر ۱۹۸، آمریکا ۸۱٫۵، روسیه ۱۲۳ و اتحادیه اروپا ۱۱۱٫

آمار مصرف برنج در جهان نیز نشان می دهد ایرانی ها ۷ برابر اروپایی ها برنج مصرف می کنند. سرانه مصرف برنج در ایران ۳۶٫۶ کیلوگرم در سال است در حالی که مردم اتحادیه اروپا هر سال فقط ۵٫۳ کیلوگرم برنج مصرف می کنند.

متوسط مصرف برنج در دنیا ۵۷٫۲ کیلوگرم است که البته بیشتر از ایران است. این رقم در کشورهای درحال توسعه ۶۸٫۱ کیلوگرم و در کشورهای توسعه یافته ۱۲٫۴ کیلوگرم در سال است.

سرانه مصرف برنج در برخی کشورهای دیگر به کیلوگرم در سال عبارت است از: چین ۷۵٫۸، هند ۷۳٫۲، ژاپن ۵۷٫۷، مصر ۴۱٫۵، مکزیک ۶٫۲، آمریکا ۱۱٫۲، روسیه ۵٫

بهترین تغذیه‌های بهاری برای سالم ماندن کبد

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

در فصل بهار، مصرف غذاهای با طبع سرد مانند ماهی، لبنیات و استفاده از عرقیات و سبزیجات بهاری، بهترین تغذیه‌ برای سالم ماندن از کبد است.
جواد کرمعلی پزشک عمومی در گفتگو باباشگاه خبرنگاران گفت: در فصل بهار، مزاج رو به تعادل پیش می‌رود بنابراین نیاز کبد به غذاهای سبک و غذاهای سردی بخش و عرقیات و سبزیجات بهاری احساس می‌شود.

وی افزود: غذاهای سرد جلا دهنده‌ی کبد بوده و سموم را از طریق افزایش مدفوع و ادرار دفع کرده و چربی، قند و فشار خون بالا را کاهش می‌دهد و از همه مهم‌تر اثرات رنج آور گرمی خوراکی را خنثی می‌کند.

وی اظهار داشت: از جمله غذاهای سردی بخش انواع ماهی‌ها، لبنیات، خوارک‌ها و خورشت‌های سبزی‌دار، انواع سالاد و بخصوص آش را می‌توان نام برد.

کرمعلی خاطر نشان کرد: مصرف سبزیجات برگ سبز، جوانه‌ها و همچنین نخود، لوبیا، بادمجان، کلم، کرفس، کاهو و سبزیجات کوهی و عرقیاتی همچون کاسنی و شاتره شست‌وشو دهنده کبد و تصفیه کننده خون است.

مطمئن باشید داروی ایرانی مشکل کیفی ندارد

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 رییس سازمان غذا و دارو گفت: بر اساس ضوابط موجود در صورت در دسترس بودن داروی تولید داخل، ضوابط بیمه‌ای اجازه پوشش داروهای مشابه خارجی را نمی‌دهند.
به گزارش (ایسنا)، دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: بر اساس ضوابط موجود در صورت در دسترس بودن داروی تولید داخل ضوابط بیمه‌ای اجازه پوشش داروهای مشابه خارجی را نمی‌دهند.
وی گفت: فرض کنید دارویی ایرانی با قیمت ۳ هزار تومان تولید شده است که تمامی آن را دولت پرداخت می‌کند و این هزینه برای بیماران رایگان می شود، اما مشابه خارجی همان دارو مثلا با قیمتی معادل ۲۰ هزار تومان وارد شده است. طبیعی است که علی‌رغم پرداخت بخشی از این مبلغ توسط دولت، خود بیمار نیز باید مقدار اندکی از آن را بپردازد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دکتر دیناروند گفت: به هر حال ممکن است همین مابه التفاوت نیز برای بیماران قابل تحمل نباشد، زیرا عموما سیاست‌های حمایتی بیمه‌ها مبتنی بر داروهای ژنریک و قیمت پایین‌تر است.
رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: با اطمینان می‌گویم داروی ایرانی مشکل کیفی ندارد و کیفیت آنها مورد تایید هزاران بیماری است که از این داروها استفاده می‌کنند و همچنین پزشکان معتبر نیز این مبحث را مورد تایید قرار داده اند لذا به مردم این اطمینان خاطر را می‌دهیم که بدون هیچ دغدغه‌ای داروهای تولید داخل را مصرف کنند و مطمئن باشند که در بهبود آنها تاثیرگذار خواهد بود.

با زعفران پوست‌تان را زیبا کنید

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, پوست و مو, بهداشت, تغذيه

زعفران همیشه به عنوان یک ماده غذایی مفید و خوش عطر و رنگ در سفره غذایی ما ایرانی‌ها جای داشته است؛ چاشنی پرخاصیتی که به یکی از گران‌قیمت‌ترین ادویه‌های بازار مبدل شده‌است. احتمالا تا به حال خواص بی شمار زعفران را در درمان انواع بیماری‌ها شنیده اید. به گفته دکتر عباسیان، متخصص طب سنتی زعفران در کاهش فشارخون، رفع افسردگی و ناراحتی‌های روحی، درمان سرطان، درمان بیماری‌های قلبی موثر است.

علاوه بر این، چای زعفران برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مانند آسم، سرفه، خشکی پوست، حمله عصبی، گاز معده، سوزش سردل و بی‌خوابی مفید است. اما جدای از این‌ها زعفران یک ماده مفید برای تصفیه و پاکسازی پوست است. این ماده دارای مواد ضد باکتریایی است که برای درمان آکنه بسیار مفید است. زعفران همچنین روشن‌کننده پوست است و برای از بین بردن آلودگی‌ها و ناخالصی‌های روی پوست نقش موثری ایفا می‌کند. تنها ایرادی که از زعفران می‌توان گرفت، قیمت بالای آن است، اما خوشبختانه مقدار بسیار کمی از آن برای استفاده از منافع بی شمار آن کافی است. در ادامه برخی از خواص این ماده را ذکر می‌کنیم.

روشن کننده پوست

چند رشته زعفران را در مقداری شیر بریزید تا زمانی که رنگ شیر تغییر رنگ دهد و خواص زعفران وارد شیر شود. پس از اینکه رنگ شیر تغییر کرد، مقداری پودر سندل سفید به آن اضافه کنید. این ماسک را به صورت و گردن خود بزنید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید وبعد بشویید. استفاده مکرر از این ماسک به روشن‌تر شدن پوست کمک می‌کند.

درخشان‌کننده پوست

در فصل زمستان، گاهی پوست افراد خشک و تیره رنگ می‌شود. شما می‌توانید برای بازگرداندن لطافت و زیبایی پوست خود، از ترکیب زعفران و عسل استفاده کنید. چند رشته زعفران را به یک قاشق عسل اضافه کنید. آنها را باهم ترکیب کنید و به پوست صورت بزنید. بعد از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پوست خود را بشویید. این ماسک را به مدت ۲هفته روزی یک‌بار تکرار کنید. ویژگی آبرسانی عسل و درمان‌کنندگی زعفران، گردش خون را در پوست بهبود می‌بخشد و درخشندگی را به پوست باز می‌گرداند.

از بین بردن تیرگی ناشی از آفتاب سوختگی

اگر به تازگی مدت زیادی را جلوی آفتاب بوده‌اید یا برنزه کرده‌اید، مقداری زعفران را به مدت یک شب در شیر پرچرب بخیسانید. بعد از این مدت با انگشت آن را به پوست برنزه شده بزنید. این ترکیب به طرز موثری اثر آفتاب سوختگی را از بین می‌برد و همچنین درخشندگی را به پوست باز می‌گرداند.

جوانسازی پوست

اگر شما هم پاک‌کننده‌های طبیعی را به نوع شیمیایی آن ترجیح می‌دهید، زعفران را با گلاب ترکیب کنید تا زمانی که رنگ زعفران با گلاب ترکیب شود و به وسیله یک تکه پنبه تمام صورت را آغشته کنید. بعد از ۱۰تا ۱۵دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. این کار پیری پوست را به تعویق می‌اندازد و حس جوانی را در پوست حفظ می‌کند.

از بین برنده آکنه

ترکیب زعفران و ریحان برای رهایی از شر آکنه بسیار مفید است. اگر پوست شما مستعد جوش و آکنه است، حتما از این ترکیب استفاده کنید. خاصیت ضد باکتریایی این ترکیب عفونت‌های ناشی از آکنه را از بین می‌برد. ماسک آماده شده را به صورت آکنه‌ای بزنید و اجازه دهید خشک شود و بعد با آب بشویید. اما شما با استفاده مداوم از این ترکیب می‌توانید اثر آن را روی ازبین رفتن آکنه‌ها ببینید.

چند نکته:

- زعفران چاشنی گران قیمتی است، برای پوست درست و به جا از آن استفاده کنید.

- میزان مصرف مجاز زعفران در روز ۳ گرم است. اگر در غذایتان از زعفران استفاده کرده‌اید، آن روز از زعفران برای درمان‌های پوستی استفاده نکنید. برای مصرف بیشتر این گیاه حتما با پزشک طب سنتی مشورت کنید.

- افرادی که با مشکل تعریق کف دست روبه رو هستند باید از مصرف زعفران پرهیز کنند یا مقدار آن را به حداقل برسانند چون مصرف زعفران تعریق کف دست این افراد را بیشتر می‌کند.
جایگزین‌های‌مناسب کدامند؟

همان طور که گفتیم زعفران ماده گران‌قیمتی است و استفاده از آن برای زیبایی پوست از نظر اقتصادی خیلی مقرون به صرفه نیست، به همین علت به دنبال مواردی گشتیم که هم خاصیت مشابه داشته باشند و هم به راحتی بتوان از آنها استفاده کرد. یکی از موادی که می‌توان از آن استفاده کرد، تخم مرغ و ترکیب آن با سایر موادی است که برای پوست تاثیر مناسبی دارد. با هم چند نمونه از این ماسک‌ها را بررسی می‌کنیم.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ اثر روشن‌کنندگی برای پوست دارد و به علت حالت چسبندگی شدید، علاوه بر شفاف کردن، در ترمیم جوش‌های صورت نیز موثر است. سفیده به تنهایی بسیار برای پوست مفید است، پس یک سفیده‌ تخم مرغ را خوب به هم می‌زنید تا کاملا سفید شده و کف مانند شود، سپس این کف سفید را بر روی پوست بمالید و یک ربع ساعت در آرامش دراز بکشید. وقتی کاملا جذب وخشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم و سپس حتما با آب سرد وخنک بشویید. این ماسک را هفته‌ای دوبار در آرامش کامل بزنید.

تخم مرغ و عسل

برای رهایی از جوش‌های صورت از مخلوط تخم مرغ و عسل استفاده کنید. تخم مرغ خام درمان خانگی موثری برای رهایی از جوش‌های سرسیاه است. یک تا دو تخم مرغ را بشکنید و سفیده آن را جدا کنید و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید.

این ترکیب را بر روی جوش‌های سرسیاه بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید. برای از بین بردن جوش می‌توانید از مخلوطی از جوش شیرین و آب استفاده کنید. مقداری جوش شیرین را در آب بریزید تا حالت خمیری پیدا کند، این خمیر را به آرامی روی ناحیه مورد نظر بمالید و بگذارید خشک شود. سپس آن را با آب گرم بشویید تا چربی‌ها و آلودگی‌های ایجادکننده جوش را از پوست شما دور کند.

تخم مرغ و روغن زیتون

یک قاشق چای خوری روغن زیتون و یک عدد تخم مرغ تاثیر جوان کنندگی روی پوست دارد. ابتدا تخم مرغ را خوب به هم بزنید تا کاملا یکدست شود، سپس روغن زیتون را به آن اضافه کنید. این ماسک را روی پوست صورت و گردن خود بمالید. کمی بعد پوست را با آب ولرم شسته و سپس از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. این ماسک در جوان سازی پوست تاثیر مناسبی دارد.

متخصصان چه می‌گویند؟

دکتر عباسیان متخصص طب سنتی می‌گوید بهترین نوع زعفران در ایران کشت می‌شود. زعفران از نظر طبع گرم و خشک است که مهم‌ترین خاصیت آن در طب سنتی نشاط‌آور بودن آن است. به‌طور کلی چون گیاه زعفران همیشه گران بوده و به تنهایی باعث رنگی شدن پوست می‌شود، در طب سنتی کمتر این گیاه برای پوست تجویز شده است، اما در طب سنتی کل نگر موارد مصرف بی‌شماری دارد. مثلا جوش فقط علت پوستی ندارد و ممکن است به عملکرد کبد مربوط باشد و به این ترتیب با اصلاح سیستم بدن، مشکل پوست هم برطرف شود.

زعفران هم خواصی دارد که کبد را تقویت می‌کند و به این ترتیب به‌طور غیر مستقیم روی پوست اثر می‌گذارد. علاوه بر این ضماد زعفران به تنهایی یا همراه با گلاب برای درمان خارش‌های پوستی مفید و مناسب است.

فصل امتحانات و بخورونخورهایش

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 خوب است بدانید که با یک تغذیه درست و مناسب می‌توانید هم حافظه خود را تقویت کنید و هم از میزان استرس و اضطراب خود بکاهید و مهم‌تر از آن با اندامی متناسب پا به دانشگاه بگذارید. فراموش نکنید که تغذیه مناسب در موفقیت شما بی‌تأثیر نخواهد بود.

سال کنکور یکی از سال‌های مهم و فراموش‌نشدنی خیلی‌ها است. اغلب دانش آموزان بالاخره با این روز سرنوشت‌ساز روبرو خواهند شد. بیشتر ما به اشتباه فکر می‌کنیم رمز موفقیت در این امتحان به یک جا نشستن و خواندن مکرر درس‌ها محدود می‌شود. اما اشتباه نکنید این، تنها بخشی از رمز موفقیت است و بخش دیگر مربوط به عوامل جانبی نظیر تغذیه می‌شود.

دکتر محمد هاشمی دبیر انجمن پیشگیری از چاقی، در آخرین مطالب خود در سایت شخصی‌اش به کنکوری‌ها توصیه‌های تغذیه‌ای می‌کند که بدین شرح است:

* این خوراکی‌ها به تقویت حافظه شما کمک می‌کند

پیروی از یک الگوی صحیح تغذیه‌ای بر بهبود عملکرد تمام ارگان‌های بدن تأثیر به سزایی دارد. با نزدیک شدن به زمان امتحانات به‌ویژه کنکور، عملکرد سیستم مغزی و تقویت حافظه از یک‌سو و کاهش اضطراب از سوی دیگر اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند.

صبحانه خوردن، همانند تمام روزهای سال، اثر قابل‌ملاحظه‌ای بر روی حافظه و فراگیری دارد. گنجاندن کربوهیدرات‌های پیچیده نظیر نان و غلات به‌ویژه انواع سبوس‌دار آن‌ها در وعده صبحانه موجب آزادسازی تدریجی قند خون و ثبات نسبی آن در طول روز می‌شود و کارایی سامانه حافظه‌ای را ارتقاء می‌دهد.

همچنین وجود پروتئین در این وعده مانند شیر و پنیر می‌تواند فراگیری فرد را افزایش دهد. مصرف مغزها (مانند مغز گردو) و آب‌میوه نیز در وعده صبحانه می‌تواند در این امر موثر باشد.

رعایت هرم غذایی استاندارد و استفاده از همه گروه‌های غذایی متنوع و متناسب به شکل متعادل، می‌تواند تمام نیازهای بدن را تأمین کند. یعنی با استفاده از گروه نان، غلات، گوشت و جانشین‌های آن، لبنیات، میوه‌جات و سبزیجات به میزان کافی، تمام نیازهای فیزیولوژیک افراد برآورده می‌شود.

اما یک روش بسیار رایج و درعین‌حال اشتباهی که در بین افراد وجود دارد استفاده از مکمل‌ها است. اغلب این مکمل‌ها نه‌تنها سودی برای افراد در پی ندارد که در برخی موارد مواد نگه‌دارنده بکار رفته در این مواد می‌تواند اثرات سوء مستقیم و غیرمستقیم در فرآیند یادگیری و تمرکز افراد داشته باشد.

* برای داشتن تمرکز بالا نیازی به خوردن بیشتر نیست

مبحث دیگری که باید به آن پرداخت باور غلطی است که در ذهن بیشتر خانواده‌های کنکوری وجود دارد و آن اینکه برای داشتن تمرکز بالا به خوردن بیشتر نیاز است. این، یک باور غلط و رایج است زیرا برای فراگیری، نیازی به دریافت کالری بیشتر نیست. حتی بالعکس، دریافت غذاهای سنگین و پرچرب می‌تواند اختلالات گوارشی و سوءهاضمه را در فرد ایجاد کند که بروز این مشکل، تمرکز فرد را نه‌تنها بیشتر که کمتر می‌کند.

* به وعده‌های غذایی‌تان بیشتر توجه کنید

مطلب حائز اهمیت دیگر در این زمینه تقسیم وعده‌های غذایی به سه وعده اصلی و دو یا سه میان وعده است تا بدن فرد به‌صورت تدریجی مواد غذایی مورد نیاز خود را دریافت کند. ماست، میوه‌جات و سبزیجات به همراه وعده‌های اصلی و یا در میان وعده‌ها به لحاظ دارا بودن درشت مغذی‌ها و ریزمغذی‌های ضروری برای عملکرد مغزی، بسیار مفید هستند.

* در ایام امتحانات از خوردن این مواد غذایی پرهیز کنید

پرهیز در استفاده از قندهای ساده نظیر قند، شکر، مربا، نوشابه، شکلات نیز در حفظ آرامش و تمرکز افراد تأثیر دارد. مصرف این‌گونه مواد، سبب بالا رفتن ناگهانی قند خون می‌شود که با بالا رفتن سطح انسولین، متعاقب آن افت قند خون و خستگی و بی‌حوصلگی و سردرد را در پی خواهد داشت که برای دانش آموزان و دانشجویان در ایام امتحانات و همچنین داوطلبان کنکور مصرف آن‌ها توصیه نمی‌شود و به‌جای آن مواد حاوی فیبر مانند خرما به‌عنوان منبع مناسب تأمین قند خون، توصیه می‌شود.

البته ممکن است در مورد شکلات تلخ برای افراد سوالاتی ایجاد شود. توضیح لازم در این مورد این است که خوردن شکلات تلخ درصورتی‌که شخص در خوردن آن زیاده‌روی نکند به اندازه مصرف سایر انواع شکلات مشکل‌ساز نیست. نکته حائز اهمیت در این مورد این است که اولاً این نوع شکلات، عاری از مواد قندی نیست و در ثانی مانند سایر انواع شکلات در تهیه آن از کره و انواع چربی‌ها استفاده شده است. پس این تفکر غلط را از ذهن خود دور کنید که شکلات تلخ فاقد کالری است یا حتی کالری کم‌تری دارد زیرا اگر نگاهی به جدول کالری‌ها بیندازید، متوجه می‌شوید این شکلات‌ها نسبت به شکلات‌های دیگر کالری چندان کم‌تری ندارند. بنابراین هنگامی‌که مصرف شکلات تلخ زیاد شود، شخص را با مشکل چاقی و اضافه‌وزن روبرو می‌کند. با این حال خوردن متعادل و به اندازه این شکلات نسبت به شکلات‌های دیگر بهتر است و تا حدی می‌تواند انرژی، شادابی و قدرت تمرکز را در افراد بالا ببرد.

* خواب خوب تأثیر زیادی در کاهش استرس دارد

خواب خوب و مناسب تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای در کاهش اضطراب، افزایش تمرکز و بهبود فراگیری دارد. نکته خیلی مهم شب قبل از امتحان است. برای اینکه فرد در روز امتحان از تمرکز، شادابی و انرژی بیشتری بهره‌مند شود، لازم است شب قبل از امتحان خواب کافی داشته باشد. به همین خاطر برای داشتن خواب خوب به همراه آرامش، بهتر است قبل از خواب یک لیوان شیر بنوشید؛ زیرا نوشیدن شیر تا حد قابل‌توجهی آرامش فرد را تأمین می‌کند.

به‌طورکلی، لحاظ کردن مصرف شیر و لبنیات در برنامه روزانه افراد توصیه می‌شود چراکه این مواد به دلیل دار بودن کلسیم، اثر مطلوبی روی کارکرد سلول‌های عصبی دارد. بدین ترتیب که باعث ایجاد آرامش در افراد می‌شود و واضح است که وجود آرامش در بالا بردن قدرت تمرکز تأثیر بسزایی دارد. برای این منظور خوردن شیر در میان وعده قبل از خواب توصیه می‌شود. به‌علاوه برخی از خوراکی‌ها در کاهش اضطراب موثرند که در این میان می‌توان از تخم‌مرغ، ماهی، خشکبار، حبوبات، سویا و مشتقات آن نام برد و مناسب است تا مقادیری متناسب از آن‌ها در رژیم غذایی روزانه فرد گنجانده شود.

* کم‌خون‌ها توجه کنید

یکی دیگر از عواملی که موجب خستگی و عدم تمرکز می‌شود کم‌خونی است که برای پیشگیری از این عارضه مصرف مواد غذایی حاوی آهن مانند گوشت، حبوبات، خشکبار و انواع مغزها توصیه می‌شود.

* خودتان را با این باورهای غلط چاق می‌کنید

نکته قابل‌توجه دیگر به‌ویژه در مورد کنکوری‌ها، باورهای غلط است. نیاز به انرژی بیشتر در زمان مطالعه و فعالیت ذهنی یکی از این باورها است. گرچه میزان نیاز به گلوکز به‌عنوان تنها منبع انرژی سلول‌های مغزی در زمان مطالعه بالا می‌رود اما این نیاز به حدی نیست که در باور عمومی جا افتاده است. متأسفانه داوطلبان کنکور و خانواده‌های آن‌ها با این تصور غلط در دوران مطالعه رو به پرخوری می‌آورند که این امر در کنار بی‌تحرکی این دوران اضافه‌وزن و چاقی را برای آن‌ها به ارمغان خواهد آورد که می‌تواند برای ایشان دردسرساز شود.

همچنین بی‌تحرکی در این ایام می‌تواند مشکلات گوارشی از جمله یبوست را در این افراد ایجاد ‌کند. وجود این مشکلات می‌تواند دغدغه ذهنی جدیدی برای فرد ایجاد کند و تمرکز وی را برهم زند و در نتیجه در فراگیری این افراد تأثیرگذار باشد.

برای همین توصیه اکید به دانش آموزان و کنکوری‌ها برای پیشگیری از ایجاد این‌گونه مشکلات در این ایام این است که پیاده‌روی را در برنامه روزانه خود جای دهند و علاوه بر این روزانه به مقدار مناسب یعنی بین پنج تا هشت لیوان آب بنوشند و از میوه و سبزی‌جات حاوی فیبر در طول روز استفاده کنند.

* تغذیه سالم باعث شادابی شما می‌شود

در مجموع باید خاطرنشان کرد که رعایت اصول تغذیه زمان و مکان خاصی ندارد و پیوستگی آن منجر به بهبود عملکرد تمام اعضا از جمله سیستم مغز و حافظه می‌شود لذا بهتر است افراد برای همیشه از یک الگوی صحیح تغذیه‌ای پیروی کنند تا با ارتقا سطح سلامتی، زندگی شاداب‌تری را نیز داشته باشند و در مواقع خاص ناچار به تغییر عادات نادرست خود نباشند.

* توصیه در خوردن قهوه و نسکافه

یکی از روش‌هایی که بیشتر افراد در ایام امتحانات برای افزایش سطح هوشیاری به آن روی می‌آورند مصرف قهوه و مواد حاوی کافئین است. این افراد باید توجه داشته باشند که گرچه مصرف این مواد در کوتاه‌مدت سطح هوشیاری را بیشتر و خواب‌آلودگی را کم‌تر می‌کند اما مصرف مداوم و درازمدت کافئین اثر معکوسی دارد، یعنی بعد از مدتی نه‌تنها از اضطراب و استرس فرد کم نمی‌کند که باعث افزایش تحریک‌پذیری می‌شود و به‌مرور از میزان تمرکز فرد می‌کاهد.

در نهایت مصرف بیش از اندازه و بلندمدت قهوه به‌ویژه برای افرادی که کنکور را پیش رو دارند و مدت زیادی را صرف مطالعه می‌کنند، می‌تواند اثرات نامطلوب بر سطح فراگیری ایشان داشته باشد.

* توصیه آخر

شاید در دوران دانشگاه افراد بسیاری را دیده باشید که با مشکل اضافه‌وزن روبرو هستند که این چاقی یادگاری از دوران روزهای آماده‌سازی آنان برای کنکور است که خیل عظیمی از مراجعان مراکز کاهش وزن را تشکیل می‌دهند.

به همین خاطر توصیه آخر این است که «پیشگیری از بروز چاقی بسیار راحت‌تر و عملی‌تر از درمان است و بهتر است افراد در این ایام از تغذیه مناسب و متعادلی برخوردار باشند تا بعد از برگزاری کنکور نیازی به رفع کاهش وزن نداشته باشند.»

گردو، ضد سرطان روده بزرگ

خرداد ۱۶, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 محققان علوم پزشکی اعلام کردند: مصرف گردو رشد و نمو توده های سرطانی روده بزرگ را کند می کند.

به گزارش پایگاه خبری یورک الرت در اینترنت، محققان می گویند گردو با ایجاد تغییراتی در ژن های سرطانی، رشد و نمو غده سرطانی را مهار می کند.

محققان در مطالعه ای ۲۵ ساله بر روی دو گروه از افراد به این نتیجه رسیدند که با مصرف گردو، میزان اومگا سه در سلول های سرطانی دستگاه گوارش، ده برابر می شود و این روند، به کند شدن رشد و نمو سرطان منجر خواهد شد.

سرطان دستگاه گوارش سومین سرطان شایع در جهان است و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در کشورهای غربی است.

رژیم غذایی، تاثیر کنترل کننده ای بر این سرطان دارد.

موز خال دار بخورید!

خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 متخصصین به افراد توصیه می کنند تا روزانه ۱ یا ۲ عدد موز رسیده مصرف کنند تا به این طریق خود را در برابر آنفولانزا، سرماخوردگی و نظیر آن ایمن کنند.

اگر شما نیز به میوه موز علاقه دارید، لازم است که در انتخاب نوع سالم آن توجه کنید.

موز کاملا رسیده حاوی ماده‌ای به نام TNF می‌باشد که دارای قدرت مبارزه با سلول های غیر طبیعی را دارد.

گفتنی است، که یکی از نشانه‌های موز رسیده وجود لکه‌های سیاه در سراسر آن است و هر چه میزان لکه‌های سیاه آن بیشتر باشد اثر بهسازی و ایمنی آن بالاتر است.

موز یکی از میوه‌های معروف در ژاپن می باشد. تحقیقات ژاپینی نشان می‌دهد که وجود ماده TNF در موز یک خاصیت ضد سرطانی محسوب می‌گردد و سیستم ایمنی را افزایش می‌دهد. محققان بر این باورند که مصرف موز یک راه بسیار عالی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های تهدید کننده و سرطان است.

نکته قابل توجه این است که قدرت TNF به میزان رسیدگی میوه بستگی دارد همچنین مواد مغذی موجود در میوه به میزان رسیدگی آن وابسته است. به طور مثال، سطح آنتی اکسیدان موز رسیده به تدریج در حال افزایش است.

حال در یک موز کاملا رسیده با میزان لکه سیاه پوست بالا، نشاسته آن یک قند ساده بوده که برای هضم نیز راحت‌تر است. دانشمندان ژاپنی تحقیقاتی را بر روی خواص چند میوه رسیده نظیر موز، انگور، سیب، هندوانه، آناناس،‌گلابی و خرمالو انجام دادند.

طبق این تحقیق تنها موز رسیده دارای بیشتری خواص بوده این میوه سلولهای سفید خون را تحریک کرده و تولید TNF را افزایش می‌دهد. لذا متخصصین به افراد توصیه می کنند تا روزانه ۱ یا ۲ عدد موز رسیده مصرف کنند تا به این طریق خود را در برابر آنفولانزا، سرماخوردگی و نظیر آن ایمن کنند.

موز رسیده با لکه‌های سیاه ۸ برابر نوع سبز و تازه آن سالم‌تر بوده و حاوی مقدار قابل توجهی TNF می‌باشد.

توجه می‌شود این میوه را به طور رسیده در یخچال خود ذخیره کرده تا مواد مغذی آن از بین نرود.

گفتنی است که از مصرف نوع سیاه شده و پوست جدا شده این میوه اجتناب کنید.

خواص کره بادام زمینی

خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

مصرف یک واحد بادام‌زمینی (۱۰ عدد بادام زمینی) در هفته می‌تواند از بروز سرطان روده در زنان پیشگیری کند. فیتوسترول موجود در بادام‌زمینی و کره بادام‌زمینی نیز می‌تواند رشد سلو‌ل‌های سرطان پستان، روده بزرگ و پروستات را کند کرده و حتی از بروز سرطان ریه در افراد مستعد بکاهد.

کره بادام‌زمینی جزو لذیذترین محصولات تهیه شده از بادام‌زمینی است و حدود یک سوم بادام‌زمینی کشت شده در سراسر دنیا، صرف تهیه کره آن می‌شود. اما ببینیم خوردنش به چه کسانی توصیه می‌شود و برای چه کسانی ممنوع است.

برخی کره بادام زمینی را بر روی نان تست مالیده و به عنوان صبحانه میل می‌کنند و برخی در خمیر کیک و کلوچه از آن استفاده می‌کنند، به هر شکلی که استفاده شود غذای بسیار جذاب و پرطرفداری است که اگر یک‌بار آن را خریداری کنید، بعد از آن همیشه یک بسته کره بادام‌زمینی در آشپزخانه خود خواهید داشت.

همانند بسیاری از کره‌های مغزهای گیاهی، کره بادام‌زمینی نیز حاوی چربی و کالری بسیار بالایی است (حدود ۹۰ کالری و ۱۶ گرم چربی در هر ۲قاشق غذاخوری). خبر خوب این است که با خوردن ۲ قاشق کره بادام‌زمینی علاوه بر دریافت ۱۹۰ کالری، مقدار بسیاری زیادی مواد مغذی نیز دریافت می‌کنید. مغزها و کره‌های آن‌ها منبع بسیار خوبی برای پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد شیمیایی گیاهی هستند.

در سال ۲۰۰۳ سازمان نظارت بر غذا و داروی امریکا ادعای فواید سلامتی برای کره بادام‌زمینی و برخی مغزهای گیاهی را تأیید کرد و اعلام کرد شواهد علمی نشان می‌دهد که خوردن بیشتر مغزهای گیاهی به مقدار ۴۲ گرم در روز ( به‌عنوان بخشی از برنامه غذایی کم کلسترول و کم‌چربی اشباع‌شده) می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

بیشتر تحقیقات نشان می‌دهد فواید سلامتی مغزها شامل کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی یا عوامل زمینه‌ساز آن‌هاست اما شواهدی نیز وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است مغزها به کاهش بیماری‌های دیگری نیز کمک کنند مثلاً کره بادام‌زمینی منبع ماده شیمیایی گیاهی ریزوراترول (resveratrol) است (ماده‌ای که در پوست انگور نیز وجود دارد). مطالعه اخیر در آلمان نشان داد که این ماده تأثیر پیشگیری‌کننده برای سرطان کولورکتال (روده) دارد.

بادام‌زمینی از نظر تغذیه‌ای همانند مغزها است. حدود نیمی از وزن آن چربی است و بقیه وزنش تقریباً به‌طور مساوی پروتئین و کربوهیدرات (همراه با فیبر) است. حدود نیمی از کل چربی بادام‌زمینی چربی‌های تک پیوندی اشباع‌نشده هستند. این همان چربی است که با سطح سالم‌تر لیپیدهای خون مرتبط است. یک‌سوم چربی آن را چربی‌های چند غیراشباع (Polyunsaturated) تشکیل می‌دهد که کاملاً در بادام‌زمینی از اسیدهای چرب امگا-۶ تشکیل‌شده است. حدود۱۴% چربی آن، به‌طور طبیعی اشباع‌شده است.

نکاتی برای خرید کره بادام زمینی

هنگام خرید کره بادام‌زمینی به دنبال محصولات طبیعی که چربی یا شکر افزوده ندارند یا مقدار آن بسیار کم است باشید. برخی شرکت‌ها روغن‌های هیدروژنه بخشی نیز به نوع معمول کره بادام‌زمینی اضافه می‌کنند و بسته به مقداری که افزوده می‌شود، ممکن است چربی‌های ترنس نیز در آن وجود داشته باشند.

از نظر سدیم حتی طبیعی ترین برندهای کره بادام زمینی، مقداری نمک برای طعم به آن می‌افزایند. اگرچه با مقدار کم آن نیز می‌توان طعم خوبی ایجاد کرد و حدود ۱۲۰ میلی‌گرم سدیم در هر دو قاشق غذاخوری معمولاً مطلوب است.

این کره‌ ضد کلسترول است

کره بادام زمینی برای کسانی که مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند، مفید می باشد، زیرا چربی‌های موجود در بادام‌زمینی از نوع چربی‌های خوب هستند. به علاوه دارای فیتوسترول است که ساختاری شبیه به کلسترول موجود در غذاهای حیوانی دارد، با این تفاوت که بر خلاف کلسترول، فیتوسترول برای سلامت قلب و عروق مضر نیست.

در ضمن، هر ۳۲ گرم کره بادام‌زمینی حدود ۵۰ میلی‌گرم فیتوسترول دارد و بررسی‌ها نشان داده مصرف روزانه ۲ گرم فیتوسترول می‌تواند تا ۱۰ درصد از میزان کلسترول LDL یا کلسترول بد بکاهد و در صورتی که فرد رژیم کم چربی داشته باشد، می‌تواند میزان کلسترول بد را تا ۲۰ درصد پایین آورد.

در کل تحقیقات نشان داده اند که مصرف حداقل ۴ بار بادام‌زمینی در هفته، تا ۳۷ درصد از خطر بیماری‌های قلبی می‌کاهد. پس اگر می‌خواهید از بیماری‌های قلبی در امان باشید، از یک مشت بادام‌زمینی (حاوی ده عدد) یا یک قاشق غذاخوری کره بادام‌زمینی، آن هم ۴ بار در هفته شروع کنید.

خواص داروئی کره بادام زمینی

ضد سرطان

تحقیقات دیگری نشان داده اند که مصرف یک واحد بادام‌زمینی (۱۰ عدد بادام زمینی) در هفته می‌تواند از بروز سرطان روده در زنان پیشگیری کند. فیتوسترول موجود در بادام‌زمینی و کره بادام‌زمینی نیز می‌تواند رشد سلو‌ل‌های سرطان پستان، روده بزرگ و پروستات را کند کرده و حتی از بروز سرطان ریه در افراد مستعد بکاهد.

به‌علاوه، بادام‌زمینی حاوی نوعی آنتی‌اکسیدان به نام رزوراترول است که می‌تواند به نوعی ترکیب ضدسرطانی به نام پیساتانول تغییر شکل یابد. این تغییر شکل به کمک نوعی آنزیم که در تومورهای سرطانی یافت می‌شود، ایجاد می‌شود و به این ترتیب مانع رشد تومورها خواهد شد.

ضد دیابت

جالب است بدانید ثابت شده که مصرف منظم کره بادام‌زمینی (حداقل ۵ قاشق غذاخوری در هفته) می‌تواند از بروز دیابت نوع ۲ در زنان پیشگیری کند. فیبر و منیزیم موجود در کره بادام‌زمینی از جمله دلایل خاصیت ضددیابتی این ماده غذایی هستند.

دشمن سنگ کیسه صفرا

تحقیقات بی‌شماری نشان داده اند مصرف مرتب کره بادام‌زمینی می‌تواند احتمال ابتلا به سنگ صفرا را در مردان و احتمال برداشتن کیسه صفرا را در زنان کاهش دهد. دلیل این خاصیت بادام زمینی نیز وجود فیبرهای غذایی، فیتوسترول و منیزیم است. مطالعه ۲۰ساله روی بیش از ۸۰ هزار زن نشان می‌دهد زنانی که حداقل دو قاشق غذاخوری بادام‌زمینی یا کره بادام‌زمینی در هفته مصرف می‌کنند تا ۲۵ درصد کمتر به سنگ صفرا مبتلا می‌شوند.

شاید باور نکنید، اما این راه ساده و آسانی برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری است.

باز هم فیتواسترول

اما در مورد مصرف منظم این نوع کره توسط خانم‌های باردار باید بگوییم، امروزه بحث فیتواسترادیول بسیار داغ بوده و محققان اثرات گوناگونی را به آن نسبت می‌دهند؛ مثلا مشکلات قاعدگی را به کمک آن می‌توان برطرف کرد، و یا اینکه این مواد قادرند احتمال بروز پوکی استخوان را کم کنند.

از آنجایی که فیتواسترادیول‌ در بادام‌زمینی وجود دارد (یعنی در هر ۱۰۰ گرم کره بادام‌زمینی، ۱۰۰ میلی‌گرم از این ماده یافت می‌شود)، می‌تواند برای بیماری‌های زنانه موثر باشد، اما مصرف آن در بارداری دلخواه است، یعنی نه ضرر خاصی برای مادر و جنین دارد و نه منفعت خاصی، فقط مصرف‌اش باید به اندازه و در وعده صبحانه باشد، زیرا در صورت افزایش مصرف کره بادام‌زمینی به دلیل داشتن چربی و انرژی زیاد، مشکل اضافه وزن پیش خواهد آمد.

افرادی هم که می‌خواهند شب‌ها شام سبکی بخورند، می‌توانند با یک فنجان چای، یک یا دو واحد نان آغشته به این نوع کره را میل کنند.

هشدارها:

با وجود تمامی فواید یاد شده، بادام‌زمینی جزء مواد غذایی آلرژی‌زا (حساسیت زا) است. حساسیت به بادام‌زمینی می‌تواند شدید باشد، طوری که مصرف مقدار کمی از‌ آن می‌تواند به شوک آنافیلاکسی منجر شود. در نتیجه افراد مبتلا به آلرژی باید از مصرف هر گونه غذای حاوی بادام‌زمینی خودداری کنند، حتی خوردن کره بادام‌زمینی هم به دلیل داشتن ذرات پروتئین درست نیست. بنابراین در دو سال اول زندگی نباید از بادام زمینی و فرآورده‌های آن برای تأمین انرژی کودک استفاده کرد، ولی بعد از آن در صورت نداشتن حساسیت، می‌توان آن را در برنامه غذایی گنجاند.

از سوی دیگر، گاهی پزشک به افرادی که مستعد ابتلا به سنگ کلیه و مثانه هستند، توصیه می‌کند از خوردن مواد غذایی حاوی اگزالات‌ها از جمله بادام زمینی و کره‌ ی آن خودداری کنند، زیرا این ترکیبات احتمال بروز این سنگ‌ها را بالا می برند.

یادتان نرود که کره بادام‌زمینی طبیعی را می‌توان برای یک یا دو هفته در هوای آزاد و دو ماه در یخچال‌ نگه داشت.

شایعه‌پراکنی شبکه‌های اجتماعی به وجود ایدز در انار و هندوانه هم رسید

خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, بهداشت, تغذيه, خبر پزشکی

 خبرگزاری تسنیم: یک متخصص علوم غذایی با اشاره به اینکه وجود ویروس ایدز در میوه انار، هندوانه و پرتقال هیچ مبنا و صحت علمی ‏ندارد، گفت: ویروس ایدز از طریق رابطه ‏جنسی، تزریق سرنگ آلوده و انتقال فرآورده‌های خونی به بدن انتقال پیدا می‌کند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، آراسب دباغ مقدم در ‏رابطه با به کارگیری ویروس ایدز در میوه انار، هندوانه و پرتقال آن را شایعه‌ای بی‌اساس خواند و اظهار داشت: متاسفانه بعضی افراد به دنبال ‏شایعه پراکنی در جامعه هستند که هدفی جز ضربه زدن به صنعت غذایی کشور را ندارند و این موضوع باعث می‌شود که مردم به سازمان‌های ‏نظارتی بدبین شوند.‏
وی ادامه داد: ویروس‌ها موجودات داخل سلولی هستند که خارج از سلول زنده نمی‌مانند و حتما باید در یک محیط زنده مثل خون و مایعات ‏انتقال پیدا می‌کند که به نوبه خود بسیار حساس هم می‌باشد و در محیط غیر از بدن به سرعت از بین می‌رود، بنابراین وجود ویروس ایدز در ‏میوه انار و هندوانه شایعه‌ای بیش نیست. و این راه انتقال به بدن مبنای علمی ندارند ‏‎.‎
‎ ‎دباغ مقدم در رابطه با راه‌های انتقال ویروس ایدز به بدن گفت: ویروس ایدز از طریق رابطه ‏جنسی، تزریق سرنگ آلوده، انتقال فرآورده‌های خونی، و یا از راه جراحی دندانپزشکی مشکوک ( آلودگی وسایل ) به بدن انتقال پیدا می‌کند و ‏اینطور نیست که از راه کارگذاشتن ویروس در داخل میوه جات، این ویروس انتقال داده شود‎.‎
رئیس کمیته تخصصی مواد غذایی سازمان نظام دامپزشکی شبکه‌های اجتماعی را در ترویج شایعه بی‌تاثیر ندانست و افزود: متاسفانه برخی پیامک‌هایی از طریق وایبر و دیگر ‏شبکه‌های اجتماعی درباره سلامت تغذیه‌ای انتقال داده می‌شود که هیچ مبنا و صحت علمی ندارد و بسیاری از این پیام‌ها به صورت هدف دار ‏فرستاده می‌شود و به اعتقاد من توسط افرادی غیر از مردم عادی نگاشته می‌شود که این متاسفانه ممکن است به صنعت غذایی کشور آسیب ‏رساند‎.‎
دباغ مقدم به ارزش ماده غذایی آنتی اکسیدان در میوه انار اشاره کرد و گفت: میوه انار سرشار از آنتی اکسیدان قوی است که ضد سرطان است و ‏در سیستم ایمنی بدن بسیار تاثیرگذار است. بنابراین توصیه ما این است که افراد به خاطر وجود برخی شایعات هدف دار، مانع از خوردن میوه ‏جات نشوند، مردم با خیال راحت انار و هندوانه مصرف کنند.‏

نوشیدن روزی ۱۰ لیوان آب برخلاف نص صریح حکمای طب سنتی است

خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 خبرگزاری تسنیم: یک متخصص طب سنتی گفت: خوردن آب سرد به صورت ناشتا انرژی حیاتی را پایین می‌آورد و عامل ضعف کبد, کلیه, قلب و مغز است، همچنین در بروز کبد چرب بسیار عامل موثری است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, محمد عزیز خانی درباره طب سنتی اظهار داشت: در تاریخ پزشکی طب ایران و طب هند این طور بوده است که اطبا پولی از بیمار دریافت نمی‌کردند و تحت حمایت دولت بودند.
به گفته وی اگر بیماریی در منطقه‌ای شایع می‌شد, دریافتی آنها کم می‌شد و طبیب موظف بود حفظ الصحه (اصول ۶گانه سلامتی) را به مردم آموزش دهد یعنی مردم چه بخورند, چه طور بخوابند, چه طور زندگی کنند, رفتارهایشان و اخلاقیاتشان چطور باشد، بنابراین پیشگیری مقدم بر درمان بود.
این متخصص طب سنتی ادامه داد: اطبای طب سنتی ما هم باید این کار را انجام دهند که بر حسب مزاج بیمار, او را اصلاح کنند و دستور تغذیه و پرهیزات غذایی به بیمار دهند.
عزیزخانی گفت: باور غلطی که در جامعه‌ ما در حال ترویج است و اینکه همه جا گفته می‌شود, افراد روزی ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب در روز مصرف کنند، مخالف نص صریح حکمای طب سنتی ایرانی ماست.
وی افزود: آداب آب خوردن بر اساس مزاج افراد متفاوت است اگر کسی مزاج گرم و خشک دارد, نیاز به آب خنک دارد ولی به زور و بی اشتها آب خوردن در بدن بیماری تجمع پیدا می‌کند و خلط‌های بد تولید می‌شود؛ و کبد و کلیه‌ها را نیز ضعیف می‌کند.
این متخصص طب سنتی اضافه کرد: از همه بدتر آب ناشتا خوردن و آن هم آب سرد؛ موجب تضعیف اعضای رئیسه بدن است. حکما معتقدند وقتی خواب هستید کبد شما در استراحت است, معده, کلیه, قلب و مغز آماده پذیرش است. بنابراین با خوردن آب سرد ناشتا به سرعت در خلل و فرج کبد نفوذ می‌کند و باعث ضعف می‌شود و انرژی حیاتی را پایین می‌آورد.
عزیزخانی خاطرنشان کرد: با رعایت همین یک مورد که افراد از مصرف آب سرد در ناشتا پرهیز کنند, ما می‌توانیم بسیاری از بیماری‌های کبدی و کلیه به خصوص کبد چرب را پیشگیری کنیم چرا که دو سوم ایرانی‌ها کبد چرب دارند.

مصرف گوشت را درتابستان محدود و لبنیات را افزایش دهید

خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

کارشناسان تغذیه توصیه می کنند، به تبعیت از تغییر فصل و شروع فصل گرما باید با طبیعت همگام شد و در الگوی تغذیه ای خود تغییر ایجاد کرد.

کارشناس تحقیقات میکروبیولوژی مواد غذایی انستیتو تغذیه در گفتگو با خبرنگار علمی ایرنا گفت:خوراکی های مناسب هر فصل در طبیعت وجود دارد که با آگاهی از خواص آنها و با توجه به وضعیت جسمی از جمله سن، شغل، علاقه و ابتلا به بیماری خاص می توانیم الگوی تغذیه ای مناسبی برای خود و دیگران انتخاب کنیم.

 

**** مصرف گوشت را درتابستان محدود و لبنیات را افزایش دهید

دکتر نسرین حاج سید جوادی با بیان اینکه در تابستان خوردن گوشت (پروتئین حیوانی) را به حداقل برسانید، گفت:انواع حبوبات مانند لوبیا، عدس، لپه و نخود منابع غنی پروتئین، فیبر و آهن هستند که در فصل گرما جایگزین مناسبی برای انواع گوشت ها هستند.

وی افزود:مصرف حبوبات مدت بیشتری احساس سیری را نگه می دارد و در ضمن ارزان ترهستند.

وی توصیه کرد:لبنیات نیز به خصوص ماست در گرمای تابستان جایگزین مناسبی برای گوشت است. ماست ترکیب شگفت انگیزی از پروتئین، کلسیم و کربوهیدرات است که هم احساس سیری می آورد و هم حاوی میکرو ارگانیسم های فعالی است که قدرت سیستم ایمنی بدن و معده را افزایش می دهد.

وی تصریح کرد:در روزهای گرم تابستان وعده های غذایی را به تعداد بیشتر و حجم کمتر تقسیم کنید.

کارشناس تحقیقات میکروبیولوژی مواد غذایی انستیتو تغذیه گفت:مصرف خرما، عسل، غذاهای شیرین و برخی ادویه ها مانند فلفل نیز سبب بالا رفتن فعالیت بدن و آزاد شدن گرما می شوند.

 

*** بهترین وعده های غذایی فصل گرما

**ماست و خیار

حاج سید جوادی با بیان اینکه ماست و خیار گزینه مناسبی است که می تواند جایگزین وعده غذایی کرد،گفت:به ماست و خیار می توان انواع سبزی های معطر، گردو، کشمش اضافه کرد و به همراه نان های سنتی استفاده کرد.

**نان و پنیر و هندوانه

وی با اشاره به نان، پنیر و هندوانه به عنوان یک وعده غذایی گفت : این وعده غذایی مناسب افرادی است که طبیعت گرم دارند.

**نان و پنیر و خیار و گوجه

حاج سید جوادی یاد آور شد:نان و پنیر و خیار و گوجه از مناسب ترین وعده های غذایی است که در فصل گرم سال بسیاری از افراد از خوردن آن لذت می برند.

وی ادامه داد: البته اگر مقداری پیازچه کنار گوجه و خیار بگذارید مناسب تر خواهد بود و افزودن نعناع خشک نیز خاصیت تغذیه ای آن را افزایش می دهد.

 

*** نوشیدن نوشابه های گازدار و کافئین را محدود کنید

حاج سید جوادی توصیه کرد:در فصل تابستان غذاهایی که طبع سرد دارند، باعث فعالیت غدد عرق و گشادی عروق در سطح پوست شده و در نتیجه بدن را خنک می کند.

به گفته وی مصرف نوشابه های گازدار و نوشیدنی هایی مثل قهوه را در

تابستان باید محدود کرد، زیرا کافئین نیاز بدن به مایعات را بیشتر می کند. وی ادامه داد: همچنین از بین نوشیدنی های کافئین دار فقط چای به دلیل طبع سرد و ایجاد خنکی در بدن مناسب است.

حاج سید جوادی یادآور شد:نوشیدن چای سبز با طعم میوه های تابستانی و به صورت خنک بهترین گزینه در فصل گرما است.

 

***خوردن انواع سبزی درتابستان

وی با بیان اینکه انواع سبزی، صیفی و میوه در فصل تابستان به وفور یافت می شود گفت: انواع میوه ها و سبزی ها را می توان به صورت تازه یا به شکل سالاد سرد به جای وعده غذایی روزانه میل کرد.

وی اضافه کرد:مصرف ماست و خیار به همراه غذا سبب خنکی می شود.

حاج سید جوادی در باره نوشیدنی های مناسب فصل گرما گفت:در فصل گرما به دلیل گرمای هوا، تعریق بدن بیشتر انجام می شود و ضرورت نیاز بدن به آب و نوشیدنی بیشتر احساس می شود.

وی ادامه داد:در اثر تعریق نه تنها آب بدن بلکه املاح با ارزش بدن نیز از دست می رود که باید با تغذیه مناسب جبران شوند.

 

***نوشیدنی های خنک کننده

کارشناس تحقیقات میکروبیولوژی مواد غذایی انستیتو تغذیه به نوشیدنی های خنک کننده اشاره کرد و توصیه کرد که در فصل گرما شربت آب لیمو، خاکشیر، سکنجبین، عرق کاسنی، همچنین شیر کم چرب، دوغ و سایر آب میوه های طبیعی را در رژیم غذایی روزانه خود جای دهید.

حاج سید جوادی با بیان اینکه آب بهترین نوشیدنی که می تواند عطش را برطرف کند،توصیه کرد:برای حفظ ذخایر آب بدن بهتر است آب را همراه مواد فیبری نگه دارنده مصرف شود تا به تدریج وارد دستگاه گوارش شده و سریع دفع نشود.مثلاً مصرف هویج، هندوانه، طالبی، خربزه، هلو یا خاکشیر می تواند بسیار مفید باشد ضمن اینکه از یبوست نیز جلوگیری می شود.

حاج سید جوادی افزود:نوشیدنی های خیلی سرد باعث انقباض معده می شوند و دستگاه گوارش را دچار فلج موقت می کند.

 

***خربزه و هندوانه بخورید

وی با بیان اینکه خربزه و هندوانه به عنوان خنک ترین میوه های فصل برای گذراندن ماه های گرم و داغ تابستان به شمار می روند گفت: مقدار انرژی موجود در خریزه و هندوانه کم است اما حجم زیاد آب موجود در خربزه و هندوانه می تواند به جبران آب از دست رفته بدن به ویژه در فصل تابستان کمک کند.

حاج سید جوادی گفت:به همین دلیل این دو میوه سبب بهبود عملکرد کلیه می شوند؛ به عنوان مثال هندوانه به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی آب (حدود ۹۲ درصد) خاصیت ضدعفونی کننده دارد و سموم موجود در بدن را دفع می کند.

وی توصیح داد:خربزه به بهبود عملکرد سیستم گوارش کمک می کند، همچنین آرام بخش بوده و مصرف آنها به کسانی که از فشار خون بالا رنج می برند مفید است.

کارشناس تحقیقات میکروبیولوژی مواد غذایی انستیتو تغذیه اضافه کرد: این دو میوه سرشار از ویتامین ها و فیبر هستند که به آنها خاصیت ملین بودن می بخشد.

***انگور

وی گفت:انگور نیز مانند خربزه و هندوانه خون را تصفیه کرده و باعث شادابی و نشاط می شود. مصرف انگور به افرادی که از کم خونی و خستگی رنج می برند، توصیه شده است این میوه از بروز یبوست نیز جلوگیری می کند.

حاج سید جوادی گفت:انگور به دلیل مقادیر بالای شکر طبیعی منبع خوبی برای تأمین انرژی است، خوردن انگور با دانه می تواند گام مؤثری در مبارزه با پیری باشد. به علاوه مصریان باستان از انگور در درمان آسم استفاده می کردند.

***گیلاس

وی اضافه کرد:گیلاس ملین و دارای ویتامین C است .

***انجیر

حاج سید جوادی ادامه داد: انجیر میوه ای پر انرژی و ملین است. این میوه از بروز کم خونی جلوگیری می کند و دارای ترکیباتی است که می تواند از تولید سلول های سرطانی جلوگیری کنند.

***هلو

وی افزود:هلو دارای آهن، و ویتامین بوده و پوست را پاکسازی می کند به همین دلیل از هلو در ساخت بسیاری از کرم های آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. این میوه ملین بوده و چون بسیار کم کالری است، در بسیاری از رژیم های کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد.

***زردآلو

حاج سید جوادی اشاره کرد :زرد آلو دارای مقادیر زیادی ویتامین و برای تقویت بینایی، داشتن پوست و موی سالم و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن موثر است.زردآلو کم کالری بوده و یک میان وعده مناسب در بین وعده های اصلی غذا است.

وی توضیح داد: برگ زردآلوی خشک دارای مقادیر زیادی فیبر بوده که می تواند در درمان یبوست، فشار بالا و کم خونی استفاده شود.

حاج سید جوادی گفت: برگ زرد آلو همچنین به دفع نمک و آب زاید موجود در بدن کمک می کند و چون سرشار از آهن است، مصرف آن به زنان و افرادی که از کم خونی رنج می برند، توصیه شده است.

از خواص برگ مو چه می دانید؟

خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

برگ درخت انگور، برای زکام و عفونت‌های روده، ضد عفونی کننده گران بهایی است. برای این کار می توان می‌توان چهار گرم برگ خشک مو را در یک لیوان آب‌جوش دم کرده و دو تا سه فنجان در روز تناول نمود.

درخت انگور را “تاک” یا “مو” نیز می‌گویند. برگ مو دارای ساکاروز، لوولز(Levulose)، اینوزیت (Inosite)، کوئرستین، کاروتن، اجسام تانیک، بتائین، تارتاریک اسید، مالیک اسید، اسکوربیک اسید، پتاسیم، آهن و سیلیکون است.

* برگ مو قابض است.

* دم کرده برگ های جوان مو، اسهال خونی را برطرف می کند.

* برای خونریزی ها مفید است.

* در رفع نقرس و زردی موثر است.

* استفراغ را برطرف می کند.

* در رفع اختلالات گردش خون (مربوط به دوران بلوغ و یائسگی) موثر است.

* هنگامی که پوست صورت قرمز و ملتهب است، خوردن دم کرده برگ مو مفید است.

* گرد برگ های جوان و خشک شده مو، در رفع خونریزی های بینی و رحم موثر است.

* از دم کرده برگ مو می توان برای شستشوی چشم در ورم ملتحمه استفاده کرد.

* دم کرده برگ مو برای رفع واریس مفید است.

* برگ درخت انگور، برونشیت‌های مزمن را معالجه می‌کند.

* برگ درخت انگور، برای زکام و عفونت‌های روده، ضد عفونی کننده گران بهایی است. برای این کار می توان می‌توان چهار گرم برگ خشک مو را در یک لیوان آب‌جوش دم کرده و دو تا سه فنجان در روز تناول نمود.

* برگ مو اشتها‌آور ، مقوّی، ضد اسهال، ادرارآور و ضد خماری است.

* جوشانده برگ مو به صورت فوق، حافظ جنین است و از سقط آن جلوگیری می‌کند.

* استفاده از گرد نرم برگ مو به طور موضعی، خونریزی را بند می آورد.

* جوشانده برگ مو، سرمازدگی دست و پا را درمان می‌کند. برای برطرف کردن سرمازدگی دست و پا، جوشانده برگ مو را تهیه کرده و دست و پا را به مدت ۱۵ دقیقه در آن قرار دهید.

* از پیچک‌های مو، در اثر کوبیدن و فشار، شیره‌ای استخراج می‌کنند که مصرف ۳۰ تا ۶۰ گرم آن در روز، خونریزی‌های داخلی مانند اسهال خونی، اخلاط خونی، خونریزی رحمی و بواسیر را درمان می‌کند.

* شاخه‌های تازه و نازک مو، تمامی خواص برگ مو را دارند و حتی بهتر از آن است.

* شاخه تازه مو، بواسیر را درمان می‌کند. برای این کار باید خاکستر چوب مو یا خاک اره چوب مو را به‌صورت تمیز به دست آورد و در سرکه خمیر کرد و پس از اجابت مزاج در محل بواسیر مالید.

* اگر خاکستر چوب مو را در سرکه حل نموده و در محل ورم غدد و گزش حشرات بمالند، آن را معالجه می‌کند.

برگ مو به دو طریق ذیل در معالجه اسهال، اسهال خونی، استفراغ، زخم معده و خونریزی معده مفید است:

الف- ۳۰ گرم برگ جوان مو را به‌ صورت تازه یا خشک کرده در یک لیتر آب می‌جوشانند و پس از صاف کردن، مانند چای روزی یک تا سه استکان می‌نوشند.

ب- گرد برگ‌های جوان و خشک کرده مو را روزانه به مقدار ۴ تا ۵ گرم با عسل یا شربت قند مخلوط کرده و مصرف می‌کنند.

طرز تهیه دم کرده برگ مو

برای تهیه دم کرده برگ مو، مقدار ۱۵ تا ۲۰ گرم برگ مو را در یک لیتر آب جوش بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند.

تنظیم عملکرد معده و روده با گوجه سبز

خرداد ۱۳, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

 ‌ کاهش فشار خون و کلسترول، حذف رسوبات از خون، تنظیم عملکرد معده و روده و درمان ناراحتی‌های مجاری ادراری جزو مزایای منحصر به فرد این میوه پرخاصیت است.

گوجه سبز جزء میوه‌های نوبرانه فصل بهار بوده و دارای خواص زیادی از جمله تنظیم عملکرد معده و روده است. گرچه قیمت آن گران است اما متخصصان تغذیه بر این عقیده‌اند که گوجه سبز افزون بر طعم خوشمزه، ارزش غذایی هم دارد.

این میوه غنی از ویتامین C، اسید‌مالیک و اسید سیتریک است، اما توجه داشته باشید مصرف زیاده از حد گوجه سبز باعث نفخ معده می‌شود.

برخی گیاه شناسان معتقدند مصرف گوجه‌سبز برای بهبود طعم دهان مفید است. از خواص دیگر این میوه، خاصیت مسهلی آن است که بخوبی شناخته شده است. همچنین اثرات منحصر به فرد آن شامل کاهش فشارخون ‌و چربی خون، حذف رسوبات از خون و تنظیم عملکرد معده‌ای – روده‌ای است.

گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می‌شود، از این رو می‌تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد. این میوه اثرات قابل‌توجهی در جلوگیری از بیماری‌هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول وسرطان دارد. اسید بنزوئیک، ترکیبی است که خاصیت ضد میکروبی دارد. این ماده به طور طبیعی در گوجه سبز وجود دارد.

همچنین، بعضی از تحقیقات بیانگر خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی این میوه هستند. مطالعات نشان می‌دهد که این میوه می‌تواند در درمان تومورها موثر باشد. همچنین به‌دلیل وجود اسید اسکوربیک (ویتامین ث‌)، برای افراد مبتلا به نقرس توصیه می‌شود.

کاهش فشار خون و کلسترول، حذف رسوبات از خون، تنظیم عملکرد معده و روده و درمان ناراحتی‌های مجاری ادراری جزو مزایای منحصر به فرد این میوه پرخاصیت است.

گوجه سبز دارای خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی است، موجب تعادل اسید و باز در جریان خون می‌شود و در درمان حالت اسیدی خون مفید و موثر است.

مصرف این میوه در درمان تومورها و نقرس به دلیل وجود ویتامین C تاثیر بسزایی دارد.

مصرف گوجه سبز برای مبتلایان به روماتیسم و افراد دارای تصلب شرایین بسیار مفید است. این میوه مملو از ویتامین B و برای آرامش اعصاب مفید است.

خواص گوجه سبز نرسیده به دلیل داشتن اسیدهای مختلف بیش از میوه‌های رسیده است، اما عوارضی چون نفخ و دل درد شدید هنگام زیاده روی در مصرف‌، فرد را آزار می‌دهد.

همچنین احتمال ابتلا به مسمومیت‌های گوارشی با مصرف گوجه سبز آلوده بسیار زیاد است و حساسیت موقت در دهان و دندان به طور معمول در کسانی که این میوه را مصرف می‌کنند، مشاهده می‌شود.

ارزش غذایی ۱۰۰ گرم گوجه سبز:

کربوهیدرات ۸٫۵۱ گرم، چربی ۲٫۸۴ گرم، پروتئین ۱٫۶ گرم، فیبر خام ۰٫۵ درصد.

با مصرف ۱۰۰گرم گوجه سبز، ۵ درصد ویتامین آ، ۲٫۱ درصد ویتامین ب ۱ (تیامین)، ۱٫۹ درصد ویتامین ب ۲(ریبوفلاوین)، ۲٫۸ درصد نیاسین، ۱۳ درصد ویتامین ث، ۵٫۱‌ درصد کلسیم، ۲٫۲ درصدفسفر، ۵ درصدآهن و ۳٫۶ درصد پتاسیم مورد نیاز در روز تامین می‌شود.

فروش شیرهای مرجوعی پرونده جدید در عرصه لبنیات

خرداد ۱۰, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, بهداشت, تغذيه

 رییس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش ۵۰ درصدی موارد ابتلا به مالت از سال ۸۹ تا سال ۹۲ خبر داد و گفت: براساس برآوردها ، امسال این آمار از مرز ۲۰ هزار مورد هم گذشت.
ایرنا نوشت: دکتر محمدرضا شیرزادی با تاکید بر اینکه موارد ابتلا به مالت در کشور افزایش قابل توجهی داشته است، افزود: علت اصلی این افزایش این است که نتوانسته ایم بیماری را در دام ها کنترل کنیم و از سوی دیگر نیز اقبال مردم به مصرف فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه مانند شیر فله ای بیشتر شده است. وی تصریح کرد: فرآورده های لبنی فله ای تحت نظارت های بهداشتی قرار ندارد بنابر این احتمال آلودگی آن نیز زیاد است. وی تاکید کرد: مردم باید بپذیرند که از مصرف فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه به طور جدی خودداری کنند و باید بدانند مصرف اینگونه فرآورده ها، نتیجه ای جز بیماری ندارد. رییس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت گفت: عمده فرآورده های لبنی فله ای، فرآورده هایی هستند که در کارخانه ها به علت بار آلودگی بیش از اندازه بازگردانده می شوند. شیرزادی افزود: برای کنترل تب مالت در کشور با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی تعامل داریم اما آنها برای کنترل بیماری در دام ها ، محدودیت بودجه ای دارند. وی ادامه داد: وزارت بهداشت برای آگاه سازی مردم در زمینه تب مالت ، در شهرستان ها و به ویژه روستاها، آموزش های لازم را به مردم می دهد که به طور مثال می توان به جوشاندن شیر دست کم به مدت پنج دقیقه اشاره کرد. وی اضافه کرد: ۷۰ درصد موارد ابتلا به تب مالت در روستاها و به دلیل تماس مستقیم با دام آلوده اتفاق می افتد و ۲۵ درصد موارد ابتلا نیز در مناطق شهری و به طور عمده به دلیل مصرف فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه اتفاق می افتد. رییس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت یادآور شد: تب مالت، یک بیماری باکتریایی است که مخزن آن دام ها بوده و افراد دارای مشاغل خاص یعنی افرادی که با دام های آلوده در ارتباط هستند ، بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند؛ این بیماری از طریق مصرف فرآورده های لبنی غیرپاستوریزه نیز منتقل می شود. شیرزادی با بیان اینکه تعداد موارد ابتلا به تب مالت در سال ۸۹، ۱۲ هزار مورد و در سال ۹۲ به ۱۹ هزار مورد رسیده است، افزود: تب مالت، درمان طولانی مدت داشته و موجب از کارافتادگی شدید می شود. گفتنی است براساس اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها، اخیر عبدالرحمن رستمیان نایب رییس کمیسیون بهداشت نسبت شیوع تب مالت و واردات بی رویه گوشت در سال گذشته از وزارت جهاد کشاورزی شدیدا انتقاد کرده و گفته است: از وزیر جهاد سووالاتی را مطرح خواهیم کرد و در صورت قانع نشدن نمایندگان آن را به صحن خواهیم کشاند.

روغن زیتون نخورید، روی پوست بگذارید!

خرداد ۱۰, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, پوست و مو, بهداشت, تغذيه, خبر پزشکی

 تا به‌حال از فواید روغن زیتون بسیار شنیده‌اید، اینکه مصرف آن در غذاها چه فواید شگفت‌آوری دارد و… اما به احتمال قوی تا امروز کمتر از روغن زیتون به صورت موضعی استفاده کرده‌اید. باید بدانید روغن زیتون دارای اثرات فوق‌العاده‌ای در زیبایی و سلامت پوست، مو، ناخن‌ها و… است. کافی است فقط طریقه به کار بردن صحیح این روغن را بدانید، در این صورت دیگر نیازی ندارید که هر روز هزینه‌های زیادی صرف خرید محصولات زیبایی کنید؛ نگاهی به وسایل داخل آشپزخانه خود بیندازید و با استفاده از روغن زیتون یک محلول معجزه‌آسا برای پوست، مو و ناخن خود بسازید.

روغن معجزه‌آسای ضدشوره

ابتدا موهای‌تان را با آب گرم مرطوب و نم‌دار کنید. وقتی موهای‌تان مرطوب باشد می‌توانید مطمئن باشید که روغن مستقیما پوست کف‌سر شما را درمان می‌کند و چون فولیکول‌ها مرطوب شده‌اند و دیگر روغن را مصرف نمی‌کنند در مرحله دوم روغن را گرم کنید. روغن گرم بهتر می‌تواند پوست خشک و شوره زده کف‌سر شما را درمان کند.

موهای‌تان را به چند قسمت تقسیم کنید و روغن زیتون گرم (نه آنقدرگرم که مو‌ها و پوست سر را بسوزاند) را روی تمام پوست کف‌سر ماساژ دهید. سر را با یک حوله یا کلاه حمام بپوشانید و اجازه دهید روغن زیتون روی پوست شما بماند تا به خوبی پوست را تغذیه کند سپس موها را با شامپو بشویید بعد از این درمان به هیچ‌وجه برای خشک کردن موها از سشوار استفاده نکنید و اجازه دهید موها با جریان هوا خشک شوند. سشوار باعث به وجود آمدن شوره‌سر و سایر مشکلات برای کف‌سر می‌شود.
چسب روغن زیتون برای ناخن‌های شما

روغن زیتون تاثیراتی فوق‌العاده در رشد و سلامت ناخن‌های شما دارد، شما می‌توانید روغن زیتون را به روش‌هایی مختلف برای سلامت ناخن‌هایتان به کار ببرید.

اگر ناخن‌ شکننده دارید: برای اینکه شکنندگی ناخن‌هایتان را از بین ببرید، یک‌چهارم فنجان روغن‌زیتون را به آرامی گرم کرده،‌ سپس یک کپسول ویتامین E باز کنید و درون آن بریزید. این مخلوط را روی کوتیکول‌ها (پوست اطراف ناخن) و سطح ناخن‌ها ماساژ دهید. روغن زیتون این مخلوط ناخن‌ها را قوی کرده و باعث افزایش انعطاف‌پذیری آنها می‌شود و ویتامین E نیز ناخن‌ها را تغذیه می‌کند.

اگر ناخن‌های شما نرم است: اگر دوست دارید ناخن‌هایی سفت و محکم داشته باشید، نصف فنجان پوسته گردو را خوب بکوبید تا پودر شود، سپس با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق غذاخوری روغن کرچک و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید تا کاملا به شکل چسب شود، این چسب را روی ناخن‌هایتان ماساژ دهید و سپس بشویید، برای محکم شدن ناخن‌ها‌ی‌تان این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

اگر می‌خواهید ناخن‌های‌تان زودتر رشد کند: برای کمک به رشد ناخن‌ها، نصف فنجان گوجه‌فرنگی رنده شده را با ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون در یک کاسه مخلوط کنید و حدود ۱۰ دقیقه انگشتان‌تان را داخل این مخلوط نگه دارید و سپس انگشتان‌تان را آب بکشید و با حوله‌ای آنها را خشک کنید. گوجه‌فرنگی دارای بیوتین است،‌ بیوتین یک ماده طبیعی شناخته شده برای رشد ناخن‌ها و مو است. روغن زیتون نیز به حفظ رطوبت ناخن‌ها و کوتیکول‌ها کمک می‌کند.

هم نرم‌کننده، هم لایه‌بردار

روغن زیتون برای پوست شما اثرات بسیاری دارد. شما با استفاده از روغن زیتون پوست‌تان مرطوب همچنین به خوبی منافذ آن پاک و تمیز می‌شود.

کرم شب بسازید: کافی است یک واحد سرکه را با یک واحد آب و ۲ واحد روغن زیتون مخلوط کنید و یک کرم شب برای خود بسازید تا هم پوست صورت‌تان را نرم کرده و هم رنگ صورت‌تان را کمی باز کند.

اسکراب صورت بسازید: ابتدا صورت‌تان را با آب نم‌دار کنید و سپس با روغن زیتون ماساژ دهید. سپس کف دست‌تان مقدار کمی شکر بریزید و بعد این شکر را روی روغن زیتونی که روی صورت‌تان وجود دارد، بمالید. تمام قسمت‌های پوست‌تان را با شکر آرام‌آرام ماساژ دهید. این عمل باعث می‌شود که سلول‌های مرده روی سطح پوست شما از بین بروند و درنتیجه پوست صورت دارای درخششی طبیعی و سالم شود.

پاک‌کننده صورت: نصف فنجان روغن زیتون را با یک قاشق غذاخوری از یک صابون ملایم مایع و ۲ قاشق غذاخوری آب و ۲ قاشق غذاخوری گلیسیرین درون یک مخلوط‌کن بریزید و آرام این مواد را با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود، سپس این مخلوط را درون شیشه سربسته بریزید. هربار می‌توانید مقدار کمی از این مخلوط را در کف دستان‌تان بریزید و با حرکات دورانی روی پوست صورت‌تان ماساژ دهید و سپس با آب ولرم صورت‌تان را آب بکشید. شما می‌توانید روزانه دوبار از این پاک‌کننده استفاده کنید.

نرم کردن پاشنه پاها: پاهای‌تان را قبل از خواب مرطوب و نم‌دار کنید و سپس با سنگ‌پا سلول‌های مرده پاشنه پا را ازبین ببرید سپس پاهای‌تان را با آب و صابون بشویید و بعد با یک حوله کاملا خشک کنید. بعد کمی روغن زیتون روی پاشنه‌ها بمالید و با حرکات دورانی پاشنه پا و قسمت‌هایی را که زبر است حسابی ماساژ دهید، اگر آرنج یا زانوی شما نیز زبر و خشن شده، می‌توانید به همین روش این قسمت را نرم و لطیف کنید. اجازه دهید روغن زیتون چندین دقیقه روی بدن شما باقی بماند، سپس به آرامی پاهای‌تان را با جوراب نخی بپوشانید. هنگام جوراب پوشیدن مواظب باشید جوراب روغن پاهای‌تان را پاک نکند. بهتر است تا صبح با جوراب‌ بخوابید و صبح‌ اثر روغن‌زیتون را روی پاهای‌تان ببینید.

 

چگونه موهای شما را نرم و لطیف می‌کند؟

این روغن طبیعی رطوبت موها را افزایش می‌دهد و مانع وز شدن موها می‌شود و در بهبود موخوره موثر است.

آبرسانی موها: شما می‌توانید با ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۲ عدد تخم‌مرغ یک ماسک مرطوب‌کننده برای موها‌یتان بسازید. این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و روی پوست کف سر بمالید و به آرامی حدود ۵ دقیقه پوست کف‌سر را با این مواد ماساژ دهید، سپس موها و سرتان را با یک کلاه پلاستیکی بپوشانید و اجازه دهید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان بگذرد.

برای نرم کردن موها: اگر موهای شما زبر و خشن است ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و به‌عنوان یک ماسک آرام‌بخش برای موهای‌تان استفاده کنید، عسل به‌عنوان یک مرطوب‌کننده طبیعی موها و پوست شما را نرم می‌کند. وقتی این مخلوط را به موها و پوست کف‌سرتان زدید، موها را با یک کلاه پلاستیکی حدود ۳۰ دقیقه بپوشانید و سپس موها را بشویید.

اگر موهای‌تان وز دارد…: یک راه‌حل خوب برای کاهش وز موها استفاده از روغن داغ برای موهاست. ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با ۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید. سپس ظرف این روغن‌ها را درون یک ظرف آب در حال جوش قرار دهید تا روغن‌ها به مرور گرم شوند. دقت کنید که لازم نیست روغن‌ها داغ شوند. موها و پوست کف‌سرتان را با این روغن گرم ماساژ دهید و سپس با یک حوله موها و سرتان را بپوشانید و ۳۰دقیقه صبر کنید.

مصرف انجیر و رفع درد مفاصل

خرداد ۱۰, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد, گفت: انجیر استخوان‌ها را محکم می‌کند, نشاط‌آور و فرح‌بخش است؛ برای کودکان لاغر, افراد کم‌خون و زنان باردار نیز غذای مفیدی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی کارشناس طب سنتی درباره خواص درمانی انجیر از منظر طب سنتی و روایات اظهار داشت: از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که انجیر میوه بهشتی است, آن را بخورید که بواسیر را درمان می‌کند و ورم مفاصل را بهبود می‌بخشد.

به‌گفته وی از امام صادق(ع) نقل شده است که انجیر بخارات را از بین می‌برد و استخوان‌ها را محکم, مو را تقویت می‌کند و بیماری را از بین می‌برد تا جایی که احتیاجی به دارو نباشد.

این کارشناس طب سنتی افزود: از امام رضا(ع) نقل شده است که انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد, استخوان‌ها را محکم می‌کند. در حدیث دیگر آمده است که هرکس که بخواهد دلش رقیق و نرم شود انجیر بخورد.

علوی ادامه داد: انجیر دارای مواد قندی فراوان است که به رفع ضعف و بی‌حالی کمک می‌کند، همچنین خاصیت لینت مزاج دارد که برای پاکسازی روده‌ها از مواد زائد مفید است، همچنین سیستم گوارش و معده را پاکسازی می‌کند و یبوست را از بین می‌برد.

وی گفت: انجیر نشاط‌آور و فرح‌بخش است و برای افرادی که دارای مشکلات روح و روان هستند مفید است، همچنین انجیر غذای سلاطین بوده است چرا که ارزش غذایی آن بسیار بالاست و مصرف آن همه مواد ضروری بدن را تأمین می‌کند.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: انجیر برای ناقهین و کسانی که دچار ضعف عمومی هستند, افراد کم‌خون, کودکان, زنان باردار و پیران غذای بسیار مناسبی است. انجیر به چاق شدن کودکان ضعیف و لاغر کمک می‌کند برای این کار بهتر است که چند عدد انجیر را هرشب در عرق انیسون خیسانده و صبح ناشتا مصرف کنند چرا که انجیر مجاری جذب غذا را باز می‌کند.

رفع بوی بد دهان و درد مفاصل با مصرف انجیر

خرداد ۱۰, ۱۳۹۴ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی, دندان پزشكی

 خبرگزاری تسنیم: یک کارشناس طب سنتی با بیان اینکه انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد, گفت: انجیر استخوان‌ها را محکم می‌کند, نشاط‌آور و فرح‌بخش است؛ برای کودکان لاغر, افراد کم‌خون و زنان باردار نیز غذای مفیدی است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی کارشناس طب سنتی درباره خواص درمانی انجیر از منظر طب سنتی و روایات اظهار داشت: از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است که انجیر میوه بهشتی است, آن را بخورید که بواسیر را درمان می‌کند و ورم مفاصل را بهبود می‌بخشد.
به‌گفته وی از امام صادق(ع) نقل شده است که انجیر بخارات را از بین می‌برد و استخوان‌ها را محکم, مو را تقویت می‌کند و بیماری را از بین می‌برد تا جایی که احتیاجی به دارو نباشد.
این کارشناس طب سنتی افزود: از امام رضا(ع) نقل شده است که انجیر بوی بد دهان را از بین می‌برد, استخوان‌ها را محکم می‌کند. در حدیث دیگر آمده است که هرکس که بخواهد دلش رقیق و نرم شود انجیر بخورد.
علوی ادامه داد: انجیر دارای مواد قندی فراوان است که به رفع ضعف و بی‌حالی کمک می‌کند، همچنین خاصیت لینت مزاج دارد که برای پاکسازی روده‌ها از مواد زائد مفید است، همچنین سیستم گوارش و معده را پاکسازی می‌کند و یبوست را از بین می‌برد.
وی گفت: انجیر نشاط‌آور و فرح‌بخش است و برای افرادی که دارای مشکلات روح و روان هستند مفید است، همچنین انجیر غذای سلاطین بوده است چرا که ارزش غذایی آن بسیار بالاست و مصرف آن همه مواد ضروری بدن را تأمین می‌کند.
این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: انجیر برای ناقهین و کسانی که دچار ضعف عمومی هستند, افراد کم‌خون, کودکان, زنان باردار و پیران غذای بسیار مناسبی است. انجیر به چاق شدن کودکان ضعیف و لاغر کمک می‌کند برای این کار بهتر است که چند عدد انجیر را هرشب در عرق انیسون خیسانده و صبح ناشتا مصرف کنند چرا که انجیر مجاری جذب غذا را باز می‌کند.

Next Page »