چرا میوه‌های قدیم خوشمزه‌تر بودند؟

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

«میوه‌ها، سبزی‌ها و صیفی‌هایی که حاوی بقایای کودهای شیمیایی، آفت‌کش‌ها، سموم یا نیترات هستند،‌ حجم بالایی ویتامین، املاح و آنتی‌اکسیدان‌ هم دارند…

هرچه میوه‌ها و سبزی‌ها بیشتر بمانند، ریزمغذی‌هایشان کمتر می‌شود اما حجم سموم موجود در آنها کاهش نمی‌یابد. به‌ همین دلیل توصیه می‌شود میوه‌ها و سبزی‌ها را روزانه و نه هفتگی و ماهیانه بخرید. به‌عبارت ساده‌تر،‌ میوه باید در حجم کم و در دفعات زیاد خریداری شود». اینها بخشی از گفته‌های دکتر عباس یداللهی، متخصص بیوتکنولوژی و اصلاح درختان و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درباره خوب و بد میوه‌ها بود.
در ادامه این گفت‌وگو، اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست می‌آورید.
چرا میوه‌های امروزی، عطر و طعم کمتری در مقایسه با میوه‌های قدیمی دارند؟
کاهش عطر و طعم میوه‌ها و صیفی‌های امروزی در مقایسه با میوه‌ها و صیفی‌های قدیم، به‌‌دلیل ورود گونه‌های جدید آنها به بازار است؛ مثلا خیارهایی که در حال حاضر در بازار وجود دارد، انواع اصلاح‌شده‌ای هستند که عطر و بوی چندانی ندارند، یعنی ژن تولید بو یا آروما در آنها یا وجود ندارد یا بسیار کم است. زمانی که میوه یا صیفی، بوی کمی داشته باشد، طعم آن هم تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و از نظر مصرف‌کننده، چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد. به‌طور کلی، بسیاری از میوه‌های امروزی مانند انواع مرکبات یا برخی از سبزی‌ها و صیفی‌ها، جزو گونه‌های اصلاح‌شده هستند و با اینکه درشت‌تر، شکیل‌تر و متقارن‌تر از میوه‌های قدیمی‌اند، عطر کمتری دارند و طعم آنها هم تغییر کرده است.
آیا این ادعا که میوه‌ها و صیفی‌های درشت‌تر و شکیل‌تر، ارزش تغذیه‌ای کمتری هم دارند، درست است؟
نه، نمی‌توانیم ادعا کنیم میوه‌های درشت‌تر، ارزش تغذیه‌ای کمتری دارند. این روزها در تمام بازارهای جهانی، میوه‌هایی که ظاهر و رنگ بهتری داشته باشند، پسندیده می‌شوند و توجه به عطر و طعم میوه‌ها، بیشتر در ایران مطرح است.
آیا باور استفاده از کود و سم بیشتر برای تولید میوه‌های درشت‌تر، صحت دارد؟
معمولا اینطور نیست. در میان میوه‌های مختلف، برخی از ارقام آنها جزو ارقام درشت هستند و شکل ظاهری آنها ربط چندانی به نوع پرورششان ندارد. مثلا پاملو که از خانواده مرکبات و شبیه پرتقال است، گونه درشتی است و امکان دارد وزن هر یک عدد از آن به ۲ کیلوگرم هم برسد و این مساله ربطی به استفاده از کود و سم ندارد. معمولا رسیدگی بهتری به میوه‌های درشت‌تر در زمان پرورش آنها شده است.
پس شما نظریه استفاده از هورمون برای پرورش میوه‌های درشت‌تر را هم رد می‌کنید؟
امکان استفاده از هورمون فقط برای پرورش کیوی و انگور، وجود دارد. گاهی از هورمون سایتوکینین برای تولید کیوی‌هایی درشت‌تر استفاده می‌کنند که البته استفاده از این هورمون براساس قوانین بهداشتی کشور ما، مجاز و قانونی نیست. برخی از ارقام انگور را هم با استفاده از هورمون جیبرلین، در اندازه‌های درشت‌تری پرورش می‌دهند.
استفاده از جیبرلین هم غیرمجاز است؟
نه، این هورمون در سایر کشورهای جهان هم برای پرورش برخی انگورها استفاده می‌شود و مصرف آن در ایران هم منع قانونی ندارد.
استفاده از این هورمون‌ها باعث به خطر افتادن سلامت مصرف‌کننده نمی‌شود؟
جیبرلین که مشکلی ندارد اما هورمون سایتوکینین ممکن است خطرهایی را برای سلامت مصرف‌کننده ایجاد کند.
آیا مصرف‌کننده‌ها می‌توانند آلوده بودن کیوی‌ را به هورمون سایتوکینین تشخیص دهند؟
نه ولی نباید کیوی‌های خیلی بزرگ را بخرند چون امکان آلوده بودن آنها به هورمون وجود دارد.
کمی هم در مورد میوه‌های پیوندی توضیح می‌دهید؟
بیشتر مردم گمان می‌کنند برخی میوه‌های جدید مانند شلیل بشقابی، پرتقال قرمز یا هلو انجیری که در حجم انبوه تولید و روانه بازار می‌شوند، پیوند بین دو میوه مختلف است اما اینها خودشان نوع خاصی از میوه هستند. چنین محصولاتی،‌ حاصل اصلاح ژنتیکی‌اند و این اصلاح ژنتیک هم لزوما مصنوعی نبوده است. از طرف دیگر، اصلاح ژنتیکی میوه‌ها، به‌هیچ‌عنوان مشکلی برای مصرف‌کننده ایجاد نمی‌کند چون این اصلاحات، در بیشتر موارد طبیعی است. به‌طور کلی بهتر است بدانید در این دوره و زمانه، ‌ناچار به استفاده از میوه‌های اصلاح‌شده هستیم چون ارقام قدیمی،‌ نمی‌توانند نیاز بازار را تامین کنند.
حرف آخر؟
از آنجا که ضایعات میوه در کشور ما زیاد است،‌ توصیه می‌شود به محض خرید میوه و انتقال آن به منزل، حتما آنها را دسته‌بندی‌ و آنهایی که خراب و دارای زدگی هستند، جدا کنید. مدت زمان ماندگاری بیشتر میوه‌ها در اثر شستن، پایین می‌آید بنابراین بهتر است که آنها را نشسته اما در نایلون یا ظرف‌های دربسته‌ای داخل یخچال بگذارید. فراموش نکنید که هیچ‌گاه به خاطر وجود احتمالی بقایای سموم و آفت‌کش‌ها، دور مصرف میوه‌ها، سبزی‌ها و صیفی‌ها را خط نکشید. این گروه از موادغذایی باید همیشه در سبد کالای خانواده‌ها جای داشته باشند. استفاده از انواع سبزی‌ها و صیفی‌ها در فصل‌های گرم سال برای پیشگیری از کم‌آب شدن بدن، به‌شدت توصیه می‌شود. بد نیست بدانید که در میان انواع میوه‌ها و صیفی‌های حال‌حاضر بازار ما،‌ هندوانه،‌ خربزه و طالبی، جزو بهترین‌ها هستند و باز هم در میان آنها، هندوانه از سلامت بیشتری برخوردار است. معمولا برای پرورش هندوانه به‌‌دلیل رشد سریعی که دارد، از سموم کمتری استفاده می‌شود و از طرفی هم این صیفی آبدار، ویتامین‌ها،‌ آنتی‌اکسیدان‌ها و املاح فراوانی دارد بنابراین گنجاندن آن در سبد خرید میوه‌ها و صیفی‌ها در فصل‌های گرم سال به همه خانواده‌ها توصیه می‌شود.
منبع:هفته نامه سلامت

خوردنی‌هایی که لاغر می‌کنن

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

خبرگزاری ایسنا: اگر از جمله افرادی هستید که تمایل دارید در روزهای گرم بهار وزن خود را کم کنید می‌توانید با انتخاب موادغذایی مناسب سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید.

فاکس نیوز در مطلبی تازه به از برخی مواد خوراکی اشاره کرده که میزان سوخت و ساز بدن را بالا برده و به کاهش وزن کمک می‌کند. این خوردنی‌های لاغرکننده عبارتند از:

مرکبات

میوه‌هایی مثل پرتقال، گریپ فروت و لیموها به دلیل آنکه حاوی ویتامین C‌ هستند کمک می‌کند تا سوخت و ساز چربی‌ها سریعتر انجام شود. بدن روزانه تنها به ۶۰ میلی‌گرم ویتامین C برای برطرف ساختن نیازهای اساسی خود احتیاج دارد اما افزودن آن به مقدار ۵۰۰ میلی‌گرم همراه با ورزش کردن، چربی‌سوزی را تا ۳۹ درصد افزایش می‌دهد.

توت‌ها

توت‌ها سرشار از فیبر خوراکی هستند. بدن نمی‌تواند فیبر را هضم کند اما به هر شیوه تلاش می‌کند تا کالری موجود در بدن را بسوزاند. همچنین فیبر باعث می‌شود چربی و کالری‌ها پیش از آنکه توسط بدن جذب شوند از طریق دستگاه گوارش خارج شوند.

غلات با فیبر بالا

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد زنانی که از غلات مصرف می‌کنند ۳۰ درصد کمتر احتمال دارد به اضافه وزن مبتلا شوند. غلات با فیبر بالا نه تنها سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند بلکه به آرامی هضم می‌شوند به طوری که برای ساعت‌ها احساس سیری می‌کنید. همچنین فیبر کمک می‌کند سطح انسولین بدن ثابت بماند.

پروتئین‌های گوشتی

این نوع پروتئین‌ها سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهند و چربی بیشتری را می‌سوزاند زیرا برای هضم کامل آنها انرژی بیشتری نیاز است. نتایج یک بررسی نشان می‌دهد افرادی که رژیم غذایی با پروتئین بالا دارند نسبت به افرادی که از رژیم کربوهیدرات بالا پیروی می‌کنند، بیشتر کالری می‌سوزانند.

سیر

این ماده مغزی سرشار از فوائد گوناگونی برای سلامتی است که شامل تقویت ایمنی بدن تا مقابله با پیری و بیماری‌ها می‌شود. افزودن سیر به رژیم غذایی حتی به میزان بسیار پایین به فرد کمک می‌کند تا وزن خود را از دست بدهد. همچنین طبق بررسی‌های انجام شده سیر ممکن است تعداد کالری‌های سوزانده شده در طول فعالیت‌های روزانه را افزایش می‌دهد در حالی که از تولید چربی بدن می‌کاهد.

ناباروری مردانه از کجا می‌آید؟

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 مجله سیب سبز: بحث‌های اخیر پیرامون افزایش آمار ناباروری در میان مردان ایرانی نگرانی‌های بسیاری را موجب شده است. برخی از پزشکان معتقدند که افزایش آمار وجود ندارد و تنها به دلیل بالا رفتن سطح کلی معلومات جامعه موارد کشف شده ناباروری افزایش داشته‌اند. از سوی دیگر برخی متخصصان معتقدند که به دلایل مختلف از جمله عوارض دوران مدرن و افزایش مصرف سیگار و تغذیه نامناسب و آلودگی هوا و … با افزایش آمار ناباروری روبه‌رو هستیم. به هر حال نکته مهم این است که باید با در نظر گرفتن تمامی احتمالات سبک زندگی سالم و مناسبی داشته باشیم تا احتمال ناباروری‌مان کاهش بیابد. در این مطلب نکته‌هایی در مورد زندگی سالم و تغذیه مناسب برای افزایش احتمال باروری به شما می‌گوییم.

ناباروری مردانه از کجا می‌آید؟

نداشتن اسپرم یا تعداد بسیار پایین آن علت اصلی ناباروری در مردان است که پیدا شدن منشأ آن، مشکل و زمانبر است چرا که عوامل متعددی برکارکرد بیضه‌ها تأثیر می‌گذارد. داروهایی که مادر در زمان بارداری مصرف می‌کند یا بیماری‌هایی که فرد قبل از بلوغ به آن دچار می‌شود و از همه مهم‌تر برخی عفونت‌های مجاری ادرار از عوامل عمده‌ای هستند که در ناباروری مردان تأثیر می‌گذارند. درحالت معمولی بالای ۵ درصد اسپرم‌های یک مرد در هر حال باید شکل نرمال داشته باشد تا فرد بارور محسوب شود که در افراد نابارور این میزان کمتر از یک درصد است. درهر مرتبه حدود ۳۰۰میلیون اسپرم از بدن مرد خارج می‌شود که ۳۰۰ عدد آن به سمت تخمک حرکت می‌کنند و در نهایت فقط یک اسپرم به تخمک می‌رسد و بقیه طی فرایندی حذف می‌شوند. حتی از نظر مولکولی هم ممکن است کوچک‌ترین مشکلی اسپرم را حذف کند. نکته جالب اینجاست که دربرخی موارد که تخمک هنوز آزاد نشده اسپرم در ابتدای لوله رحم می‌چسبد و منتظر می‌ماند و به محض آزاد شدن تخمک با سیگنالی که از تخمک می‌گیرد با سرعت بسیار زیاد به سمت تخمک حرکت می‌کند. اسپرم‌ها می‌توانند ۲روز یا بیشتر با حفظ قدرت باروری خود در رحم زنده بمانند.

اینها مردان را نابارور می‌کنند

- سوءتغذیه و کم خونی

- استرس شدید

-کشیدن سیگار که معمولا سبب کاهش تعداد اسپرم و تحرک ضعیف آنها می‌شود. تحقیقات اخیر نشان دادند زمانی که هم مرد و هم زن سیگار می‌کشند، احتمال ناباروری آنها تا ۶۴ درصد بالا می‌رود.

- استفاده درازمدت ازحشیش توسط مردان سبب کاهش اسپرم سالم و افزایش اسپرم ناقص می‌شود.

- کمبودویتامینC سبب می‌شود که اسپرم‌ها به هم بچسبند و این حالت سبب ناباروری مردانه می‌شود.

- بعضی از آنتی‌بیوتیک‌ها به طورموقت سبب کاهش تعداد و تحرک اسپرم‌ها درمردان می‌شوند. بعضی ازاین آنتی‌بیوتیک‌ها شامل اریترومایسین، نیتروفورازون یا نیتروفورانتوئین هستند.

- بیضه‌ها نباید زیاد گرم شوند. برای همین مردان نباید لباس‌‌های زیر تنگ بپوشند. مردانی که مشکل ناباروری دارند، نباید از دوش آب گرم و سونا استفاده کنند و همچنین کار در محیط گرم برای آنها مفید نیست.

- فاصله گذاری درفعالیت جنسی (۳تا۶روزدرهفته) سبب افزایش حجم وقدرت باروری می‌شود ولی اگر وقفه زیادی درفعالیت جنسی ایجاد شود، سبب می‌شود که اسپرم‌ها پیر و ناتوان و کم تحرک شوند.

- بیماری واریکوسل (کلافی از وریدهای اضافی دورلوله منی را می‌گیرند و سبب گرمی بیش از حد آن می‌شوند که این حالت سبب آسیب رسانی به اسپرم‌ها و کشتن آنها خواهد شد).

- عفونت دستگاه تناسلی (مثلا التهاب پروستات و التهاب بیضه)

- ضربات وارده به بیضه

مردان چاق شانس کمتری دارند

پژوهشگران از وجود ارتباط بین چاقی و بروز ناباروری در مردان خبر داده‌اند و متذکر شده‌اند که احتمال پدر شدن در مردان چاق کمتر از دیگر مردان است.

پژوهشگران با بررسی ۸۷ مرد ۱۹ تا ۴۸ ساله متوجه شدند که شاخص توده بدنی در مردان مبتلا به ناباروری بیش از مردانی است که فرزند دارند. شاخص توده بدنی حاصل تقسیم وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد بر حسب متر است و یکی از شیوه‌های ارزیابی تناسب اندام افراد است.

تغذیه‌تان را اصلاح کنید

شما احتمالا یکی ازافرادی هستید که به نظر رژیم غذایی سالمی دارید و دچار کمبود مواد مغذی نیستید ولی به احتمال زیاد تجزیه و تحلیل تغذیه‌ای از رژیم غذایی شما نشان خواهد داد که یک یا چند ماده مغذی را کمتر از نیازتان دریافت می‌کنید. برای افزایش احتمال باروری، باید تمامی مواد مغذی درحد نیاز مصرف شوند و در بین آنها، موادی که مهم‌تر هستند اینها هستند: اسیدهای چرب ضروری که در روغن‌های گیاهی، روغن دانه‌ها و مغزها موجودهستند و برای حفظ تعادل هورمونی موردنیازند. برخی از ویتامین‌ها از جمله ویتامین‌های ای و سی که با کمبود این ویتامین‌ها بافت‌های تولیدمثلی تخریب می‌شوند. البته عنصر روی هم در این میان بسیار مهم است.

در سال ۱۹۷۸ اثرات تغذیه و دیگر عوامل محیطی بر باروری به‌طور گسترده مورد بررسی قرار گرفت. در این بررسی صدها زوج از رژیم غذایی اصولی به همراه مصرف مکمل ویتامین و مواد معدنی پیروی کردند و از نظر عفونت ادراری، مسمومیت با فلزهای سنگین و مواد مسمومیت‌زای ضد باروری مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج نشان داد که در نهایت با اصلاح عوامل تغذیه‌ای۸۰ درصد از زوج‌های با سابقه ناباروری، صاحب فرزندان سالم و تندرست شدند.

شاید کم روی هستید

در بین تمامی مواد مغذی که با باروری مرتبط‌اند، «روی» شاید از همه با اهمیت‌تر باشد. این ماده معدنی برای فعالیت صحیح صدها سیستم آنزیمی بدن ضروری است. تعدادی از این سیستم‌های آنزیمی مربوط به باروری در زن و مرد است. برای مثال رشد و نمو دیواره رحم بستگی به روی دارد و این ماده معدنی برای تولید اسپرم در مردان مورد نیاز است. تجزیه املاح موجود در موی افراد نابارور نشان می‌دهد، تعداد کثیری از خانم‌هایی که باردار نمی‌شوند یا سقط‌های پی در پی دارند، دچار کمبود روی هستند. رژیم غذایی اغلب افراد، تأمین کننده روی مورد نیازشان نیست و شرایطی چون استرس، سیگار کشیدن، آلودگی هوا و مصرف الکل هم موجب تخلیه منابع روی بدن می‌شود.

منابع روی

به طور تقریبی در هر گرم گوشت ۳ تا ۵ میلی گرم روی وجود دارد.با خوردن هر ۱۰۰ گرم عدس یا نخود یا گندم سبوس دار می توان ۴ تا ۵ میلی گرم روی به بدن رساند .تخم کدو حاوی روی فراوان است در هر ۱۰۰ گرم آن ۵٫۶ تا ۵٫۷ میلی گرم روی یافت می شود .در هر ۱۰۰ گرم سبوس گندم یا هر ۱۰۰ گرم ذرت ۳ میلی گرم روی وجود دارد . هر ۱۰۰ گرم جوانه گندم حاوی ۱۷ میلی گرم روی و به عبارتی غنی از روی است و خوردن آن به تمام افراد توصیه میشود .در هر ۱۰۰جگر گوساله هم ۸٫۷ میلی گرم روی وجود دارد .

نا امید نشوید

اکنون برای افزایش احتمال باروری، راه‌های طبیعی در دسترس است. نکته‌ای که زوجین باید بدانند این است که بر اساس تحقیقات کنونی حتی اسپرم‌های آسیب دیده هم قادر به بارداری تخم هستند بنابراین نا امیدی در باروری معنی ندارد. پزشکان متخصص متذکر می‌شوند که قبل از هر گونه عمل لقاح مصنوعی، افراد بهتر است به مدت۳ ماه توصیه‌های مربوط به تغذیه و داشتن آرامش کافی و انجام فعالیت جنسی مناسب را اجرا کنند چون ممکن است بدون نیاز به روش‌های مصنوعی توانایی باروری خود را بازیابید.

با آلو خشک به جنگ چاقی بروید

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد افزودن آلو خشک به رژیم غذایی روزانه به کاهش وزن و اندازه دورکمر کمک می‌کند.

به گزارش نامه نیوز به نقل از ایسنا، آلو خشک که منبع غنی از فیبر خوراکی به حساب می‌آید میوه‌ای سرشار از مواد مغذی است که خواص بسیاری دارد.

گروهی از متخصصان علوم تغذیه‌ای دانشگاه «لیورپول» در این رابطه اظهار داشتند: آلو خشک حاوی فنولیک‌ها و دارای خواص آنتی‌اکسیدانی بالاست و می‌تواند به عنوان بخشی از رژیم کنترل وزن مورد توجه قرار گیرد.

در این بررسی متخصصان این دانشگاه به مطالعه ۱۰۰ فرد چاق و مبتلا به اضافه وزن پرداختند. همچنین در یک دوره ۱۲ هفته‌ای در رژیم غذایی آنان آلو خشک گنجانده شد تا تاثیر آن بر کاهش وزن یا جلوگیری از افزایش وزن آزمایش شود.

پرفسور «جیسون هالفورد»، یکی از متخصصان در این مطالعه گفت: حفظ یک رژیم غذایی سالم کار دشواری است. همچنین استفاده از میوه‌های خشک در کنار میوه‌های تازه و سبزیجات می‌تواند در داشتن رژیم غذایی مناسب و به خصوص کنترل اشتها موثر باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از ساینس ورلدریپورت، در این بررسی افراد شرکت کننده به دو گروه تقسیم شدند. گروه نخست روزانه میزان مشخصی آلو خشک مصرف کرده و گروه دیگر با اسنک‌های سالم تغذیه شدند. این تیم تحقیقاتی متوجه شدند گروهی که در رژیم غذایی‌شان آلو خشک گنجانده شده بود حدود دو کیلوگرم از وزن و ۲٫۵ سانتیمتر از اندازه دورکمرشان کاسته شد.

پیتزا تا چند روز در یخچال قابل نگهداری است؟

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 این روزها پیتزاهای آماده و نیمه‌آماده منجمد در بیشتر فروشگاه‌های بزرگ عرضه مواد غذایی به چشم می‌خورند…

به گزارش نامه نیوز، بهترین و مطلوب‌ترین دما برای نگهداری از این محصولات منجمد، منفی ۱۸ درجه سانتی‌گراد است که می‌توان با کمی چشم‌پوشی، دمای منفی ۱۵ درجه را هم برای نگهداری از آنها قابل قبول دانست. میکروارگانیسم‌های مختلف، امکان رشد در دمای منفی ۱۵ تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد را ندارند و به‌همین دلیل بر رعایت دمای مناسب نگهداری از محصولات منجمد ضروری است. از طرف دیگر، انواع پیتزا حاوی ترکیب‌های مختلفی مانند کربوهیدرات‌ها، مواد پروتئینی و حتی سبزیجات هستند و از این نظر، شرایط رشد میکروارگانیسم‌ها در آنها و فساد میکروبی‌شان در صورت نگهداری نامناسب، بسیار فراهم و ممکن است.

نکته دیگر درباره نحوه نگهداری از پیتزاهای گرمی است که تکه‌هایی از آنها را مصرف کرده‌ایم و تکه‌هایی از آنها هم باقی مانده‌اند. قانون کلی درباره باقیمانده مواد غذایی این است که شما حجم غذای مصرفی خود را به اندازه‌ای انتخاب کنید که چیزی از آن باقی نماند و شما هم مجبور به گرم‌کردن و استفاده مجدد از غذای مانده نباشید. با این حال،‌ تکه‌های باقیمانده پیتزا را باید بلافاصله پس از خنک‌شدن داخل ظرف دربسته‌ای بگذارید و آن را درون یخچال نگهداری کنید. قرار دادن غذاهای باقیمانده در ظرف‌های دربسته، از بو گرفتن آنها در یخچال یا در معرض هوا قرار گرفتن ترکیباتشان جلوگیری می‌کند.

حواستان باشد که تکه‌های باقیمانده پیتزا را تنها یک بار دیگر می‌توانید گرم و مصرف کنید بنابراین اگر ۵ تکه پیتزا باقی ماند و شما در وعده بعدی دوست داشتید که تنها ۳ تکه از آن را بخورید، همان ۳ تکه را گرم کنید. پیتزا هم مانند سایر مواد غذایی پخته و باقیمانده آن می‌تواند تنها ۴۸-۲۴ ساعت داخل یخچال نگهداری بشود. هرچند دمای مطلوب یخچال برای نگهداری از مواد غذایی مختلف، حدود ۴/۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر است، اما می‌توان تا دمای ۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر را هم برای یخچال، قابل قبول دانست.

سرطان را با این موجودات درمان کنید!

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, جهان پزشكي, خبر پزشکی

دانشمندان نمونه‌هایی از قارچ‌ها را انتخاب کرده و آنها را رشد می‌دهند. این قارچ‌ها بطور طبیعی شروع به تولید ترکیبات بیوشیمی می‌کنند که ممکن است باعث مرگ بعضی از سلول‌ها از جمله سلولهای سرطانی شوند.
به گزارش نامه نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، به گفتهٔ محققان بیش از ۹۹ درصد از موجودات زنده میکروسکوپی دریا‌ها هنوز بطور علمی مورد مطالعه قرار نگرفته‌اند و این امکان وجود دارد که بسیاری از آنها برای درمان سرطان و دیگر بیماری‌های انسانی مفید باشند.

بسیاری از باکتریهای دریایی، آنتی بیوتیکهایی تولید می‌کنند که می‌تواند به عنوان داروهای جدید مورد استفاده قرار بگیرد، تنوع این دست از باکتری‌ها آنقدر زیاد است که حتی تخمین میزان آنها نیز تاکنون امکان پذیر نبوده است.

متخصص میکروبیولوژی دریایی گفت: در اقیانوس‌ها تنوع بسیار بالایی از میکروارگانیسم‌ها وجود دارد و ما تنها با بخش کوچکی از آنها آشناییم.

دانشمندان فعال در یک پروژه تحقیقاتی اروپایی، مشغول جمع آوری نمونه‌هایی از این میکروارگانیسم‌ها در دریاهای کم عمق سراسر جهان هستند. جلبک‌ها و اسفنج‌ها از حاملان اصلی بسیاری از این میکروارگانیسم‌ها هستند و بوسیله آنها در مقابل تهدیدات زیست محیطی محافظت می‌شوند.

جانور‌شناسان دریایی می‌گویند: بیش از ۴۰ درصد از یک توده اسفنج را باکتری‌ها و قارچ‌ها تشکیل می‌دهند و به همین دلیل می‌توان از آن‌ها در آزمایشگاه برای تولید مواد فعال زیستی استفاده کرد.

بدون رژیم غذایی به وزن ایده آل برسید

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 قهوه سبز فواید بسیاری دارد. قهوه سبز برای کاهش وزن در روندی سالم و بدون مضرات کار خود را انجام می‌دهد.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز سایت دیلی میل نوشت: قهوه سبز فواید بسیاری دارد. قهوه سبز برای کاهش وزن در روندی سالم و بدون مضرات کار خود را انجام می‌دهد.مقدار بالای کلوروژنیک اسید در قهوه سبز به کم شدن چربی بدن توسط افزایش سوخت و ساز بدن و استفاده از چربی ذخیره شده در بدن کمک می‌کند. تحقیقات بسیار زیادی روی عصاره قهوه سبز انجام شده است که به عنوان یک منبع مهم برای کاهش وزن شناخته می‌شود. این تحقیقات نشان دادند که کلوروژنیک اسید موجود در قهوه سبز ۴۵درصد به کاهش جذب چربی‌ای که در غذای مصرفی وجود دارد و تحریک متابولیسم کمک می‌کند.آنتی اکسیدان اصلی در عصاره قهوه سبز یعنی اسید کلوروژنیک، در آزاد شدن آنزیم G6P به وجود می‌آید که به طور محسوسی در تعادل قند خون نقش اساسی ایفا می‌کند، در نتیجه برای دیابتی‌ها دریافت این مکمل می‌تواند مفید باشد.
اگر قهوه سبز را به طور مرتب مصرف کنید علاوه بر اینکه به وزن ایده آل خود می رسید با نشاط م می شوید. فقط در دورانی که قهوه سبز استفاده می کنید هر سه وعده غذای خود را بخورید و در کنارش ورزش های سبک هم انجام دهید.

چای وارداتی با طعم خفاش!

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, بهداشت, تغذيه

 شهروند مشهدی هنگام باز کردن قوطی چای خارجی که از مغازه‌ای خریداری کرده بود با جسد یک بچه خفاش رو به رو شد!
وی خواستار انتشار این خبر و گوشزد آن به مسوولان کنترل کیفی محصولات وارداتی شد.
این بسته چای با برند «العطور» با نشان «ایزو ۲۲۰۰۰» و برچسب سلامت از ایران، کالای وارداتی یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است که تاریخ انقضای آن ماه ۱۰ سال ۲۰۱۵ اعلام شده است.
خبرنگار ایرنا با مرکز بهداشت مشهد تماس گرفت و موضوع را با مسوول مربوطه در میان گذاشت و وی پیگیری مساله را از طریق معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی – درمانی مشهد پیشنهاد داد.
پیگیری از طریق معاونت غذا و دارو به یکی از کارشناسان مرتبط با واردات و صادرات کالا ختم شد؛ وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی کنترل کیفیت کالاهای وارداتی در گمرک ایران گفت: اگر کالایی قانونی وارد کشور شود در گمرک توسط واحد مربوط از محصول نمونه برداری شده و آزمون سلامت از آن گرفته می شود.
وی که نخواست نامش در این گزارش ذکر شود، افزود: معمولا محصولات غذایی وارداتی که کنترل کیفیت می شوند، برچسب سلامت دارند.
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز اعلام کرد: شهروندی که کالا را خریده می تواند به واحد بهداشت این دانشگاه مراجعه و از واحد صنفی مربوط شکایت کند تا به آن رسیدگی شود.

مراقب غذاهای دودی شده باشید

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

  شاید تعجب کنید وقتی بفهمید مدتی است بسیاری از محصولات را به جای دود مستقیم با استفاده از عصاره یا اسانس، دودی می‌کنند. شاید بپرسید این عصاره دود چیست، چه فواید و مضراتی دارد و دودی‌کردن محصول با عصاره چه فرقی با دودی‌کردن مستقیم ماده غذایی دارد؟

به گزارش نامه نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، در گذشته برای افزایش ماندگاری و تاخیر در فساد محصول از روش دودی‌کردن استفاده می‌شد. اما با توجه به این‌که امروزه در تمام خانه‌ها کانون سردی همچون یخچال و فریزر حضور بسیار پررنگی دارد، بسیاری از تولیدکنندگان از این روش فقط برای تنوع بخشیدن به عطر و طعم محصول و مشتری‌پسندی استفاده می‌کنند. سوسیس و کالباس دودی، انواع اسنک‌ها و گوشت و سس دودی از این جمله‌ است.

عصاره دود چیست؟

به طور معمول برای دودی‌کردن به منظور افزایش ماندگاری محصول هشت تا ده ساعت محصولاتی چون برنج، گوشت یا ماهی را در اتاقک‌هایی در معرض مستقیم دود حاصل از سوزاندن چوب درختان قرار می‌دهند. اما اگر بخواهند از دود تنها برای تنوع طعم استفاده کنند از چند قطره عصاره یا اسانس دود که تنها بوی دود می‌دهد، استفاده می‌کنند.

عصاره دود از همان دود حاصل از سوزاندن چوب درختان به دست می‌آید با این تفاوت که این دود را تقطیر، تصفیه و تغلیظ کرده و میزان کمی از آن را با آب یا روغن مخلوط و به شکل مایع در‌می‌آورند یا این‌که ترکیب حاصل را به گاز تبدیل و آن را روی غذا اسپری می‌کنند.

عصاره دود کم خطر یا پرخطر؟

اما آیا عصاره دود به اندازه دودی‌کردن مستقیم محصول خطرناک و سرطان‌زاست؟

دود به هر شکلی که تولید شود اگر تحت نظارت و کنترل نباشد، می‌تواند سرطان‌زا باشد. در واقع، دود زمانی خطرناک می‌شود که حاصل از سوزاندن چوب‌های حاوی شیره و صمغ سمی یا آغشته به مواد نفتی، رنگ، روغن یا قیر باشد. در این صورت ترکیبات سرطان‌زایی همراه دود متصاعد می‌شود و به بافت محصول نفوذ می‌کند. البته چون عصاره‌های دودی به میزان کم استفاده می‌شود و بیشتر تولید کارخانه بوده و در آنجا بسته‌بندی می‌شود، اگر مجوزدار باشند به نظر نمی‌رسد برای سلامت مشکل‌ساز باشد.

اما به دلیل آن‌که هنوز تحقیقات روی این عصاره کامل نشده است، برای اطمینان بیشتر، بهتر آن‌که از محصولات دودی و همچنین عصاره دود در هفته بیش از یک یا دو بار استفاده نشود. اما کودکان، خانم‌های باردار و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مصرف این فرآورده‌ها بخصوص اسنک‌های دودی را محدود و به یکی دو بار در ماه تقلیل دهند.

لازم است این را هم بدانید دودی‌کردن غذاها بخصوص برنج و انواع خورش‌ها برای افرادی که عطر و طعم دود با ذائقه‌شان سازگار است، می‌‌تواند باعث افزایش اشتها و در نهایت اضافه‌وزن شود. بهتر است محصولات دودی شده را همراه سبزی و میوه مصرف کنید؛ چرا که حاوی مواد آنتی‌اکسیدانی بوده و قادر به خنثی‌سازی ترکیبات سرطان‌زا هستند. در ضمن فرآوری و سرخ‌کردن غذاهای دودی می‌تواند اثرات نامطلوب دود را تشدید کند.

ارزش غذایی نان‌های کنجدی بیشتر است/ زنان و نوجوانان کنجد مصرف کنند

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

یک متخصص تغذیه به زنان و نوجوانان توصیه کرد تا برای تأمین آهن، روی، کلسیم و امگا۳ مورد نیاز بدن خود، کنجد مصرف کنند.

مرتضی صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، کنجد را برای سلامت پوست و مو و کمک به طی دوران رشد در نوجوانان مفید دانست.

وی گفت: از آنجایی که کنجد دارای امگا۳ است، برای سلامت پوست و مو بسیار مفید است و مصرف آن می‌تواند به داشتن پوستی شاداب بینجامد.

به گفته این متخصص تغذیه، کنجد همچنین دارای آهن، روی و کلسیم است و به همین دلیل خوراکی مناسبی برای نوجوانان برای طی دوران رشد محسوب می‌شود.

وی در این زمینه گفت: به علت داشتن آهن، روی و کلسیم، مصرف حلوای تهیه شده از کنجد را برای نوجوانان و زنان توصیه می‌کنم.

صفوی همچنین به ارزش غذایی نان‌های کنجدی نیز اشاره کرد و افزود: اگر کنجد استفاده شده در نان، از کیفیت بالایی برخوردار باشد، قطعاً ارزش غذایی نان را افزایش می‌دهد و توصیه می‌شود که هموطنان از نان‌های کنجدی استفاده کنند.

وی تاکید کرد: اما اگر کنجد یا خود نان دچار سوختگی شود، ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد و حتی می‌تواند سرطانزا نیز باشد.

این متخصص تغذیه زمان مناسب برای پخت کنجد را ۳ تا ۴ دقیقه عنوان کرد و تذکر داد: در تهیه نان کنجدی حتماً به سلامت کنجد استفاده شده در آن توجه شود.

افرادی که کلیه سنگ‌ساز دارند، سوسیس و کالباس نخورند

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

متخصص طب سنتی اعلام کرد: بیمارانی که دچار سنگ کلیه هستند باید از مصرف گوشت گاو و گوساله، گوشت‌های مانده، ماهی شور، گوشت خشک‌شده، سوسیس و کالباس پرهیز کنند.

مریم مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، گفت: همچنین بیمارانی که کلیه آنها سنگ‌ساز است نباید گوشت‌های فریز شده وارداتی، گوشت شکار، گوشت اردک و به طور کلی هر نوع غذای غلیظ را مصرف کنند چرا که برای کلیه آنها مضرّ است.

وی ادامه داد: تقریباً تمام مبتلایان به سنگ کلیه دچار غلظت خون هستند به همین دلیل انجام ورزش معتدل و ملایم در این بیماران کمک کننده است.

مقیمی ادامه داد: ماساژ بدن و استفاده از حمام به اندازه کافی برای بیماران دچار سنگ کلیه سودمند است و در مقابل پرخوری و عدم تحرک و یک جان نشستن برای آنها مضرّ است.

این متخصص طب سنتی افزود: انجام ورزش‌های طاقت‌فرسا و شدید باعث بالا رفتن میزان حرارت بدن می‌شود و این در حالی است که ایجاد خشکی برای این بیماران مناسب نیست.

وی گفت: بیمارانی که دچار سنگ کلیه هستند در حالت سیری و پر بودن شکم هرگز نباید به ورزش بپردازند چرا که همین عامل ایجاد سنگ کلیه می‌شود.

مقیمی تصریح کرد: باید توجه داشت مقصر اصلی در ایجاد سنگ‌های کلیه، روش غلط تغذیه و عملکرد سوء معده است که کبد را وادار به ساختن رسوب می‌کند. این رسوب‌گذاری از طریق خون وارد کلیه می‌شود و در فیلترهای کلیه می‌ماند.

مقیمی گفت: بنابراین علاوه بر مصرف داروهای سنگ‌شکن پاکسازی کبد و معده نیز به عنوان راه درمان وجود دارد و به همین دلیل مصرف مسهل برای دفع سنگ کلیه واجب است چرا که مقصر اصلی کلیه‌ها نیستند، البته میزان اثر مسهل نباید خیلی شدید باشد بلکه باید به میزانی باشد که مقادیر لازم از مایعات به سمت کلیه‌ها روانه شود. و بدون اینکه به کلیه‌ها فشار بیاید اضافه آن به سمت روده‌ها برود تا کبد و معده نیز تخلیه شوند.

ترکیب حبوبات و غلات جایگزین مناسب پروتئین‌های حیوانی

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

یک مشاور تغذیه گفت: ترکیب غلات و حبوبات پروتئین لازم بدن را تأمین می‌کند و نیاز به خوردن گوشت برای جذب پروتئین را رفع می‌کند.

برلیانت بزرگمهر در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس گفت: یک فرد می تواند با خوردن ترکیب حبوبات و غلات نیاز خود را به پروتئین حیوانی رفع کند.

وی افزود: برای جذب کامل پروتئین مورد نیاز بدن، حتماً باید حبوبات و غلات به صورت مرکب مورد استفاده قرار گیرد چرا که هر یک کامل کننده دیگری هستند.

این مشاور تغذیه به هموطنانی که نمی‌خواهد از محصولات حیوانی برای جذب پروتئین استفاده کنند توصیه کرد تا غذاهایی مانند خوراک لوبیا همراه نان، عدس پلو و … را جایگزین محصولات حیوانی کنند.

وی تاکید کرد: حتماً باید ترکیبی از حبوبات و غلات به مصرف برسد و حبوبات و غلات به صورت تنها نمی‌تواند تامین کننده پروتئین مورد نیاز بدن باشد.

بزرگمهر همچنین این باور که میوه‌های فصلی متناسب با بیماری‌های فصلی وجود دارند را اشتباه دانست و گفت: این باور عمومی مبنای علمی ندارد.

وی در این زمینه گفت: سرماخوردگی در زمستان بیشتر است اما ما در تابستان شاهد به بار نشستن شاتوت، گوجه فرنگی و توت فرنگی به عنوان منبع غنی ویتامین C هستیم که حتی میزان ویتامین C آنها از مرکبات که میوه های زمستانی هستند، بیشتر است.

پیشنهاد یک برنامه غذایی مناسب برای تقویت کلیه و مجاری ادرار

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

یک متخصص طب سنتی یک برنامه غذایی مناسب برای تقویت کلیه، مجاری ادرار و دفع سنگ‌های کلیه پیشنهاد داد و گفت: در این رژیم غذایی، مصرف روغن،ترشی، شربت،حبوبات و سبزی‌های مفید توصیه شده است.

مریم مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس گفت: با توجه به شیوع نسبتاً بالای سنگ های کلیه و مجاری ادراری یکی از سؤالات رایج این بیماران این است که چه نوع رژیم غذایی را دنبال کنند.یکی از توصیه‌های طب سنتی در این زمینه مصرف روغن ،ترشی، شربت ،غذا و سبزی‌های مفیدی است که به تقویت کلیه و مجاری ادرار کمک می کند.

روغن‌های مفید: روغن‌ بادام، روغن کنجد، روغن زیتون

وی ادامه داد: روغن بادام در گرمی و سردی معتدل است و مصرف آن در افرادی که خروج قطره قطره ادرار دارند مفید بوده و به دفع سنگ‌های ادراری کمک می‌کند. روغن کنجد نیز دارای خواص کنجد بوده و در رفع سوزش ادرار مؤثر است چرا که از خواص مهم روغن زیتون، شکستن سنگ‌های ادراری و ادرارآور بودن است.

ترشی‌ مفید؛ ترشی مارچوبه

این متخصص طب سنتی گفت: مارچوبه شکننده سنگ‌های کلیه و مثانه و پاک‌کننده کلیه و ادرارآور و از بین برنده بیماری‌های کلیه و مثانه است.

شربت‌های مفید: ‌آلبالو، مارچوبه ،آب و عسل و شکر و لیموترش

مقیمی ادامه داد: لیمو مقوی معده است و شربت آن با شکر یا عسل برای این بیماران مفید است. در مقالات طب جدید ثابت شده که لیموترش به علت اثرات آلکالیزه کننده، دفع‌کننده سیترات و آنتی‌اکسیدان در درمان سنگ کلیه به خصوص در بیمارانی که علت بروز سنگ در مجاری ادرارشان، دفع کم سیترات در ادرار (هایپوسیتراتوری) است، سودمند است.

غذاهای مفید

وی تصریح کرد: زرده تخم‌مرغ نیمه برشته شده برای این افراد توصیه می شود چرا که خون تمیز تولید می‌کند و فضولات اندکی بر جای می‌گذارد و برای زخم‌های کلیه و مثانه مفید است و سریع هضم می‌شود.

مقیمی گفت: مصرف گوشت جوجه کبوتر در روغن کنجد (بدون آب و نمک) موجب خرد شدن سنگ مثانه و خارج شدن آن می‌شود.

حبوبات مفید: ماش مقشر (پوست کنده)، باقلا، نخود

وی ادامه داد: ماش از بهترین حبوبات است و برای بیماری‌های کلیه مفید است همچنین آب جوشانده باقلا از تولید سنگ کلیه جلوگیری می‌کند. نخود نیز خون سالم در بدن تولید می‌کند و بازکننده گرفتگی‌های کلیه بوده و خوردن آب پخته آن با کمی نمک ادرارآور است.

سبزیجات مفید: کرفس، مارچوبه، کنگر، کاکوتی، شوید، پونه

این متخصص طب سنتی افزود: کرفس ادرارآور است و کلیه و مثانه را پاکسازی می‌کند و سنگ مثانه را از بین می برد. کنگر مقوی دستگاه گوارش بوده و برگ آن ادرارآور است. شوید نیز ادرارآور بوده و برای دفع سنگ کلیه و مثانه مفید است و درد کلیه و مثانه را بهبود می‌بخشد. همچنین پونه نیز ادرارآور است.

زیتون پرورده، سیر، کدو

مقیمی افزود: زیتونی که در آب و نمک پرورده باشد و با غذا خورده شود نه قبل و بعد آن، مقوی معده و پاکسازی کننده آن است. سیر ادرارآور است و برای کسانی که ادرارشان قطره قطره خارج می‌شود مفید است و سنگ‌های کلیه را از بین می‌برد. کدو نیز تقویت کننده مجاری ادرار است.

رژیم غذایی آقایان شما را لاغر می‌کند

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

رژیم‌های غذایی متنوع بسته به جنسیت افراد می‌تواند سبب لاغری و تناسب اندام در افراد شود.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران به زنانی که قصد لاغر شدن دارند توصیه می‌کنند در یک رژیم غذایی عجیب از عادات مردان به هنگام غذا خوردن استفاده نمایند.

گفتنی است، مصرف غذاهایی مانند گوشت و مواد پرچرب می‌تواند به زنان در از دست دادن وزن کمک نمایند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، اغلب زنان برای لاغر شدن از رژیم‌های غذایی خاص استفاده می‌کنند که سبب گرسنگی در آنها و روی آوردن به خوردن انواع تنقلات در آنها می‌شود و به این ترتیب مانع از کاهش وزن در  آنها می‌گردد.

متخصصان دانشگاه ویرجینیا اعتقاد دارند با خوردن مواد غذایی همانند مردها، زنان به دلیل تامین مواد غذایی مورد نیاز بدنشان از خوردن تنقلات خودداری کرده تناسب اندام مناسب بدست می آورند.

پژوهشگران به ویژه به بانوان توصیه می‌کنند از داشتن رژیم‌های غذایی کم کالری اجتناب نمایند زیرا باعث گرسنگی و روی آوردن به خوراکی‌های حاوی شکر و سدیم اضافه برای رفع گرسنگی می‌شود در عین حال پژوهشگران توصیه می‌کنند بانوان از خوردن غذاهای حاوی شکر خودداری نمایند تا در یک بازه زمانی کوتاه به وزن دلخواه خود دست یابند.

انواع دانه‌های روغنی بهترین انتخاب برای تغذیه در کوهنوردی

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

نوع تغذیه در ورزش بستگی به نوع آن متفاوت است.
منصور رایگانی، رئیس انجمن طب فیزیک و توانبخشی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: تغذیه در ورزش بستگی به نوع و حرفه‌ای آن شرایط خاصی را می‌طلبد که معمولا در ورزش کوه نوردی باید به گونه‌ای باشد که فرد توان انجام ورزش را داشته باشد.

وی افزود: نوع تغذیه در کوهنوردی شامل مواد مغذی و کم حجم همچون ( انواع دانه‌های روغنی، گردو، بادام، فندق، پسته شامی، بادام هندی، کشمش، پسته) است.

رئیس انجمن طب فیزیک و توانبخشی توصیه کرد: به هنگام ورزش کوهنوردی بهتر است که مصرف غذاهایی پرچرب را از سبد غذایی خود حذف کنید.

وی اظهار داشت: استفاده از مایعات به هنگام راهپیمایی در هوای گرم برای تامین مقدار آب بدن الزامی می‌باشد.ش

ناتوانی در ترشح “انسولین” نتیجه‌ تغذیه‌ پرچرب پدران

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

کودکانی که پدرشان تغذیه پرچربی دارند، سریعتر دچار عدم تحمل قند می‌شوند و توانایی ترشح انسولین را از دست می‌دهند.
نسرین صدیق متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: در سال‌های اخیر توجه بیش از اندازه به نقش مادر در شکل گیری جنین، غفلت از نقش پررنگ پدر را به دنبال داشته است. این در حالی است که بسیاری از عوامل مانند سن بالای پدر، تغذیه نامناسب، شغل‌،‌اضطراب، افسردگی و بیماری‌های پدر می‌توانند عوارض کوتاه مدت یا طولانی مدت روی جنین داشته باشند. تا جایی که برخی از این عوارض از تولد تا سنین پیری دامن‌گیر فرزند خواهد بود.

وی افزود: بررسی‌‌ها نشان داده است که تغذیه اشتباه پدر می‌تواند سبب اصلاح ژن‌های جنین و بروز برخی بیماری‌ها در آن شود به عبارت ساده‌تر، داشتن عادات غلط بویژه عادات غلط تغذیه‌ای نه تنها بر سلامت خود فرد تاثیر می‌گذارد، بلکه اثری منفی بر نسل آینده هم دارد و می‌تواند به صورت ژنتیکی انتقال یابد.

صدیق در پایان اظهار داشت:کودکانی که پدرشان تغذیه پرچربی دارند، سریعتر دچار عدم تحمل قند می‌شوند و توانایی ترشح انسولین را از دست می‌دهند، دلیل این امر نیز تغییر در ژن‌های سلول پانکراس است. از سوی دیگر کودکانی که پدرشان پروتئین کمی مصرف می‌کنند ژن‌های دخیل در متابولیسم چربی و کلسترول دچار تغییر می‌شود.

از این سه ماده مهم برای تقویت استخوان‌هایمان غافل نشویم

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

تقویت استخوان‌ها بسته به میزان ما از موادغذایی که سرشار از (کلسیم،‌فسفر) است دارد بنابراین نیاز روزانه هر فرد بسته به سن آن متفاوت خواهد بود.
حسین ایمانی، متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم ژنتیکی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران ، گفت: تقویت استخوان‌ها بسته به میزان مصرف ما از مواد غذایی که سرشار از کلسیم و فسفر است، بنابراین میزان نیاز یک فرد بزرگسال به کلسیم در افراد زیر ۵۰سال ۱۰۰۰ میلی گرم است و فرد بالای ۵۰سال، ۱۲۰۰ میلی گرم در روز است.

وی افزود: تقویت استخوان‌ها نیازمند ۳ماده (کلسیم، فسفر و ویتامین D) است که در صورت عدم حضور هر یک از این ۳ماده، استخوان‌ها دچار مشکل خواهند شد.

این متخصص تغذیه به منابع غذایی کلسیم‌دار اشاره کرد و گفت: منابع کلسیم بیشتر در مواد غذایی مثل (شیر) ماست، کشک،‌ دوغ(لبنیات) … وجود دارد.

ایمانی تصریح کرد: منابع غذایی ویتامینD شامل :جگر، زرده تخم مرغ، کره و … است همچنین منابع غذایی فسفردار جز گروه لبنیات، آجیل، مغزها و گوشت می‌باشد.

وی با بیان اینکه برای آنکه کلسیم بتواند بر روی استخوان‌ها نشت داشته باشد، نیازمند گروه ویتامین D می‌باشد، اظهار داشت: نیاز یک فرد بزرگسال به گروه ویتامینD  شصت واحد بین‌المللی است و در کودکان ۴۰۰ واحد بین‌المللی که بخشی از این ویتامین از تغییر تابش نور آفتاب در بدن ایجاد می‌شود.

نوشیدنی ضدخوابی که خواب‌آور می‌شود

مرداد ۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

داشتن یک خواب آرام پس از یک روز پرمشغله برای هر کسی مطلوب است ولی بدست آوردن این آرامش در خواب، نیاز به زمینه‌هایی است که به سبک و الگوی صحیح زندگی و روش تغذیه صحیح ، مربوط می‌شود.
دکتر محمد باقر مینایی، متخصص طب سنتی، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران ، گفت: درست زندگی کردن از ابعاد اخلاقی، اجتماعی و تغذیه، دست به دست هم می‌دهند تا یک فرد ایده‌آل و سالم باشد.
در کنار این انتخاب نوع موادغذایی در وعده شام به عنوان آخرین وعده غذایی در طول روز که بدنبال آن بدن نیاز به خواب و استراحت طولانی مدت دارد، در دانستن یک خواب آرام بسیار موثر است.

دکتر مینایی استفاده از غذای سالم و زود هضم را برای وعده شام مناسب دانست و گفت: استفاده از یک دمنوش مناسب قبل از خواب،‌ نقش بسزایی در تجربه یک خواب آرام و عمیق برای فرد دارد. البته انتخاب این دمنوش به ذائقه افراد بستگی دارد.

این متخصص طب سنتی گفت: مزاج مردم ایرانی به چای سایه بسیار آشنا و سازگار است به شرط اینکه این چای ایرانی و طبیعی و بدون عطر و اسانس باشد، بهترین دمنوش برای ایجاد آرامش قبل از خواب است.

دکتر مینایی تاکید کرد: بهتر است چای سیاه بطور تازه دم تهیه شود و ۱۰دقیقه پس از دم کشیدن، بصورت کم رنگ میل شود و در این صورت پس از نیم ساعت آرامش برای فرد به همراه خواهد داشت.

برای رفع “بیخوابی”، انگور بخورید

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

مصرف برخی میوه‌جات مانند سیب، انگور و گیلاس به داشتن خوابی آرام در افراد کمک می‌کند.
دکتر مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران  اظهار داشت: مصرف یکسری از مواد غذایی مانند کافئین، موادی که محرک بوده و به عنوان افزودنی به فست‌فودهایی مانند سوسیس و کالباس اضافه می‌شوند و موادی مانند فلفل که روی اعصاب تاثیر می‌گذارند، سبب بی‌خوابی در افراد می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه میزان تاثیر این مواد در افراد مختلف متفاوت است، گفت: تا حد امکان باید از مصرف چنین موادی قبل ازخواب خودداری کرد و میزان تاثیر آنها بسته به شرایط بدنی افراد متفاوت خواهد بود.

وی همچنین در خصوص مصرف موادی که سبب ایجاد یک خواب آرام در افراد می‌شوند، بیان داشت: مصرف کاهو و همچنین ریحان می‌تواند به داشتن یک خواب آرام در افراد کمک کند.

این متخصص تغذیه به مصرف لبنیات مانند شیر، دوغ و ماست تاکید کرد و اذعان داشت: لبنیات به دلیل ترشح سرتونین در بدن سبب ایجاد یک خواب آرام در فرد می‌شود.

لاغری خود را با این راه‌حل‌های قدیمی تضمین کنید

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

این روزها لاغری در جامعه به عنوان (مد) در میان افراد رایج شده است، این در حالی است که برخی افراد با روش‌های نامناسب اقدام به لاغری می‌کنند.
تیرنگ نیستانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی درگفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران ، گفت: برای کاهش وزن به جز رعایت رژیم صحیح و ورزش هیچ راه حلی وجود ندارد.
گاهی اوقات افراد برای جلوگیری از چاق شدن روش بالون گذاری را برمی‌گزینند که این روش یکی از روش‌های بی‌جواب برای جلوگیری از چاقی است.

وی افزود: مصرف قرص‌های لاغری گیاهی تاثیری در لاغری افراد ندارد، زیرا به تازگی در این قرص‌ها از مواد مخدر از نوع آمفیتامین که برای افراد ایجاد وابستگی شدید می‌کند و در کنار آن بی‌اشتهایی، افسردگی، ضعف، گیجی را برای افراد مصرف کننده رقم خواهد زد.

وی اذعان داشت: هیچ قرص و داروی لاغری بدون اجازه و مجوز نباید به افراد توصیه شود و اگر فرد تصمیم به مصرف این قرص‌هاگرفت باید زیرنظر پزشک معالج و متخصص صورت گیرد.

وی توصیه کرد: هیچ دارو و قرص لاغری مانند رژیم غذایی مناسب و ورزش صحیح تاثیری در لاغری افراد ندارد، لذا توصیه می شود با رعایت رژیم غذایی صحیح و ورزش می‌توان ایده آل‌ترین وزن را به دست آورد.

این غذاها خواب را از سرتان می‌پراند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

استفاده از غذاهای چرب، شیرین و پرکالری موجب بدخلقی در طول روز و بیخوابی یا آشفتگی در خواب هنگام شب خواهد شد.
حسین عزیزی متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران ، با تاکید بر اینکه مصرف مواد غذایی در طول روز تاثیر بسزایی در میزان آرامش در هنگام خواب دارد، بیان داشت: بیخوابی یا به هم خوردن نظم خواب در شبانه روز به نوع موادغذایی که در طول روز مصرف می کنیم، بستگی داشته و می‌تواند روحیات فرد را در طول روز تغییر دهد.

وی در ادامه با اشاره به تاثیر برخی مواد غذایی بر خواب، یادآور شد: مصرف برخی مواد غذایی از جمله فرآورده‌های گوشتی حاوی ادویه جات فراوان و یا غذاهای چرب و پرکالری بویژه مواد غذایی که به مقدار فراوان در روغن سرخ شده باشند، نباید به هیچ عنوان در هنگام شب و یا در وعده شام مصرف شوند.

عزیزی تصریح کرد: مصرف مواد غذایی شیرین و یا تنقلاتی که حاوی رنگ و افزودنی باشند نیز موجب آشفتگی درخواب می‌شوند.

غذاهای سرخ شده از عوامل تشدید سرطان دستگاه گوارش

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 یک متخصص تغذیه گفت: وجود رنگدانه‌های مصنوعی در برخی مواد غذایی که زیاد سرخ شده‌اند به عنوان عوامل موثر در تشدید سرطان‌ها از جمله دستگاه گوارش به شمار می‌آید.

محمدحسن انتظاری در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با بیان اینکه تغذیه بر درمان و کنترل تمام بیماری‌های مزمن از جمله سرطان‌ها نقش دارد، اظهار کرد: سرطان‌ها به دلیل تخریب و مرگ سلول‌ها ایجاد می‌شود و هر عاملی که منجر به تخریب سلول‌ها شود شانس ابتلا به سرطان را بیشتر می‌کند.

وی با بیان اینکه تعذیه نقش مهمی در کند شدن روند پیشگیری از سرطان‌ها دارد، افزود: برای نمونه اگر فردی قرار است به دلیل سرطان شش ماه زندگی کند، با تغذیه مناسب و به ویژه مصرف میوه‌ها می‌تواند دو یا سه سال بیشتر عمر کند.

این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه علت اغلب بیماری‌های گوارشی عدم تغذیه مناسب است، اضافه کرد: وجود رنگدانه‌های مصنوعی در برخی مواد غذایی که زیاد سرخ شده‌اند به عنوان دو عامل موثر در تشدید سرطان‌ها از جمله دستگاه گوارش به شمار می‌آید.

انتظاری با بیان اینکه غذاهای مانده و یا کپک زده یکی از مواردی است که نقش مهمی در ابتلا به انواع سرطان‌ها به ویژه دستگاه گوارش دارد، ادامه داد: مصرف برخی از مواد غذایی مانند میوه‌ها و سبزی‌ها در پیشگیری از سرطان نقش دارند.

وی با تاکید بر اینکه میوه‌های و سبزی‌هایی که رنگ تیره دارند بهترین دسته برای پیشگیری از سرطان هستند، تصریح کرد: رنگ این دسته از میوه‌ها و سبزی‌ها از رنگ سبز گرفته تا رنگ قرمز و حتی بنفش است برای نمونه انواع کلم‌های رنگی و ریحان‌ها و میوه‌هایی مانند انگور سیاه از ترکیبات و خواص ضد سرطانی برخوردارند.
این متخصص تغذیه با بیان اینکه موادغذایی پرچرب به دلیل اینکه منجر به چاقی و یا پرخوری افراد می‌شود احتمال بروز سرطان‌ها را تشدید می‌کند، ادامه داد: توصیه می‌شود مصرف غذاهای پرچرب و غذاهای پرکالری مانند فست فودها در برنامه غذایی کاهش یابد و مصرف حداقل دو یا سه بار در روز میوه در برنامه غذایی گنجانده شود.
انتظاری با اشاره به اینکه مصرف میوه سلامتی را به خطر نمی‌اندازد و نیاز به محدود کردن آن نیست، اضافه کرد: توصیه می‌شود غذای پرکالری مانند کله پاچه و یا پیتزا دو الی سه ماه بار یکبار مصرف شود.

بال مرغ بخوریم یا نخوریم؟

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, بهداشت, تغذيه

 برخی از افراد گمان می‌کنند که هورمون‌های مختلفی برای رشد بهتر و بیشتر در بال مرغ تزریق می‌شوند. این باور از آنجا شکل گرفته که معمولا برخی از واکسن‌های مختلف برای مرغ‌های زینتی را در بال آنها تزریق می‌کنند.

این در حالی است که دکتر آراسب دباغ‌مقدیم، دامپزشک و متخصص بهداشت مواد غذایی به خبرنگار پایگاه خبری سلامانه در این مورد گفت: «به مرغ‌های مصرفی، هیچ هورمونی تزریق نمی‌شود. مهم‌ترین دلیل آن هم این است که قیمت هورمون‌های مختلف مانند آندروژن یا ناندرولون، بسیار گران است و استفاده از آنها برای مرغدارها، اصلا صرفه اقتصادی ندارد. یعنی محال است که یک مرغدار با قیمت کنونی هر کیلوگرم از گوشت مرغ و هر عدد از آمپول‌های هورمونی، تصمیم بگیرد یا بخواهد که به‌ مرغ‌های خود، هورمون تزریق بکند».
با این حساب،‌ می‌توان گفت که باید خیال مصرف‌کننده‌ها از عدم وجود هورمون‌های مختلف در گوشت مرغ و به‌خصوص در بال آن، راحت باشد. وی افزود: «مصرف‌کنندگان محترم مرغ‌ها باید بدانند که آنتی‌بیوتیک‌ها هم به‌دلیل زمان‌بر بودن و استرس‌زا بودن تزریق برای مرغ‌ها، در بال یا هیچ قسمت دیگری از بدن آنها تزریق نمی‌شود و فقط در آب مصرفی مرغ‌ها حل می‌شوند. به‌همین دلیل هم مصرف بال مرغ از نظر وجود هورمون یا آنتی‌بیوتیک، مشکلی ندارد».

دکتر دباغ‌مقدم تاکید کرد که بال مرغ یکی از چرب‌ترین قسمت‌های آن و دارای حجم بالایی از اسیدهای چرب اشباع است. «مصرف اسیدهای چرب اشباع، علاوه بر بالا بردن سطح کلسترول خون، شانس ابتلا به انواع بیماری‌های قلبی و گرفتگی عروق را افزایش می‌دهد. با این حساب و تنها به همین دلیل، توصیه می‌شود که در مصرف بال مرغ، حد اعتدال را رعایت کنید و زیاده‌روی در مصرف آن را در برنامه غذایی‌تان نداشته باشید».
راستی! حواستان باشد پوست بال مرغ که سرشار از بافت چربی است را هم پیش از خوردن گوشت آن جدا کنید تا میزان دریافت اسیدهای چرب اشباع از این طریق در بدن شما به حداقل ممکن برسد. پوست مرغ هم به دلیل همین چربی بالایی که دارد، باید پیش از مصرف آن جدا و دور انداخته بشود.

معجزه های آب آلبالو

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

آب آلبالو، نوشیدنی ترشی است که خیلی‌ها نمی‌توانند در مقابلش مقاومت کنند. بخصوص اگر در گرمای تابستان یک لیوان خنکش دم دستشان باشد.

به گزارش سرویس علمی جام نیوز به نقل از برترین ها، آب آلبالو، نوشیدنی ترشی است که خیلی‌ها نمی‌توانند در مقابلش مقاومت کنند. بخصوص اگر در گرمای تابستان یک لیوان خنکش دم دستشان باشد. شاید بسیاری از دوستداران این نوشیدنی سالم ندانند با مصرف آن علاوه بر مقابله با التهاب و پیشگیری از بیماری‌های قلب، بر مدت و کیفیت خوابشان نیز می‌افزایند. پژوهش جدیدی که در نشست زیست شناسی تجربی سال جاری میلادی ارائه شده، نشان می دهد اگر افراد سالمند روزی دو لیوان آب آلبالو بنوشند، می توانند ساعات خواب شبانه خود را حدود ۹۰ دقیقه افزایش دهند.
این پژوهش از سوی محققان دانشگاه ایالتی لوئیزیانا صورت گرفته و آنان برای انجام این آزمایش افراد سالمندی را که از بی خوابی رنج می بردند، انتخاب کرده، برای آنها برنامه خاصی برای نوشیدن آب آلبالو در نظر گرفتند و در عین حال طی انجام آزمایش، میزان خواب شبانه آنها را اندازه گیری کردند.

اعجاز آب آلبالو
شرکت کنندگان در مرحله نخست باید به مدت دو هفته هر روز دو لیوان آب آلبالو می نوشیدند. مرحله دوم باز هم شامل یک دوره دو هفته ای بود که البته این بار شرکت کنندگان نباید این آب میوه را مصرف می کردند.
در مرحله سوم و پایانی آزمایش، به این افراد گفته شده بود باید به مدت دو هفته دیگر مطابق همان برنامه مرحله اول آب آلبالو بنوشند، اما این بار به جای آب آلبالو، نوشیدنی دیگری به آنها داده می شد که ظاهر و طعم آب آلبالو را داشت، اما آب آلبالو نبود. به زبان خودمانی به آنها آب آلبالوی تقلبی، البته سالم، می دادند. در پایان معلوم شد در دوره مصرف آب آلبالوی واقعی، ساعات خواب شبانه این افراد نسبت به دوره های دیگر به طور میانگین ۸۴ دقیقه افزایش یافته بود.

محققان این پژوهش در توضیح نتایج به دست آمده می گویند آب آلبالو یکی از منابع طبیعی برای تامین هورمون تنظیم سیکل خواب و بیداری بدن، یعنی ملاتونین است. رنگدانه های یاقوتی موجود در آب آلبالو، حاوی آنزیمی است که التهاب را کاهش می دهد و سیکل خواب و بیداری بدن را در وضع مطلوب تری قرار خواهد داد. حال هر چه میزان این ترکیبات رنگی در آلبالویی که آب آن را می گیرند بیشتر باشد، خاصیت افزایش خواب آن نیز بیشتر خواهد بود.

متاسفانه بنا به تخمین های آماری این محققان میزان شیوع بی خوابی بین افراد بالای ۶۵ سال بسیار بالاست. مطابق برآورد آنها حدود یک سوم آمریکایی های ۶۵ سال به بالا از معضل بی خوابی رنج می برند. البته منظور آنان از بی خوابی ابتلا به مشکلات گوناگون خواب است، چنان که فرد مبتلا سه شب در هفته نتواند درست بخوابد. به باور این محققان نوشیدن آب آلبالو برای رفع مشکلات خواب، نسبت به مصرف داروهای خواب آور، راه بسیار سالم تری است زیرا بدون ایجاد هیچ یک از عوارض جانبی این دارو ها خواهد توانست بر طول مدت خواب بیفزاید و کیفیت خواب افراد را نیز بهبود بخشد.

پژوهشگران بر این باورند که مصرف قرص های خواب آور در دوران سالمندی می تواند لطمات جبران ناپذیری به آنها وارد کند. مثلا این داروها دفعات زمین خوردن افراد سالمند را بیشتر می کند و حتی می تواند این دفعات را تا چهار برابر افزایش دهد. طبعا این زمین خوردن ها سبب شکستگی هایی می شود که نیازمند جراحی خواهد بود و در آن سن وسال به این سادگی ها ترمیم نخواهد شد.

یک سوال مهم! ممکن است افرادی تمایلی به خوردن آب آلبالو نداشته باشند. آیا راه حل طبیعی دیگری که جایگزین آب آلبالو شود، وجود دارد؟ خوشبختانه پاسخ این سوال مثبت است. این افراد می توانند به جای آب آلبالو از میوه کیوی استفاده کنند و از خواص خواب آور کیوی بهره مند شوند. پژوهشی که بتازگی در چین منتشر شده، نشان می دهد خوردن دو عدد کیوی البته نه در طول روز بلکه درست یک ساعت پیش از خواب شبانه سبب می شود طول مدت خواب شما ۱۳ درصد افزایش یابد و در عین حال از میزان بیدار شدن های مکرر شبانه نیز حدود ۲۹ درصد می کاهد. البته باید توجه داشته باشید کیوی کمی دیرتر جواب می دهد؛ یعنی دست کم باید به مدت چهار هفته مطابق برنامه فوق کیوی مصرف کنید تا از بهبود وضع خواب خود لذت ببرید.
اگر در حال حاضر برای رفع مشکل خواب خود به تجویز پزشک از قرص های خواب آور استفاده می کنید، هرگز بدون دستور یا بدون مشورت با پزشک تنها با تکیه بر نتایج پژوهش فوق این قرص ها را کنار نگذارید. در این مورد با پزشک خود مشورت و به تشخیص و توصیه های او اعتماد کنید.

رژیم‌ غذایی کاهنده وزن و کلسترول

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 نتایج یک بررسی نشان می‌دهد رژیم غذایی با میزان پایین کربوهیدرات علاوه بر کاهش وزن از خطر ابتلا به بیماری‌ قلبی نیز می‌کاهد.

به گزارش نامه نیوز به نقل از شفاف، پزشکان در این بررسی به مطالعه نوعی رژیم غذایی خاص پرداختند که ترکیبی از مواد خوراکی با کربوهیدرات کمتر به همراه رژیم گیاهخواری بود.

متخصصان بیمارستان «سنت میشل» در آزمایش‌های خود روی تعدادی شرکت‌کننده مشاهده کردند: این نوع رژیم موجب شد تا میزان کلسترول خون آنان تا ۱۰ درصد کاهش پیدا کند و همچنین در پایین آوردن وزن آنان نقش چشمگیری داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از خلیج تایمز، یکی از متخصصان در این مطالعه تاکید کرد: پیش از انجام آزمایش‌ها تاحدودی انتظار به دست آوردن چنین نتیجه‌ای را داشتیم چرا که این نوع رژیم غذایی تامین کننده نیازهای اصلی بدن است.

آب بنوشید تا سالم بمانید

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 خبرآنلاین: درباره نوشیدن آب، سوالات متعددی وجود دارد؛ فواید آب، خطرات کمبود آب در بدن، مقدار مورد نیاز آب برای بدن، املاح و مواد مورد نیاز بدن از طریق آب، بهترین نوع آب، و …

بر اساس تحقیقات پزشکی، یک انسان فعال، در طول روز به طور متوسط به ۸ لیوان، معادل با ۲ لیتر آب نیاز دارد. براساس آمار اعلام شده ازسوی ادارها یمنی موادغذایی
کشورهایاروپاییEuropean Food Safety Authority(EFSA)،میانگین مصرف کل مایعات درایران کمترازمیزان استانداردتعین شده است. ۲۳ درصدازایرانیان کمتراز ۵/۱ لیترو ۱۷ درصدکمتراز ۲/۱ لیترمایعات مصرف می‌کنند. همچنین ۴۸ درصدازمردان و ۵۰ درصداززنان،روزانه کمترازمیزان توصیه شده،آب مصرف می‌کنند. این آمارنشان می‌دهدکه افرادآگاهی کامل درباره ضرورت وحتی فوایدنوشیدن مایعات،به ویژه آب راندارند.

فواید آب برای بدن

بدن، ماشین پیچیده‌ایست که برای فعالیت، کارایی و سلامت به آب نیاز دارد. از فواید آب می‌توان به دفع سموم بدن وکمک به کارایی کلیه‌ها، کاهش وزن، درمان طبیعی سردرد، جوانی و شادابی پوست، افزایش بازدهی در محیط کار، کمک در هضم غذا و از بین بردن خستگی اشاره کرد.
اما در این میان، به فواید نوشیدن آب در صبح و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، توجه کمتری شده‌است.

نوشیدن آب پس از بیدار شدن از خواب، به از بین بردن سموم در خون کمک به‌سزایی می‌کند که نتیجه آن، پوست شفاف‌تر و لطیف‌تر است. همچنین بازسازی ماهیچه‌ها و سلول‌های خون را نیز سرعت می‌بخشد.

در صورت نوشیدن آب به طور روزانه و بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، کمک بسیاری به سیستم لنفاوی خواهد شد. سیستم لنفاوی، اصلی‌ترین سیستم دفاعی بدن است که مانند دستگاه گردش خون، از رگ‌هایی تشکیل شده که مایع لنف را به تمامی قسمت‌های بدن می‌رساند و باعفونت‌ها مقابله می‌کند. با نوشیدن آب، می‌توان این دستگاه را در تعادلنگه‌داشت تا از بدن به بهترین نفع محافظت کند.

با نوشیدن دو لیوان آب، متابولیزم بدن تا ۲۴ درصد افزایش می‌یابد که بهترین موقع برای آن، پس از بیداری‌است که متابولیزم بدن به کمترین حد خود رسیده است. با افزایش متابولیزم بدن، می‌توان به از دست دادن وزن اضافه دست یافت.

با نوشیدن آب پس از بیدار شدن، به تمیز کردن روده کمک می‌شود و هضم غذا را نیز آسان‌تر می‌کند.

با توجه به همه این نکات پیشنهاد می‌شود تا هنگام خواب، یک بطری آب در کنار خود داشت تا پس از بیدار شدن، آن را نوشید.

مشکلات کم آبی در بدن

نوشیدن کمتر از ۲ لیتر در روز، خطر کم آبی بدن را افزایش می‌دهد و کم آبی، می‌تواند عامل بروز انواعی از بیماری‌هاباشد. از این بیماری‌ها می‌توان به گرفتگی عضلات، فشار خون پایین، مشکلات کلیوی، عفونت، سنگ‌های کلیه، اسپاسم (تشنج موضعی) عضلات، گیجی، ورم روده، عفونت‌های کلیوی، دیابت و بسیاری از بیماری های‌ دیگر اشاره کرد. برای تشویق کردن مردم به نوشیدن آب برنامه دوی شادآبی، برای دومین سال متوالی برگزارشد. این برنامه پارسال در مجموعه ورزشی انقلاب و امسال نیز در مجموعه بام تهران برگزار شد.

یک لیوان نوشابه میل دارید؟

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, جهان پزشكي, خبر پزشکی

 «نوشابه»، نوشیدنی است که اکثر مردم جهان به آن علاقه دارند و با هر ناهار و شام و گاه وقت و بی وقت می‌نوشند اما با انتشار این مقاله به شما خواهیم گفت این نوشابه دوست داشتنی چه مضراتی برای بدن دارد.

خبرگزاری فارس: از این نوشیدنی می توانید به عنوان پاک کننده استفاده کنید شاید تنها خاصیتی که دارد همین باشد اما واقعاً بهتر از سفید کننده های بو دار است که برای ریه خطرناک هستند.

نوشابه پاک کننده، جرم گیر، ضد زنگ، براق کننده، برطرف کننده سوختگی ظرف است و لکه‌های لباس و پارچه را از بین می‌برد.

یک اسفنج بردارید و کمی نوشابه روی آن بریزید و تمام زنگ زدگی‌های روی پیچ‌ها و مهره‌های فلزی را از بین ببرید؛ ضمن اینکه لکه خون را از روی لباس پاک می‌کند.

اگر نفت، بنزین یا روغن ماشین، سنگ پارکینگ را لک کرده، کافی است ۲ بطری کوکا روی آن ریخته و پس از مدتی با آب فراوان بشویید و مطمئن باشید دیگر اثری از لکه وجود نخواهد داشت.

باتری و موتور ماشین را با کمی نوشابه تمیز کنید و اگر کف آشپزخانه چرب شده از وایتکس استفاده نکنید یک بطری بزرگ نوشابه کف آشپزخانه بریزید بعد از چند دقیقه با آب بشویید.

اگر حوض یا استخر دارید و زنگ زدگی‌های آن را می‌خواهید تمیز کنید، این کار را با نوشابه انجام دهید؛ اگر آدامس به لباس چسبیده است، آن قسمت را در ظرف پر از نوشابه گذاشته و بگذارید چند دقیقه در آن بماند.

اگر می‌خواهید رنگ موی خود را ببرید کافی است نوشابه را روی موهای خود ریخته و پس از چند دقیقه آن را بشویید؛ اگر فرش یا موکت شما ماژیکی شده، بهتر است با اسفنج و نوشابه، آن رنگ را پاک کنید سپس با آب و صابون آن قسمت را بشویید.

به صفحه آلومینیومی با نوشابه درخشش بدهید و رنگ روی مبلمان فلزی را با یک حوله خیس که در نوشابه فرو برده‌اید، پاک کنید.

حالا یک لیوان نوشابه میل دارید

نکات مفید در مورد آجیل‌های روغنی و غیرروغنی

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

آجیل‌ها جزو تنقلات مفید برای بدن محسوب می‌شود که بر دو نوع آجیل‌های روغنی و غیرروغنی طبقه‌بندی می‌شوند.
مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: مصرف آجیل‌ها در هر زمان و مکانی می‌تواند مفید باشد به شرط آنکه مقدار معینی در طول روز مصرف شود و میزان گرفتن کالری از آجیل‌ها برابر مقداری باشد که فرد در طول روز از آن کالری استفاده کند (بسوزاند) که سبب اضافه وزن و چاقی نشود.

کیمیاگر تصریح کرد:آجیل‌ها معمولاً بر دو نوع روغنی و غیرروغنی هستند. آجیل‌های روغنی که شامل گردو، بادام، فندق، پسته، بادام هندی، بادام زمینی و انواع مغزهای تخمه‌ها می‌شود که البته روغن موجود در آن‌ها جزو روغن‌های خوب و مفید برای بدن هستند که در اصطلاح به آن‌ها اسیدهای چرب غیراشباع می‌گویند و گردو که سرشار از امگا سه است بعنوان یکی از مفید‌ترین این چربی‌ها است.

این متخصص افزود: مصرف ۱۰۰گرم پسته در حدود ۵۵۰کالری دارد و پرکالری محسوب می‌شود که یک بشقاب برنج کالری بیشتری دارد. سعی کنید از تنقلاتی استفاده کنید که وقت‌گیر است و کالری کمتری دارد مانند تخمه‌های ریز که مغز کمتری نسبت به پسته و بادام و گردو دارند.

کیمیاگر در مورد آجیل‌های غیرروغنی گفت: آجیل‌های غیرروغنی که شامل کشمش، توت خشک، انجیر، خرما و میوه‌های خشک است بجای روغن مقداری شیرینی که اغلب هم طبیعی است در آن وجود دارد و کالری کمتری نسبت به آجیل‌های روغنی دارند ولی چون حالت چسبنده دارند و به دندان‌ها می‌چسبد باید در مصرف آن‌ها هم دقت شود. اگر بتوانیم مخلوطی از آجیل‌های روغنی و غیرروغنی را با هم و به مقدار کم مصرف کنیم برای بدن بسیار مفید است.

بیکاری سبب ناباروری مردان می‌شود

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 مطالعات جدید متخصصان دانشکده سلامت عمومی دانشگاه «راتگرز» و دانشکده سلامت عمومی میل من دانشگاه «کلمبیا» نشان می‌دهد با طولانی شدن بیکاری و افزایش استرس ناشی از آن، ناباروری در مردان تشدید می‌شود.

پام فکتور لیتواک، محقق ارشد این مطالعه می‌گوید: تعداد اسپرم‌ها در مردانی که استرس زیادی را تحمل می‌کنند کاهش یافته که این اسپرم‌ها نیز عمدتا ناقص بوده یا دارای اختلال تحرک هستند.

وی افزود: این نقیصه در نهایت منجر به بروز مشکلات مرتبط با ناباروری در مردان می‌شود.

متخصصان در این تحقیق ۱۹۳ مرد سنین ۳۸ تا ۴۹سال را حد فاصل سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ میلادی مورد مطالعه قرار دادند و ضمن نمونه گیری اسپرم، از آنها خواستند به پرسشهایی در رابطه با استرس و کار پاسخ دهند که یافته‌های این مطالعه نشان داد استرس‌های کاری بصورت ذهنی و عینی بر کیفیت اسپرم‌ها تاثیر می‌گذارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی ساینس ورلد ریپورت، اگرچه نتایج نشان می‌دهد که نوع محیط کار تاثیری بر کیفیت اسپرم‌ها ندارد اما محققان بر این باورند که استرس‌های محیط کاری می‌تواند بر سلامت جنسی مردان تاثیر منفی برجای گذارد.

در واقع یافته‌های آنها نشان می‌دهد بیکاری خطر ناباروری مردان را افزایش می‌دهد.

«ترسا جانویچ» از دیگر محققان حاضر در این مطالعه افزود: استرس از دیرباز بعنوان عامل موثر در به خطر انداختن سلامت انسان شناخته می‌شود اما این مطالعه نشان داد حتی وضعیت اجتماعی مردان نیز می‌تواند سلامت جنسی مردان را به خطر بیندازند.

نتایج این مطالعه در نشریه پزشکی Fertility and Serility منتشر شده است.

اگر شام نمی‌خورید حتماً بخوانید!

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 کلیدهای زندگی برگزیده‌هایی است از کتاب مستطاب «مفاتیح الحیات» نوشتۀ عالم بزرگوار آیت الله جوادی آملی که هرشب بخشی از آن پیشکش کاربران خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران: کلیدهای زندگی برگزیده‌هایی است از کتاب مستطاب «مفاتیح الحیات» نوشتۀ عالم بزرگوار آیت الله جوادی آملی که هرشب بخشی از آن پیشکش کاربران خواهد شد.

امام رضا (س) می فرماید: در جسم انسان رگی به نام رگ “عَشاء” وجود دارد که چنانچه شخص شام نخورد آن رگ تا صبح وی را نفرین کند و گوید: خدا تو را گرسنه و تشنه کند، چنان که مرا گرسنه و تشنه کردی، پس هیچ یک از شما شام خوردن را ترک نکند، هرچند به لقمه ای از نان یا جرعه ای از آب باشد.

شیرینی‌خورها زودتر خسته می‌شوند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

مصرف قندهای ساده مانند انواع مربا، چای شیرین و همچنین استفاده از انواع شیرینی‌جات در وعده صبحانه جز عادات غذایی بسیاری از ما ایرانیان است اما ضعف و خستگی بعد از ۳ ساعت از خوردن چنین صبحانه‌ای خود را نشان می‌دهد.
برلیانت بزرگمهر متخصص تغدیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: استفاده از قندهای ساده در وعده صبحانه، باعث می‌شود که به سرعت جذب بدن شود در نتیجه فرد را دچار سیری موقت و کاذب می‌کند در پی این جذب سریع قند خون ترشح انسولین افزایش یافته و متعاقب آن قند خون به سرعت پایین می‌آید.

این متخصص تغذیه ادامه داد: در پی افت قند خون، مسائلی چون احساس گرسنگی زودهنگام، سردرد، عصبانیت و خستگی برای فرد به وجود می‌آید و بسیاری از افراد با مشاهده این علائم به حذف صورت مسئله یعنی نخوردن صبحانه می‌پردازند.

وی با بیان اینکه انتخاب نوع صبحانه می‌تواند فرد را تا میان روز سرحال نگه دارد گفت: استفاده از مواد حاوی نشاسته مثل نانهای سبوسدار و استفاده از عسل یا خرما در وعده صبحانه و به اندازه متعادل موجب می‌شود قند خون بتدریج بالا رود و انسولین بتدریج ترشح شود و در نهایت فرد دچار افت قند خون و خستگی و سایر عوارض ناشی از آن نشود.

کاهش سن دیابت به زیر ۱۵ سال

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 فریدون عزیزی امروز در نخستین همایش سالیانه دیابت با اعلام این مطلب افزود: دیابت به طور کلی به دو نوع که شامل دیابت نوع اول و دیابت نوع ۲ است دیده می‌شود. بیشترین موارد ابتلا به این بیماری دیابت نوع ۲ است که ۹۵ درصد مبتلایان را تشکیل می‌دهد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: زمینه اصلی ابتلا به دیابت ژنتیک است اما این طور نیست که همه افراد در معرض خطر باشند بلکه بسیاری از عوامل ثانوی مانند چاقی، اضافه وزن، افزایش مصرف غذاهای پرکالری، کم شدن فعالیت بدنی، تغذیه نامناسب و مشکلات دوران بارداری می‌تواند زمینه‌سازی بروز این بیماری باشد.

وی گفت: صنعتی شدن و افزایش شهرنشینی و متعاقب آن تحرک کمتر و مصرف بیشتر فست‌فودها عامل اصلی گسترش این بیماری است.

وی اضافه کرد: حدود ۴ میلیون نفر در ایران به بیماری دیابت مبتلا هستند همین تعداد نیز افرادی هستند که در مرحله قبل از دیابت قرار دارند. به این ترتیب حدود ۸ میلیون نفر که بیش از یک دهم جمعیت کشور هستند، افراد مبتلا به دیابت یا در معرض این بیماری هستند.

عزیزی گفت: مبتلایان به دیابت و افرادی که در معرض خطر این بیماری هستند بیش از دیگران در معرض بیماری‌های قبلی- عروقی و سکته هستند و تعداد قابل توجهی از آنان هر سال به کوری، قطع عضو به خصوص قطع پا مبتلا می‌شوند.

وی گفت: بیماری دیابت به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران به سرعت در حال افزایش است. در تهران هر سال یک درصد به جمعیت مبتلایان به این بیماری اضافه می‌شود و حدود ۱۴ درصد از مردم تهران به این بیماری مبتلا هستند.

* ایرانیان بیشترین مصرف‌کنندگان شیرینی در دنیا

عزیزی گفت: یکی از مهمترین عوامل گسترش دیابت مصرف بیش از حد شیرینی و مواد قندی است به خصوص اینکه مصرف مواد قندی و نشاسته‌ای در کشور ما از همه کشورهای دنیا بیشتر است و هر ایرانی سالانه ۲۴ کیلوگرم شیرینی مصرف می‌کنند.

رئیس پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: علاوه بر افزایش شیوع دیابت در ایران سن ابتلا به این بیماری به سرعت در حال پایین آمدن است و به زیر ۱۵ سال کاهش یافته است. علت اصلی این مسئله نیز تغذیه نامناسب،‌ کم تحرکی و به ویژه نشستن‌های طولانی کودکان جلوی کامپیوتر و تلویزیون است که چاقی رادر بین کودکان افزایش داده است.

وی در پاسخ به سؤال فارس درباره هزینه‌های دیابت در ایران گفت: برآورد کاملا صحیحی در مورد هزینه دیابت نداریم اما سالانه حدود ۴ هزار میلیارد ریال هزینه‌ای است که عوارض این بیماری در کشور ایجاد می‌کند. ضمن اینکه با عوارضی مانند کوری وقطع عضو به طور متوسط ۵ تا ۸ سال از عمر این بیماران کاسته می‌شود.

عزیزی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس درباره میزان از کار افتادگی بیماران دیابت گفت: حدود ۳۰ درصد افراد مبتلا به دیابت دچار یکی از عوارض این بیماری می‌شوند و حدود ۵ درصد آنها قطع عضو می‌شوند که در واقع به از کارافتادگی دچار می‌شوند.

رئیس پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره لزوم اقدامات جدید وزارت بهداشت برای کنترل دیابت گفت: وزارت بهداشت در سال‌های اخیر اقداماتی در زمینه کاهش چربی‌های مضر و جامد و افزایش چربی های مایع و آموزش مصرف صحیح روغن انجام داده به طوری که طی این سال‌ها میزان چربی‌های مضر یا LDL کاهش یافته و میزان مصرف چربی‌های مفید یا HDL افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: با این حال باید آموزش‌های بسیار گسترده‌ای برای کاهش مصرف فست‌فودها و غذاهای مضر، استفاده از فست‌فودهای مفید و افزایش تحرک و فعالیت بدنی در کشور انجام شود.

عزیزی افزود: یکی از اثراتی که باعث گسترش بیماری دیابت می‌شود مصرف زیاد برنج در وعده‌های غذایی ما ایرانیان است. به خصوص در رستوران‌ها که پرس‌های غذا حاوی برنج زیادی است که باید میزان مصرف برنج در هر وعده غذایی کم شود. همچنین مصرف چربی‌های مضر در شیرینی‌پزی‌ها باید کاهش پیدا کند و وزارت بهداشت باید بر این موارد نظارت کند.

وی گفت: یکی از نگرانی‌های ما تبلیغات مواد غذایی مضر، چرب و شیرین در صدا و سیما است که باید حتما در این زمینه اصلاحات جدی صورت گیرد.

رئیس پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آموزش، تغذیه صحیح و افزایش تحرک باید از دوران کودکی و مدرسه آغاز شود. خانواده‌ها باید این آموزش‌ها را به فرزندان خود منتقل کنند البته ابتدا باید خودشان فرهنگ صحیح ورزش و تغذیه را رعایت کنند تا الگویی برای فرزندانشان باشد.

وی گفت: از نظر داروهای بیماران دیابتی مشکل چندانی در کشور نداریم اما داروهای جدید و موثری وجود دارندکه معمولا بیمه‌ها از پوشش آن خودداری می‌کنند و این مسئله هزینه بیماران مبتلا به دیابت را افزایش داده است.

مصرف انگور ، به سلامت چشم کمک می کند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه, خبر پزشکی

 محققان علوم پزشکی آمریکا اعلام کردند: مصرف انگور در حفظ شبکیه چشم ، موثر است و می توان با مصرف این میوه مغذی ، به سلامت چشم کمک کرد.

به گزارش نامه نیوز، شبکیه بخشی از چشم است که سلول های آن به نور واکنش نشان می دهند و به آنها گیرنده های نوری می گویند.
بیماری تخریب شبکیه فقط در آمریکا پنج میلیون مبتلا دارد و ممکن است به کوری منجر شود.

نتایج مطالعات محققان نشان داد، مصرف غذای سرشار از انگور به سلامت این بخش مهم از چشم کمک شایانی می کند.

به گفته این دانشمندان ، سلول های شبکیه در کسانی که مصرف انگور زیادی دارند ، به میزان سه برابر ، بهتر از دیگر افراد ، به نور واکنش نشان می دهند.

محققان می گویند، این یافته ، بسیار شگفت آور و مهیج است و به نظر می رسد مصرف انگور به طرق مختلف به چشم کمک می کند و تغییراتی در سطوح سلولی در این بخش مهم بدن ایجاد می کند.

منبع:واحد مرکزی خبر

انرژی بدنتان را چند برابر کنید

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

افرادی که لاغر بوده و تمایل به افزایش وزن خود دارند بهتر است بیشتر از میزان لازم بدن، انرژی دریافت کرده تا از این طریق به وزن شما افزوده گردد.
محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: کنترل وزن بدن هر انسانی بستگی به میزان انرژی دریافتی از مواد غذایی مختلف و میزان مصرف این انرژی توسط بدن دارد.

وی ادامه داد: برای ثابت ماندن وزن بدن یک نسبتی از انرژی میان میزان کالری دریافتی و مصرفی شما وجود دارد. در صورتی که بیشتر از میزان لازم بدن، انرژی دریافت کنید به وزن شما افزوده می‌گردد.

وی اظهار داشت: در یک رژیم غذایی خوب جهت کاهش وزن به منظور کاهش چربی بدن، انرژی دریافتی نباید بیشتر از ۵۰۰ کالری در روز کم شود که در هفته حدود ۳۵۰۰ کیلوکالری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: رعایت این نکات شما را جهت افزایش وزن و حجم عضلات در حالت استراحت کمک می‌کند. بیشتر بخوابید که حداقل ۸ ساعت خواب شبانه و یک ساعت خواب نیمروزی پیشنهاد می‌گردد. غذاهای پر کالری نظیر خرما، حلوا، موز، انواع آجیل، عسل، سیب زمینی آب‌پز و ماکارونی زیاد مصرف کنید.

انوشه تصریح کرد: مصرف میوه را افزایش دهید. در صورت دسترس نبودن میوه تازه، مولتی ویتامین بعد از نهار می‌توان استفاده کرد. در طول دوران رژیم افزایش وزن، از موقعیت‌های استرس زا دوری کنید.

وی اذعان داشت: بهترین ورزش برای افزایش سریع توده عضلانی، تمرینان قدرتی با وزنه است. میزان مصرف غذاهای روزانه را به ۵ وعده رسانده و یک میان وعده هم مصرف کنید.
پس از مشورت با پزشک و مربی ورزشی از مکمل مخصوص افزایش وزن استفاده کنید.

افراط در مصرف این روغن شما را چاق می‌کند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

کره حیوانی از شیر گاو به دست می‌آید در صورتی که کره گیاهی از جامد کردن روغن‌های مایع تولید می‌شود. کره به دلیل دارا بودن چربی حیوانی باعث افزایش “کلسترول” و “تری گلیسیرید” می‌شود.
برلیانت بزرگمهر دبیر انجمن تغذیه ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: کره حیوانی از شیر گاو که حاوی املاح شیر، آب و چربی است به دست می‌آید در صورتی که کره گیاهی از جامد کردن روغن‌های مایع به روش‌های خاص و افزودن طعم تولید می‌شود که در اصطلاح مارگارین نام دارد.

وی ادامه داد: کره حیوانی مقدار فراوانی انرژی به دلیل چربی موجود در آن تولید می‌کند که منجر به چاقی در انسان می‌شود. کره به دلیل دارا بودن چربی حیوانی منجر به افزایش چربی‌های نامطلوب خون مانند کلسترول، تری گلیسیرید، ال دی ال(ADL) و دی ال دی ال(DLDL)می‌شود. بنابراین مصرف روزانه کره حتی برای کودکان مضر است.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که کلسترول بالایی دارند نیز باید گاهی اوقات کره حیوانی مصرف  کنند چرا که در صورت مصرف مکرر و روزانه منجر به افزایش چربی‌ در آن‌ها می‌شود. روغن‌هایی که منشأ گیاهی دارند، در کارخانه اشباع شده و جامد می‌شوند که در این صورت بسیار خطرناک هستند.

وی اظهار داشت: روغن‌های حیوانی از جمله کره از یک سو اسیدهای چرب اشباع شده (افزایش چربی‌های نامطلوب) بالایی دارند و از سویی دیگر نیز اسیدهای چرب اشباع نشده( که منجر به کاهش چربی‌های نامطلوب می‌شوند) دارند یعنی ماده‌ای به نام سی ال ایی(CLE)دارد ولی به  دلیل آن که اسیدهای چرب اشباع شده آن بالاست بنابراین مصرف زیاد کره حیوانی توصیه نمی‌شود.

بزرگمهر اذعان داشت: به افرادی که در معرض بیماری‌های قلبی و عروقی قرار داند توصیه می‌شود که اصلأ از کره استفاده نکنند و باید روغن‌های مایع اشباع نشده مصرف کنند(روغن‌هایی که در حرارت محیط، مایع است.) روغن زیتون و آجیل بدون نمک که اسیدهای چرب اشباع شده دارند در صورت افراط در مصرف، آن‌ها نیز چاق کننده هستند.

وی تصریح کرد: اشخاصی که اضافه وزن دارند باید ویتامین‌های محلول در چربی خود را از طریق مواد حیوانی و لبنیات کم چرب مانند شیر، ماست و پنیر کم‌چرب، یک الی دو قاشق روغن زیتون به همراه سالاد تأمین کنند.

رژیم آب بدترین انتخاب برای کاهش وزن

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

ساختار بدن انسان شامل عضلات، استخوان، بافت چربی و آب است. درصد عضله، چربی و آب در افراد مختلف، متفاوت است.
محمدجواد حسین زاده متخصص تغذیه، در گفتگو با خبرنگار بهداشت و  درمان باشگاه خبرنگاران گفت: میزان قابل ملاحظه‌ای آب در بدن وجود دارد و منظور از آن بین سلولهای بدن است. همچنین میزان این آب بین سلولی در بافت چربی، کمتر از بافت عضلانی است که اهمیت این مسئله در زمان کاهش وزن در افراد است.

این متخصص تغذیه ادامه داد: آنچه که در مسائل مربوط به کاهش وزن مد نظر است از دست رفتن بافت چربی است نه آب بدن که در اکثر موارد در افراد با استفاده از رژیم‌های خودسرانه و غیر کارشناسانه، این آب بدن است  که از دست می رود نه بافت چربی.

وی بالا بودن درصد عضله بدن را بسیار با اهمیت و مطلوب دانست و گفت: بافت عضلانی، آب بیشتری در  خود حفظ می‌کند ولی این بدان معنی نیست که هر چه مصرف آب بیشتر شود به تشکیل بافت عضلانی کمک می کند چرا که آب اضافی بدن در یک فرد سالم طبق فرآیندی به نام هموستازی دفع می شود.

حسین زاده در پایان گفت: هر چند بین دو صد چربی بدن و آب بدن رابطه عکس وجود دارد ولی نمی توان به این نتیجه کلی رسید که با مصرف بیشتر آب، سوخت و ساز چربی بالا می‌رود و چربی اضافه دفع می‌شود و برای رسیدن به این نتیجه هنوز نیاز به تحقیقات زیادی است.

غذایی ممنوع برای کسانی که مشکل معده دارند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

فلفل قرمز یکی از اصلی ترین مواد غذایی تند است که می تواند مری را تحریک کرده و منجر به درد سوزش سر دل شود .
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، فلفل تند دارای خواص زیادی میباشد و همچنین مصرف زیاد آن عوارضی بدنبال دارد فلفل اشتها را زیاد و دارای خواص ضد عفونی کننده و مملو از ویتامین است اما مصرف فلفل در بیماریهای اعصاب به علت محرک بودن منع گردیده ودر سیستم گوارش افراد آلرژی ایجاد میکند در مصرف فلفل تند نباید زیاده روی نکنید.

دکتر مک کاشلند می گوید : خوردن فلفل قرمز می تواند یک مشکل بزرگ را برای افراد مبتلا به سندرم روده و یا کسانی که در حال حاضر از سوزش سر دل حتی به صورت مزمن رنج می برند فراهم سازد .

بررسی ها نشان می دهند فلفل قرمز و زیاده روی در مصرف آن موجب آسیب به بافت معده می شود و بهتر است افرادی که دارای مشکلات قلبی هستند در مصرف آن زیاده روی نکنند.

مواد غذایی تند اگرچه سبب افزایش اشتها و سوخت و ساز بدن می شود اما باعث ضعف در ساعات بعدی روز می شود و پرخوری را به دنبال خواهد داشت.

سیگاری ها حتما هر روز “ماهی” بخورند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

بر اساس یک مطالعه جدید امگا ۳ روغن ماهی می تواند در مقابل آسیب به مغز ناشی از سوء استفاده از مصرف مواد مخدر محافظت کند.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران،مطالعات قبلی نشان داده اند که مصرف مواد مخدر و سیگار در دراز مدت باعث آسیب های مغزی و خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهد.

محققان از لویولا دانشگاه شیکاگو Stritch پزشکی در ایلینویز دریافتند کشیدن سیگار حداکثر دو بار در روز برای مردان  ممکن است خطر ابتلا به زوال عقل و اختلال شناختی در دوران پیری را افزایش دهد.

در مواد مخدر مقدار متوسط ​​”toughens “  وجود دارد که باعث می شود سلول های مغز بیشتر انعطاف پذیر به آسیب می شود اما این مقدار باعث مرگ سلول های مغزی می شود.

مطالعات محققان نشان می دهد روغن ماهی می تواند آسیب های ناشی از کشیدن مواد مخدر را کاهش دهد و آقایانی که اعتیاد دارند باید حداقل یک وعده در روز از این روغن و یا کپسول های حاوی امگا ۳ استفاده کنند.

روغن ماهی دارای پتانسیل کمک به حفظ تمامیت مغز است و می تواند بیماری های قلبی را نیز بهبود بخشد.

مصرف پودر کافئین برای کودکان از سم هم بدتر است

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

کالبد شکافی های اخیر نشان می دهد کافئین و پودر کاکائو موجب مرگ در کودکان می شود.
به گزارش خبرنگار کلنیک باشگاه خبرنگاران، کاکائو  فعالیت تنظیمی بر ترشح میانجی گرهای التهابی از ماکروفاژها و دیگر لوکوسیت ها در خارج بدن نشان داده و مصرف طولانی مدت آن در موش ها موجب بهبود عملکرد ایمنی روده ای و سیستماتیک شده است، بنابراین گفته می شود که کاکائو بر سلول های ایمنیاثر تنظیمی دارد اما مصرف زیاد آن موجب ایجاد اختلال و آسیب در بدن می شود.

مقامات بهداشت و درمان در مورد محبوبیت بالقوه پودر کافئین را در میان علاقه مندان ورزش و جوانان به دنبال تقویت انرژی نگران کننده دانستند و در ورزشکاران مصرف آن ها باید محدود شود.

دکتر هنری Spiller هدایت یک مرکز کنترل مسمومیت در بیمارستان در سراسر کشور کودکان در کلمبوس، اوهایو. بیش از یک هفته یا بیشتر در این ماه، از بستری شدن ۳ نفر بر اثر پودر کاکائو در بیمارستان خبر داد.

نوشابه های انرژی زا کافئین دار موجب مرگ در بسیاری از ورزشکاران شده است و پزشکان معتقدند مصرف آن ها به ویژه در کودکان باید محدود باشد زیرا موجب تخریب به سیستم ایمنی بدن می شود و سلامت کبدی را با اختلال روبرو می کند.

غذا خوردن با والدین کلید لاغری نوجوانان

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

مطالعات جدید محققان نشان می دهد کلید چاق نشدن فرندانتان صرف غذا با والدین است.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، اگر می خواهید فرزندتان به چاقی و مشکلات ناشی از آن مبتلا نشود به جای اینکه لقمه صبحانه را در کیف مدرسه اش بگذارید او را به نوشتن سر میز و خوردن صبحانه در کنار خانواده تشویق کنید.

بررسی ها نشان می دهند، دانشمندان با انجام مطالعات و آزمایشاتی بر روی هزاران نوجوان دریافتند آن دسته از افرادی که وعده های غذایی خود را راس ساعت مشخصی همراه با اعضای خانواده مصرف می کنند از تناسب اندام بیشتری برخوردار هستند و اضافه وزن و چاقی در آن ها کمتر است.

مطالعات اخیر نشان می دهد صرف وعده های غذایی در کنار خانواده سبب ترشح هورمون سوخت و ساز در بدن می شود و همین امر باعث می شود تا کالری کمتری دریافت کنیم و در طولانی مدت بدن ما چربی کمتری به خود جذب کند.

نتایج مطالعات نشان می دهند پزشکان به خانواده هایی که سابقه چاقی و اضافه وزن دارند توصیه می کنند برای تناسب اندام فرزندانشان آن ها را وادار کنند تا در کنار والدین و اعضای خانواده غذا بخورند.

همبرگر با آسیب به دی.ان.آ نسل بعد از شما را دچار مشکل می‌کند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

برخی از مواد غذایی فست فودی می‌توانند به شدت بر روی DNA افراد اثر بگذارند و به طور ناخواسته‌ باعث بروز انواع بیماری‌های ایمنی در فرد شوند.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ بر اساس جدیدترین تحقیقات داشتن یک رژیم غذایی بد و سرشار از مواد قندی و چربی می‌تواند باعث آسیب رسیدن به DNA بدن افراد شود که تاثیر خود را در نسل بعد از خود نشان می‌دهد.

گفتنی است، بر اساس یک پژوهش دانشگاهی تخریب ژن‌ها در اثر مصرف خوراکی‌های فاقد ارزش غذایی می‌تواند در کودکان در آینده اثر گذار باشد.

این تحقیقات که توسط موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در مریلند صورت گرفته، نشان می‌دهد خوردن قند و غذاهای فست فودی می‌تواند سبب ابتلای نسل‌های آتی به سرطان، انواع التهاب‌ها،‌ عفونت‌ها، واکنش آلرژیک و همینطور نابود شدن باکتری‌های مفید روده شود.

کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامت خود برای داشتن فرزندانی سالم رژیم غذایی سالمی برای خود انتخاب نمایید.

خوراکی‌هایی که حافظه جوان‌ها را پیر می‌کند

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

برخی خوراکی‌ها با وجود خوش‌طعم بودن می‌تواند اثرات جبران‌ناپذیری بر سلامت افراد به ویژه نوجوانان بگذارند.
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان در یک کشف منحصر به فرد دریافته‌اند مصرف قند و خوراکی‌های شیرین باعث زوال مغز و آسیب دیدن حافظه حتی در افراد جوان می‌شود.

گفتنی است، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط دانشمندان دانشگاه charite برلین سطوح بالای قند و کربوهیدرات در خون می‌تواند به ساختار و عملکرد مغز آسیب فراوان برساند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، رژیم غذایی حاوی غذاهای شیرین می‌تواند باعث ضعف حافظه در افراد شود.

کارشناسان اعتقاد دارند سطح بالای گلوکز در خون سبب کوچک شدن “غده‌ی هیپوکامپ” منطقه‌ی مخصوص یادگیری و به خاطر سپردن وقایع می‌شود.

کارشناسان این نتایج را با بررسی بر روی مغز افراد توسط تصویربرداری MRI و کنترل رژیم غذایی آنها در رده‌های سنی مختلف به دست آورده‌اند.

سه نکته که مانع “بی‌اشتهایی” در ماه رمضان می‌شود

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

برخلاف بسیاری از افراد که سعی دارند در ماه رمضان با پرخوری انرژی روزانه‌شان را حفظ کنند، گروهی از افراد دچار بی‌اشتهایی می‌شوند و این کاهش اشتها باعث می‌شود، نتوانند انرژی کافی برای روزه‌داری را دریافت کنند.
دکتر محمدجواد حسین‌زاده، متخصص تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: یک دلیل عمده در بی‌اشتهایی افراد، مصرف مواد غذایی پر کالری در وعده افطار است که موجب می‌شود اشتهای کافی برای مصرف سحری نداشته باشند.
بنابراین مصرف یک افطاری سبک و بعد از چند ساعت صرف یک شام متعادل با میزان چربی کم بسیار مناسب است.

این متخصص تغذیه ادامه داد: در وعده سحر، مصرف حاوی پروتئین به همراه کربوهیدرات که دیرتر از معده تخلیه می‌شود، بهترین انتخاب است و باعث حفظ انرژی فرد در طی روز می‌شود.

دکتر حسین‌زاده در پایان اظهار داشت: تنظیم فواصل بین مصرف مایعات، عدم مصرف مایعات سرد در هنگام افطار و انتخاب نوع غذای کم چرب در بهبود اشتها در ماه رمضان کمک می‌کند.

بهترین بسته های انرژی زا برای ناهار در محل کار

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

خوردن ناهار بهترین فرصت برای شماست تا از پشت میز کار بلند شویدو با مصرف غذاهای استثنائئ انرژی تان را افزایش دهید.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران،”ساعت ناهار” در بررسی های اخیر، زمان استراحت کارکنانا در حدود ۳۰ دقیقه یا کمتر است که بسته به شیوه زندگی افراد در نهایت باید سالم و رضایت بخش باشد و باعث شود شما در بقیه طول روز شاد و پر انرژی باشید.

کلم پیچ سبز
کلم پیچ سبز و یا کاهو کلم پیچ باعث جلوگیری از آسیب به ستون فقرات کارکنان پشت میز نشین می شودذو مخلوط سبزیجات ترد و خوشمزه می تواند در وعده ناهار باعث شادابی و افزایش انرژی شما شود.

برای تهیه بهترین غذا در محل کار می توانید ۱ تخم مرغ آبپز، ۱قاشق غذا خوری هویج رنده شده، ۱ تربچه خرد شده، و ۱ ۱/۲ قاشق غذاخوری فلفل قرمز قطعه قطعه با ۱/۲ قاشق غذا خوری جعفری خرد شده و ۱/۲ قاشق غذا خوری پنیر فتا را با هم مخلوط کنید و در وعده ناهار در محیط کار میل کنید.

این غذا در هر وعده ۳۲۰ کالری، ۱۹ گرم چربی (۶ گرم نشاسته)، ۱۹ گرم کربوهیدرات، ۵۲۰ میلی گرم سدیم، ۸ گرم فیبر، ۲۱ گرم پروتئین دارد.

برنج رشته فرنگی

۱ فنجان پخته رشته فرنگی برنج با ۳ اونس گوشت مرغ پخته شده، به علاوه ۱ فنجان نپا کلم سرخ کرده ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون را روی حرارت متوسط سرخ کنید و در پایان همه چیز را با ۲ قاشق چای خوری کم نمک سس سویا و دانه کنجد طعم دار کنید.

این غذا در هر وعده ۴۲۰ کالری، ۸ گرم چربی (۱٫۵ گرم نشاسته)، ۵۴ گرم کربوهیدرات، ۵۱۰ میلی گرم سدیم، ۱ گرم فیبر، ۳۰ گرم پروتئین دارد.

نتایج مطالعات نشان می دهند این غذاها جزومواد غذایی هستند که پزشکان معتقدند با مصرف آن ها افراد می توانند تمام ویتامین های مورد نیاز بدنشان را در طول روز به دست بیاورند و بدنی سالم داشته باشند.

چرا ماست ها دیگر آب نمی اندازند؟

تیر ۳۱, ۱۳۹۳ توسط :   موضوع: : مشروح اخبار, تغذيه

کارخانه‌های صنایع لبنی اخیرا ترفندی برای قوام بیشتر ماست‌های پاستوریزه خود بکار می‌برند و تلاش می کنند تا ماندگاری آن ها را افزایش دهند.
به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران، انواع ماست پاستوریزه تولید شده در برندهای مختلف، دیگر مانند گذشته آب نمی‌اندازند که علت آن استفاده اندکی از شیرخشک در تولید این محصول است. در گذشته ماست‌های تولید شده کارخانه‌های صنایع لبنی پس از باز شدن و مصرف مقداری از آن، مانند ماست‌هایی که به صورت سنتی تولید می‌شدند، به اصطلاح آب می‌انداختند و کمی رقیق‌تر می‌شدند.

اما کارخانه‌های صنایع لبنی اخیرا ترفندی برای قوام بیشتر ماست‌های پاستوریزه خود بکار می‌برند تا ماست‌های تولیدی‌شان به اصطلاح سفت‌تر و پرچرب‌تر به نظر برسد که در این روش درصدی شیر خشک در فرآیند تولید به ماست اضافه می‌شود تا قوام ماست بیشتر شود. اما پیش از این گفته می‌شد برای قوام پیدا کردنماست به آن نشاسته اضافه می‌کنند که به نظر می‌رسد این کار از نظر اقتصادی صرفه ندارد و استفاده از شیر خشک منطقی‌تر است.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

Next Page »